Keystone logo
اسپانیا

مطالعه کارشناسی ارشد که در اسپانیا 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  416
 • اشتراک ابزارها

  42
 • اشتراک اینترنتی

  33
 • حمل و نقل محلی

  34

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  8
 • بلیط سینما

  8
 • یک پیمانه آبجو محلی

  3

درباره اسپانیا

آموزش عالی

اسپانیا با استفاده از فضای آموزش عالی اروپا (EHES) و تقسیم درجه به سه مرحله:

 • درجه درجه - مطالعات کارشناسی
 • دانشگاه درجه کارشناسی ارشد - تحصیلات تکمیلی
 • درجه دکترا - مطالعات کارشناسی ارشد


دانشگاه اسپانیایی نیز "کارشناسی ارشد غیر رسمی" به نام Maestrias ارائه دهد. این درجه معمولا 1-2 سال از مطالعه شامل و تمرکز بر مطالعات عملی برای حرفه های تخصصی.

قبل از تقاضا برای تحصیلات تکمیلی، علاوه بر مدرک کارشناسی دانش آموزان معمولا انتظار می رود که 2-3 سال سابقه کار در این زمینه است.

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در اسپانیا باید Selectividad، امتحانات اسپانیایی ورود به دانشگاه منتقل می کند. این امتحانات هر سال دو بار در بسیاری از کشورها در دسترس هستند. هنگامی که یک دانشجوی آینده را تصویب کرده است امتحانات، آنها ممکن است به طور مستقیم به هر دانشگاه اسپانیایی اعمال می شود.


چرا تحصیل در اسپانیا؟

موسسات اسپانیایی آموزش عالی به سرعت در دو دهه گذشته رشد کرده است. به عنوان یک نتیجه، بسیاری از مدارس امکانات بسیار مدرن است که ترکیب فن آوری های پیشرفته به محیط یادگیری.در سطح کارشناسی ارشد، مدارک تحصیلی MBA و دیگر مدارک تحصیلی مرتبط کسب و کار به ویژه محبوب و جهانی برای کیفیت بالا خود شناخته شده است.

بدن اسپانیایی دانشجویان بین المللی است چند فرهنگی، با 31 درصد نقطه از امریکا لاتین و 5 درصد دیگر از شمال امریکا است. مطالعات در زبان اسپانیایی، زبان مادری بیش از 400 میلیون نفر انجام شده است. دانش آموزان در حال حاضر در اسپانیایی مسلط نیستند ممکن است بخواهید به در نظر گرفتن حضور در یک دوره آموزشی در اسپانیایی قبل از شروع مطالعات کارشناسی ارشد خود را. موسسات اسپانیایی برای یادگیری اسپانیایی، از یک ماه دوره غوطه وری طولانی برای دوره کامل آموزشی ارائه طیف گسترده ای از دوره های.

دانشگاه

اسپانیا 81 دانشگاه. حدود 50 عمومی و بقیه خصوصی هستند. دانشگاه ها در سراسر کشور قرار گرفته است و همه استقبال دانشجویان بین المللی برای هر دو مقطع کارشناسی فارغ التحصیل و.دانش آموزان می توانند مدرک کارشناسی ارشد از تمام رشته های دانشگاهی در اسپانیا از جمله هنر و علوم انسانی به دست آوردن. علم؛ علوم سلامت. علوم اجتماعی؛ قانون؛ مهندسی و معماری.

دانشگاه اسپانیایی برای کیفیت خود را به رسمیت شناخته شده، با پنج دانشگاه ظاهر می شود در 400 مدرسه بالا رتبه بندی توسط 2012-2013 رتبه بندی دانشگاه آموزش و پرورش جهانی برابر بیشتر . این مدارس شامل دانشگاه خودمختار بارسلونا، دانشگاه بارسلونا، دانشگاه والنسیا، دانشگاه پلی تکنیک والنسیا، و دانشگاه ویگو.

کمک درسی و برنامه مدت زمان

شهریه سالانه در یک دانشگاه خصوصی در مورد 6000 €. برنامه های کارشناسی ارشد 60-120 اعتبارات، که به طور معمول 1-2 سال تحصیلی طول می کشد نیاز دارد. پایان نامه از 6/30 اعتبارات با دفاع عمومی نیز مورد نیاز است.

سال تحصیلی

اغلب موسسات سال تحصیلی در اکتبر آغاز و در ماه ژوئن به پایان برساند. بیشتر مدارس دو ترم، با امتحانات در پایان هر ترم.

تحصیلات تکمیلی فرصت

با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی در اسپانیا، اشتغال پس از فارغ التحصیل در اسپانیا است به احتمال زیاد کمتر از قبل. با این حال، کارفرمایان در سراسر جهان نگه کارشناسی ارشد به دست آمده از یک دانشگاه اسپانیایی در خصوص بالا است.

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد نیز ممکن است بخواهید به در نظر گرفتن پیگیری در کار در یک برنامه دکتری و یا درخواست موقعیت پژوهش در مراکز تحقیقاتی به رسمیت شناخته شده.

شرایط اخذ ویزای

دانشجویان بین المللی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین، و یا سوئیس لازم نیست به ویزا.همه دانشجویان بین المللی دیگر خواهد شد که برای بیش از 90 روز اقامت باید برای ویزای دانشجویی بلند مدت اعمال می شود. دانش آموزان آینده نگر باید برای ویزا در کنسولگری اسپانیایی یا سفارت در کشور خود اعمال می شود.

برای به دست آوردن ویزای دانشجویی، دانش آموزان باید اثبات برنامه خود را از مطالعه همراه با یک گواهی پزشکی، یک گواهی نامه از پرداخت بدهی برای دوره مطالعات، و یک گواهی سابقه کیفری از کشور خود را از اقامت برای پنج سال گذشته ارائه.

بیمه سلامت

دانشجویان بین المللی تحت 28 سال سن واجد شرایط برای طرح بیمه درمانی دانشجویان هستند. دانش آموزان بزرگتر از 28 ممکن است نظام سلامت ملی، که حداقل تضمین خدمات به تمام ساکنان قانونی در اسپانیا استفاده کنید.

راهنمایی

اسپانیا با استفاده از یورو برای ارز و تمام کارت های عمده اعتباری بین المللی در اکثر مغازه ها پذیرفته شده است.

اوج معمول در کافه ها، رستوران ها، هتل ها، و تاکسی است.نکات معمولا در مورد 5/10 درصد از قیمت کل.

دانش آموزانی که می خواهید به درایو یک خودرو را در اسپانیا، باید مجوز رانندگی بین المللی دارند مگر اینکه آنها از یک کشور عضو اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند و یا لیختن اشتاین می باشد.

نیازمندی‌های ویزا

برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس که مایل به شرکت در تبادل دانشجو هستند، تحقیقات یا آموزش انجام دهند یا به عنوان کارآموز یا داوطلب بدون حقوق در اسپانیا برای بیش از سه ماه کار کنند.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای دانشجویی (نوع D)

قیمت و ارز

EUR 160

قیمت ویزای دانشجویی اسپانیا حدود 160 یورو است. هزینه درخواست ویزا در هر زمان ممکن است تغییر کند.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

شهروندان اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس صرف نظر از مدت اقامت خود در اسپانیا نیازی به ویزای دانشجویی ندارند. دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس برای زندگی در اسپانیا نیازی به ویزا ندارند، اما باید در مقامات محلی ثبت نام کنند و گواهی اقامت دریافت کنند.

شهروندان سایر کشورها در صورتی که قصد اقامت و تحصیل بیش از 90 روز در اسپانیا را دارند، نیاز به ویزای دانشجویی دارند. این ویزا به آن دسته از دانشجویانی اعطا می شود که قبلا برای پذیرش توسط یک موسسه آموزشی معتبر در اسپانیا پذیرفته شده اند.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

کنسولگری یا سفارت اسپانیا

شما می توانید برای ویزای تحصیلی از کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور خود درخواست دهید.

وب سایت:http://www.exteriores.gob.es/Portal/en/ServiciosAlCiudadano/Paginas/EmbajadasConsulados.aspx

چگونه برنامه را بسازیم؟

قبل از اینکه بتوانید برای ویزای تحصیلی درخواست دهید، باید دوره یا برنامه ای را در یک موسسه رسمی رسمی در اسپانیا پیدا کنید. سپس باید تاییدیه رسمی از سازمان دریافت کنید که در آن در دوره یا برنامه پذیرفته شده اید، در قالب یک گواهی یا نامه پذیرش. هنگامی که این مورد را دارید، می توانید با سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور خود تماس بگیرید و برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

دقیقاً آنچه مورد نیاز است ممکن است از کنسولگری به کنسولگری دیگر متفاوت باشد، اما به طور کلی، باید پاسپورت خود و همچنین موارد زیر را نشان دهید:

 • جزئیات مطالعه، آموزش یا تحقیقی که در اسپانیا انجام خواهید داد، از جمله ساعات مطالعه در هفته (حداقل 20 ساعت).
 • مدرکی مبنی بر داشتن بیمه درمانی؛
 • گواهی پزشکی مبنی بر عدم ابتلا به بیماری که مستلزم قرنطینه شدن باشد.
 • مدرکی مبنی بر اینکه شما بودجه لازم برای حمایت از شما در طول مدت اقامت خود در اسپانیا را دارید (مثلاً جزئیات بورسیه تحصیلی، بانک اسپانیایی که بودجه کافی را نشان می دهد، یا نامه ای از والدین / سرپرستان با مسئولیت کامل مالی).
 • اطلاعات در مورد محل زندگی شما؛
 • گواهی سابقه کیفری صادر شده در پنج سال گذشته توسط مقامات مربوطه در کشور شما.

اگر بیش از شش ماه برای تحصیل در اسپانیا اقامت دارید، باید ظرف 30 روز پس از ورود به اسپانیا برای اجازه اقامت دانشجویی اقدام کنید. شما برای آن در اداره خارجیان محلی (Oficina de Extranjeros) یا یک ایستگاه پلیس درخواست دهید. اعتبار کارت به مدت یک سال است و تا زمانی که به تحصیل خود ادامه می دهید می توانید هر سال آن را به مدت پنج سال تمدید کنید.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

شما باید بین دو تا سه ماه قبل از سفر به اسپانیا برای ویزای خود درخواست دهید تا زمان لازم برای رسیدگی به درخواست شما فراهم شود.

به طور کلی، ویزای دانشجویی در اسپانیا برای کل دوره تحصیلی اعطا می شود. شما می توانید ویزای دانشجویی خود را برای تمدید بیشتر تحصیلات خود یا گذراندن دوره جدید تحصیلی در اسپانیا تمدید کنید. سعی نکنید درخواست ویزای دانشجویی خود را بیش از چهار ماه قبل یا کمتر از 7 هفته قبل از تاریخ عزیمت ارسال کنید، در غیر این صورت درخواست پذیرفته نخواهد شد.

اگر تحصیلات شما در اسپانیا بیش از شش ماه باشد، باید برای یک اجازه اقامت دانشجویی که یک سال طول می کشد درخواست دهید. مجوز اقامت دانشجویی باید هر سال تمدید شود.

زمان پردازش

فرصتهای کاری

اجازه اقامت اسپانیا به شما این حق را می دهد که به صورت پاره وقت یا به صورت موقت کار کنید، تا زمانی که از پولی که به دست می آورید برای تامین هزینه زندگی خود در اسپانیا استفاده نکنید. شما اجازه دارید تا زمانی که در حال مطالعه هستید تا 20 ساعت در هفته کار کنید، به شرطی که اختلالی در تحصیل شما ایجاد نکند. شرکتی که شما را استخدام می کند باید از اداره خارجی برای شما مجوز کار بگیرد. قرارداد کاری شما نمی تواند بیشتر از مدت ویزای تحصیلی باشد.

اگر یک دوره کارآموزی را به عنوان بخشی از دوره تحصیلی خود که برای آن مجوز اقامت شما اعطا شده است انجام دهید، نیازی به مجوز کار ندارید.

ساعت در هفته

20

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

در اینجا برخی از دلایل رد شدن ویزای دانشجویی اسپانیا آورده شده است:

 • اقدامات مجرمانه گذشته یا فعلی
 • توضیح کافی برای هدف و شرایط اقامت برنامه ریزی شده
 • ناکافی بودن وسایل زندگی
 • بیمه مسافرتی نامعتبر
 • عدم ارائه مدرک اقامت
 • وضعیت نامطلوب ویزای شینگن - عدم رعایت محدودیت‌های ویزای شینگن (به عنوان مثال اقامت بیش از حد در منطقه شینگن، عدم پیروی از برنامه سفر ارائه شده - با پرش از اقامت بیشتر در کشور اصلی مقصد در منطقه شینگن و غیره).