Keystone logo

1 کارشناسی ارشد برنامه ها که در هنر های نمایشی مطالعات فیلم نظریه فیلم 2024

فیلترها

فیلترها

  • کارشناسی ارشد
  • کارشناسی ارشد علوم و مهندسی
  • کارشناسی ارشد علوم انسانی و هنر
  • هنر های نمایشی
  • مطالعات فیلم
  • نظریه فیلم
رشته های تحصیلی
  • هنر های نمایشی (1)
  • بازگشت به دسته اصلی
مکان ها
مکان های بیشتری پیدا کنید
نوع مدرک
مدت زمان
سرعت مطالعه
زبان
زبان
قالب مطالعه

کارشناسی ارشد برنامه ها که در هنر های نمایشی مطالعات فیلم نظریه فیلم

مطالعات تئوری فیلم چیست؟
نظریه فیلم تاریخ، نظریه و نقد سینما را مطالعه می کند. شما یاد خواهید گرفت که چگونه جنبه های مختلف سینما را از طریق رویکردهای مختلف از جمله فلسفه، مارکسیسم، روانکاوی، نژاد یا جنسیت توصیف و ارزیابی کنید. این می تواند به ما کمک کند تا از فیلم هایی که تماشا می کنیم قدردانی کنیم و پیام هایی را که آنها سعی در انتقال آنها دارند درک کنیم.

با مدرک تئوری فیلم چه کاری می توانم انجام دهم؟
مسیرهای شغلی مختلفی وجود دارد که می توانید با مدرک تئوری فیلم طی کنید. شما می توانید به عنوان یک منتقد فیلم، یک برنامه نویس فیلم، یا یک مورخ فیلم کار کنید. شما همچنین می توانید در زمینه آموزش فیلم، هنر و تاریخ سینما را به دیگران آموزش دهید. یا می توانید از دانش خود در زمینه تئوری فیلم برای دنبال کردن حرفه ای در زمینه فیلمسازی استفاده کنید. هر مسیری را که انتخاب کنید، مدرک تئوری فیلم، تفکر انتقادی و مهارت های تحلیلی را که برای موفقیت نیاز دارید به شما می دهد.

انواع مختلف مدارک تئوری فیلم
سطح درجات تئوری فیلم بسته به موسسه و برنامه می تواند متفاوت باشد. مدرک لیسانس در تئوری فیلم ممکن است برای برخی از مشاغل سطح پایه در صنعت مورد نیاز باشد، اما مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا ممکن است برای موقعیت های پیشرفته ضروری باشد. بسیاری از دانشگاه ها نظریه فیلم را به عنوان بخشی از برنامه درسی بزرگتر علوم انسانی یا هنر ارائه می دهند. نظریه پردازان فیلم ممکن است جنبه های دیگر فیلم مانند تاریخ، نقد و تولید را نیز مطالعه کنند.

در طول دوره تئوری فیلم چه خواهم خواند؟
شما موضوعات مختلفی را در رابطه با تئوری فیلم، از جمله تاریخچه و تکامل فیلم، ژانرهای مختلف فیلم، و چگونگی تحلیل و تفسیر فیلم ها مطالعه خواهید کرد. شما رویکردهای انتقادی به نظریه فیلم، مانند نظریه فیلم فمینیستی، نظریه فیلم مارکسیستی و روانکاوی را مطالعه خواهید کرد. علاوه بر این، شما این فرصت را خواهید داشت که فیلم های خاص را به طور عمیق مطالعه کنید و تئوری هایی را که آموخته اید در تحلیل خود از این فیلم ها به کار ببرید.

پس از آنکه دانشجویان برنامه مقطع کارشناسی را به پایان رسانیدند، درجه کارشناسی را اخذ می نمایند. جهت اخذ کارشناسی ارشد، معمولاً می بایست 12 الی 18 دوره کالج را بگذرانید که اغلب مستلزم گذراندن امتحانات جامع و/یا انجام یک پایان نامه است.