برنامه های کارشناسی ارشد پرطرفدار

درجهکارشناسی ارشدیک درجه تکمیلی است که از سوی دانشگاههای سرتاسر جهان پس از تکمیل تحصیلات کارشناسی ارشد در یک رشته خاص اعطا می شود. دوره کارشناسی ارشد معمولاً یک تا دو سال به طول می انجامد و فارغ التحصیلان را برای اشتغال به پیشه ای در رشته انتخابی خود مهیا می سازد. اخذ درجه کارشناسی ارشد مزایای حرفه ای، تحصیلی و شخصی بیشماری برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی به همراه دارد.

درجه کارشناسی ارشد در رشته های زیادی ارائه می شود که از آن جمله می توان به هنر، بازرگانی، مهندسی و تکنولوژی، حقوق، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم زیستی و حیات و نیز علوم طبیعی اشاره نمود. در هر یک از رشته های تحصیلی فوق نیز، تخصص های عملی بسیاری در غالب گرایش های ویژه و خاص ارائه می شود.

تنوع و گوناگونی برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد بسیار زیاد است - ناامید نباشید! با مراجعه به فهرستی از پرطرفدارترین رشته های کارشناسی ارشد که در ذیل ارائه شده است، جستجو را آغاز کنید.

برنامه های کارشناسی ارشد تازه اضافه شده

Munich Business School

استاد بازاریابی بین المللی و مدیریت برند

ژانویه 17, 2019
کارشناسی ارشد رشته بازاریابی بین المللی و برنامه مدیریت برند، دانش کسب و کار پیشرفته، بازاریابی و مدیریت برند را فراهم می کند و شما را با مهارت ها و ابزارهای مناسب برای موفقیت اعمال ایده های نوآورانه خود برای تمرین، تجهیز می کند. علاوه بر این، فرمت منحصر به فرد و رویکرد جامع و بین رشته ای برنامه مطالعه به شما امکان می دهد افق های جدید و موضوعات بسیار جالب را … [+]که بازاریابی مستقل بین المللی و مدیریت برند یک تجربه واقعا منحصر به فرد را کشف. به این ترتیب، شما به یک متخصص بازاریابی و مدیریت برند با درک فرهنگی گسترده و شخصیت قوی تبدیل می شوید. [-]

Massey University

کارشناسی ارشد تجزیه و تحلیل (کسب و کار)

ژانویه 16, 2019
یکی از اولویت های منحصر به فرد، پس از آن، در نیوزیلند به دست آمده توسط SAS ارائه دهنده نرم افزار تجزیه و تحلیل کسب و کار در جهان شناخته شده است.

University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Communication

کارشناسی ارشد ریاضیات

ژانویه 15, 2019
استاد ریاضیات یک برنامه درسی استاندارد انعطاف پذیر است که نزدیک به نیازهای واقعی دانش آموزان و بازار کار است. به تعالی اختصاص داده شده، آن را ارائه می دهد انواع زیادی از دوره های پیشرفته را قادر می سازد که شما را از سه گزینه های حرفه ای رانده شده را انتخاب کنید.… [+] [-]

کارشناسی ارشد

اگر می خواهید در حرفه خود بسیار مسلط باشید یا اگر فقط می خواهید بیشتر در باره حرفه خود بدانید، اخذ درجه کارشناسی ارشد یک سرمایه گذاری بسیار ارزشمند است. برنامه های کارشناسی ارشد در تمامی رشته های دانشگاهی موجود است و با هزاران برنامه تحصیلی ای که در سرتاسر جهان ارائه می گردد، می توانید اطمینان داشته باشید رشته ای که با اهداف آموزشی، بودجه و برنامه شما متناسب باشد را خواهید یافت.

انواع درجه های کارشناسی ارشد

اگر چه برنامه های تحصیلی تخصصی مانند کارشناسی ارشد مهندسی (MEng) یا کارشناسی ارشد پژوهش و تحقیقات (MRes) نیز وجود دارد، لیکن بیشتر رشته های کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد علوم انسانی (MA) و یا کارشناسی ارشد علوم می باشند. درجه کارشناسی ارشد (MA) معمولاً در رشته های علوم انسانی، هنرهای زیبا، فلسفه یا علوم اجتماعی به دانشجویان اعطا می شود. درجه کارشناسی ارشد علوم (MSc) در رشته های کمی و سنجش پذیر مانند رشته های علمی، فنی، مهندسی و ریاضیات ارائه می شود. علاوه بر مطالب درسی و آموزشی، درجه MSc معمولاً با یک پژوهش عمده همراه است، مانند یک تحقیق کامل یا رساله ای که می توان آن را به صورت مستقل یا گروهی انجام داد که بستگی به برنامه تحصیلی دارد.

مزایای کارشناسی ارشد

یکی از مزایای بارز درجه کارشناسی ارشد افزایش فرصت های شغلی است. جهت ورود به برخی از مشاغل، نیاز به یک درجه کارشناسی ارشد است و به ندرت افراد با درجه کارشناسی در آنها استخدام می شوند. نمونه هایی از این مشاغل، آمار شناسی، دستیاری پزشکان و مشاورین مدارس است.

مزایای دیگر اخذ درجه کارشناسی ارشد عبارتند از:

  1. افزایش دستمزد در برخی مشاغل. به عنوان مثال،به گزارش فوربز افرادی که درجه کارشناسی ارشد در مهندسی برق یا MBA دارند، می توانند در اواسط حرفه خود بیش از 100,000 دلار در سال درآمد داشته باشند.
  2. افزایش مهارت و دانشی که می تواند ارزش شما را در نظر کارفرما بالا ببرد و نیز ممکن است راهی برای اشتغال به شغل های مختلف در رشته تخصصی شما باشد که مسئولیت بشتری را می طلبد.
  3. کسب دید وسیع تر در حوزه شغلی شما که به شما امکان می دهد با افرادی که در سایر موسسات هستند، راحت تر ارتباط برقرار کنند.
  4. ایجاد یک شبکه حرفه ای از افراد متخصص شامل هم کلاسی ها، اساتید و فارغ التحصیلان.
  5. نشانی از تعهد شما نسبت به شغل خود.
  6. دست یافتن به دانش و اطلاعات در حوزه ای که به آن علاقمند هستید.

انتخاب برنامه کارشناسی ارشد

هزاران برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد وجود دارد که می توانید از میان آنها برنامه خود را انتخاب نمائید. برنامه های کارشناسی ارشد معمولاً مستلزم1-2 سال تحصیل تمام وقت پس از مقطع کارشناسی است. مدت زمان تحصیل دانشجویان پاره وقت ممکن است بیش از دو سال به طول بیانجامد.

پیش از اتخاذ تصمیم در خصوص برنامه کارشناسی ارشد، ابتدا می بایست تصمیم بگیرید در چه رشته ای می خواهید تحصیل نمائید و چه رشته های مرتبطی را می خواهید مد نظر قرار دهید. نخستین انتخاب شما ممکن است مشخص باشد، اما درجه خاصی که در پی آن هستید ممکن است در برنامه تحصیلی ای که مناسب شرایط شماست، ارائه نگردد. به عنوان مثال، اگر علاقمند به بازرگانیهستید، ممکن است اخذ کارشناسی ارشد در رشته مالیه،{LINK_STARTاقتصادومنابع انسانیبه انضماممدیریت بازرگانیمد نظر شما باشد.

زمانی که محدوده رشته یا رشته های مورد علاقه خود را تنگ تر می کنید، سوال بعدی ای که می بایست پاسخی برای آن داشته باشید این است که آیا می خواهید به صورت تمام وقت تحصیل کنید یا به صورت پاره وقت. تحصیلتمام وقت به شما امکان می دهد تا بر روی تحصیلات خود تمرکز کنید و گزینه های بیشتری را پیش روی شما قرار می دهد، اما ممکن است شرایط شما تغییر کند و مجبور شوید کار تمام وقت را کنار بگذارید. تحصیلپاره وقت از انعطاف بیشتری برخوردار است، اما این امکان نیز وجود دارد که با وجود یک کار تمام وقت نتوانید برخی برنامه های تحصیلی را دنبال کنید. به عنوان مثال، اگر در برنامه ارجح شما کلاسها فقط در طول روز برگزار می شود، شما باید به شغلی اشتغال داشته باشید که بتوانبد روزها آزاد باشید تا در کلاس ها شرکت کنید. باید قبل از هر تصمیمی تمامی مزایا و مضرات تحصیل تمام وقت و پاره وقت را بسنجید، از جمله مساله نداشتن درآمد در صورت انتخاب تحصیلات تمام وقت.

بسیاری از برنامه های کارشناسی ارشد نیز فرمت های دیگری به غیر از تحصیل حضوری در کلاس را ارائه می نمایند. برنامه های تحصیلیآنلاین و آموزش از راه دوربه شکلی فزاینده از محبوبیت بیشتری برخوردار می گردند و معمولاً نیز زمان لازم برای تکمیل آنها برابر با زمان لازم برای تکمیل کارشناسی ارشد سنتی است. لیکن برنامه های تحصیلی آنلاین برای همه افراد نیست. این برنامه ها احتیاج به انظباط شخصی بالا دارد و از مزایای ادغام گروهی و ارتباط شخصی نزدیک با سایرین که در برنامه های تحصیلی سنتی وجود دارد، بی بهره است.

معمولاً اخذ درجه کارشناسی ارشد چه مدت زمان می برد و هزینه آن چه قدر است؟

با وجودی که برخی از برنامه ها ی کارشناسی ارشد فقط دو ترم تحصیلی به طول می انجامد، اما بیشتر برنامه های کارشناسی ارشد دو سال طول می کشد و برخی نیز ممکن است تا 6 سال به طول انجامد. این زمان بستگی به رشته تحصیلی دارد و اینکه در هر ترم چه تعداد واحد گذرانده می شود.

هزینه اخذ درجه کارشناسی ارشد از کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت است. در برخی از کشورها مانند نروژ و فنلاند، تحصیلات دانشگاهی عموماً رایگان است - همینطور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد. بیشتر برنامه های کارشناسی ارشد در ایالات متحده درحدود 20,000 الی 30,000 دلار هزینه در بر دارد، لیکن هزینه برنامه های تحصیلی در مدارس عالی معتبر می تواند به راحتی دو برابر این میزان باشد. اگر در حال حاضر به کار تمام وقت اشتغال دارید و رشته تحصیلی شما مرتبط با کار شما است، شاید کارفرما مایل باشد در زمینه پرداخت هزینه تحصیل به شما کمک کند. همچنین به جز پس انداز شخصی خود فراموش نکنید که می توانید روی اخذ وام، کمک هزینه و بورسیه تحصیلی نیز حساب کنید. برخی کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی مختص تحصیلات تکمیلی است.

فرصت های شغلی پیش رو با درجه کارشناسی ارشد

طبق گزارشمرکز آمار کار ایالات متحده تا سال 2020، شغل هایی که مستلزم درجه کارشناسی ارشد می باشند، بیشترین رشد شغلی را خواهند داشت، از جمله مراقبت های بهداشتی و خدمات اجتماعی. به عنوان مثال، مشاغلی مانند روانپزشکی خانواده و مشاوره سلامت روان هر دو مستلزم درجه کارشناسی ارشد می باشند.

با این حال، حتی اگر شغل مورد نظر شما نیازی به درجه کارشناسی ارشد نداشته باشد، ممکن است بدون داشتن درجه کارشناسی ارشد با محدودیت گزینش مواجه شوید. به عنوان مثال، بسیاری از مشاغل مانند علوم کامپیوتر و مهندسی ترجیح می دهند افراد سرپرست، مدیران و کارشناسان فنی دارای درجه کارشناسی ارشد باشند. سایر مشاغلی که متقاضیان دارای درجه کارشناسی ارشد ارجحیت خواهند داشت، عبارتند از پرستاری، آموزش، اقتصاد، موسیقی و هنر.

اخذ درجه کارشناسی ارشد یک تجربه بسیار ارزشمند است. می توانید دانش خود را گسترش دهید، توان خود را در پیشبرد حرفه خود افزایش بخشید، دوستان بیشتری بیابید و ارتباطات حرفه ای بیشتری برقرار کنید، و فرصت های شغلی بیشتری نیز پیش روی خود داشته باشید. صرف نظر از علائق خود، با توجه به هزاران برنامه کارشناسی ارشد موجود در سرتاسر جهان می توانید اطمینان داشته باشید که رشته ای را خواهید یافت که مناسب شرایط شماست.