M.Sc. تجزیه و تحلیل داده ها و تصمیم گیری علمی

عمومی

شرح برنامه

دنیای ما و کسب و کار به طور خاص تغییرات ناخوشایند را به دلیل رشد چشمگیر هر دو مقدار داده که می تواند از طیف گسترده ای از منابع داده ها و توانایی های محاسباتی برای پردازش داده ها به دست آید. کارشناسان و مدیران آینده باید بدانند چگونه می توان از Data Analytics و Decision Science برای ایجاد ارزش از داده استفاده کرد - این چیزی است که شما در این برنامه استاد خواهید آموخت.

این دوره کارشناسی ارشد هیجان انگیز جدید در تقاطع رشته های آنالیز داده ها و علوم تصمیم گیری (تحقیقات عملیات) طراحی شده است و فارغ التحصیلان یاد می گیرند که چگونه ترکیب یادگیری ماشین و تکنیک های یادگیری عمیق را با رویکردهای بهینه سازی ریاضی ، الگوریتم های اکتشافی و تکنیک های شبیه سازی برای ایجاد ارزش در مناطق برنامه خاص. RWTH آخن با رتبه QS University University Ranking 2017 در زمینه آمار و تحقیقات عملیاتی در آلمان رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

فرصت های توسعه

داده ها در حال تبدیل شدن به "نفت" جدید هستند، مواد خام که از آن ارزش ایجاد می شود، به عنوان شرکت ها تبدیل به شرکت های پیش بینی کننده و زنجیره ارزش خود را دیجیتالی می کنند. هر بخش صنعت و منطقه کاربردی از برآوردن تصمیمات بهینه کسب و کار با استفاده از تکنیک های هدایت داده بهره مند خواهد شد. تصمیم گیری های عملیاتی با استفاده از مدل های مدرن آمیزشی ماشین همراه با تکنیک های بهینه سازی پشتیبانی می شود و یا حتی خودکار می شود.

متخصص فناوری فردا با ثبت نام در برنامه استادانه ما که زمینه های تجزیه و تحلیل داده ها و تصمیم علوم را تشکیل می دهد، تبدیل شوید. یاد بگیرید چگونه به پیشرفت مدل های پیش بینی پیشرفته و چگونگی تصمیم گیری هایی که اهداف کسب و کار را بهینه سازی می کنند را بیاموزید.

چشم انداز توسعه حرفه ای و حرفه ای شما

کارشناسی ارشد در تجزیه و تحلیل داده ها و تصمیم گیری علمی (DDS) به دقت طراحی شده است برای تجهیز متخصصان بلند پروازانه با زمینه STEM با مجموعه ای از مهارت های مورد نیاز برای موفقیت در یک اقتصاد دیجیتالی و جهانی شده است.

تصمیم گیری های مبتنی بر داده ها پس از یک بعدی عمدتا در یک عمودی نقش مهمی دارند. بسیاری از حرفه ها با تغییرات ناخوشایند مواجه خواهند شد، توصیف شغلی به طور قابل توجهی تغییر خواهد کرد، زیرا تصمیمات مبتنی بر الگوریتم و داده ها در هسته ایجاد ارزش برای کسب و کارها و شغل های جدید ظهور خواهند کرد. وظایف که در حال حاضر به صورت دستی انجام می شوند و یا با روش های ساده پشتیبانی می شوند، نیاز به دانش تخصصی در تجزیه و تحلیل داده ها و تصمیم گیری علمی، یادگیری ماشین و تکنیک های بهینه سازی در آینده خواهد داشت.

کارشناسی ارشد مدرکی که توسط دانشگاه RWTH Aachen در آلمان اعطا می شود ، شما را قادر می سازد که یک حرفه علمی را دنبال کنید و به تحصیل در مقطع دکتری در زمینه هایی مانند آنالیز داده ها ، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی ، تحقیقات عملی و مهندسی ادامه دهید.

هر کدام از راه هایی که می خواهید پس از فارغ التحصیلی پیگیری کنید: تیم اختصاصی کارشناسان کارشناسان مرکز کارآفرینی و کارآفرینی شما در این سفر همراه شما خواهد بود و به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که چگونه بهترین اهداف خود را برآورده می کنید، کار شغلی جدید و یا کسب و کار خودتان است. ما قصد داریم فارغ التحصیلان ما را در چیپ های آبی فناوری جهانی، قهرمانان فناوری پنهان، پیشگامان فن آوری مشاوره و سرمایه گذاری های سریع فن آوری قرار دهیم. مرکز کارآفرینی در RWTH دانشگاه آچن همچنین دارای مدرک پیشرفته ای برای حمایت از نوآوری های نوآورانه توسط فارغ التحصیلان ما - بین 70 تا 100 هر ساله است.

لیست زیر، ایده شغلی را برای دانشجویان موفق برنامه اصلی، ترکیب تجزیه و تحلیل داده ها و تحقیقات عملیاتی، ارائه می دهد.

 • مدیریت زنجیره خرده فروشی و ارزش
 • صنعت و تولید
 • حمل و نقل و تحرک
 • انرژی و آب و هوا

مناطق کاربردی دیگر می توانند در:

 • بازاریابی (به عنوان مثال قرار دادن تبلیغات، بهینه سازی جستجوگرها، بهینه سازی کمپین بازاریابی، و غیره)
 • بهداشت و درمان (به عنوان مثال پزشکی شخصی، تشخیص خودکار و غیره)
 • امور مالی و بیمه (به عنوان مثال کارگزار پیش بینی ، کشف تقلب ، بهینه سازی تعرفه و غیره)
 • سیاست و بخش عمومی
 • کشاورزی
 • پایداری و زندگی هوشمند
 • ورزش ها
 • تحصیلات
 • و غیره.

در حقیقت، سخت است که صنعت یا خدماتی را که مستقیما یا غیرمستقیم توسط تصمیم گیری های داده ها و الگوریتم ها تحت تاثیر قرار می گیرد، پیدا کنیم. همانطور که نیاز به تصمیم گیری ها تغییر می کند (انعطاف پذیرتر، زمان واقعی، تحت شرایط نامطمئن و همیشه در حال تغییر)، فرآیند تصمیم گیری ریشه در بهینه سازی ریاضی اجتناب ناپذیر است. فقط تجزیه و تحلیل پیش بینی (به عنوان مثال یادگیری ماشین) می تواند پتانسیل داده های تاریخی و حال حاضر را در اختیار داشته باشد؛ تنها تجزیه و تحلیل رجیستری (بهینه سازی ریاضی و تحقیق عملیاتی) می تواند طیف وسیعی از گزینه هایی را که سازنده تصمیم گیری در آن قرار دارد، ضبط کند.

ASPIRATIONS و PRECEQUISITES شما

این برنامه ایده آل برای شما است اگر شما می خواهید به عنوان یک حرفه حرفه ای و حرفه ای خود را تبدیل کنید.

اکنون درخواست کنید اگر:

 • شما دارای پس زمینه STEM (علم، فناوری، مهندسی و ریاضی) حداقل یک سال تجربه کار تمام وقت است و می خواهید دانش خود را در زمینه یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، تکنیک های تحقیق عملیاتی (بهینه سازی ریاضی، الگوریتم های اکتشافی و شبیه سازی) و تصمیم گیری مبتنی بر داده ها.
 • شما در مورد مهندسی و فن آوری پرشور هستید و می خواهید مهارت های خود را افزایش دهید تا چالش های فردا را در ایجاد ارزش از داده ها با استفاده از الگوریتم ها افزایش دهید.
 • شما می خواهید یاد بگیرند که چگونه به یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، تحقیقات عملیاتی و تصمیم گیری مبتنی بر داده ها در مدل های تجاری سودآور و پایدار دست یابد که به شما امکان می دهد تا تغییرات تکنولوژیکی را در صنعت خود هدایت کنید، نه فقط آن را دنبال کنید.
 • شما دارای دانش و تجربه خوب با حداقل یک زبان برنامه نویسی سطح بالا (مانند Python، Java، C / C)، و همچنین برخی از تجربه در زمینه توسعه نرم افزار و یا مشارکت در یک پروژه نرم افزاری.

شرح آموزش

متخصصان داده های آینده و تصمیم گیری های علمی باید از یک طیف وسیعی از زمینه ها با هم کار کنند:

 • یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و هوش مصنوعی
 • بهینه سازی ریاضی، الگوریتم های اکتشافی و تکنیک های شبیه سازی
 • درک، مدیریت و غنی سازی داده ها
 • دانش خاص صنعت (به عنوان مثال تولید و تولید ، تدارکات و مدیریت زنجیره تأمین ، خرده فروشی ، مهندسی ، انرژی و آب و هوا و سایر موارد)

کارشناسی ارشد تجزیه و تحلیل داده ها و تصمیم گیری علمی (DDS) ارائه می دهد یک برنامه جامع از دوره های اصلی در یادگیری ماشین، بهینه سازی ریاضی و اکتشافی و تصمیم گیری مبتنی بر داده. این دوره ها همراه با طیف گسترده ای از دوره های انتخابی ارائه عمیق غواصی به مناطق کاربردی خاص است. دوره های ما با مطالعات و تحقیقات پیشرفته همراه با پروژه های عملی و چالش ها ترکیب می شوند. ما به طور مداوم مجموعه ای از گزینه ها را برای پوشش آخرین روند و کنار گذاشتن تغییرات تکنولوژیکی بررسی و گسترش می دهیم.

برنامه تمام وقت دو ساله شامل هفت کلیدی است که بعضی از آنها می توانند به منظور رفع نیازهای شخصی و منافع شما سفارشی شوند. شما همچنین می توانید در یک دوره زبان آلمانی بدون هزینه اضافی ثبت نام کنید.

DDS Essentials (10 CP در ترم 1 تکمیل می شود) DDS Essentials شامل دو درس است که موضوعات مربوط به ریاضیات، آمار، الگوریتم ها و ساختارهای داده را پوشش می دهد و تازه سازی می کند. این ماژول ها پایه ای برای موفقیت در دوره های اصلی در تجزیه و تحلیل داده ها و تصمیم علوم، و همچنین در بعضی از زمینه های کاربردی و تخصص است.

تجزیه و تحلیل داده ها (10 CP در ترم اول و دوم تکمیل می شود) بلوک "Data Analytics" شامل سه ماژول می باشد. ماژول "مدل سازی پیش بینی" مبانی را در زمینه مدیریت داده ها و مسائل مربوط به کیفیت داده، مدل سازی پیش بینی شده و اعتبارسنجی موارد کسب و کار و موارد استفاده و ارزیابی پیش بینی ها را پوشش می دهد. دوره "یادگیری ماشین" روی مبانی و پیشرفت های لبه در ماشین و یادگیری عمیق تمرکز خواهد کرد. ماژول سوم یک تمرین عملی است که مکمل دو سخنرانی است.

تصمیم گیری علمی (15 CP در ترم اول و دوم تکمیل می شود) این بلوک شامل سه ماژول می شود: ماژول "مدل های بهینه سازی" مفاهیمی را که در پشت ساختن حالت های تصمیم گیری هنری است که قادر به گرفتن انفجار ترکیبی گزینه ها هستند، معرفی می کند. ، از جمله شبکه ها و برنامه های خطی و عددی. ماژول "طراحی و تجزیه و تحلیل الگوریتم" بر روش های مدرن برای حل این مدل های بهینه سازی متمرکز است. البته این الگوریتم ها نه تنها برای مشکلات جبرگرایانه بلکه همچنین از تکنیک های بهینه سازی قوی و نظریه ی بازی الگوریتمی استفاده می کنند که اجازه می دهد عدم اطمینان در فرآیند تصمیم گیری را مدیریت کنیم. ماژول "بهینه سازی اکتشافی" مبانی مبانی معرفت شناسی و چالش هایی را که هنگام طراحی اکتشافی های با کارایی بالا برای وظایف برنامه ریزی پیچیده در حوزه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، پوشش می دهد.

پروژه تجزیه و تحلیل (10 امتیاز در ترم 2)

پروژه تجزیه و تحلیل یک تمرین عملی است که مکمل سخنرانی ها از بلوک های تصمیم علوم و داده ها. تیم های 3 تا 6 دانش آموز با یک پروژه تحلیلی عملا انگیزه کار می کنند و از طریق تقریبا کل فرایند تجزیه و تحلیل با استفاده از تکنیک های یادگیری ماشین و بهینه سازی می پردازند: رسم کردن مشکل، مدل سازی، درک، جمع آوری و تمیز کردن داده ها، انتخاب الگوریتم و توسعه ، پیاده سازی، راه حل محاسباتی، تجسم و تفسیر و مستند سازی نتایج. شما یاد می گیرید چگونه نتایج خود را به مخاطبان تمرینی و علمی ارائه دهید.

مديريت و انتخاب مهارت های نرم افزاری (10 كامپيوتر در دوره ترميم) 2) دو دوره ی انتخابی زير را برای تسلط بر مهارت های مديريتي خود انتخاب کنيد:

 • مهندسی ، فرهنگ و جامعه
 • کار دیجیتال
 • مدیریت فناوری استراتژیک
 • مدیریت فرایند نوآوری
 • بازاریابی B2B
 • خدمات و بازاریابی فناوری
 • راه اندازی و مدیریت رشد
 • بازاریابی کارآفرینی و مالی

انتخاب تکنولوژی (5 امتیاز برای تکمیل در ترم 2) شما یکی از سه دوره انتخابی را انتخاب می کنید:

 • پیشرفته یادگیری ماشین
 • اصول داده کاوی
 • لجستیک صنعتی

کارآموزی یا تحصیل در خارج از کشور (15 CP در ترم تکمیل می شود) 3 مهارت های خود را در جایگاه صنعت در شرکت های جهانی مانند Deutsche Post DHL، PTV Group و دیگران اعمال کنید یا دانش خود را با تحصیل در یک دانشگاه بین المللی یا مشارکت در مدارس تابستانی یا دوره های آنلاین.

زمینه های کاربردی (15 CP در ترم تکمیل می شود) 3 به دست آوردن اطلاعات دقیق در حوزه های زیر:

 • عملیات دیجیتال و مدیریت زنجیره تامین
 • بهینه سازی سیستم های لجستیک
 • مدل سازی اقتصادی سیستم های انرژی و آب و هوا

پایان نامه کارشناسی ارشد (30 CP در ترم 4 تکمیل می شود) با نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد در پایان برنامه، توانایی شما برای حل یک چالش روش شناختی یا تحلیلی را با استفاده از دانش در طی برنامه و روش های تحقیق علمی نشان می دهد.

دوره زبان آلمانی (یک ترم به ترتیب در ترم 1 یا 2 تکمیل می شود) یادگیری یک زبان دیگر بخشی مهم از موفقیت حرفه ای است. کسب مهارت در آلمان نیز یک پیش شرط ضروری برای موفقیت در بازار کار آلمان است، هر دو برای کارآموزی در طول تحصیلات خود و یا موقعیت دائمی پس از آن. به عنوان بخشی از این برنامه، ما گزینه ای را برای تکمیل دوره های فشرده زبان آلمانی برای گسترش درک فرهنگی خود و افزایش گزینه های حرفه ای خود ارائه می دهیم. شما ممکن است بتوانید در دوره های تربیت زبان در ترم 3 و 4 به راحتی خود را ثبت نام کنید. مشاور دانش آموز به شما در برقراری ارتباط با مخاطبین مربوطه کمک خواهد کرد.

تجربه یادگیری

دانش آموزانی که در این برنامه ثبت نام کرده اند، پیشرفت های اساسی و پیشرو در یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، تحقیقات عملیاتی و علم تصمیم را یاد خواهند گرفت. این دوره ها توسط متخصصین برجسته جهان در رشته های مربوطه تدریس می شوند. ماژول های انتخابی به دانش آموز اجازه می دهد تا در زمینه های مختلف از قبیل تولید یا تدارکات به منظور درک عمیق از صنایع خاص متخصص شود.

مدرسه بازرگانی RWTH در دانشگاه جدید RWTH دانشگاه آچن واقع شده است. مدرسه کسب و کار و موسسه آن، مدرسه کسب و کار و اقتصاد در دانشگاه، از 5٪ از مدارس تجاری در سراسر جهان هستند که AACSB معتبر هستند. دانشگاه آکسون RWTH یکی از رهبران جهانی در زمینه علم و فناوری است و شهرت خوبی در جامعه علمی و شرکت های پیشرفته دارد. این دانشگاه در جایگاه 29 رتبه بندی آموزش عالی تایمز برای مهندسی و فناوری و در رتبه 33 رتبه بندی QS قرار دارد. به طور عمده، RWTH آهن در رتبه 27 رتبه جهانی رتبه بندی کارفرمایان و جایگاه 12 در اروپا در زمینه تحقیقات عملیاتی و آمار در رتبه بندی دانشگاه QS رتبه بندی شده است.

روش آموزش ما

 • یادگیری دانش آموزان محور: همه دوره ها مبتنی بر یک رویکرد مبتنی بر شرکت کننده است که بر تعامل بین معلمان و شرکت کنندگان از طریق بحث در مورد، سخنرانی های گروهی، بحث ها یا جلسات آزمایشگاهی تأکید دارد.
 • ذهنیت بین رشته ای: اکثر دوره ها متمرکز بر تقاطع تکنولوژی و تصمیم گیری هستند، به شما کمک می کند تا با چالش های مختلف در دنیای واقعی از دیدگاه های مختلف مقابله کنید و به شما یک رویکرد واقعا بین رشته ای ارائه دهید.
 • تجربه دستکاری: در اکثر دوره ها، شما می توانید به کار بر روی چالش های واقعی در جهان بپردازید، و به شما امکان می دهد تا دانش مورد استفاده در کلاس را به کار ببرید و تجربۀ عملی را تجربه کنید.
 • تیم های بین فرهنگی: به عنوان کار در تیم های چند فرهنگی داده شده در جهان امروز، اکثر دوره ها دارای پروژه های گروهی هستند که در آن شما می توانید با چالش های مدیریتی و تکنولوژیکی در تیم های متنوع فرهنگی حل کنید.

شرکای ما

کارشناسی ارشد تجزیه و تحلیل داده ها و تصمیم گیری علمی (DDS) توسط مدرسه RWTH کسب و کار و دانشگاه و همچنین شرکای پیشرو در دانشگاه و صنعت در سراسر جهان تحویل داده می شود. بین تبادل با یکی از دانشگاه های برجسته یا کسب تجربه کار در یکی از شرکای صنعتی پیشرفته ما انتخاب کنید.

شرایط پذیرش

مهلت درخواست برای متقاضیان غیر اروپایی: اول مارس هر سال
مهلت درخواست متقاضیان اروپایی: 15 ژوئیه هر سال

برای درخواست کارشناسی ارشد DDS ، شما باید الزامات مختلف تحصیلی و زبان انگلیسی را اثبات کنید.

تمرکز فناوری
مدرسه بازرگانی RWTH به دنبال متقاضیانی است که دارای پس زمینه در یک منطقه تکنولوژیکی هستند و حداقل یک مدرک لیسانس مهندسی یا علوم در رشته STEM (علوم، فن آوری، مهندسی و ریاضیات).
متقاضیان حداقل نیاز دارند
 • 125 امتیاز در ریاضیات و / یا علوم طبیعی (به عنوان مثال فیزیک، شیمی، علوم رایانه و یا مشابه)
 • 15 امتیاز در رشته ریاضیات یا آمار، پایگاه داده و سیستم های اطلاعاتی، برنامه نویسی، الگوریتم ها و ساختارهای داده، نظریه پیچیدگی، روش های کمی / تحقیقات عملیاتی
جزئیات بیشتر در مقررات معاینه تعریف شده است.
تجربه کار حرفه ای
متقاضیان باید حداقل 12 ماه تجربه کاری حرفه ای داشته باشند.
گواهینامه مهارت انگلیسی
این برنامه به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود. گواهی شناخته شده در زمینه مهارت در زبان انگلیسی مورد نیاز است.

فرآیند برنامه

لطفا در صورت تمایل به ارسال یک ایمیل در dds@business-school.rwth-aachen.de تردید نکنید.
 1. جمع آوری تمام اسناد در قالب پی دی اف از چک لیست آنلاین ما: https://www.business-school.rwth-aachen.de/en/application-process/
 2. با استفاده از پورتال نرم افزار آنلاین ما، یک حساب کاربری آنلاین ایجاد کنید: https://online.rwth-aachen.de/RWTHonline/ee/ui/ca2/app/desktop/#/login؟$ctx=lang=en؛rbacId=
  پورت نرم افزاری در ماه دسامبر باز می شود و تا ماه مارس 1 مارس برای متقاضیان خارج از اروپا و تا 15 ژوئیه برای متقاضیان اروپایی باز است.
  دستورالعمل دقیق گام به گام یا نکات زیر را دنبال کنید.
  متاسفانه بعضی از گزینه ها هنوز به طور کامل به انگلیسی ترجمه نشده اند، لطفا مراحل زیر را دنبال کنید:
  1. ابتدا باید یک حساب کاربری برای پورتال نرم افزار ایجاد و فعال کنید.
  2. دوره M.Sc. DDS در Wintersemester آغاز خواهد شد
  3. نوع مطالعات: برنامه کارشناسی ارشد
  4. درجه برنامه ریزی: Master 1 Fach
  5. ترم ورودی: 1 - پذیرش دستی
  6. فرم مطالعات: مطالعات آموزش بعدی
  7. اطلاعات شخصی خود را به روز کنید. حوزه های احاطه شده توسط خط زرد الزامی است (محل و کشور تولد، اولین ملیت). سیستم در حال حاضر تنها از مرد و زن به عنوان جنسیت حمایت می کند، از هرگونه ناراحتی ناشی از آن عذرخواهی می کنیم.
  8. نشانی مکاتبات خود را به روز کنید
  9. آدرس محل اقامت دائم خود را به روز کنید (مگر اینکه با آدرس مکاتبه ای مشابه باشد)
  10. صلاحیت ورود به آموزش عالی: جزئیات مربوط به گواهی مدرک دبیرستان و مدرسه اعطای مدرک خود را. لطفاً از کجا مدرک خود را کسب کرده اید انتخاب کنید (احتمالاً: من مدرک تحصیلات عالی خارجی را کسب کرده ام) و نوع مدرسه (صلاحیت عمومی - مدرسه خارج از کشور). سپس تمام جزئیات بیشتر درخواست شده را ارائه دهید.
  11. پیشینه دانشگاهی یا برنامه مدرک را اضافه کنید. توجه داشته باشید که از شما خواسته می شود اولین موضوع اصلی خود را وارد کنید. لطفاً توجه داشته باشید که متأسفانه بیشتر لیست هنوز به زبان آلمانی است. همچنین از شما خواسته می شود که هنگام مطالعه مطالعه کنید. متأسفانه این سیستم فقط از زمان ترم آلمانی اطلاع دارد. اگر دانشگاه شما با برنامه دیگری کار می کند. لطفاً از نزدیکترین تقریب استفاده کنید. Wintersemester به طور معمول از ماه اکتبر شروع می شود و در ماه فوریه به پایان می رسد ، Somsersemester به طور معمول از حدود مارس / آوریل شروع می شود و در ژوئن / ژوئیه به پایان می رسد. لطفا اگر هر سوالی دارید، با ما تماس بگیرید.
  12. فرآیند درخواست آنلاین را دنبال کنید و اسناد مورد نیاز را آپلود کنید. درخواست آنلاین را از طریق "ارسال" کامل کنید.
  13. پیشنمایش برنامه را بررسی کنید و همه چیز را درست کنید.
  14. وضعیت فعلی درخواست شما را می توان از طریق پورتال نرم افزار آنلاین نظارت کرد. اگر شما مجاز به پذیرش هستید، با تأیید نامه همراه با قرارداد از طریق پست الکترونیکی ارسال خواهیم کرد.

چک لیست با اسناد لازم

CV (CV): لطفا آخرین رزومه خود را در انگلستان لیست تحصیلات دانشگاهی، درجه، تجربه کاری و مسئولیت خود را ارائه دهید.
بیانیه شخصی: لطفاً جملاتی کوتاه و قانع کننده را ارائه دهید که اهداف ، آرزوها و انتظارات شما را برای در نظر گرفتن این برنامه استاد بازتاب دهد.
گواهی نامه دانشگاه و رونویسی رکوردهای دانشگاه: لطفا یک کپی از مدارک تحصیلی خود و رکوردهای خود را از مدارک تحصیلی خود را، در صورت امکان نشان دادن تعداد اعتبارات ECTS اعطا کنید. علاوه بر این، اگر مدارک شما به زبان انگلیسی یا آلمانی صادر نشد، شما باید یک ترجمه گواهی شده را ارائه دهید. لطفا توجه داشته باشید که می توانید قبل از دریافت گواهینامه نهایی خود را درخواست کنید. با این وجود، شما باید آن را بخشی از روند ثبت نام رسمی قرار دهید.
دو توصیه نامه: لطفا دو توصیه نامه را به زبان انگلیسی ارسال کنید. آنها می توانند توسط یک استاد دانشگاه / مدرس یا توسط کارفرما فعلی یا قبلی شما صادر شوند. فرم نامه یا فرم استاندارد برای نامه توصیه ای که باید مورد استفاده قرار گیرد، وجود ندارد، اما لطفا اطمینان حاصل کنید که هر نامه توصیه شده بیش از دو صفحه نیست و شامل جزئیات زیر است:
 • ارتباط شما با نویسنده
 • تاریخچه تحصیلی / حرفه ای شما
 • کیفیت / دستاوردها / جاه طلبی های شما در زمینه مربوطه،
 • صفات و اهداف شخصی شما
 • امضای نویسنده
 • سربرگ موسسه / شرکت (در صورت امکان)، و
 • یک مهر از موسسه / شرکت صدور (در صورت امکان).
تجربه کار حرفه ای: تجربه کاری حرفه ای حداقل یک سال در زمان ثبت نام مورد نیاز است. مدارک کار باید شامل جزئیات زیر باشد (به زبان انگلیسی):
 • آدرس کامل و اطلاعات تماس شرکت
 • تاریخ پیوستن و در صورت امکان، تاریخ استعفا
 • ساعت هفتگی
 • موقعیت شغلی، و
 • شرح مختصری از وظایف و مسئولیت ها.
گواهی زبان انگلیسی: ما گواهینامه های زبان انگلیسی زیر را می پذیریم:
 • TOEFL مبتنی بر اینترنت با حداقل 90 امتیاز،
 • آزمون آیلتس (Academic) با کمترین باند، 5 امتیاز،
 • آزمون کمبریج - گواهی در زبان پیشرفته (CAE)،
 • گواهی اول به زبان انگلیسی (FCE)، تکمیل شده با B، و
 • تسلط آزمون RWTH دانشگاه زبان آچن (B2).
 • برای متقاضیان آلمانی: Ein Zeugnis، das englische Sprachkenntnisse auf dem Niveau B2 des "Gemeinsamen europäischen Referenzrahmens (GeR)" ausweist. Dieser Nachweis مجهز به این نرم افزار می باشد که به شما این امکان را می دهد تا به راحتی و بدون هیچ مشکلی به سیستم خود بپردازید. این نرم افزار به شما این امکان را می دهد تا به راحتی و بدون هیچ مشکلی به سیستم خود بپردازید.
گزارش های نمرات ممکن است از 1 اوت سال که در آن شما برای دوره تحصیلی درخواست می کنید بزرگتر از دو سال باشد. یک کپی از گزارش نمرات باید به سیستم برنامه آنلاین ارسال شود. گواهینامه مهارت زبان انگلیسی شما یک سند درخواست اجباری نیست. با این حال، باید در هنگام ثبت نام ارائه شود. در نتیجه، شما می توانید درخواست کنید حتی اگر هنوز منتظر آزمون زبان هستید یا برای دریافت نتایج در زمان درخواست. لطفا TOEFL اصلی یا برگه نمره IELTS را به دانشگاه ارسال نکنید (همچنین از طریق ETS). لطفا یک نسخه اسکن شده از برنامه آنلاین خود را وارد کنید و نسخه اصلی را حفظ کنید.
در صورت پذیرش نمرات اولیه باید برای ثبت نام ارائه شوند. گواهی نامه های زبان انگلیسی برای کشورهای حامی و مدافع درجه اول از ایالات متحده، انگلستان، کانادا، ایرلند، نیوزیلند و استرالیا مورد نیاز نیست.
APS (فقط برای متقاضیان چینی)

حقایق کلیدی

 • عنوان: تجزیه و تحلیل داده ها و تصمیم گیری علمی (DDS)
 • درجه: کارشناسی ارشد (M.Sc.)
 • تمرکز: یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، تحقیقات عملیاتی، تصمیم گیری
 • مدت زمان: 4 ترم تمام وقت، از جمله 1 ترم کارشناسی ارشد
 • گروه هدف: جوانان حرفه ای با STEM (علم، فن آوری، مهندسی و ریاضیات) پس زمینه
 • امتیازات اعتباری: 120 ECTS
 • شهریه شهریه: 30.000 € (هزینه کمک های اجتماعی در RWTH آخن حدود 280 € در هر ترم). لطفاً درخواست کمک هزینه تحصیلی کنید.
 • تماس با ما: master@business-school.rwth-aachen.de
آخرین به روز رسانی سپتامبر 2020

بورسیه تحصیلی Keystone

گزینه‌هایی که بورسیه ما می‌تواند به شما ارائه دهد را بشناسید

درباره این دانشگاه

RWTH Business School’s leitmotif “The Technological Edge” stands for unique graduate and executive education made in Germany, and for outstanding programs at the intersection of management and technol ... اطلاعات بیشتر

RWTH Business School’s leitmotif “The Technological Edge” stands for unique graduate and executive education made in Germany, and for outstanding programs at the intersection of management and technology. RWTH Business School provides management education for executives and young professionals and builds on the academic excellence of RWTH Aachen and its School of Business and Economics. Located at the heart of Germany’s leading university of technology, we offer programs that focus on developing technology leaders and entrepreneurs who are able to leverage emerging technologies into viable and socially responsible business models. اطلاعات محدود

اعتیار سنجی ها

AACSB Accredited