کارشناسی ارشد مطالعات ایران و فارسی فشرده

عمومی

جهت اطلاعات بیشتر درخصوص این برنامه به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید

شرح برنامه

نحوه حضور و غیاب: تمام وقت یا پاره وقت


در بین تمام دانشگاه های اروپا و آمریکای شمالی SOAS میزبان بیشترین تمرکز کارکنان تحقیق و تدریس در زمینه تاریخ ، سیاست ، اقتصاد ، ادیان ، هنر و باستان شناسی ، زبانشناسی ، زبان و ادبیات فارسی ، رسانه ، فیلم ، مردم شناسی و موسیقی است. SOAS این منابع را دارد تا بتواند دیدگاهی جامع و مهم در مورد جنبه های مختلف جامعه و فرهنگ ایران ارائه دهد و فراتر از مباحث عمومی معاصر در سراسر این کشور باشد.

کارشناسی ارشد در مطالعات ایرانیان دانش آموزان را قادر می سازد تا از نظر تاریخی پیشرفت در جامعه ، اقتصاد و فرهنگ ایران را در چارچوب منطقه وسیع غربی غرب آسیا ارزیابی کنند و از پیچیدگی تاریخ و فرهنگ سازی ایران قدردانی کنند.

برنامه مطالعات انعطاف پذیر و برنامه درسی بین رشته ای دانش آموزان را در مورد تأثیرات مذهبی و سیاسی - فرهنگی مؤثر بر ایران معاصر و منطقه ای که در آن قرار گرفته است غنی می سازد. درک ایران در زمینه خاورمیانه با توجه به جنسیت ، سیاست ، اسلام ، موسیقی و مهاجرت (گزینه های جزئی ماژول). زبان و ادبیات فارسی نیز مورد مطالعه قرار می گیرد.

این یک برنامه زبان فشرده است و در نتیجه بخش عمده ای از اعتبارات ماژول به مؤلفه زبان مدرک اختصاص می یابد. این برنامه همچنین شامل یک فرصت اجباری برای تحصیل در خارج از کشور و پایان نامه در زمینه انتخاب شده از تخصص است.

استخدام

شما به عنوان دانشجوی تحصیلات تکمیلی متخصص در مطالعات ایران ، در مهارت های زبانی و آگاهی و درک بین فرهنگی صلاحیت کسب خواهید کرد. آشنایی با منطقه از طریق ترکیبی از مطالعه زبان ، ادبیات و فرهنگ (که می تواند شامل ادبیات ، فیلم ، موسیقی ، هنر و دین باشد) در بخش های مختلف خاورمیانه توسعه یافته است.

فارغ التحصیلان فارغ التحصیلان SOAS نه تنها با تخصص زبانی و فرهنگی بلکه با مجموعه ای از مهارت های گسترده و قابل انتقال که کارفرمایان در بسیاری از مشاغل حرفه ای و مدیریتی در کسب و کار و بخش دولتی به دنبال آن هستند ، ترک کنند. اینها شامل مهارتهای ارتباطی کتبی و شفاهی ، توجه به جزئیات ، مهارتهای تحلیلی و حل مسئله و همچنین توانایی تحقیق ، جمع آوری و سفارش اطلاعات از منابع مختلف است.

ساختار

دانشجویان باید در کل 315 اعتبار دریافت کنند ، شامل 255 اعتبار تدریس شده (45 مورد از آنها به عنوان بخشی از یک مدرسه تابستانی در خارج از کشور تدریس می شود) و یک پایان نامه 60 اعتباری به شرح زیر است.

در سال اول خود ، دانش آموزان در برنامه های دو ساله زبان فشرده 60 اعتبار از آموزش زبان فشرده و 60 اعتبار در این رشته دریافت می کنند. در طول تابستان ، آنها در یک مدرسه تابستانی در خارج از کشور شرکت می کنند. در سال دوم ، آنها 30 واحد زبان دیگر و همچنین 60 اعتبار در این رشته دریافت می کنند. آنها همچنین پایان نامه خود را در این رشته تکمیل می کنند.

سال 1 (دو سال تمام وقت)

مؤلفه انضباط

 • ایران: تاریخ ، فرهنگ ، سیاست

به علاوه

 • یک ماژول (ها) از لیست A در زیر به ارزش 30 اعتبار.

مؤلفه زبان

 • زبان فارسی فشرده

تابستان در خارج از کشور

دانش آموزان در 15PNMC431 تابستان فشرده متوسط بالا فارسی در خارج از کشور شرکت می کنند.

سال 2 (دو سال تمام وقت)

مؤلفه انضباط

 • ماژول ها از لیست A یا B در زیر به ارزش 60 اعتبار.

مؤلفه زبان

 • فارسی 3 (PG)

پایان نامه

 • پایان نامه در مطالعات ایران

لیست ماژول ها (منوط به در دسترس بودن)

 • زرتشت: دیدگاه های تاریخی و معاصر
 • خوانش های کارگردانی در مطالعات فارسی
 • شعر کلاسیک فارسی: متون و سنت ها (PG)
 • اوستایی من
 • زبان پهلوی
 • روندهای مدرن در اسلام
 • جنسیت در خاورمیانه
 • سیاست بین المللی خاورمیانه
 • اسلام و ایدئولوژی های سیاسی
 • فرهنگ و جامعه خاورمیانه و نزدیک
 • مشکلات توسعه در خاورمیانه و شمال آفریقا

تذکر مهم

اطلاعات در صفحه برنامه نشان دهنده ساختار برنامه در نظر گرفته شده در جلسه علمی است.

پذیرش و برنامه های کاربردی

شما می توانید از طریق فرم درخواست آنلاین برای این دوره اقدام کنید.

هدف ما ارزیابی یک برنامه کامل و تصمیم گیری در یک بازه زمانی 5 هفته است. دانشجویان خارج از کشور که به ویزای ردیف 4 احتیاج دارند و می خواهند به SOAS بپیوندند باید در نظر داشته باشند که درخواست ویزا می توانند چندین هفته طول بکشد ، بنابراین باید هر چه سریعتر اقدام کنید.

در نظر گرفتن برنامه

کل برنامه ، از جمله متن و منابع ، قبل از تصمیم گیری در نظر گرفته می شود. بنابراین به شما توصیه می شود که یک برنامه کامل شامل منابع و متن (در صورت لزوم) ارسال کنید. یک برنامه ناقص باعث تاخیرهای قابل توجهی به فرآیند تصمیم گیری می شود.

دانش آموزان تصدیق درخواست خود را دریافت می کنند. هر برنامه با دقت در نظر گرفته شده است و اگرچه ما سعی می کنیم در اسرع وقت پاسخ دهیم و پاسخ می دهیم ، اما از دانشجویان می خواهیم انتظار داشته باشند که ظرف 5 هفته از زمان دریافت پاسخ ، پاسخی دریافت کنند.

از داوطلبانی که در انگلستان در دسترس هستند ممکن است برای مصاحبه فراخوانده شوند. عدم حضور اعضای دانشگاهی کارمندان (یا نمونه در مرخصی تحصیلی) ممکن است بر زمان تصمیم گیری تأثیر بگذارد.

شرایط ورود

متقاضیان باید دارای مدرک لیسانس افتخارات درجه یک یا خوب از دانشگاه انگلستان یا معادل آن در موضوع متناسب با برنامه مورد نظر خود باشند. به عنوان یک مقایسه تقریبی ، یک مدرک لیسانس معادل دانشگاهی ایالات متحده بسته به دانشگاه اعطای کننده ، معدل نمره درجه 3.3 یا 3.5 را خواهد داشت. اگر متقاضی دارای مدرک لیسانس در رشته مناسب نباشد ، ممکن است قبل از ورود به برنامه کارشناسی ارشد ، موظف باشد یک سال مقدماتی یا دیپلم یک ساله را تکمیل کند. تجربه کاری مرتبط نیز ممکن است مورد توجه قرار گیرد. دوره های فردی ممکن است شرایط ورود خاصی داشته باشد ، بنابراین به شما توصیه می شود برای اطلاعات بیشتر با دفترچه تحصیلات تکمیلی مشورت کنید.

شرایط ورود به زبان انگلیسی

شما باید بتوانید نشان دهید که انگلیسی شما از استاندارد بالایی برخوردار است تا بتواند با موفقیت و دروس خود را در SOAS با موفقیت پشت سر SOAS . لطفا توجه داشته باشید که ما الزامات مربوط به زبان انگلیسی را جدی می گیریم و عدم رعایت آنها دقیقاً ممکن است منجر به رد درخواست شما برای SOAS شود. اگر نمرات شما زیر حد موردنیاز ما باشد ، مذاکره وجود ندارد با این انتظار که چون آنها به اندازه کافی "نزدیک" هستند ، پذیرفته می شوند. مهم است که از قبل ، به طور صحیح و مناسب برنامه ریزی کنید ، به طوری که آزمون زبان انگلیسی شما به موقع فرا برسد و به این ترتیب زمان لازم برای پس گرفتن آزمون در صورت لزوم را داشته باشید. ما دلایل ناراحتی یا مشکلات مالی را برای عدم ارائه یا قبولی در آزمون انگلیسی قبول نمی کنیم.

دانش آموزان بین المللی

برای دانشجویان اتحادیه اروپا و بین المللی که نیاز به ویزا دارند ، در صورت دستیابی به نمرات ورود بدون قید و شرط ، ما صلاحیت های چندین کشور را می پذیریم ، همچنین طیف وسیعی از مدارک و آزمون های بین المللی را می پذیریم.

اگر ویزای ورود به ردیف 4 لازم باشد ، SELT مانند UKVI IELTS ممکن است لازم باشد. به همین دلیل ، ما به همه دانشجویان ویزای درجه 4 توصیه می کنیم آزمون دانشگاهی UKVI IELTS را به عنوان آزمون اول متوسل انتخاب کنند.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues.

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues. اطلاعات محدود
لندن , سنگاپور + 1 بیشتر کمتر