Keystone logo
ایتالیا

مطالعه کارشناسی ارشد که در ایتالیا 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  408
 • اشتراک ابزارها

  66
 • اشتراک اینترنتی

  28
 • حمل و نقل محلی

  35

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  9
 • بلیط سینما

  9
 • یک پیمانه آبجو محلی

  5

درباره ایتالیا

آموزش عالی در ایتالیا

ماده 34 قانون اساسی ایتالیا فرد سمت راست به دنبال آموزش عالی با دانشگاه یا کالج تضمین می کند. سیستم دانشگاه ایتالیایی بسیار تخصصی و بسیار رقابتی است. آنها 42 دانشگاههای دولتی، شش دانشگاه های خصوصی، سه مدرسه فنی، و دوازده دانشگاه تخصصی.

چرا در ایتالیا تحصیل؟

البته از مطالعه در ایتالیا کسی با فضای منحصر به فرد و دسترسی آنها به بسیاری از چیزهای بهتری از زندگی، از جمله هنر، موسیقی، شراب گیری و بسیاری دیگر غنی سازی. با مناطق البته بسیار تخصصی خود در راستای یک زمینه خاص، شما ملزم به دریافت سوابق تحصیلی شما نیاز به حمل اهداف شغلی خود را یک گام بیشتر است.

کالج ها و دانشگاه

کالج ها و دانشگاه در ایتالیا به شدت تحت هنر و علوم انسانی فرهنگ را تحت تاثیر قرار.است آکادمی هنرهای زیبا در ونیز، چزاره Pollini هنرستان موسیقی و دانشگاه پلی تکنیک باری است که بیشتر در فن آوری و مهارت های فنی و مهندسی متمرکز وجود دارد. هستند بسیاری دیگر از با انواع ارائه البته در زمینه های مختلف برای انتخاب وجود دارد.

سال تحصیلی

ترم اول به طور معمول در ماه سپتامبر / اکتبر شروع می شود و در ژانویه / فوریه به پایان می رسد. دوره دوم معمولا در ماه فوریه یا ژانویه آغاز می شود و می رود از طریق مه یا اوایل ماه ژوئن.

شهریه و طول مطالعه

شهریه و هزینه های متفاوت بسته به مدرسه شما حضور. اما شما یک راه حل مقرون به صرفه برای رفع نیازهای خود را با مدارس بسیاری از را انتخاب کنید پیدا کنید. به طور کلی ترین دوره های هزینه € 850 - 1000 € در سال است.

درجه کارشناسی در اطراف چهار سال طول بکشد، از جمله الزامات البته عمومی و مورد نیاز برنامه درسی اضافی برای تکمیل مدرک.درجه بسیار تخصصی و دوره های آماده سازی یک خوبی برای درست انتخاب کنند.

دانشجویان بین المللی

فرصت های زیادی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ایتالیا وجود دارد. دانشجویان از خارج از کشور خوش آمدید برای کشف فرصت هستند و ببینید چه چیزی را به شهوت و میل خود باشد. همچنین برنامه های تبادل دانشجو، به موجب آن دانشجویان بین المللی ممکن است تحت یک توافق ارز مطالعه، تحت مجوز از برنامه جامعه اروپا سقراط اراسموس وجود دارد. دیگر دانش آموزان ممکن است تحت مجوز از موافقتنامه دو جانبه بین دانشگاه ایتالیایی و یک مدرسه میزبان شرکت کنند.

یکی از تفاوت های کلیدی بین تحصیل در ایتالیا و کشورهای دیگر است که اکثر امتحانات شفاهی هستند.

فرصت های حرفه ای و پژوهش بسیاری از دسترس، پس از اتمام درجه از دانشگاه ایتالیایی وجود دارد. دانش آموزان قانون ممکن است در رفتن به دنبال شغلی در یک نهاد قانونی و یا عمل به عنوان یک وکیل.مردم در علوم انسانی و هنر ممکن است استعداد خود را در بسیاری از مناطق، از جمله بسیاری از تولیدات هنری در ایتالیا به وفور استفاده کنید. بسته به منطقه خاص از مطالعه و نیاز، دانش آموزانی که از یک مدرسه ایتالیایی فارغ التحصیل آماده برای دیدار با خواسته های جامعه در حال تغییر خواهد بود.

ویزای دانشجویی

دانشجویان از خارج از کشور خوش آمدید برای آمدن به ایتالیا به مطالعه هستند، اما آنها نیاز به حمل ویزای دانشجویی یا پاسپورت و تمام مدارک مورد نیاز است. علاوه بر این، اسناد ممکن است لازم باشد که به ایستگاه پلیس محلی ثبت شده است. مهم ترین چیز در مورد ویزا است به مطمئن شوید که شما از نوع حق. قبل از ورود به مدرسه خود، در وب سایت مدرسه 'ها را بررسی برای اطلاعات بیشتر در مورد کدام نوع نیاز دارید. ثبت نام را می توان در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایتالیا ساخته شده است.

راهنمایی مفید تشکر کرده است

ایتالیا کشور زیبایی است که دارای بسیاری از یافته های هنری فوق العاده و منحصر به فرد است. آموزش و پرورش در ایتالیا منحصر به فرد و بسیار متمرکز است. ویزا مورد نیاز است اما نسبتا آسان برای به دست آوردن. مردم در ایتالیا بسیار خانواده گرا و هنری فکر. گرفتن آموزش و پرورش در ایتالیا فراتر از دیوارهای کلاس درس و به جهان هنری از هنر و فرهنگ می رود. تحصیل در ایتالیا تجربه شما هرگز فراموش نخواهم کرد است.

نیازمندی‌های ویزا

 1. ویزای نوع C: ویزای کوتاه مدت یا ویزای مسافرتی که برای یک یا چند بار ورود و برای مدتی که بیش از 90 روز نباشد معتبر است.
 2. ویزا نوع D: ویزای طولانی مدت اعتبار بیش از 90 روز.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای نوع C؛ ویزا نوع D

قیمت و ارز

USD 70

هزینه ویزای تحصیلی ایتالیا معمولاً حدود 50 تا 70 دلار است. هزینه ممکن است در معرض تغییر باشد.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

دانشجویان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا می توانند با پاسپورت معتبر یا کارت شناسایی وارد ایتالیا شوند و تا زمانی که بخواهند می توانند مدرک خود را بدون ویزا در ایتالیا تکمیل کنند. با این حال، این دانش آموزان برای دریافت مجوز اقامت باید ظرف 8 روز پس از ورود خود در Questura (ایستگاه پلیس) ثبت نام کنند.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید قبل از ورود به ایتالیا ویزای دانشجویی دریافت کنند. برای تحصیل بیش از 90 روز، باید در 8 روز اول ورود به ایتالیا برای دریافت کارت اقامت (permesso di soggiorno) در اداره پست محلی درخواست دهید. این به همراه ویزای شما به شما این امکان را می دهد که در طول مدت تحصیل خود در ایتالیا بمانید. هزینه ای برای کارت اقامت وجود دارد.

شهروندان برخی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای اقامت و تحصیل در ایتالیا تا 90 روز نیازی به ویزا ندارند.

شما می توانید یک نمای کلی از این کشورها را در اینجا بیابید: https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سفارت یا کنسولگری ایتالیا

شما باید برای ویزای دانشجویی خود از سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود درخواست دهید. همچنین باید در سفارت یا کنسولگری مصاحبه داشته باشید.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

پس از دریافت نامه پذیرش یا نامه پذیرش برای دوره تحصیلی مورد نظر خود، می توانید واجد شرایط بودن خود را برای دریافت ویزای دانشجویی ایتالیا بررسی کنید و سپس مراحل درخواست ویزا را ادامه دهید. شما باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • فرم درخواست ویزای ورود؛ می توانید آن را در
  http://vistoperitalia.esteri.it/Moduli/it/Formulario Visto Nazionale.pdf
 • عکس جدید در اندازه پاسپورت؛
 • سند مسافرتی که حداقل سه ماه پس از ویزا معتبر باشد.
 • ثبت نام یا پیش ثبت نام در دوره های دانشگاهی؛
 • اثبات اینکه شما در ایتالیا اقامت دارید.
 • اثبات اینکه شما حمایت مالی دارید (حداقل 448.07 یورو در ماه برای سال تحصیلی، مجموعا 5824.91 یورو در سال).
 • پوشش بیمه ای کافی برای درمان و بستری شدن در بیمارستان؛
 • اثبات در دسترس بودن امکانات مالی مورد نیاز برای بازگشت به کشور؛
 • مدرک دانش کافی ایتالیایی یا انگلیسی با توجه به زبان برنامه؛
 • در صورتی که دانش آموز صغیر باشد، باید رضایت نامه خروج از کشور به امضای هر یک از مراجع والدین و یا در غیاب آنها به امضای قیم قانونی برسد.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

شما باید حداقل سه ماه قبل از ورود به ایتالیا برای ویزای دانشجویی ایتالیا اقدام کنید. پردازش درخواست ویزای شما ممکن است بین 1 تا 3 هفته طول بکشد. شما باید مصاحبه ویزای خود را حدود چهار تا شش هفته قبل برنامه ریزی کنید.

طول ویزای دانشجویی بستگی به طول دوره شما دارد.

زمان پردازش

3 Weeks

فرصتهای کاری

اگر اهل اتحادیه اروپا هستید، بدون نیاز به مجوز کار اجازه کار در ایتالیا را دارید. ساعات کاری در طول ترم نباید بیش از 20 ساعت در هفته باشد. شما فقط می توانید در طول تعطیلات بین ترم تمام وقت کار کنید.

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا باید برای مجوز کار در یک اداره مهاجرت محلی در ایتالیا درخواست دهند. ابتدا باید یک قرارداد کاری امضا شده داشته باشید و یک نسخه از آن را به اداره مهاجرت نشان دهید.

ساعت در هفته

20

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجوه مورد نیاز ارائه دهید یا مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.