Keystone logo
جمهوری چک

مطالعه کارشناسی ارشد که در جمهوری چک 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  405
 • اشتراک ابزارها

  94
 • اشتراک اینترنتی

  22
 • حمل و نقل محلی

  21

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  7
 • بلیط سینما

  8
 • یک پیمانه آبجو محلی

  2

درباره جمهوری چک

جمهوری چک دارای قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در اروپا مرکزی، دانشگاه چارلز. واقع در پراگ، مدرسه در سال 1348 تاسیس شد.

چک مدرن آموزش عالی با استفاده از ساختار سه چرخه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا. موسسات آموزش عالی به دانشگاه ها و غیر دانشگاه تقسیم شده است. غیر از دانشگاه معمولا درجه تنها کارشناسی ارائه، در حالی که دانشگاه برنامه از مطالعه ارائه در تمام سطوح درجه و رشته های دانشگاهی.

جمهوری چک دارای 26 عمومی، 2 دولت، و 44 نهاد خصوصی آموزش عالی. دو نهاد های دولتی مدارس تخصصی اجرا شده توسط وزارت دفاع و وزارت کشور می باشد.روی هم رفته، مدارس ارائه درجه کارشناسی ارشد در طیف گسترده ای از رشته ها، از جمله معماری، تاریخ هنر، مجسمه سازی، تئاتر، مطالعات دینی، مهندسی، فناوری اطلاعات، شیمی، فیزیک، علوم طبیعی، کسب و کار، علوم اجتماعی، جنگلداری، آموزش و پرورش، و بسیاری دیگر. بسیاری از موسسات خصوصی در مناطق خاصی از مطالعه مانند کسب و کار تمرکز می کنند.

چرا در جمهوری چک مطالعه؟

جمهوری چک دارای یک سنت طولانی از آموزش با کیفیت بالا و پژوهش، به ویژه در زمینه های علوم، مهندسی و پزشکی. دانشجویان بین المللی خواهد یک محیط استقبال پیدا. در حال حاضر بیش از 37000 دانش آموزان خارجی در مدارس چک مطالعه.

بسیاری از برنامه های در حال حاضر در زبان انگلیسی و زبان های دیگر علاوه بر چک ارائه شده است. علاوه بر این، مادر مدیریت بازرگانی (MBA) درجه در محبوبیت رو به رشد. اکثر برنامه های MBA استفاده از یک رویکرد مورد مطالعه است.


کمک درسی و برنامه مدت زمان

طبق قانون، آموزش رایگان برای همه ملیت های در تمام موسسات دولتی آموزش عالی در جمهوری چک است. برخی از هزینه های انجام درخواست، مانند پذیرش، گسترش مطالعات فراتر از تاریخ اصلی، مطالعات علاوه بر طرح اصلی دانش آموز انجام، و هزینه های تحصیل در یک زبان غیر از Caech.

موسسات خصوصی مجموعه های کمک درسی و هزینه خود را، و این به طور معمول از دلار آمریکا 2000 محدوده به آمریکا 15000 دلار در سال است.

دوره های کارشناسی ارشد می تواند در هر نقطه از یک تا سه سال به طول انجامد. برنامه های کارشناسی ارشد بسیار نظری هستند و دانش آموزان مورد نیاز در امتحان نهائی دولت را و دفاع از پایان نامه در یک فروم عمومی.

سال تحصیلی

تاریخ شروع دقیق آن توسط نهادهای فرد تاسیس، اما بیشتر آغاز سال تحصیلی در ماه اکتبر. علاوه بر این، بسیاری از موسسات در سال تحصیلی به دو ترم 20 هفته در زمستان و تابستان تقسیم، هر یک از جمله یک دوره 15 هفته ای آموزشی، پنج هفته از امتحانات و تعطیلات. تعطیلات دو ماه است که معمولا در ژوئیه و اوت گرفته شده است.

تحصیلات تکمیلی فرصت

فرصت های زیادی برای اشتغال در جمهوری چک پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد برای همه دانش آموزان وجود دارد، صرف نظر از ملیت. یک سوم از مدیران شرکت در جمهوری چک خارجی هستند. اگر چه کسب و کار به طور فزاینده ای به زبان انگلیسی انجام شده است، دانش آموزانی که مطالعات انجام شده در چک انجام شده اند و یا در حال حاضر مهارت در چک خواهد یک مزیت در به دست آوردن اشتغال پیدا کنید.

شرایط اخذ ویزای

همه دانشجویان بین المللی نیاز به ویزای بلند مدت برای تحصیل در جمهوری چک. اطلاعات اضافی در وب سایت برای در دسترس استCZ / mvcren / مقاله / اطلاعات-برای-مدارس و students.aspx "> وزارت کشور. ویزای دانشجویی طولانی مدت می تواند 3-4 ماه را به دست آورد، بنابراین دانش آموزان باید بر این اساس برنامه ریزی.
بیمه سلامت

دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا عضو، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس ممکن است کارت بیمه درمانی اروپا ارائه شده توسط کشور خود برای به دست آوردن خدمات پزشکی استفاده کنید.

دانشجویان از کشورهای دیگر به بیمه بهداشت عمومی حق ندارد و باید بیمه درمانی تجاری را پوشش می دهد حداقل 30.000 € ارزش مراقبت خرید. دانش آموزان در باقی می ماند طولانی مدت مورد نیاز برای اثبات پرداخت حق بیمه ارائه.

علاوه بر بیمه درمانی، تمام بیمارستان های بزرگ کارت های اعتباری بزرگ و یا پول نقد به عنوان پرداخت برای درمان شرایط.

راهنمایی

بسیاری از سازمان های دانشجویی در جمهوری چک وقف کمک به دانشجویان بین المللی وجود دارد.این سازمان ها شامل اراسموس دانشجو شبکه و انجمن بین المللی برای تبادل دانش آموزان برای تجربه فنی ( IAESTE ).

دانش آموزان در چک مهارت نخواهد دوره های بسیاری را در جمهوری چک به آنها کمک پیدا کنید. اگر چه این دوره ها به طور معمول نیاز به هزینه های اضافی، برخی از آنها توسط بورس های تحصیلی پوشیده شده است. موسسه مطالعات زبان و مقدماتی را فراهم می کند دوره های متعدد برای دانش آموزان با کمبود زبان، از جمله دوره های فشرده و دوره های آنلاین.

نیازمندی‌های ویزا

 1. ویزای کوتاه مدت - برای اقامت تا 90 روز
 2. ویزای بلند مدت - برای اقامت بیش از 90 روز.
 3. اجازه اقامت طولانی مدت برای مقاصد تحصیلی - برای دانشجویانی که برای مدت بیش از یک سال وارد می شوند.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای دانشجویی

قیمت و ارز

CZK 2500

هزینه ویزای فعلی برای ویزای دانشجویی جمهوری چک 2.500 CZK (حدود 98 یورو) است. هزینه ممکن است در معرض تغییر باشد.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس برای تحصیل در جمهوری چک نیازی به ویزا ندارند. با این حال، دانشجویان اتحادیه اروپا در صورتی که اقامت مورد نظر در جمهوری چک بیش از 30 روز باشد، پس از ورود وظیفه گزارش دارند. در این شرایط، ظرف 30 روز پس از ورود به جمهوری چک، باید حضور خود را به اداره پلیس خارجی اعلام کنید.

دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سفارت/کنسولگری جمهوری چک

شما برای ویزای دانشجویی خود از سفارت/کنسولگری جمهوری چک در کشور محل اقامت خود درخواست می دهید.

وب سایت:https://www.mzv.cz/jnp/en/diplomatic_missions/czech_missions_abroad/index.html

چگونه برنامه را بسازیم؟

ابتدا باید در یک موسسه آموزشی در جمهوری چک پذیرفته شوید. مدرسه/برنامه باید توسط وزارت آموزش، جوانان و ورزش جمهوری چک تایید شده باشد. اگر معتبر نیست، باید برای مقاصد دیگر برای ویزا اقدام کنید.

ویزای بار اول باید قبل از ورود به جمهوری چک درخواست شود (و اخذ شود) - سفر به جمهوری چک بدون آن ممنوع است.

مدارک زیر عمدتا برای دریافت ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت مورد نیاز است:

 • فرم درخواست
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • عکس پاسپورت و پاسپورت معتبر
 • اثبات منابع مالی برای اقامت (مثلاً در قالب صورت حساب بانکی یا تأییدیه ذینفع بودن کمک هزینه)
 • تایید اقامت تضمین شده
 • بیمه سلامت بین المللی معتبر
 • چکیده از دفتر ثبت سوابق کیفری

تمام مدارک (به جز سند سفر و صورت حساب بانکی) باید به زبان چک باشد. ترجمه به زبان چک باید به طور رسمی تأیید شود.

در حین ثبت درخواست، می توان با متقاضی مصاحبه انجام داد. سوابق کتبی مصاحبه می تواند بخشی از درخواست باشد. سوابق به زبان چک نوشته می شود و توسط متقاضی و افسر کنسولگری که مصاحبه را انجام می دهد امضا می شود. اگر زبان چکی را نمی‌دانید، می‌توانید یک مترجم برای ترجمه سوابق مکتوب به همراه داشته باشید.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

کل مراحل اخذ ویزا برای مقاصد تحصیلی می تواند 60 تا 90 روز طول بکشد، بنابراین توصیه می شود از قبل برای ویزا اقدام کنید.

ویزای بلند مدت تا 6 ماه طول می کشد. پسوندها را می توان ایجاد کرد. مجوز اقامت طولانی مدت برای هدف مطالعه به مدت یک سال معتبر است.

زمان پردازش

90 Days

فرصتهای کاری

هیچ محدودیتی برای استخدام دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا یا EEA می آیند وجود ندارد. نیازی به مجوز کار نیست و این کارگران دارای وضعیت حقوقی مشابه شهروندان جمهوری چک هستند.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA موظف به دریافت مجوز اشتغال هستند. هر چند استثناهایی وجود دارد:

 • آنها در صورتی که به عنوان بخشی از دوره های کارآموزی مبادله برای دانشجویان و فارغ التحصیلان جوان از موسسات آموزش عالی فعالیت هایی را در قلمرو جمهوری چک دنبال کنند نیازی به مجوز استخدام ندارند.
 • اگر تا سن 26 سالگی دانشجو باشند و بیش از 7 روز متوالی یا در مجموع 30 روز در یک سال تقویمی کار نکنند نیازی به مجوز استخدام ندارند.
 • اگر آنها تحصیلات حرفه ای متوسطه یا عالی یا تحصیلات حرفه ای عالی را در یک هنرستان طبق قانون آموزش چک کسب کرده باشند، نیازی به مجوز استخدام ندارند.

در موارد دیگر، شما باید برای مجوز استخدام اقدام کنید. این می تواند شخصاً یا توسط شخص دیگری بر اساس وکالتنامه کتبی در هر دفتر منطقه ای مناسب محلی از خدمات استخدامی دولتی ارائه شود. مجوز صادر شده مشمول هزینه اداری 500 CZK است.

ساعت در هفته

0

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجوه مورد نیاز ارائه دهید یا مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.