کارشناسی ارشد حسابداری

عمومی

شرح برنامه

برنامه ما

ارائه شده در حالت تمام وقت ، برنامه حسابداری کارشناسی ارشد HKU مهارت های اصلی شما در زمینه حسابداری ، امور مالی ، مدیریت و تجزیه و تحلیل تجارت را توسعه می دهد که برای موفقیت شما به عنوان یک حسابدار حرفه ای ، کارشناس مالی و رهبر تجارت ، برای شما بسیار مهم است.

برنامه ما یک تجربه یادگیری سخت را در طیف گسترده ای از زمینه ها از جمله حسابداری مالی و مدیریتی ، مالیات ، حسابرسی ، قانون ، مدیریت مالی ، حاکمیت شرکت ها ، تجزیه و تحلیل حسابداری ، مدیریت استراتژیک و رهبری تجارت ارائه می دهد. برنامه درسی دارای ویژگی های متمایز زیر است:

 • برنامه درسی جامع تحصیلات تکمیلی که شامل حسابداری ، امور مالی ، مدیریت و تجزیه و تحلیل تجارت است
 • نظریه هایی که نقش مهم حسابداری را در تصمیمات اقتصادی تبیین می کند
 • آموزش حرفه ای در رهبری مشاغل ، گزارش های مدیریت استراتژیک و مدیریت مالی و عملکرد پیشرفته از همکاری با ACCA (انجمن حسابداران خبره مجاز) بهره مند شده اند
 • تجزیه و تحلیل داده های حسابداری که اطلاعات را به اقدامات اجرایی تبدیل می کند
 • یک دوره سنگفرش برای پیوند دادن عناصر مختلف این مطالعه از طریق پروژه های تجاری دنیای واقعی

دانشجویان ملزم به گذراندن دوازده دوره 6-اعتباری (72 اعتبار) از جمله هشت رشته اصلی (48 اعتبار) و چهار دوره انتخابی (24 اعتبار) هستند. کسانی که یک دوره اصلی را شکست خورده اند موظفند آن را دوباره پس بگیرند. اگر دوره شکست خورده انتخابی باشد ، یک انتخاب کننده دیگر می تواند به عنوان یک جایگزین انتخاب شود. برای فارغ التحصیلی از برنامه ما ، تعداد دوره های شکست خورده در کل دوره تحصیل نمی تواند از دو نفر تجاوز کند ، و باید معدل تجمیعی 2.0 یا بالاتر حاصل شود. میزان حضور در 70 درصد برای کلیه دوره های کارشناسی ارشد مورد نیاز است ، عدم تحقق این شرط منجر به عدم موفقیت در دوره مورد نظر خواهد شد.

برنامه

برنامه درسی بیش از حداقل یک سال تحصیلی تا حداکثر دو سال تحصیلی گسترش می یابد. دانش آموز به طور معمول برنامه را در یک سال تحصیلی به پایان می رساند.

کلاس ها در روزهای هفته (صبح / بعد از ظهر / عصر) و شنبه ها (صبح / بعد از ظهر) در پردیس سایبرپورت HKU برگزار می شود. دوره های خاصی ممکن است در مرکز شهر Admiralty یا سایر مکان ها برگزار شود.

Boot Camp (اجباری برای همه دانشجویان)

برای اطمینان از اینکه می توانید شرایط لازم برای اعتباربخشی حسابداری حرفه ای را برآورده کنید ، یک اردوگاه راهپیمایی با پوشش اقتصاد ، مدیریت بازاریابی برای حسابداران و تجزیه و تحلیل آماری ارائه خواهد شد

 • هر موضوع شامل 15 ساعت کلاس خواهد بود
 • بعد از اتمام هر دوره امتحان وجود خواهد داشت
 • دانشجویان ملزم به شرکت در کلیه کلاسها و گذراندن هر سه دوره بوت اردوگاه هستند

پشتیبانی قبل از دوره

دوره های آنلاین و لیستی از خوانش های پیشنهادی برای کمک به دانشجویان برای درک مفاهیم اساسی حسابداری مالی ارائه می شود.

معافیت دوره

معافیت دوره حداکثر دو دوره اصلی مجاز است ، به جز دوره سنگفرش ، اگر:

(الف) می تواند مدارکی مانند متن و برنامه درسی ارائه دهد که یک دوره از نظر محتوای معادل دوره دیگری است که در جایی دیگر گرفته شده است که برای آن نمره رضایتبخش حاصل شده است. یا

(ب) در حال برگزاری مدارک حرفه ای مربوطه هستند که قبل از پذیرش در برنامه به دست آمده اند.

هیچ گونه اعتباری برای دوره معافیت داده نمی شود و از شما خواسته می شود یک دوره انتخابی جایگزین مصوب را با همان ارزش اعتباری بگذرانید.

مشارکت با انجمن حسابداران خبره مجاز (ACCA)

بخش عمده ای از مشارکت اختصاصی ما با ACCA بر درج امتحانات سطح حرفه ای استراتژیک آن در برنامه درسی ما متمرکز است. ACCA هدایت تدریس ، مطالب موردی و مطالب یادگیری را برای اطمینان از اینکه محتوای امتحانات استراتژیک حرفه ای آن مستقیماً در برنامه ما قرار گرفته ارائه می دهد.

اقتصاد جهانی زمان تحولات بی سابقه ای را پشت سر می گذارد - جهانی سازی ، فناوری دیجیتال ، فشار نظارتی و انتظارات اجتماعی چشم انداز تجارت را تغییر می دهند. جهان بیش از هر زمان دیگری به فکر متفکران استراتژیک و ترکیبی از مهارت های شغلی و مالی و یکپارچگی اخلاقی نیاز دارد.

با عناصر اصلی سطح حرفه ای استراتژیک ACCA تعبیه شده در این برنامه ، ما با ادغام کامل تخصص فنی عمیق ، گسترده و مرتبط با اخلاق و مهارت های حرفه ای ، استاندارد جدیدی را تنظیم می کنیم. هر عنصر دارای یک تمرکز در دنیای واقعی است و دانش آموزان را با مهارت و گزینه های تخصصی منحصر به فردی که به حرفه شغلی فوق العاده می بخشد و کارفرمایان را تحت تأثیر قرار می دهد ، مجهز کرده است.

همکاری با KPMG

همکاری بین دانشکده تجارت و اقتصاد HKU و تأکید KPMG در ارائه فناوری های تحلیلی KPMG و تجربه تجارت واقعی در کارشناسی ارشد حسابداری دانشجویان با طیف گسترده ای از برنامه ها و فعالیت ها ، از جمله دوره ها ، سمینارها ، کارگاه های آموزشی ، مربیگری و کارورزی . آنها نه تنها دانش جدیدترین ابزارهای تحلیلی را درک می کنند ، بلکه دانش علمی و عملی را نیز از طرف متخصصان صنعت به دست می آورند.

برنامه پذیرش

درخواست ورود به سال 2020 به زودی آغاز می شود (سیستم برنامه در اوایل سپتامبر 2019 باز خواهد شد).

مهلت برنامه:

 • دور 1: 12:00 ظهر (HKT) ، 22 اکتبر 2019
 • دور 2: 12:00 ظهر (HKT) ، 30 دسامبر 2019
 • دور 3: 12:00 ظهر (HKT) ، 13 فوریه 2020

مقررات پذیرش

برای واجد شرایط بودن برای پذیرش در برنامه کارشناسی ارشد حسابداری ، باید:

 • دارای مدرک لیسانس شناخته شده باشید.
 • در مورد مناسب بودن برنامه ، دو داور بدست آورید. و
 • اگر اهل دانشگاه متوسط انگلیسی نیستید ، از نمره TOEFL / IELTS * بدست آورید.

داوطلبان دارای نمرات GMAT / GRE خوب و یا دارای مدرک لیسانس کسب و کار و یا داشتن تجربه کاری مرتبط با حسابداری ، مطلوب مورد بررسی قرار می گیرند.

* کدهای مدرسه برای گزارش نمره آزمون:

 • تافل: 9671 | GRE: 2482 | GMAT: FS2-WL-21

گزارش نمره تافل و آیلتس فقط دو سال معتبر است. گزارش نمره GMAT به مدت پنج سال معتبر است. به عنوان مثال ، اگر فرم درخواست خود را در تاریخ 2 فوریه 2017 ارسال کنید ، فقط گزارش آزمون TOEFL / IELTS که پس از 1 فوریه 2015 گرفته شده است ، معتبر تلقی می شود. همچنین ، لطفاً اطمینان حاصل کنید که می توانید گزارش رسمی آزمون را به موقع ترتیب دهید زیرا مسئولان آزمون ممکن است گزارش شما را پس از اتمام نتیجه آزمون صادر نکنند.

آخرین به روز رسانی سپتامبر 2019

درباره این دانشگاه

Tracing its roots back over a century, the University of Hong Kong (HKU) today proudly stands as one of the leading institutions of higher education in Asia. And with it, the Faculty of Business and E ... اطلاعات بیشتر

Tracing its roots back over a century, the University of Hong Kong (HKU) today proudly stands as one of the leading institutions of higher education in Asia. And with it, the Faculty of Business and Economics (FBE) has grown to become a widely recognised and respected business school in the region. اطلاعات محدود