Keystone logo
سوئد

مطالعه کارشناسی ارشد که در سوئد 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  428
 • اشتراک ابزارها

  30
 • اشتراک اینترنتی

  28
 • حمل و نقل محلی

  74

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  8
 • بلیط سینما

  13
 • یک پیمانه آبجو محلی

  6

درباره سوئد

آموزش عالی در سوئد

سوئد یک رهبر جهان در آموزش عالی، با سه مدرسه در 100 صفحه در سراسر جهان در سال 2010 است، که توسط رتبه رتبهبندی دانشگاههای جهان . سه سطح از برنامه های آموزش عالی وجود دارد - کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و یا پژوهشی. دولت سوئد در حدود 80 درصد از هزینه های آموزش عالی پول.

چرا تحصیل در سوئد؟

درباره 600 برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس و حدود 30،000 دانشجویان بین المللی در حال حاضر در سوئد تحصیل.

دانشگاه سوئدی تشویق خلاقیت، ابتکار شخصی و تفکر مستقل است. محیط دانشگاهی آرام است، با روابط غیررسمی بین دانش آموزان و مدرسان. دانش آموزان اغلب در گروه های کوچک کار می کنند و صرف زمان کمتر با مربیان.علاوه بر این، بسیاری از استادان برنامه های درجه همکاری با صنعت به ارائه تجارب دنیای واقعی که تقویت مطالعات آکادمیک.

دانشگاه

سوئد دارای 14 دانشگاه دولتی و 20 کالج دانشگاه دولتی، و همچنین چندین نهاد مستقل مانند مدرسه استکهلم اقتصاد. هستند بسیاری از مدارس تخصصی، مانند موسسه سلطنتی هنر و موسسه سلطنتی فناوری وجود دارد.

کمک درسی و برنامه مدت زمان

سوئدی، سوئیس، اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و دانش آموزان ارز پرداخت هیچ شهریه. در سال 2011، دانشگاه آغاز شد شارژ شهریه به دانشجویان کشورهای دیگر. هر موسسه ای شهریه خود را، در حدود 80،000 کرون به 140000 در سال است. درجه کارشناسی ارشد در هنر می تواند بسیار بالاتر است.

دولت سوئد دو برنامه بورس تحصیلی برای دانش آموزان که نیاز به کمک مالی مقرر کرده است.یکی از برنامه است برای دانش آموزان از کشورهای در حال توسعه و پوشش می دهد هر دو شهریه و هزینه زندگی. برنامه های دیگر است برای دیگر دانشجویان غیر اروپایی / EEA و پوشش می دهد تنها کمک درسی.

یک سال از مطالعه تمام وقت معادل 60 ساعت اعتبار سازگار با سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) است. دو گزینه برای یک مدرک کارشناسی ارشد وجود دارد:

1. "Masterexamen،" که نیاز به 2 سال و 120 ECTS. درجه تنها می تواند توسط دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی تعلق می گیرد.
2. "Magisterexamen"، که نیاز به تنها 1 سال و 60 ECTS. درجه را می توان با تمام موسسات آموزش عالی تعلق می گیرد.

طول برنامه بستگی به رشته دانشگاهی و نهاد ارائه مدرک.

سال تحصیلی

سال تحصیلی شامل دو ترم، هر مورد از 20 هفته در طول.ترم پاییز اجرا می شود از پایان ماه اوت از وسط ژانویه و اجرا می شود ترم بهار از عمق ژانویه تا ژوئن.

تحصیلات تکمیلی فرصت

کسب و کار ارزش تفکر نوآورانه، تجربه عملی و مهارت های کار تیمی است که فارغ التحصیلان موسسات سوئدی باشند. دانشجویان بین المللی به انجمن خوش آمدید در سوئد باقی می ماند پس از آنها فارغ التحصیل اگر آنها می توانند کار پیدا کنید، به خصوص در مناطقی که کمبود نیروی کار وجود داشته باشد مانند مهندسی و حسابداری می باشد.

شرایط اخذ ویزای

اکثر دانش آموزان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا که برنامه ریزی برای بیش از سه ماه اقامت باید اجازه اقامت قبل از آنها در سوئد وارد دست آوردن. اجازه اقامت هزینه 1000 کرون است قابل استرداد نیست و. علاوه بر این، دانش آموزان باید برای اجازه صدق نمی کند تا زمانی که برای مطالعات تمام وقت پذیرفته شده است و پرداخت برای اولین بار از مدت خود را.دانشجویان برنامه ریزی باقی می ماند از کمتر از سه ماه تنها نیاز به ویزا. الزامات خاص توسط کشور متفاوت است.

دانش آموزان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا غیر نوردیک ممکن است در سوئد برای بیش از سه ماه بدون مجوز اقامت اقامت، اما باید ظرف سه ماه پس از ورود با اداره مهاجرت ثبت نام و اثبات مطالعات آموزش عالی، بیمه درمانی، و هزینه های زندگی نشان می دهد.

بیمه سلامت

شمال اروپا، اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و دانشجویان سوئیس باید برای بیمه درمانی در کشور خود ثبت و به دست آوردن یک کارت بیمه بهداشت و درمان اروپا. سوئد همچنین دارای مزایای پزشکی متقابل با برخی از کشورها، به طوری که دانش آموزان باید چک کنید در صورتی که برای این سود قبل از به دنبال بیمه دیگر واجد شرایط.

دانش آموزان از دیگر کشورهای واجد شرایط برای مزایای سلامت سوئدی هستند اگر آنها اقامت در سوئد برای بیش از یک سال به مطالعه.این سود است به صورت خودکار نیست؛ دانش آموزان باید در اداره مالیات محلی خود ثبت نام و به نفع می تواند چندین ماه را برای ایجاد. دانش آموزانی که ماندن کمتر از یک سال باید بیمه درمانی خود را به دست آورد. با این حال، بسیاری از دانشگاه ها برنامه های کم هزینه برای دانش آموزان است.

راهنمایی

دانشجویان بین المللی که نیاز به اجازه اقامت باید اقامت خود را به خوبی در پیش برنامه ریزی، به عنوان فرایند می تواند بسیار طولانی.

اگر چه سوئد عضو اتحادیه اروپا است، این کشور هنوز هم با استفاده از کرون (SEK) برای ارز. کارت های محبوب اعتباری مانند Visa، MasterCard و Eurocard به طور گسترده ای در سراسر کشور پذیرفته شده است.

نیازمندی‌های ویزا

 1. ویزای اقامت کوتاه - اگر برای کمتر از سه ماه به سوئد می آیید.
 2. ویزای اقامت طولانی نوع D (مجوز اقامت برای تحصیل) - اگر قصد دارید بیش از سه ماه در سوئد بمانید.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای اقامت کوتاه مدت؛ ویزای طولانی مدت نوع D

قیمت و ارز

SEK 1000

هزینه درخواست ویزای دانشجویی در حال حاضر 1000 کرون است.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا / EEA / کشورهای شمال اروپا می توانند بدون اجازه اقامت یا ویزا در سوئد زندگی و تحصیل کنند.

اتباع سوئیس در صورتی که تحصیل آنها بیش از سه ماه طول بکشد باید برای ویزا اقدام کنند. با این حال، آنها می توانند بلافاصله پس از ورود به سوئد تحصیل خود را آغاز کنند یا قبل از اعلام پذیرش دانشگاه درخواست دهند.

دانشجویانی که شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا هستند و می خواهند در سوئد تحصیل کنند به ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت نیاز دارند. اگر قصد دارید کمتر از سه ماه در سوئد بمانید، در صورتی که شهروند یکی از کشورهایی نباشید که از شرایط ویزا در سوئد معاف هستند، به ویزا نیاز خواهید داشت. اگر دوره تحصیلی شما بیش از سه ماه طول بکشد، برای ورود و تحصیل در سوئد به اجازه اقامت نیاز دارید.

برای واجد شرایط بودن برای اجازه اقامت، باید برای تحصیلات تمام وقت در یک برنامه یا دوره ای پذیرفته شده باشید که نیاز به حضور در دانشگاه یا کالج دانشگاهی دارد.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

آنلاین / سفارت یا کنسولگری سوئد

پس از تکمیل فرآیند درخواست ویزا به صورت آنلاین، باید از سفارت یا کنسولگری سوئد برای مصاحبه، عکس برداری و انگشت نگاری و دریافت کارت مجوز اقامت خود وقت بگیرید.

وب سایت:https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden.html

چگونه برنامه را بسازیم؟

برای درخواست اجازه اقامت برای تحصیل، باید:

 • اولین قسط شهریه خود را بپردازید.
 • اسناد پشتیبانی خود را آماده کنید. این شامل کپی پاسپورت و نامه پذیرش شما و همچنین اثبات این است که می توانید در طول دوران دانشجویی خود در سوئد از نظر مالی از خود حمایت کنید. اگر کمتر از یک سال در سوئد می مانید، به مدرک بیمه درمانی جامع نیز نیاز دارید.
 • درخواست آنلاین را ارسال کنید.
 • هزینه درخواست را بپردازید.

شما می توانید یک نمای کلی از اسناد مورد نیاز را در اینجا بیابید: https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden/Universities-and-university-college.html

چه زمانی باید درخواست دهید؟

از آنجایی که فرآیند درخواست برای مجوز اقامت ممکن است طولانی باشد، باید به محض دریافت اطلاعیه پذیرش خود، درخواست دهید. زمان انتظار فعلی برای مجوز اقامت برای تحصیل سه ماه یا بیشتر است، بنابراین حتما درخواست خود را در اسرع وقت پس از پرداخت اولین قسط شهریه ارسال کنید. درخواست کاغذی بسیار بیشتر از درخواست آنلاین طول می کشد، بنابراین در صورت امکان به صورت آنلاین درخواست دهید.

ویزا و اجازه اقامت برای دانشجویان بین المللی در سوئد به مدت زمان تحصیل شما بستگی دارد.

زمان پردازش

3 Months

فرصتهای کاری

به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا، شما حق دارید بدون مجوز کار در سوئد کار کنید.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA به مجوز کار نیاز دارند. کارفرما در سوئد از طرف شما برای اجازه کار درخواست می دهد.

شما مجاز به کار بدون محدودیت ساعتی هستید، اما به شما توصیه می شود از تحصیل خود غافل نشوید. شما باید ثابت کنید که پیشرفت تحصیلی داشته اید و نتایج تحصیلی رضایت بخشی را نشان دهید.

ساعت در هفته

0

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجوه مورد نیاز ارائه دهید یا مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.