Keystone logo
آلمان

مطالعه کارشناسی ارشد که در آلمان 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  507
 • اشتراک ابزارها

  91
 • اشتراک اینترنتی

  43
 • حمل و نقل محلی

  60

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  9
 • بلیط سینما

  12
 • یک پیمانه آبجو محلی

  4

درباره آلمان

آموزش عالی در آلمان

بسیاری از دانشگاه های برتر در جهان در آلمان، مانند هایدلبرگ دانشگاه (Ruprecht-Karls-را دانشگاه هایدلبرگ، در سال 1386 تاسیس) در بر داشت. دانشگاه فرایبورگ (تاسیس در سال 1457). دانشگاه فنی مونیخ (دانشگاه فنی مونیخ). و موسسه ماکس پلانک برای انسان شناسی تکاملی در لایپزیگ. اکثر دانشگاههای آلمان 'ها عمومی هستند و در حال حاضر به اتهام شهریه از حدود 60 یورو یا 80 $ دلار در هر ترم.

آموزش در دانشگاه های آلمان بیش از پژوهش، با پژوهش بودن تمرکز موسسات مستقل شناخته شده برای روش های سنتی خود را به علوم اجتماعی تاکید کرد. برای دانش آموزانی که مایل به دنبال تحصیل در رشته روانشناسی، انسان شناسی، فلسفه و یا جامعه شناسی، پذیرش به یکی از این دانشگاه تحقیقاتی بسیار رقابتی و بشود نسبت به دانش آموزان که استعداد استثنایی و درخشندگی نسبت به یک زمینه خاص نشان داد.

نوع دیگری از دانشگاه محبوب با دانشجویان بین المللی Fachhochschule (FH)، دانشگاه علوم کاربردی است. دوره های ارائه شده در Fachhochschule طراحی شده اند برای آماده سازی دانش آموزان برای اشتغال در حرفه خاص که دانشگاهی گرا نیست، مانند فناوری اطلاعات، پرستاری و کسب و کار. ایالات آلمان و دولت فدرال خود را نیز حفظ چند FHS که دانش آموزانی که می خواهند در رشته های خدمات ملکی آموزش. دانش آموزان می توانند دکترای در Fachhochschule کسب نیست.

دانشکده هنر، فیلم و موسیقی ارائه برنامه های خلاق برای دانش آموزانی که تمایل در رشته های هنرهای زیبا، طراحی مد، گرافیک و موسیقی. برای قرن ها، آلمان کمک فوق العاده ای به دنیای هنرهای زیبا، ادبیات و موسیقی های تولید مانند نویسندگان درخشان، هنرمندان و آهنگسازان به عنوان موتزارت، برامس، هسه، ماکس ارنست و نیچه ساخته شده است و همچنان به صورت یک نیروی قدرتمند در جهان از هنرهای زیبا، فیلمسازی و مد.

شرکت در دانشگاه آلمان

همه دانش آموزان که مایل به شرکت در یک دانشگاه در آلمان نیاز به ارائه یک کپی از را ندارند خود، یک سند نیز در استونی و فنلاند مورد استفاده برای تعیین پایان موفقیت آمیز امتحانات نهایی داده شده در سال آخر خود را از آموزش متوسطه. در حالی که شهروندان آلمانی که ندارند می تواند یکی دیگر از تست به نام Begabtenprüfung را (آزمون به معنای واقعی کلمه استعداد) به منظور ندارد برای شرکت در یک دانشگاه، دانشجویان بین المللی، در اکثر موارد، نیاز به نشان می دهد نمرات ACT یا SAT حداقل 28 و 1300، به ترتیب، به پذیرش واجد شرایط. دیپلم دبیرستان شبیه به کسانی که به دست آورده در ایالات متحده معادل را ندارند در نظر گرفته نشده است و به طور کلی یک دانش آموز 'شانس از ورود به کالج یا دانشگاه آلمان را افزایش نمیدهد.

برخی از دانشگاه ها و کالج جایزه کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان به کتاب و هزینه های زندگی پرداخت.با این حال یک قانون به نام Bundesausbildungsförderungsgesetz تضمین می کند که دانش آموزان از لحاظ اقتصادی محروم تا 650 یورو (860 $ USdollars) در هر ماه برای چهار یا پنج سال طول می کشد به کسب درجه 'بازدید کنندگان کارشناسی دریافت خواهید کرد. به طور معمول، نیمی از این مقدار باید به دولت به عنوان یک وام بدون بهره بازپرداخت شود.

به طور کلی، زبان آموزش آلمانی است، بنابراین دانش آموزان که مایل به شرکت در یک دانشگاه آلمانی باید دانش کافی از زبان آلمانی داشته باشند.

ویزای آلمان برای دانشجویان بین المللی

برای باقی می ماند کوتاه تا سه ماه (دانش آموزان در نظر گرفتن دوره های تابستان، به عنوان مثال)، شنگن-ویزا مورد نیاز است که در کشور باقی می ماند. دانش آموزان باید آگاه باشند که آنها باید آلمان در پایان سه ماه ترک می شود اگر آنها را انتخاب کنید برای به دست آوردن شنگن-ویزا و باید بر این اساس قبل از تقاضا برای این نوع از ویزا برنامه ریزی.

ویزای ملی ضروری است اگر شما برنامه را به ماندن طولانی تر از سه ماه. دانش آموزان باید آن را روشن سازد که چرا آنها نیاز به ویزا ملی و ایالتی در فرم که آیا آنها در حال تکمیل دکترای یا ثبت نام در یک برنامه کامل است. علاوه بر این، مدارک زیر لازم است قبل از دانش آموزان می توانند درخواست روادید: نامه پذیرش، کارت بیمه درمانی، اثبات نتایج آزمون قبل از پذیرش و اثبات این که شما بدانید که چگونه به صحبت می کنند و به عنوان خوانده شده آلمانی یا که شما برنامه را به آلمانی دوره های زبان به عنوان بخشی از برنامه درسی خود را.

چرا تحصیل در آلمان؟

آلمان توسط چند گروه آموزشی بین المللی به عنوان یکی از کشورهای حامی برای دانش آموزان که مایل به کسب درجه در یک کشور دیگر از خود به نام.تکمیل این شناخت است این واقعیت است که شهریه شارژ توسط بسیاری از دانشگاه های آلمان حداقل به هیچ است، بیشتر ساخت تحصیل در آلمان چشم انداز جذاب و هیجان انگیز برای دانش آموزان که مایل به حضور در مدرسه در یک کشور متفاوت از خود را دارند.

نیازمندی‌های ویزا

 1. ویزای دوره زبان (ویزا برای یادگیری زبان) – گزینه ای عالی برای کسانی که می خواهند زبان آلمانی را در آلمان بیاموزند.
 2. ویزای متقاضی دانشجو (Visum Zur Studienbewerbung) – اگر می خواهید در آلمان تحصیل کنید، اما هنوز در تلاش برای یافتن برنامه مناسب هستید یا هنوز نامه تاییدیه دانشگاه خود را دریافت نکرده اید.
 3. ویزای دانشجویی (Visum Zu Studienzwecken) – اگر قبلا در یکی از دانشگاه های آلمان پذیرفته شده اید.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای دوره زبان; ویزای متقاضی دانشجو؛ ویزای دانشجویی

قیمت و ارز

EUR 60

باید انتظار داشته باشید که 60 یورو (74 دلار آمریکا) برای ویزای دانشجویی خود به آلمان بپردازید.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

برای شهروندان اتحادیه اروپا یا ایسلند، نروژ، سوئیس یا لیختن اشتاین، تنها داشتن کارت شناسایی برای ورود به آلمان ضروری است. نیازی به داشتن ویزا نیست.

شهروندان استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، نیوزلند، کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا می توانند حتی پس از ورود به آلمان برای ویزای خود اقدام کنند.

برای شهروندان کشورهای دیگر، لازم است قبل از ورود به آلمان برای ویزا اقدام کنند.

اگر کمتر از 90 روز در آلمان بمانید، قوانین بیشتری وجود دارد. اتباع کشورهای خاصی می توانند برای این مدت بدون ویزا وارد آلمان شوند. اینها عبارتند از ونزوئلا، واتیکان، اروگوئه، سنگاپور، سیشل، پاراگوئه، پاناما، نیکاراگوئه، مکزیک، موریس، مالزی، ماکائو، کرواسی، گواتمالا، السالوادور، کاستاریکا، شیلی، برونئی، برزیل، بولیوی، برمودا، باربادوس، باهاما. ، و آرژانتین.

برای اطلاع از آخرین شرایط ویزا برای همه کشورها از وب سایت وزارت خارجه آلمان فدرال دیدن کنید: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/visabestimmungen-node

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سفارت یا کنسولگری آلمان

شما باید از سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود برای ویزا درخواست دهید.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

ابتدا باید برای مصاحبه ویزا وقت بگیرید. در روز مصاحبه باید مدارک درخواست ویزای خود را ارائه دهید.

اسنادی که معمولاً نیاز دارید عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • پاسپورت معتبر
 • دو تا عکس
 • نامه ای که نشان می دهد شما در یک دانشگاه آلمان پذیرفته شده اید
 • کارنامه سوابق تحصیلی
 • گواهی تسلط به زبان آلمانی یا مدرکی مبنی بر اینکه قصد دارید در دوره زبان آلمانی شرکت کنید (در صورت تحصیل به زبان آلمانی)
 • اثبات اینکه شما بودجه کافی برای حمایت از خود در زمان زندگی در آلمان دارید (8700 یورو در سال، که تقریباً 9390 دلار آمریکا است)
 • گواهی مبنی بر خرید بیمه درمانی
 • اعلام صحت مدارک ارائه شده

بسته به سفارت، ممکن است لازم باشد مدرکی مبنی بر نداشتن سابقه کیفری ارائه دهید.

همه باید در اولین هفته ورود به آلمان در مراجع ثبت نام محلی (Einwohnermeldeamt) ثبت نام کنند. شما باید پاسپورت/تذکره ملی (و در صورت لزوم ویزا)، مدرکی مبنی بر آدرس خود در آلمان (مثلاً قرارداد اجاره از صاحبخانه) و احتمالاً گواهی ثبت نام از دوره خود را بگیرید. تاییدیه ثبت نام به شما داده می شود.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

بررسی درخواست ویزا معمولاً برای دوره زبان حدود 6 تا 8 هفته طول می کشد. با این حال، اگر دوره زبان بیش از سه ماه باشد، زمان پردازش درخواست می تواند تا 8 تا 10 هفته افزایش یابد. و در فصل اوج سفر، درخواست ها را می توان تحت دوره انتظار ارسال کرد. بنابراین، دانشجویانی که نیاز به ویزای دانشجویی برای آلمان دارند، باید درخواست های خود را قبل از شروع دوره ارسال کنند. شما باید در اسرع وقت و حداقل سه ماه قبل از مهاجرت خود به کشور درخواست دهید.

ویزای تحصیلی فقط برای طول دوره یا برنامه معتبر است. مجوزهای اقامت معمولاً برای یک سال صادر می شود اما ممکن است تمدید شود.

زمان پردازش

8 Weeks

فرصتهای کاری

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس می توانند آزادانه در آلمان کار کنند اما در طول ترم بیش از 20 ساعت در هفته کار نمی کنند.

شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس (اکنون از جمله کروات ها از ژوئیه 2015) اجازه دارند تا 120 روز کامل یا 240 نیم روز در سال (از جمله کار داوطلبانه) بدون مجوز کار کنند. در صورت استخدام در دانشگاه به عنوان دانشجو یا دستیار فارغ التحصیل، می توانید ساعات بیشتری کار کنید. برای سایر انواع شغل، شما نیاز به مجوز از Agentur für Arbeit (آژانس استخدام فدرال) و اداره بیگانگان دارید تا از حد 120/240 فراتر رود. Studienkolleg و دانشجویان زبان برای انجام هر کاری نیاز به مجوز از این مقامات دارند. دانشجویان نمی توانند آزادکار یا خوداشتغال باشند.

ساعت در هفته

20

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اینها دلایل اصلی رد درخواست ویزای شما برای ویزای دانشجویی آلمان است:

 • وضعیت مالی ضعیف
 • مشخصات علمی ضعیف
 • عدم آمادگی برای مصاحبه شما
 • سطح زبان ناکافی (آلمانی یا انگلیسی)
 • مغایرت با انتخاب برنامه تحصیلی شما