Keystone logo
اتریش

مطالعه کارشناسی ارشد که در اتریش 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  496
 • اشتراک ابزارها

  106
 • اشتراک اینترنتی

  33
 • حمل و نقل محلی

  50

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  9
 • بلیط سینما

  12
 • یک پیمانه آبجو محلی

  4

درباره اتریش

آموزش عالی در اتریش

اتریش ارائه می دهد آموزش عالی نظارت و بودجه توسط وزارت فدرال علوم و تحقیقات. اتریش '11 دانشگاه های خصوصی و 23 دانشگاه های دولتی دانش آموزان با یک لیست جامع از برنامه های تحصیلی و نظام آموزش عالی که در حال حاضر در خدمت توده ها به جای نخبگان، آن را به عنوان قبل از 1960s به انجام ارائه. همه دانش آموزان در یک زمان آزاد به درخواست یک دانشگاه دولتی و عمده در هر زمینه از مطالعه آنها آرزو، یک روش است که به تازگی چندین تغییرات را تجربه بودند. اگر چه اتریش هنوز اجازه می دهد تا دانش آموزان واجد شرایط به عمده در چند موضوع مختلف به طور همزمان، بخش دولتی مسئول نظام آموزشی در حال حاضر محدودیت در محل برای مناطق مختلف مطالعه قرار داده است. در حال حاضر، این افراد عبارتند از: روانشناسی، زیست شناسی، دندانپزشکی، پزشکی بشر، علوم اقتصادی، روزنامه نگاری و دامپزشکی.

شروع از سال 2001، دانش آموزان حضور در دانشگاه اتریشی دیگر لذت بردن از آموزش رایگان. با این حال، دانش آموزان از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) که progam درجه خود را در حداقل مقدار زمان (سه سال) به پایان لازم نیست که برای آموزش و پرورش خود را پرداخت. دیگر دانش آموزان باید شهریه از € 370 (500 دلار) در هر ترم پرداخت اگر آنها شهروندان اتریشی و 700 € ($ 950) در صورتی که شهروندان اتریشی نیست.

اخذ مدرک 'بازدید کنندگان کارشناسی در اتریش معمولا سه سال طول می کشد. کسب مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا به طور کلی دو به یکی دیگر از سه سال طول می کشد، بسته به نوع موضوع و مشخصات که در آن دانش آموز ثبت نام.

دانشگاه علوم کاربردی (Fachhochschulen)

دانشگاه علوم کاربردی از دانشگاه های سنتی اتریشی در که آنها طراحی شده را به جای دانش آموزان به دنبال یادگیری مهارت های عملی بیش از دانش علمی متفاوت است.به عنوان یک دانشجوی حضور در Fachhochschule، شما اجازه داده نخواهد شد تا انتخاب کنید دوره های خود را به عنوان آزادانه به عنوان شما ممکن است در دانشگاه علمی-گرا باشد. این است که به اطمینان حاصل شود که همه دانش آموزان ورود به دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی ارشد در سه سال توصیه می شود.

دانشگاه های خصوصی اتریش

از سال 2001، همه دانشگاه های خصوصی باید معتبر قبل از آنها به طور قانونی مجاز به ارائه مدارک تحصیلی دانشگاهی. وزارت فدرال آموزش، علوم و امور فرهنگی از قدرت به ارائه مجوز رسمی. در حال حاضر، 13 دانشگاه خصوصی فعال در اتریش هستند کاملا معتبر. برخی از آنها عبارتند دانشگاه صلح اروپا، دانشگاه فروید زیگموند (وین) و پاراسلسوس Medizinische Privatuniversität (سالزبورگ).

مدارک تحصیلی علمی

درجه Magister اولین درجه داده شده به دانش آموزانی که یک دوره 4-6 سال کامل در علوم اجتماعی، علوم طبیعی، علوم انسانی، قانون یا اقتصاد است. دانشجویان رشته کشاورزی و یا مهندسی DIPLOM-Ingenieur در پایان برنامه درجه دریافت خواهد کرد. به تازگی، برخی از دانشگاه اتریش را شروع کرده اند به صدور 'درجه بازدید کنندگان قبل از Magister، یا استاد ' کارشناسی درجه است.

پزشکی تنها منطقه از مطالعه است که در آن یک دانش آموز ممکن است مدرک دکترا پس از حداقل شش سال از حضور در دانشگاه کسب می باشد. بسیاری از مطالعه زمینه، از جمله پزشکی، تقاضا که دانش آموزان ارسال و ارائه مقاله به نام Diplomarbeit، که به طور متوسط ​​معمولا حداقل 100 صفحه.

دانشگاه اتریش برجسته

در سال 1365 بنا نهاده شده، دانشگاه وین معروف ترین دانشگاه های اتریش 'است و ارائه می دهد سه مرکز و 15 دانشکده است که شامل دانشکده های علوم کامپیوتر، روانشناسی، کسب و کار و اقتصاد، فیزیک، شیمی و ریاضیات. همچنین مراکز برای زیست شناسی مولکولی، مطالعات ترجمه و علوم ورزشی وجود دارد. دو دانشگاه دیگر در اتریش بالا هستند دانشگاه اینسبروک و کارل-Franzens-دانشگاه گراتس.


درخواست برای دانشگاه اتریش

برای درخواست به عنوان مقطع کارشناسی (به نام "برای اولین بار از چرخه ")، یک دانش آموز باید یک گواهی معتبر از مدرسه قبلی خود را بیان کرد که آنها واجد شرایط برای ورود به یک موسسه آموزش عالی داشته باشد. دانش آموزانی که از اعضای منطقه اقتصادی اروپا باید دبیرستان قبل از واجد شرایط برای حضور در دانشگاه اتریش به پایان رسید.شما همچنین خواسته خواهد شد که برای اثبات شما می توانید آلمانی و انگلیسی صحبت می کنند و همچنین کلاس های مقدماتی اضافی را در صورت لزوم.

قبل از دانش آموزان می توانند به یک استاد درخواست درجه یا معادل درجه دیگر به مدرک لیسانس 'بازدید کنندگان دیپلم مطابق با الزامات آموزشی اتریش برنامه در اتریش، آنها باید مدرک لیسانس به دست آورده اند.

برخی از برنامه های درجه رقابتی تر در اتریش دانشجویان با توجه به معدل حذف از کار مدرسه قبلی را بپذیرید. دانش آموزان اتحادیه اروپا می تواند معدل خود را به سیستم اتریشی با استفاده از EGC (اروپا درجه تبدیل) تبدیل کنید. دانشجویان غیر اروپایی می تواند استاندارد جدول مقایسه نمرات مورد استفاده توسط دانش آموزان اروپا برای محاسبه معدل اتریش خود دسترسی داشته باشید.

آلمانی زبان آموزش در اتریش است. دانش آموزان مورد نیاز برای ارسال اثبات دانش خود را از زبان آلمانی با ارائه نتایج دریافت شده از امتحانات قبلی و یا دیپلم حاصل از مصرف دوره های زبان آلمانی.

پوشش بیمه درمانی

دانش آموزان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا نیاز به کارت بیمه بهداشت و درمان اروپا خود را با آنها در حالی که حضور در دانشگاه اتریش. دانش آموزان در خارج از کشور هم می تواند دست آوردن اتریش بیمه پزشکی کمک های عمومی و یا خرید بیمه درمانی از یک حامل خصوصی.

چرا تحصیل در اتریش؟

ارائه یک اقتصاد بازار اجتماعی فوق العاده توسعه یافته، فرصت های شغلی متنوع و یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان، اتریش است که در میان بالا 15 ثروتمندترین کشورهای جهان است. با صنعت گردشگری پر رونق، جذاب نشانه های تاریخی و مناظر کوهستانی زیبا، اتریش محبوب با مسافران اروپایی و خارج از کشور و همچنین دانش آموزان که مایل به پیگیری مدارک تحصیلی آموزش عالی از دانشگاه اتریش معتبر باقی مانده است.

نیازمندی‌های ویزا

 1. ویزای سفر C ("Schengenvisa"): به شما این حق را می دهد که حداکثر 90 روز در اتریش و سایر کشورهای شینگن بمانید.
 2. ویزای D (ویزای ملی اتریش، Aufenthaltsvisum D) - برای اقامت حداقل 91 روز تا حداکثر 6 ماه؛ اگر تبعه ژاپن هستید لازم نیست.
 3. Aufenthaltsbewilligung Studierende (اجازه اقامت موقت برای دانشجویان) - برای اقامت بیش از 6 ماه.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای مسافرتی C; ویزا D; Aufenthaltsbewilligung Studierende

قیمت و ارز

EUR 71

 • برای ویزای C: 71 یورو
 • برای ویزای D: 176 یورو
 • برای اجازه اقامت: 141 یورو

قیمت ها قابل تغییر است.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و EEA و همچنین اتباع سوئیس نیازی به ویزا برای اتریش ندارند. با این حال، هنگامی که بیش از 3 ماه در اتریش اقامت دارند، باید برای ""Lichtbildausweis für EWR-Bürger/innen"" که تاییدیه ثبت نام در اداره مهاجرت در عرض 3 ماه پس از ورود به اتریش است، درخواست دهند.

سایر اتباع خارجی باید قبل از ورود به اتریش پس از دریافت اطلاعیه پذیرش، برای اجازه اقامت برای مقاصد تحصیلی (Aufenthaltsbewilligung Studierende) در نمایندگی اتریش درخواست دهند.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

مرجع نمایندگی اتریش (سفارت، کنسولگری کل)

قبل از سفر به اتریش باید شخصاً در نمایندگی اتریش (سفارت، کنسولگری کل) برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

تمامی متقاضیان ویزا باید شخصاً در سفارت/کنسولگری اتریش حاضر شوند. مدارکی که برای ثبت نام ارسال می شود عبارتند از:

 1. فرم درخواست کاملاً تکمیل شده و امضا شده (در دسترس از مرجع نمایندگی؛ همچنین می توانید از اینترنت بارگیری کنید)
 2. پاسپورت معتبر (باید برای کل مدت اقامت شما در اتریش معتبر باشد)
 3. عکس رنگی در اندازه گذرنامه (بین 3.5 × 4.5 سانتی متر و 4.0 × 5.0 سانتی متر)
 4. شناسنامه
 5. گواهی حسن رفتار (در صورت وجود)
 6. بیمه سلامت
 7. اطلاعیه پذیرش موسسه آموزشی اتریش
 8. اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی به مدت 12 ماه از قبل (برای دانشجویان تا 24 سال: 426.57 یورو در ماه؛ برای دانشجویان بالای 24 سال: 772.40 یورو در ماه (این مبالغ شامل اجاره بهای اقامت تا سقف 239.15 یورو در سال 2009)، به عنوان مثال: دفتر / حساب پس انداز بانک در اتریش / اعلامیه ضمانت شخصی ساکن اتریش / چک های مسافرتی
 9. اثبات محل اقامت (قرارداد اجاره، توافقنامه اقامت با یک سالن دانشجویی).

در اتریش، ثبت نام در مقامات شهری (Meldeamt: Gemeindeamt، Magistratisches Bezirksamt) در عرض سه روز کاری پس از ورود به کشور الزامی است.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

برای ویزاهای کوتاه مدت (ویزای D): 15 روز برای پردازش زمان بگذارید. درخواست های ویزا در حالت ایده آل باید حداقل 3 تا 4 هفته قبل از حرکت ارسال شوند اما حداکثر 3 ماه قبل از خروج.

برای ویزای بلند مدت: درخواست ویزای شما به اتریش ارسال می شود و باید منتظر تصمیم گیری در کشور خود باشید - بنابراین درخواست باید حداقل 3 ماه قبل از ورود به اتریش ارائه شود. دوره پردازش کلی برای مجوز اقامت سه تا شش ماه است تا زمانی که تصمیمی از مقامات اتریش دریافت کنید.

فقط عناوین اقامت (اجازه اقامت (Aufenthaltsbewilligung) و مجوزهای سکونت (Niederlassungsbewilligung) را می توان در اتریش تمدید کرد. شما باید قبل از انقضای مجوز اصلی برای تمدید درخواست دهید. تا زمانی که تصمیمی در مورد تمدید گرفته شود، می توانید - حتی پس از آن انقضای مجوز اصلی شما - اقامت در اتریش.

زمان پردازش

3 Months

فرصتهای کاری

اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین لیختن اشتاین، ایسلند، نروژ و سوئیس برای کار در اتریش نیازی به مجوز کار ندارند. در صورت اعطای مجوز کار، این دانشجویان از نظر وسعت کار محدودیتی ندارند، یعنی کار مجاز آنها محدود به کار فصلی یا حداقل درآمد (geringfügige Beschäftigung) نیست. یکی از الزامات مجوز کار این است که جای خالی توسط افراد بیکار ثبت نام شده در خدمات کاریابی قابل پر کردن نباشد.

دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا و کرواسی مشمول قانون استخدام اتباع خارجی هستند و نیاز به مجوز استخدام (Beschäftigungsbewilligung) دارند. دانشجویانی که اتباع کشورهای ثالث هستند، در صورت تحصیل در دوره های لیسانس تا 10 ساعت در هفته مجوز کار دریافت می کنند، دانشجویان در دوره های کارشناسی ارشد مجاز به کار با مجوز کار تا 20 ساعت در هفته هستند. استخدام تمام وقت برای دوره هایی که در آن هیچ سخنرانی برگزار نمی شود امکان پذیر است. مجوز کار باید حداقل 6 هفته قبل از شروع کار توسط کارفرما در خدمات استخدام (Arbeitsmarktservice، AMS) درخواست شود و فقط برای یک شغل خاص با کارفرمای خاص معتبر است.

ساعت در هفته

10

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجوه مورد نیاز ارائه دهید یا مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.