کارشناسی ارشد علوم گیاهان یکپارچه

عمومی

شرح برنامه

چگونه گیاهان می توانند به ما در مقابله با چالش های جهانی کمک کنند؟

زندگی روی زمین به انرژی خورشیدی که توسط گیاهان ضبط می شود بستگی دارد - آنها پایه اکثر شبکه های مواد غذایی هستند و عملکرد همه اکوسیستم های اصلی را تحت تأثیر قرار می دهند. گیاهان اکسیژن موجود در بدن را آزاد می کنند. آنها انرژی خورشیدی را به انرژی شیمیایی تبدیل می کنند و برای بسیاری از صنایع مواد غذایی ، الیاف ، منابع انرژی تجدید پذیر و مواد اولیه را در اختیار ما قرار می دهند. گیاهان این فرایندها را به صورت جداگانه انجام نمی دهند. آنها با موجودات دیگر و محیط جسمی و شیمیایی ارتباط برقرار می کنند ، با شرایطشان ارتباط برقرار می کنند و به طور فعال تنظیم می شوند. آنها چگونه این کارها را انجام می دهند و چگونه می توانیم از درک آنها سود ببریم؟ وقتی فارغ التحصیل برنامه کارشناسی ارشد علوم گیاهان یکپارچه در University of Helsinki هستید ، پاسخ این سؤالات بزرگ و سایر موارد را خواهید داشت.

اهداف برنامه

زندگی روی زمین به انرژی خورشیدی که توسط گیاهان ضبط می شود بستگی دارد - آنها پایه اکثر شبکه های مواد غذایی هستند و عملکرد همه اکوسیستم های اصلی را تحت تأثیر قرار می دهند. گیاهان اکسیژن موجود در بدن را آزاد می کنند. آنها انرژی خورشیدی را به انرژی شیمیایی تبدیل می کنند و برای بسیاری از صنایع مواد غذایی ، الیاف ، منابع انرژی تجدید پذیر و مواد اولیه را در اختیار ما قرار می دهند. گیاهان این فرایندها را به صورت جداگانه انجام نمی دهند. آنها با موجودات دیگر و محیط جسمی و شیمیایی ارتباط برقرار می کنند ، با شرایطشان ارتباط برقرار می کنند و به طور فعال تنظیم می شوند. آنها چگونه این کارها را انجام می دهند و چگونه می توانیم از درک آنها سود ببریم؟ هنگامی که شما از برنامه کارشناسی ارشد در علوم گیاهان یکپارچه فارغ التحصیل شدید ، پاسخ این سؤالات بزرگ و سایر موارد مانند:

 • نحوه تکامل سلول گیاهی به یک ارگانیسم پیچیده و ارتباط سلول های گیاهی ، بافت ها و اندام ها با یکدیگر
 • چگونه گیاهان از عوامل استرسزای خارجی مانند بیماری ها ، خشکسالی و تابش خورشید بیش از حد خودداری می کنند ، تحمل می کنند یا از آن دفاع می کنند
 • چگونه گیاهان محیط خود را حس می کنند و با یکدیگر و ارگانیسم های دیگر ارتباط برقرار می کنند
 • چگونه گیاهان با تعامل با میکروبها ، قارچ ها و حیوانات ، اکوسیستم ها و در نتیجه زندگی را حفظ می کنند
 • چگونگی تفاوتهای ژنوتیپی ، عملکردی و مورفولوژیکی بین گیاهان به آنها اجازه می دهد تا در زیستگاههای بسیار متفاوتی رشد کنند

شما همچنین می توانید:

 • درک کنید که چگونه تحقیقات در زیست شناسی گیاه و بیوتکنولوژی می تواند به تولید و تولید گیاه کمک کند
 • برنامه ریزی ، هماهنگی و اجرای تحقیقات علمی باکیفیت و باکیفیت
 • از روش علمی خوب بهره مند شوید و تحقیق را در زمینه های علمی بطور انتقادی ارزیابی کنید
 • از مهارت های اساسی مورد نیاز برای گسترش دانش خود در سایر زمینه های مرتبط و برقراری ارتباط با متخصصان در این زمینه ها استفاده کنید
 • در زندگی کار به عنوان یک متخصص و مبتکر در زمینه خود عمل کنید ، که از زبان ، ارتباطات و سایر مهارتهای قابل انتقال پشتیبانی می شود
 • واجد شرایط تحصیلات علمی دکتری (دکتری) باشید

بعد از کسب مدرک خود می توانید به سمت دکترا ادامه دهید یا مستقیم به یک حرفه بروید. اگر دارای مدرک لیسانس در زمینه زیست شناسی از یک دانشگاه فنلاندی دیگر یا یک دانشگاه خارجی در هر نقطه از جهان هستید ، خوشحال می شوید که برای دریافت برنامه کارشناسی ارشد در علوم یکپارچه گیاهان اقدام کنید. براساس مطالعات قبلی شما نیاز احتمالی به مطالعات تکمیلی را که در مدرک تحصیلی شما وجود دارد ارزیابی خواهیم کرد.

اطلاعات در مورد زبان های آموزشی

زبان انگلیسی زبان اصلی تدریس است. از آنجا که این برنامه چند زبانه است ، می توانید امتحانات خود را بگیرید ، پایان نامه خود را بنویسید و سایر الزامات برنامه را به زبان های انگلیسی ، فنلاندی یا سوئدی برآورده کنید.

محتویات برنامه

برنامه کارشناسی ارشد در علوم گیاهان یکپارچه یک برنامه مشترک دانشکده علوم زیستی و زیست محیطی و دانشکده کشاورزی و جنگلداری است که برنامه درسی فوق العاده ای را تضمین می کند. شما قادر خواهید بود به بررسی تنوع گیاهان وحشی و زراعی از قطب شمال تا مناطق استوایی و همچنین عملکرد گیاهان از سطح مولکولی تا اکوسیستم بپردازید.

این آموزش متنوع است و شامل دوره های مدرن آزمایشگاهی و رایانه ای ، دوره های میدانی ، سمینارها و گشت و گذار است. برنامه درسی با تحقیق در هم تنیده است. شما از ابتدای مطالعه با گروه های تحقیقاتی آشنا خواهید شد ، بنابراین با پیشرفت مطالعات خود با روش های تحقیق آشنا می شوید. بخش اعظم مطالب مطالعه بر روی سیستم عامل های مختلف یادگیری (مانند مودل) است که امکان یادگیری از راه دور را فراهم می کنند. شما یک معلم شخصی خواهید داشت که با توجه به شرایط مورد نیاز خود ، شما را در تهیه برنامه مطالعات فردی کمک خواهد کرد.

در داخل برنامه می توانید از بین چندین ماژول مطالعه اختیاری انتخاب کنید و به عنوان مثال روی آن تمرکز کنید:

 • بیوتکنولوژی گیاهی و اصلاح نژاد
 • زیست شناسی و ژنتیک مولکولی
 • تنظیم رشد ، تولید مثل و تمایز بافت ها
 • اساس بیولوژیکی عملکرد محصول
 • اکولوژی گیاهان و زیست شناسی تکاملی
 • تاریخچه تکاملی و سیستماتیک گیاهان و قارچ ها
 • شناسایی گونه ها

کلیه ماژول ها حداقل 15 اعتبار دارند. آنها به هم پیوسته اند تا از درجه ای منسجم و متعادل اطمینان حاصل شود که به شما امکان می دهد دیدگاه گسترده ای بدست آورید. از طرف دیگر ، می توانید ضمن دستیابی به مهارتهای مورد نیاز برای پیروی از اهداف شغلی خود در اتمام مدرک خود ، بر علاقه اصلی تحقیق خود تمرکز کنید.

از دیدگاه ترجمه در دوره هایی که در آن مرتبط است تأکید می شود. این امر به شما امکان می دهد دانش بنیادی به دست آمده را در تحقیقات مبتنی بر مسئله به کار بگیرید ، و شکاف بین تحقیقات اساسی و کاربردی را ایجاد کنید.

انتخاب مسیر مطالعه

با انتخاب ماژولهای مطالعه جالب توجه خواهید بود که می توانید تخصص خود را در زمینه های خاص زیست شناسی گیاه عمیق تر کنید. بنابراین می خواهید مدرک دانشگاهی بسته به آرزوهای شما ، خواه از محقق دانشگاه ، کارآفرین یا مشاور محیط زیست / کشاورزی انتخاب کنید. شما همچنین می توانید دوره های انفرادی را از هر ماژول انتخاب کنید ، بدون آنکه مجبور شوید همه دوره ها را در آن شرکت کنید. با این حال ، هر ماژول یک موجودیت منسجم است ، بنابراین توصیه می کنیم تمام دوره های موجود در آن را طی کنید.

ساختار برنامه

وسعت این برنامه 120 اعتبار (ECTS) است که باید در دو سال مطالعات تمام وقت تکمیل شود. درجه شامل

 • 80 اعتبار از مطالعات پیشرفته (در زیست شناسی گیاه) ، از جمله پایان نامه کارشناسی ارشد (30 اعتبار)
 • 40 اعتبار مطالعات دیگر از این برنامه یا برنامه های دیگر

برنامه درسی شامل یک برنامه مطالعه شخصی است و می تواند شامل برنامه ریزی شغلی یا مطالعات مهارت قابل انتقال باشد.

دانشجویانی که مدرک لیسانس و کارشناسی ارشد خود را انجام می دهند در مرحله BA تحصیلات خود برای تحصیل در رشته های آموزشی استفاده می کنند. امکان ورود دانش آموزان برای تحصیلات تکمیلی در مرحله کارشناسی ارشد تحصیلات خود در دوره ترم پاییز 2017 تعیین می شود.

پایان نامه

با تکمیل پایان نامه کارشناسی ارشد خود (30 اعتبار) آن را نشان می دهید

 • شما قادر به تفکر علمی هستید
 • شما قادر به طراحی و انجام آزمایشات تحت نظارت هستید
 • شما با موضوع پایان نامه خود بسیار آشنا هستید
 • شما قادر به برقراری ارتباط علمی علمی مؤثر هستید

پروژه پایان نامه کارشناسی ارشد معمولاً از چهار مرحله مجزا تشکیل شده است

 • طراحی و برنامه ریزی مطالعه
 • جمع آوری داده ها (کار میدانی و / یا کار آزمایشگاهی و / یا مدل سازی ریاضی)
 • تجزیه و تحلیل داده ها (اعتبار سنجی / کنترل کیفیت ، تجزیه و تحلیل آماری ، نقشه کشی)
 • تفسیر و بحث در مورد نتایج با توجه به ادبیات موجود در مورد موضوع

به طور معمول ، کار در یک پروژه تحقیقاتی انجام می شود که در آن شما نقش واضح و مشخص و مستقلی دارید. شما باید این مقاله را خودتان بنویسید. کار شما توسط شخصی ، مانند استاد یا مدرس ، که دارای مدرک دکترا در همان زمینه تحقیق است ، انجام می شود و کسی که موضوع و دوره های مربوطه را به خوبی می داند ، نظارت خواهد کرد. پس از اتمام پروژه کارشناسی ارشد خود ، خواهید فهمید که چگونه یک پروژه تحقیقاتی ، از برنامه ریزی کار تا انجام آن و گزارش نتایج ، پیش می رود.

چشم انداز شغلی

با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در علوم گیاهان یکپارچه ، فرصت های شغلی بالقوه زیادی خواهید داشت. شما می توانید بخصوص کار کنید

 • به عنوان یک محقق و یا معلم نیمه وقت در دانشگاه ها یا سایر موسسات آموزش عالی
 • به عنوان محقق در مؤسسات ملی و بین المللی در بخش های دولتی و خصوصی
 • به عنوان یک متخصص ، کارمند دولت ، مسئول یا مسئول روابط عمومی در مدیریت عمومی
 • در مناصب مختلف در سازمان های بین المللی و یا شرکت هایی که به زیست فناوری مشغول هستند
 • به عنوان یک کارآفرین در بخش های بیولوژیکی یا زیست محیطی تجارت

صلاحیت

علاوه بر چشم انداز شغلی که در بالا ذکر شد ، شما می توانید برای تحصیل در دوره دکترا در برنامه های مربوط به دکترا در فنلاند ، اروپا یا هر جای دنیا واجد شرایط باشید. برای برنامه های دکترا در University of Helsinki ، لطفاً به بخش 12 زیر مراجعه کنید.

بین المللی شدن

دامنه بین المللی یک مزیت اساسی برنامه علوم گیاهان یکپارچه است. شما به دنبال یافتن امکان تبادل در برنامه های بین المللی تبادل دانشجویی با دانشگاه های همکار ، مورد تشویق و کمک به شما قرار می گیرید. به این ترتیب ، شما ایده های جدید ، دیدگاه ها و تماس های شخصی دریافت خواهید کرد که ممکن است بعداً در زندگی کاری یا مطالعات دکتری شما مفید واقع شود.

همه گروه های تحقیقاتی ما شامل تعداد زیادی عضو از اروپا و دورتر هستند. بنابراین شما در یک جامعه بین المللی تحقیق خواهید کرد و قادر خواهید بود مهارت های خود را در زبان های خارجی ، به ویژه انگلیسی ، بهبود بخشید که امروزه از اهمیت اساسی در زندگی کاری برخوردار است.

همچنین می توانید دانش آموزان بین المللی را تدریس کنید یا در انجمن موضوعی دانشجویی یا اتحادیه دانشجویی فعالیت کنید و در جوامع بین المللی و چند فرهنگی تجربه ارزشمندی کسب کنید.

شبکه سازی

چنین برنامه چند وجهی فقط با تلاش مشترک احزاب مختلف امکان پذیر است. بنابراین این آموزش و پژوهش با همکاری مؤسسه بیوتکنولوژی ، واحد گیاهشناسی موزه تاریخ طبیعی فنلاند ، انستیتوی منابع طبیعی فنلاند ، واحد بیوتکنولوژی گیاهی مرکز تحقیقات فنی VTT فنلاند ، مؤسسه فن آوری ایمنی مواد غذایی فنلاندی EVIRA ، و شرکت گیاهان دارویی گیاهان با مسئولیت محدود. این تضمین می کند که چشم انداز خوبی برای شغل یا کارآموزی خواهید داشت. گلخانه های آزمایشی و مزارع در فضای باز در محوطه دانشگاه Viikki نیز برای اهداف آموزشی استفاده می شود. پنج ایستگاه میدانی در فنلاند متعلق به University of Helsinki یک دارایی با ارزش و محل برگزاری دوره های متعدد میدانی است. از میان این ایستگاه ها ، ایستگاه جانورشناسی توورمین ، در سواحل جنوبی ، ایستگاه بیولوژیکی لامی و ایستگاه مزرعه جنگلی Hyytiälä در داخل کشور جنوبی ، و ایستگاه تحقیقاتی Subarctica Subarctic Värriö و ایستگاه بیولوژیکی Kilpisjärvi در لاپلند ، در شمال فنلاند واقع شده است. در ایستگاه تحقیقاتی Taita Hills در کنیا ، آفریقای شرقی ، می توانید یک تجربه یادگیری کاملاً متفاوت ، یک بار در طول زندگی داشته باشید.

تمرکز تحقیق

تمام تدریس مبتنی بر آخرین دانش علمی است. تحقیقات در علوم گیاهان یکپارچه در بسیاری از جبهه ها پیشرفت می کند. از سطح مولکولی و سلولی تا سطح اکوسیستم عمل می کند و گیاهان وحشی و زراعی را نیز تحت پوشش خود قرار می دهد. مناطق اصلی تمرکز تنظیم گیاهان و تمایز بافت ها و اندام ها است. عملکرد محصول و تولید گیاهان زراعی؛ پاسخ استرس؛ بوم شناسی جمعیت بیماری های گیاهی قارچی؛ و تکامل ، اکولوژی ، ژنتیک ، ژنومیک و بیوتکنولوژی گیاهان و قارچ ها. مطالعه علوم گیاهان یکپارچه شما را در پروژه های پژوهشی جذاب که به دنبال راه حل های بسیاری از مشکلات فعلی هستند ، درگیر می کند.

مرکز علوم گیاهی Viikki (ViPS) یک جامعه مجازی و بین المللی است که از محققان شناخته شده و مبتنی بر محوطه دانشگاه Viikki است. این شامل محققان گیاهان است که در واحد ها و دانشکده های مختلف دانشگاه کار می کنند. هدف آن پیشبرد و تسریع همکاری در آموزش و تحقیق با استاندارد بالا است. شما به عنوان یک دانشجو ، از طریق دوره ها ، سمینارها ، کارآموزی ها و کار درجه ای که توسط برنامه کارشناسی ارشد در علوم گیاهان یکپارچه ارائه می شود ، بخشی از انجمن ViPS خواهید بود.

تحصیلات تکمیلی

پس از فارغ التحصیلی از برنامه کارشناسی ارشد می توانید برای برنامه های دکترا در فنلاند یا جاهای دیگر اقدام کنید. در فنلاند ، شرایط لازم برای مدرک دکترا 40 اعتبار به علاوه پایان نامه دکتری است. همکاری با مؤسسات فنلاندی و بین المللی چشم اندازهای عالی برای تحصیلات موفق دکتری شما را تضمین می کند. برنامه های اولیه دکترا در University of Helsinki در این زمینه از تحقیقات است

 • برنامه دکتری DPPS در علوم گیاهی؛
 • برنامه دکتری LUOVA در تحقیقات زیست شناسی حیات وحش؛
 • AGFOREE برنامه دکتری در استفاده پایدار از منابع طبیعی تجدید پذیر؛

همچنین مرتبط هستند

 • برنامه دکتری DENVI در علوم محیطی بین رشته ای؛
 • برنامه دکتری علوم زندگی یکپارچه ILS؛

برای کسب اطلاعات کلی در مورد برنامه های دکتری University of Helsinki

هزینه تحصیل

شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA ، که اقامت دائم در منطقه ندارند و تحصیلات خود را به زبان انگلیسی دنبال می کنند ، موظف به پرداخت شهریه هستند. می توانید از طریق سؤالات متداول در وب سایت Studyinfo بررسی کنید که آیا ملزم به پرداخت شهریه هستید یا خیر.

آخرین به روز رسانی سپتامبر 2019

درباره این دانشگاه

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... اطلاعات بیشتر

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. اطلاعات محدود