کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، بیوشیمی و مهندسی مواد - شیمی

عمومی

شرح برنامه

اگر شما علاقه مند به ذخیره انرژی، دستگاه هوشمند یا دارو هستید، شیمی به شما یک مبنای علمی قوی برای شرکت در توسعه خود ارائه می دهد.

در عمده ما، شما می توانید از انتخاب گسترده ای از مناطق شیمی پیشرفته برای تخصص در مواد شیمیایی محاسباتی، شیمی مواد معدنی، الکتروشیمی یا شیمی آلی مصنوعی را انتخاب کنید.

در طول سال اول شما خود را با اصول و کارهای عملی در این زمینه آشنا خواهید کرد و پس از آن پایه محکمی برای انتخاب ترجیحات خود برای مطالعات باقی مانده خواهید داشت.

با توجه به منافع خود، شما می توانید دانش خود را با ترکیب مطالعات خود را با مهندسی شیمی، علوم مواد و یا تکنولوژی پلیمر، به عنوان مثال. فارغ التحصیلان ما به عنوان متخصص در شاخه های مختلف صنایع شیمیایی و مرتبط یا ادارات دولتی مشغول به کار هستند.

در صورت دنبال کردن یادگیری عمیق ، شیمی اصلی همچنین نقطه شروع عالی برای مطالعات دکترا را ارائه می دهد. اساتید ما در سطح بین المللی مورد تأیید هستند و دارای شبکه گسترده ای هستند که از آموزش شما سود می برد. ما همچنین پیوندهای خوبی با صنعت داریم.

به دنیای هیجان انگیز شیمی خوش آمدید!

اهداف مطالعه

فارغ التحصیلان رشته شیمی شیمی دانش قوی در شیمی اساسی دارند که به صورت اختیاری با مهندسی شیمی ، علوم مواد و تخصص علوم پلیمر تقویت می شوند تا بتوانند به عنوان متخصص و دانشمند در شاخه های مختلف صنایع شیمیایی و صنایع وابسته فعالیت کنند. آموزش در شیمی مهم ، یک پایه علمی قوی در شیمی اساسی ، چه از لحاظ تئوری و چه در مهارتهای عملی ، دارد. توضیحات سطح مکانیکی و کوانتومی مکانیکی ماده و واکنشهای شیمیایی پایه و اساس مطالعات بعدی در مسیرهای مختلف مطالعاتی را فراهم می کند. مسیرهای مطالعه آلی و معدنی دانش خوبی در ترکیب و تجزیه و تحلیل مواد آلی یا معدنی فراهم می کند. مسیر مطالعه شیمی فیزیکی بر الکتروشیمی ، پدیده حمل و نقل و شیمی محاسباتی متمرکز است.

گروه شیمی معدنی ما یکی از آزمایشگاه های پیشرو در سنتز مواد لایه ای در اروپا است. گروه شیمی آلی در سطح بین المللی در زمینه سنتز نامتقارن محصولات طبیعی تأسیس شده است. گروه شیمی فیزیکی ترکیبی منحصر به فرد از الکتروشیمی و مدل سازی مولکولی با کاربردهای باتری های نسل بعدی و اقتصاد سوخت هیدروژن را نشان می دهد. ترمودینامیک و پدیده حمل و نقل نیز متعلق به تخصص آن است. گروه شیمی تحلیلی روش هایی را برای تشخیص میکروبی شیمیایی در دست تهیه است.

فارغ التحصیلان این برنامه به روش های کلیدی حرفه ای علمی و حرفه ای در زمینه تخصصی خود دست خواهند یافت و قادر خواهند بود تا دانش خود را با به دست آوردن، ارزیابی و پردازش اطلاعات علمی، فنی و حرفه ای به طور مداوم تقویت کنند. آنها دانش و مهارت را برای درک چالش های این میدان از دیدگاه کاربران و سیستم های فنی و اجتماعی و همچنین محیط زیست بدست خواهند آورد و می توانند از این دانش در توسعه راه حل های جدید استفاده کنند، همچنین به عنوان اعضای از تیم های چند رشته ای

زبان دستورالعمل

انگلیسی. امکان تکمیل برخی دوره ها به زبان فنلاندی / سوئدی.

فرصت های شغلی

به عنوان فارغ التحصیل این برنامه ، شما مهارت و دانش لازم را برای فعالیت به عنوان محقق حوزه خود در کارهای مختلف مدیریتی ، برنامه ریزی و تحقیقاتی در خدمت صنعت یا ذینفعان مرتبط ، جامعه علمی یا بخش عمومی خواهید داشت.

گزینه های تحصیلات تکمیلی

واجد شرایط برای مطالعات دکترا

هزینه تحصیل و بورس تحصیلی

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA که به گزینه مطالعه انتخاب شده اند ، شهریه 15000 یورو در هر سال تحصیلی را دریافت می کنند. آنها واجد شرایط هستند که برای بورسیه های اعطا شده از برنامه بورس تحصیلی Aalto University کنند.

نتایج یادگیری

شایستگی اصلی در دانش علمی و مهندسی:

 • آگاهی از مواد آلی و معدنی و مکانیزم واکنش شیمیایی برای تولید این مواد.
 • آگاهی از تعادل شیمیایی و سینتیک در واکنش های مختلف شیمیایی و دانش مکانیک کوانتوم مربوط به پیوند شیمیایی و طیف سنجی.
 • بسته به مسیر مطالعه، دانش پژوهان دانش جامع را در
  • (شیمی آلی) سنتز آلی ، به ویژه سنتز نامتقارن ، شیمی محصول طبیعی؛ شیمی آلی هندسی و تجزیه و تحلیل ساختاری. برای پشتیبانی از سنتز ، این ماژول مطالعاتی را در مورد سنتز آنزیمی ، شیمی جریان و سنتز مایکروویو ارائه می دهد. روش های رایانه ای برای طراحی مولکولی ، طراحی سنتز و تجزیه و تحلیل داده ها در مراحل بعدی برنامه درسی نقش دارند.
  • (شیمی معدنی و تحلیلی) مبانی شیمی مواد: پدیده ها و نظریه های شیمی حالت جامد. سنتز مواد (پلی کریستالی ، نانوذرات ، بلورهای منفرد ، فیلمهای نازک) ، تکنیک های خصوصی سازی و عملکرد مواد (کاتالیزوری ، رسانا ، مغناطیسی ، فروالکتریک ، ترموالکتریک ، فوتونی). روشهای نوین شیمی تحلیلی ، به ویژه سیستمهای تحلیلی مینیاتوری.
  • (شیمی فیزیک) الکتروشیمی خالص و کاربردی و شیمی محاسباتی. مسیر مطالعه الکتروشیمی خالص دانش جامع پدیده های حمل و نقل و فرایندهای الکتروشیمیایی و اندازه گیری را ارائه می دهد. مسیر الکتروشیمی کاربردی، به طور مثال، به طور عمده بر روی سلول های سوخت و باتری های سبک وزن می شود. مسیر شیمی محاسباتی بر مدل سازی مولکولی تمرکز خواهد کرد.

مهارتهای علمی و مهندسی اصلی (دانش آموزان باید بتوانند دانش را در این زمینه اعمال کنند):

 • همه فارغ التحصیلان این برنامه از تخصص گسترده ای در طراحی پروژه های پیچیده شیمیایی برخوردار هستند. آنها می توانند پیشرفت روند و محصولات آن را تجزیه و تحلیل کنند.
 • فارغ التحصیلان می توانند از دانش علمی جدید در صنایع شیمیایی استفاده کنند.
 • فارغ التحصیل می تواند به عنوان یک کارشناس شیمی در گروه های چند رشته ای از کارشناسان صنایع شیمیایی عمل کند.
 • فارغ التحصیلان شیمی آلی می توانند سنتز سنتز آلی را برای راه حل های فناوری آینده طراحی و محصولات سنتز را تجزیه و تحلیل کنند. چنین مهارت هایی در صنایع دارویی، مواد شیمیایی مواد شیمیایی عالی و صنایع پلیمری بسیار مفید است.
 • فارغ التحصیلان شیمی معدنی متخصصین مواد شیمیایی هستند. آنها می توانند روش های سنتز مواد را طراحی و محصولات سنتز را تجزیه و تحلیل کنند.
 • فارغ التحصیلان شیمی فیزیکی می توانند مشکلات همه کاره های مربوط به انتقال جرم و یا گرما را حل و برنامه ریزی، انجام و تفسیر اندازه گیری های الکتروشیمیایی را انجام دهند. آنها می توانند در توسعه فرآیندهای الکتروشیمیایی و دستگاه ها شرکت کنند و می توانند شبیه سازی های پیچیده مولکولی را انجام دهند.

ساختار مطالعات

دو سال است که تمام وقت برنامه کارشناسی ارشد 120 ECTS اعتبار دارد.

درجه شامل:

 • مطالعات وابسته به 65 درجه عمده
 • پایان نامه کارشناسی ارشد 30 ک
 • 25 کیلوگرم انتخابی

می توانید در صفحات Into اطلاعات بیشتری در مورد مطالعات وابسته عمده و میزان دریافت کنید.

زمینه های عمده یا تخصص

هدف نرم افزار اصلی را تعریف می کند، لطفا هدف اصلی / برنامه را با دقت انتخاب کنید.

پایان نامه

دانش آموزان باید تکلیف پایان نامه کارشناسی ارشد، که یک تحقيق اختصاصی با حجم کاری مربوط به 30 اعتبار ECTS است. پایان نامه های کارشناسی ارشد معمولا با همکاری صنعت یا پروژه تحقیقاتی گروه (ها) انجام می شود.

بین المللی شدن

محیط مطالعه در این برنامه کاملاً بین المللی است و مطالعات در گروه های چند فرهنگی انجام می شود. فضای بین المللی در زندگی روزمره مدرسه نشان می دهد ، جایی که 37 درصد از پرسنل دانشگاهی از خارج از کشور هستند. روش های تدریس ما از شبکه سازی با افراد با پیشینه های مختلف پشتیبانی می کند. Aalto University برای توسعه صلاحیت جهانی خود از طریق:

 • گذراندن بخشی از مدرک تحصیلی در خارج از کشور ، به عنوان مثال ، جزئی ، در یک دانشگاه شریک بین المللی به عنوان دانشجوی مبادله ای.
 • انتخاب دوره هایی با رویکرد بین فرهنگی ، یادگیری زبانهای خارجی و / یا تبدیل شدن به یک معلم دانشجویی برای دانشجویان بین المللی.
 • انجام آموزش عملی یا پایان نامه کارشناسی ارشد در خارج از فنلاند.
 • گذراندن دوره های تابستانی در خارج از کشور.
 • چندین گزینه بودجه برای بین المللی شدن موجود است.

همکاری شرکتی و دیگر

یکی از نقاط قوت برنامه این کارشناسی ارشد همکاری نزدیک با صنعت است: از تکالیف مربوط به صنعت ، پروژه ها در دوره ها و دوره های ویژه با معلمان صنعت برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد خود در یک شرکت. علاوه بر این ، سفرهای میدانی و گشت و گذارها به شرکت ها و مؤسسات تحقیقاتی این حوزه ، چشم اندازهای جدیدی را برای مطالعه ایجاد می کند. توصیه می کنیم برای ارتقاء جایگاه خود در بازار کار بین المللی ، در این فعالیت ها شرکت کنید. بسیاری از شرکت های فنلاندی در این زمینه در سطح بین المللی فعالیت می کنند. علاوه بر این ، ادارات همکاری دانشگاهی با دانشگاه ها و سازمان های بین المللی با کیفیت بالا دارند.

شما می توانید مطالعات چند رشته ای را با انتخاب دوره های مختلف از هنر و کسب و کار در Aalto University به درجه خود ببرید. شما حتی می توانید دوره های تحصیلی از سایر دانشگاه های فنلاند را از طریق موافقت نامه حقوقی انعطاف پذیر (JOO) بگیرید.

الزامات

شرایط پذیرش برنامه خاص

متقاضیان این برنامه ابتدا باید از الزامات عمومی و الزامات زبان که برای همه برنامه های کارشناسی ارشد در علوم و تکنولوژی مشترک است، برآورده شود.

اصول زیر در طول ارزیابی علمی برنامه های واجد شرایط اعمال می شود. این اصول سالانه تجدید نظر می شوند.

فرآیند انتخاب دانش آموزان رقابتی است. شایستگی متقاضی برای این برنامه ارزیابی می شود. بهترین متقاضیان اجازه ورود به برنامه را دارند. انتخاب دانش آموزان اساسا براساس اسناد برنامه است. همه متقاضیان واجد شرایط الزاما پذیرفته نخواهند شد، برنامه CHEM Master دارای حداقل سهمیه ای نیست که باید انجام شود.

برنامه ها حق مصاحبه با متقاضیان را در صورت نیاز برای روشن شدن انگیزه متقاضی یا سایر اطلاعات در برنامه، حفظ می کنند.

مطالعات تکمیلی

دانشجویان پذیرفته شده در برنامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، بیوشیمی و مهندسی مواد ممکن است نیاز به مطالعات مکمل داشته باشند، حداکثر 20 اعتبار. مطالعات مکمل ممکن است در درجه کارشناسی ارشد (فنی) قرار نگیرند.

محتوای و تعداد دوره های تکمیلی بستگی به مطالعات قبلی شما دارد. مطالعات مکمل در ماه سپتامبر مشخص خواهد شد.

آخرین به روز رسانی نوامبر 2019

درباره این دانشگاه

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and desig ... اطلاعات بیشتر

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and design, architecture, and technology in Finland. اطلاعات محدود
اسپو , هلسینکی , پوری , میکلی + 3 بیشتر کمتر