Keystone logo
بوقلمون

مطالعه کارشناسی ارشد که در بوقلمون 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  264
 • اشتراک ابزارها

  18
 • اشتراک اینترنتی

  9
 • حمل و نقل محلی

  25

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  5
 • بلیط سینما

  4
 • یک پیمانه آبجو محلی

  2

درباره بوقلمون

آموزش عالی در ترکیه

آموزش عالی در دانشگاه شامل کارشناسی،، درجه دکترا کارشناسی ارشد. علاوه بر این به کارشناسی ارشد، دیپلم مهندسی عالی نیز اعطا شده است که معادل مدرک کارشناسی ارشد. هر دو درجه نیاز پایان نامه تکمیل و دفاع کرد. دانشگاه ها به دو نوع با 104 دانشگاه دولتی و 62 دانشگاه خصوصی تقسیم،. دانشگاه ترکیه در رابطه بالا در بالای 400 در سراسر جهان، با توجه به 2012 برگزار شد، با 5 مدرسه رتبه بندی دانشگاه آموزش و پرورش جهانی برابر بیشتر .

چرا تحصیل در ترکیه؟

دانش آموزان به دنبال درجه کارشناسی ارشد در هر رشته دانشگاهی خواهد یک محیط چند فرهنگی امن، استقبال و با ارزش است که یک پل بین فرهنگ غربی و خاورمیانه پیدا کنید.موسسات آموزش عالی ترکیه برای کیفیت بالا نسبت به شهریه کم شناخته شده و بسیاری از برنامه ها به زبان انگلیسی تدریس می شود. دانش آموزان زبان غیر انگلیسی که در برنامه های سنتی نیز فرصت های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی را به عنوان آنها مطالعات اولیه خود را تکمیل پیدا کنید.

دانشگاه در ترکیه

برنامه های در دانشگاه های دولتی به طور کلی در ترکیه تدریس، اگر چه برخی از برنامه ها به زبان انگلیسی، آلمانی یا فرانسه تدریس می شود. دانش آموزان در ترکیه مهارت نه که وارد برنامه ترکیه می تواند یک سال آموزش زبان قبل از به دنبال مطالعات خود را. اکثر برنامه های بین المللی در دانشگاه های خصوصی، که در آن زبان آموزش بیشتر زبان انگلیسی تدریس. دانشگاه های خصوصی نیز به عنوان دانشگاه بنیاد شناخته شده است.

در حال حاضر حدود 30،000 دانشجویان بین المللی در برنامه های آموزش و پرورش در کشور ثبت نام. با این حال، ترکیه تا به یک هدف برای افزایش این تعداد به 150000.اگر چه بیشتر رشته های دانشگاهی در دسترس هستند، برنامه های محبوب برای دانشجویان بین المللی می باشد روابط بین الملل، مطالعات شرق مدیترانه، امور چند فرهنگی مطالعات، مهندسی، مدیریت بازرگانی و مهمان نوازی.

کمک درسی و برنامه مدت زمان

شهریه در هر ترم در دانشگاه های دولتی که در آن آموزش است در ترکیه است در مورد 100- $ 200 (US) دلار برای اتباع ترکیه و دانش آموزان از آذربایجان، باشقیرستان، بوسنی و هرزگوین، داغستان، قرهچای و چرکس، قزاقستان، قرقیزستان، مقدونیه، مغولستان، مولدووا، نخجوان ، ازبکستان، ازبکستان، تاجیکستان، Tartarstan، ترکمنستان، و اوکراین است. شهریه دانشجویان بین المللی در هر ترم در دانشگاه های دولتی که در آن آموزش است در ترکیه است در مورد 300- $ $ 600 (US). شهریه است در مورد 1.5 تا 2 برابر بیشتر در نهادهای دولتی که در آن آموزش به زبان انگلیسی.

شهریه سالانه در دانشگاه های بنیاد است به طور معمول 6000 $ (US) به 20،000 دلار (US). با این حال، دانشگاه بنیاد همچنین بسیاری از دانش آموزان با کمک هزینه تحصیلی که 30 تا 40 درصد از شهریه خود را پوشش فراهم می کند.

درجه بیشتر کارشناسی ارشد دو سال برای تکمیل، اما این متفاوت است با برنامه و نهاد.

برای کمک به تأمین هزینه های دانشجویان بین المللی ممکن است اشتغال با دانشگاه به عنوان یک محقق پیدا. با این حال، دانشجویان بین المللی را حق کار در سایر سازمان ها در بخش دولتی و یا خصوصی وجود ندارد.

سال تحصیلی

سال تحصیلی در ترکیه است در دو ترم و اجرا می شود از اکتبر تا ماه ژوئن است.

تحصیلات تکمیلی فرصت

پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان بین المللی ممکن است فرصت برای اشتغال به عنوان محققان و یا بر روی کارکنان در دانشگاه، به خصوص دانشگاه با برنامه های به زبان انگلیسی تدریس پیدا کنید.دانش آموزان ترکیه و دانشجویان بین المللی با مهارت های زبانی خوب ترکیه خواهد شد فرصت های موجود در صنایع دیگر نیز پیدا کنید. شهروندان غیر ترکیه نیاز برای به دست آوردن اجازه کار یک بار آنها کار کرده اند ارائه شده است.

شرایط اخذ ویزای

دانشجویان بین المللی باید ویزای دانشجویی داشته، و ویزا باید قبل از ورود به ترکیه به دست آمده و یا دانش آموز اجازه داده نخواهد شد ثبت نام در دانشگاه. دانش آموزان باید به دانشگاه ترکیه قبل از تقاضا برای ویزای دانشجویی در یکی از کنسولگری ترکیه در کشور خود پذیرفته شده است. این فرایند حدود 8 هفته طول می کشد و پاسپورت دانش آموز خواهد شد با ویزای دانشجویی پس از تأیید مهر.

بیمه سلامت

همه دانشگاه های ارائه مراقبت های بهداشتی رایگان در تجهیزات پزشکی خود را.با این حال، این مراقبت به طور کلی به خدمات اورژانس و درمان برای شرایط جزئی محدود، دانش آموزان تا بین المللی تشویق می شوند برای خرید بیمه درمانی برای پوشش های دیگر هزینه های درمانی که ممکن است بوجود می آیند. سیاست باید هر دو اروپایی و آسیایی ترکیه را پوشش میدهد. بسیاری از سیاست های بیمه خصوصی در دسترس در ترکیه می باشد.

دانش آموزانی که دارای مجوز اقامت برای بیش از 6 ماه نیز در ترکیه موسسه تامین اجتماعی (SGK) خواهد ثبت و مورد نیاز برای به دست آوردن و پرداخت هزینه برای بیمه سلامت محلی است.

نیازمندی‌های ویزا

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای دانشجویی

قیمت و ارز

هزینه پردازش ویزا بسته به ملیت شما متفاوت است.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

تمامی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ترکیه باید ویزای دانشجویی دریافت کنند. استثناها افرادی هستند که وابستگان قانونی و مرتبط با شخصی در ترکیه با ویزای دیپلماتیک هستند.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سفارت یا کنسولگری ترکیه

همه دانشجویان بین المللی باید برای ویزای دانشجویی در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ترکیه اقدام کنند.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه، ابتدا باید در یک دانشگاه، مدرسه یا دوره زبان ترکیه ثبت نام کنید که توسط وزارت آموزش و پرورش تایید شده است.

شما باید فرم درخواست ویزا را پر کرده و با مدارک مورد نیاز که معمولاً شامل موارد زیر است، به سفارت ترکیه ارسال کنید:

 • پاسپورت: مدت اعتبار بیش از 90 روز
 • 2 قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • نامه پذیرش از موسسه آموزش عالی ترکیه
 • مدرک بیمه سلامت
 • اثبات بلیط برگشت
 • مدارکی دال بر تمکن مالی کافی برای حمایت از تحصیل و زندگی شما در ترکیه
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی پزشکی

دانشجویان باید در مدت 1 ماه پس از ورود خود به ترکیه برای مجوز اقامت از مقامات محلی (اگر دانشجو در ترکیه باشد) درخواست دهند. مدارک زیر باید به بخش روابط خارجی ستاد فرماندهی پلیس محلی ارائه شود:

 • فرم درخواست و هزینه ها
 • سند سفر: 2 کپی به همراه ویزای دانشجویی
 • 4 قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • نامه یا مدرک از موسسه: باید توسط دانشگاه میزبان صادر شود و تاریخ شروع و پایان تحصیل در ترکیه را اعلام کند.

برای تمدید اجازه اقامت خود، باید 60 روز قبل از انقضای مجوز اقامت خود به مقامات محلی مراجعه کنید.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

معمولاً از روزی که درخواست خود را ارسال می کنید تا زمانی که ویزای خود را دریافت می کنید حدود هشت هفته طول می کشد.

ویزای دانشجویی برای یک بار ورود به طور کلی یک سال اعتبار دارد. اگرچه محدودیت زمانی در ویزای شما مشخص خواهد شد، اما ویزای دانشجویی شما تا زمانی که در مدرسه ثبت نام کرده باشید معتبر باقی می ماند.

زمان پردازش

8 Weeks

فرصتهای کاری

معمولاً دانشجویان بین المللی حق قانونی کار در حین تحصیل در ترکیه را ندارند. دانشجویان می توانند به عنوان محقق بین المللی در دانشگاه های ترکیه کار تحقیقاتی انجام دهند.

ساعت در هفته

0

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجوه مورد نیاز ارائه دهید یا مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.