کارشناسی ارشد نابرابریها و علوم اجتماعی

عمومی

شرح برنامه

این برنامه کارشناسی ارشد دانش آموزان را با دانش و مهارت های لازم برای مشارکت و مشارکت در کارهایی که به واقعیت ها و اثرات نابرابری اجتماعی می پردازد ، مجهز می کند. این برنامه با بهره گیری از تخصص علمی و کاربردی در دانشکده جامعه شناسی و سیاست های اجتماعی و شبکه تحقیقات نابرابریهای لیدز ، از پیشبرد رویکردهای تحلیلی با استفاده از روشهای کیفی ، کمی و داده های تحلیلی (با همکاری نزدیک با دانشکده جغرافیا) بهره می برد.

در سطح محلی ، ملی و جهانی ، شاهد یک دوره شدید تحولات اجتماعی و تکه تکه شدن هستیم. در این چارچوب ، نیاز به درک بهتر و در نتیجه رفع نابرابریهای اجتماعی به رسمیت شناختن سیاسی و سیاسی وجود دارد. علوم اجتماعی نقش مهمی در نقشه‌برداری و درک چگونگی بروز نابرابریها و مقابله با دلایل و پیامدهای آنها دارد. تحولات نوآورانه در علوم اجتماعی ، بینش روش شناختی ، نظری و تجربی جدیدی در مورد نابرابریهای درگیر و نوظهور وضعیت ، منبع ، نتیجه و فرصت ارائه می دهد. این به ما الهام بخش است تا یک برنامه میان رشته ای ایجاد کنیم که بر نابرابری در همه اشکال و پیامدهای اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی آن متمرکز شود.

این برنامه کارشناسی ارشد دانش آموزان را با دانش و مهارت های لازم برای مشارکت و مشارکت در کارهایی که به واقعیت ها و اثرات نابرابری اجتماعی می پردازد ، مجهز می کند. این برنامه با بهره گیری از تخصص علمی و کاربردی در دانشکده جامعه شناسی و سیاست های اجتماعی و شبکه تحقیقات نابرابریهای لیدز ، از پیشبرد رویکردهای تحلیلی با استفاده از روشهای کیفی ، کمی و داده های تحلیلی (با همکاری نزدیک با دانشکده جغرافیا) بهره می برد.

این برنامه علاوه بر ارائه درک پیشرفته از افزایش نابرابری مواد ، یک رویکرد متقاطع را برای درک طبقه بندی اجتماعی اقتصادی و چگونگی پیوند این امر با توانایی جسمی (ناتوانی) ، نژاد ، قومیت ، ملیت ، جنسیت ، جنسیت ، کلاس و سن تشویق می کند. این یک محیط فکری تحریک آمیز و رویکردهای متشکل از روشهای مقایسهای و متضاد شکل گیری و پیامدهای نابرابریها در طیف وسیعی از زمینه های ملی و بین المللی را فراهم می کند. از طریق بررسی تغییرات ژئوپلیتیکی و اقتصادی - اقتصادی ، مانند شهرنشینی و جهانی شدن ، دانش آموزان به طور جدی حمایت می شوند تا از شخصیت معاصر و میزان نابرابری اجتماعی بازجویی کنند.

بینش تحقیق

ضمن انجام این برنامه ، شما به یک محیط پویا و پویا آموزش محور و یادگیری در دانشکده جامعه شناسی و سیاست های اجتماعی می پیوندید. شما می توانید از تخصص های بین رشته ای و فعالیت های خارج از برنامه درسی که به میزبانی مدرسه و مراکز تحقیقاتی آن برگزار می شود ، از جمله آنهایی که در مطالعات ناتوانی ، قومیت و مطالعات نژادپرستی ، مطالعات جنسیتی میان رشته ای و تحقیقات در مورد خانواده ها ، دوره زندگی و نسل ها بهره مند خواهید شد.

شما همچنین می توانید از طریق موسسه علوم اجتماعی لیدز (LSSI) ، که به همکاری بین گروهی ، یادگیری و تأثیر می پردازد دسترسی پیدا کنید. شما می توانید از کارگاه های مربوط به نابرابری های جهانی توسط رهبران دانشگاهی از سراسر دانشگاه و سمینارهای تحقیقاتی با بلندگوهای خارجی بهره مند شوید. همراه با فرصت ها و رویدادهای توسعه شغلی. به این ترتیب ، می توانید از مهارت علمی و کاربردی دانشگاه و در داخل و خارج از دانشگاه بهره ببرید و در عین حال دانش و مهارت های قابل انتقال را نیز برای پیشرفت آینده شغلی خود در بخش دولتی ، خصوصی یا سوم ایجاد کنید.

محتوای دوره

این برنامه به تقسیمات انضباطی می پردازد تا درک دقیقی از راه های بروز نابرابری اجتماعی در جوامع مختلف و زمینه ها در سطح ملی و بین المللی ارائه دهد. این بینش در مورد شخصیت ، دلایل و پیامدهای نابرابری اجتماعی و همچنین اشکال مقاومت و واکنشهای سیاسی ارائه می دهد. این مرکز تمرکز روش شناختی قوی و نوآورانه ای دارد ، از جمله روش های سنتی و کیفی کمی برای تحلیل اجتماعی نابرابری ، و همچنین رویکردهای جدید برای تجسم داده ها و تجزیه و تحلیل داده ها از سراسر علوم اجتماعی. این برنامه طیف وسیعی از روشهای تدریس ، از جمله سخنرانی ها ، سمینارها و کارگاههای آموزشی را شامل می شود ، که توسط مجموعه ای از فعالیتهای آموزشی درسی که بخشی از طریق شبکه تحقیق نابرابریهای لیدس تسهیل می شوند ، تکمیل می شود.

ساختار دوره

لیستی که در زیر نشان داده می شود، نشان دهنده ی ماژول ها / مولفه های مورد مطالعه است و ممکن است از زمان به زمان تغییر کند.

ماژول ها

سال 1

ماژول اجباری

 • تجسم و تجزیه و تحلیل داده های جغرافیایی
 • نابرابری: کشف علل ، پیامدها و مداخلات
 • پایان نامه
 • روش های کمی تحقیق
 • روش های تحقیق کیفی
 • ژئودئوگرافیک و تجزیه و تحلیل محله

ماژول های اختیاری (انتخاب گزینه های معمولی که در زیر نشان داده شده است)

45 اعتبار از زیر را انتخاب می کنید:

 • نظریه پردازی دوران کودکی و جوانی
 • فقر و بهزیستی کودکان
 • ژئودئوگرافیک و تجزیه و تحلیل محله
 • حقوق بشر بین المللی
 • حقوق بشر و معلولین 1
 • حقوق بشر و معلولین 2
 • تجزیه و تحلیل توزیع در توسعه اقتصادی
 • روابط استخدامی
 • سلامت جمعیت: اصول و عمل
 • نابرابری و توسعه جهانی
 • تجزیه و تحلیل سیاست های اجتماعی
 • قدرت ، انتقاد و تحولات جهانی
 • مدیریت عمومی: سیاست ، برنامه ریزی و توسعه در جهانی جهانی شده

126001_54e4dc464357ac14f6da8c7dda7930791c3bd8e2554c704c722c72d49f49cc5c_1280.jpgWokandapix / Pixabay

یادگیری و تدریس

ما از طیف وسیعی از روش های تدریس و یادگیری از جمله ارائه ها ، سمینارها ، کارگاه ها ، آموزش ها و سخنرانی ها استفاده می کنیم. با این حال ، مطالعه مستقل برای این درجه بسیار مهم است - به شما امکان می دهد برای جلسات تدریس آماده شوید ، علایق تحقیق خود را توسعه دهید و طیف وسیعی از مهارت ها را بسازید. این به ویژه در مورد ماژول پروژه پایان نامه / کاربردی این برنامه اتفاق می افتد.

با حمایت از طریق کارگاه ها و نظارت ، دانشجویان با همکاری سازمان های خارجی ، رساله تحقیقاتی خود یا یک پروژه کاربردی را توسعه می دهند. این فرصتی هیجان انگیز برای دانش آموزان برای به دست آوردن تجربه در استفاده از دانش و مهارت های خود را در سیاست و تمرین فراهم می کند.

ارزیابی

ماژول های اصلی شما با استفاده از مقاله ها ارزیابی خواهند شد. ماژول های اختیاری ممکن است از فرم های دیگر ارزیابی استفاده کنند که منعکس کننده تنوع موضوعاتی است که می توانید مطالعه کنید، از جمله سخنرانی ها، بررسی های کتاب و ادبیات، پیشنهادات تحقیق و گزارش ها در میان دیگران.

شرایط ورود

مدرک لیسانس (Hons) با معادل 2: 1 یا معادل غیر انگلیس در علوم اجتماعی ، علوم انسانی یا رشته مرتبط.

الزامات زبان انگلیسی

IELTS 6.5 به طور کلی، با کمتر از 6.0 در هر جزء.

انگلیسی خود را بهبود بخشد

دانشجویان بین المللی که نیاز به زبان انگلیسی برای این برنامه را برآورده نکنند، ممکن است بتوانند دوره پیش دانشگاهی خود را پس از تحصیل در انگلستان مطالعه کنند تا به بهبود سطح زبان انگلیسی کمک کنند.

این دوره قبل از جلسه با مسیر پیشرفتی به برنامه تحصیلی شما طراحی شده است و شما انگلیسی انگلیسی را در زمینه موضوع خود خواهید آموخت.

نحوه درخواست

مهلت درخواست

 • بین المللی - 30 ژوئن
 • انگلیس / اتحادیه اروپا - 31 ژوئیه

اگر قصد درخواست سرمایه گذاری را دارید ، باید حداقل یک ماه قبل از هر مهلت بورس تحصیلی خاص ، محلی را برای دوره انتخابی خود ارائه دهید.

هزینه ها

برای آخرین اطلاعات هزینه به وب سایت ما مراجعه کنید.

اطلاعات هزینه اضافی

ممکن است هزینه های اضافی مربوط به دوره یا برنامه تحصیلی شما یا مربوط به تحصیل در دانشگاه لیدز باشد.

کمک هزینه تحصیلی و مالی

اگر استعداد و رانندگی داشته باشید، می خواهیم شما بتوانید در هر شرایط مالی خود با ما مطالعه کنید. ممکن است برای دانشجویان به کمک وام ها و کمک های غیرقابل برگشت از دانشگاه و از سوی دولت امکان پذیر باشد.

فرصت های شغلی

این برنامه شما را برای مشاغل سیاسی ، تحقیقاتی و شغلی کاربردی در بخش های خصوصی ، دولتی و سوم آماده می کند. ماهیت میان رشته ای و پویا برنامه شما را با مهارت های انتقادی ، تحلیلی و روش شناختی به کار می گیرد تا تخصص تخصصی خود را به روشی واضح ، کارآمد و مؤثر بکار ببرد. شما مهارت های قابل انتقال در تحقیق ، تجزیه و تحلیل و ارتباطات و همچنین دانش عمیق را که می توانید در طیف وسیعی از حوزه ها و متن ها به کار بگیرید ، توسعه خواهید داد.

با توجه به ماهیت و کاربردی بودن تدریس ، فارغ التحصیلان ممکن است شغل خود را در طیف متنوعی از تنظیمات سازمانی مانند دولت ، سازمان های مردم نهاد ، خیریه ها ، اتاق های فکر ، شرکت های اجتماعی و تجارت دنبال کنند. این برنامه همچنین فرصتهای عالی برای توسعه برای پیگیری شغلی در تحقیقات اجتماعی یا انجام تحقیقات در سطح دکترا ارائه می دهد.

پشتیبانی حرفه ای

ما را تشویق می کنیم که از روز اول برای حرفه خود آماده شوید. این یکی از دلایلی است که فارغ التحصیلان لیدز به دنبال کارفرمایان هستند.

مرکز حرفه ای و کارکنان در دانشکده شما، طیف وسیعی از کمک و مشاوره را برای کمک به برنامه ریزی حرفه ای و تصمیم گیری های آگاهانه در طول راه، حتی پس از فارغ التحصیلی، ارائه می دهند.

آخرین به روز رسانی اوت 2020

بورسیه تحصیلی Keystone

گزینه‌هایی که بورسیه ما می‌تواند به شما ارائه دهد را بشناسید

درباره این دانشگاه

Our wide range of research-informed courses encompass undergraduate, taught postgraduate and research degree programmes, as well as online and professional development courses.

Our wide range of research-informed courses encompass undergraduate, taught postgraduate and research degree programmes, as well as online and professional development courses. اطلاعات محدود