روند افزایش فاجعه و تلفات مربوط به یک چالش جهانی است. چشم انداز در حال تغییر در ریسک جهانی به دلیل فرایندهایی چون تغییرات اقلیمی، شهرنشینی و پیچیدگی های روزافزون جامعه مدرن، چالش های عمده ای را برای توسعه پایدار به همراه دارد و باید با رویکرد بین رشته ای حل شود. تعداد روزافزون دولت ها و سازمان های بین المللی ضرورت افزایش تلاش های خود را در مدیریت ریسک های فاجعه و سازگاری با تغییرات آب و هوایی به منظور موفقیت در تنظیم محیط های در حال تغییر و توسعه جوامع سالم و پایدار، مورد تایید قرار می دهند.

برنامه کارشناسی ارشد در مدیریت ریسک فاجعه و اقتباس تغییرات اقلیمی از موسسات مهم ملی و بین المللی مانند سازمان های سازمان ملل، جنبش صلیب سرخ، هلال احمر، و مقامات ملی پشتیبانی می کند.

این برنامه برای پاسخگویی به نیازهای متخصصان واجد شرایط که می توانند:

  • از طریق استفاده از مفاهیم، روش ها و ابزارهای بین رشته ای در مدیریت ریسک های فاجعه و سازگاری با تغییرات اقلیمی مانند ارزیابی خطر، ارزیابی ظرفیت، آمادگی و برنامه ریزی احتمالی و برنامه ریزی استفاده از زمین های مبتنی بر ریسک، به جوامع انعطاف پذیر و پایدار کمک می کنند.
  • کار با توسعه ظرفیت و مدیریت پروژه برای مدیریت ریسک های فاجعه و سازگاری با تغییرات اقلیمی در سازمان ها یا سازمان های محلی، ملی و بین المللی.
  • استفاده و کمک به تحقیق در این زمینه.

این برنامه ترکیبی از آموزش های عملی و نظری را با تمرکز قوی بر کار گروهی و تعامل بین دانش آموزان و کارکنان آموزشی و همچنین بازیگران مهم در این حوزه مطالعه ارائه می دهد. نمونه هایی از این موارد شامل حضور کارشناسان از سازمان های ملی و بین المللی در برخی از دوره ها و امکان پذیر شدن دوره کارآموزی انتخابی می باشد. این برنامه ارتباطی با میزبان بالقوه برای کارآموزان و دانشجویان انجام شده برای پایان نامه کارشناسی ارشد خود در سیستم سازمان ملل متحد، جنبش صلیب سرخ و هلال احمر و ادارات دولتی در سطوح مختلف اداری در نقاط مختلف جهان دارد.

دانش آموزان ما از زمینه های بسیار متنوعی نظیر علم مهندسی، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، علوم طبیعی و علوم زیستی می آیند. حتی اگر تجربه کار قبلی نیازی به ورود به برنامه نیست، اکثر دانش آموزان ما تجربه حرفه ای یا داوطلبانه دارند.

ماژول ها / دوره های برنامه

دوره های اجباری و تعداد اعتبارات: انعطاف پذیری اجتماعی (7.5)، مبانی ارزیابی و مدیریت ریسک (7.5)، توسعه ظرفیت (7.5)، هدایت و هماهنگی در مدیریت بلایای طبیعی (7.5)، برنامه ریزی شهری مبتنی بر ریسک (7.5)، محیط زیست (7.5)، آمادگی و برنامه ریزی (7.5)، ادراک ریسک، ارتباطات و رفتار انسان (7.5)، لجستیک انسانی (7.5)، روش تحقیق (7.5)، پروژه کارشناسی ارشد (30).

انتخابی، مجموع 15 واحد: دوره آموزشی مبتنی بر کارآمدی (15)، فناوری اطلاعات جغرافیایی (Introduction) (15)، مبانی تدارکات و مدیریت عملیات (7.5)، مدیریت منابع جامع منابع آب: مسائل بین المللی (7.5). دوره های اضافی ممکن است در دسترس باشد.

چشم انداز شغلی

دانش آموزانی که از برنامه کارشناسی ارشد در مدیریت ریسک فاجعه و تعدیل تغییرات اقلیمی فارغ التحصیل شده اند، برای کار حرفه ای با نقش هایی که در ایجاد یک جامعه انعطاف پذیر و پایدار تر از مقامات محلی و ملی به بازیگران بین المللی و همچنین مشاغل خصوصی جذاب هستند، جذاب خواهند بود. این برنامه شرایطی را برای فعالیت های حرفه ای در جامعه و مطالعات پژوهشی در سطح دکترا فراهم می کند.

شبکه ای از سازمان های حمایت کننده از این برنامه در نامه های خود از حمایت از برنامه تاکید کرده است که نیاز به متخصصان با مدارک مورد نیاز در برابر انعطاف پذیری، ارزیابی و مدیریت ریسک، برنامه ریزی آمادگی / برنامه ریزی احتمالی و توسعه ظرفیت، موضوعاتی که در برنامه اصلی قرار دارند.

درباره این برنامه بیشتر در www.lunduniversity.lu.se/disaster-risk-management بیشتر بخوانید

چرا Lund University ؟

Lund University در سال 1666 تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین، گسترده ترین و بهترین دانشگاه های شمال اروپا است. این دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر جهان در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS قرار دارد و رتبه اول را برای دانشجویان بین المللی که به سوئد - یکی از ابتدایی ترین، پایدارترین و دموکراتیک ترین کشورهای جهان تبدیل می کنند، انتخاب می کند.

اگر می خواهید شبکه بین المللی خود را در یک محیط کلاس درس جهانی شروع کنید، Lund University یک گزینه عالی است. یک روش متفاوت یادگیری در یک کشور را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جهان در ارائه آموزش عالی تجربه کنید. کار گروهی و روابط معلم و دانش آموز غیر رسمی، آموزش فراگیر را تسهیل می کنند.

دانشگاه در لند، یک دانشگاه جذاب و جمع و جور در جنوب سوئد واقع شده است، تنها 35 دقیقه از فرودگاه کپنهاگ در دانمارک. این شهر برای زندگی دانشجویی پر جنب و جوش مشهور است و همچنین به بسیاری از محوطه های برجسته تحقیقاتی و شرکت های بین المللی می پردازد.

اطلاعات بیشتر در مورد Lund University www.lunduniversity.lu.se

برنامه آموزش در:
  • انگلیسی
Lund University

مشاهده 91 برنامه دیگر ارائه شده توسط Lund University »

آخرین به روز رسانی فوریه 11, 2019
این دوره واقع در پردیس
Start Date
Contact school
Duration
تمام وقت
Price
Contact school
Deadline
Contact school
بر اساس مکان
بر اساس تاریخ
Start Date
Contact school
End Date
Contact school
آخرین مهلت تقاضا
Contact school

Contact school

Location
آخرین مهلت تقاضا
Contact school
End Date
Contact school