کارشناسی ارشد علوم گیاهان یکپارچه

عمومی

جهت اطلاعات بیشتر درخصوص این برنامه به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید

شرح برنامه

چگونه گیاهان می توانند به ما در مقابله با چالش های جهانی کمک کنند؟

زندگی روی کره زمین به انرژی خورشیدی که توسط گیاهان ضبط می شود بستگی دارد - آنها پایه اکثر شبکه های مواد غذایی هستند و عملکرد همه اکوسیستم های اصلی را پشتیبانی می کنند. گیاهان اکسیژن موجود در بدن را آزاد می کنند. آنها انرژی خورشیدی را به انرژی شیمیایی تبدیل می کنند و برای بسیاری از صنایع مواد غذایی ، الیاف ، منابع انرژی تجدید پذیر و مواد اولیه را در اختیار ما قرار می دهند. گیاهان این فرایندها را به صورت جداگانه انجام نمی دهند. آنها با موجودات دیگر و محیط جسمی و شیمیایی ارتباط برقرار می کنند ، با شرایطشان ارتباط برقرار می کنند و به طور فعال تنظیم می شوند. چگونه آنها این کارها را در سطح مولکولی ، فیزیولوژیکی و عملکردی انجام می دهند و چگونه می توان از درک آن سود برد؟

هنگامی که شما از برنامه کارشناسی ارشد در علوم گیاهان یکپارچه فارغ التحصیل شده اید ، پاسخ های فعلی را بر اساس تحقیق مهم دانشمندان ما ، به این سؤالات بزرگ و موارد دیگر خواهید داشت.

در حال مطالعه

برنامه کارشناسی ارشد در علوم گیاهان یکپارچه یک برنامه مشترک دانشکده علوم زیستی و زیست محیطی و دانشکده کشاورزی و جنگلداری است که برنامه درسی فوق العاده ای را تضمین می کند. شما قادر خواهید بود به بررسی تنوع گیاهان وحشی و زراعی از قطب شمال تا مناطق استوایی و همچنین عملکرد گیاهان از سطح مولکولی مانند آنتوژن و تنظیم رشد و تمایز تا سطح اکوسیستم بپردازید.

چرا علوم گیاهی یکپارچه؟

هنگامی که شما از برنامه کارشناسی ارشد در علوم گیاهان یکپارچه فارغ التحصیل شدید ، پاسخ های فعلی را بر اساس تحقیق مهم دانشمندان ما ، به این سؤالات بزرگ و سایر موارد از قبیل:

 • نحوه تکامل یک سلول گیاهی به یک ارگانیسم پیچیده و چگونگی ارتباط سلول های گیاهی ، بافت ها و اندام ها با یکدیگر و تنظیم رشد یکدیگر در سطح مولکولی و فیزیولوژیکی
 • نحوه جلوگیری از تحمل ، تحمل یا دفاع از خود در برابر عوامل استرسزای خارجی مانند بیماری ها ، خشکسالی و تابش بیش از حد خورشید و سازگاری با محیط زیست
 • چگونه گیاهان محیط خود را حس می کنند و با یکدیگر و ارگانیسم های دیگر ارتباط برقرار می کنند
 • چگونه گیاهان با تعامل با میکروبها ، قارچ ها و حیوانات ، اکوسیستم ها و در نتیجه زندگی را حفظ می کنند
 • چگونگی تفاوتهای ژنوتیپی ، عملکردی و مورفولوژیکی بین گیاهان به آنها اجازه می دهد تا در زیستگاه های بسیار متفاوتی رشد کنند

شما همچنین می توانید:

 • درک کنید که چگونه تحقیقات در علوم گیاهی و بیوتکنولوژی می تواند به تولید و تولید گیاه کمک کند
 • برنامه ریزی ، هماهنگی و اجرای تحقیقات علمی باکیفیت و باکیفیت
 • از روش علمی خوب بهره مند شوید و تحقیق را در زمینه های علمی بطور انتقادی ارزیابی کنید
 • در تکنیک های برتر آزمایشگاه درجه یک در علوم گیاهی مولکولی و فیزیولوژیکی استاد شوید
 • از مهارتهای اساسی مورد نیاز برای گسترش دانش خود در سایر زمینه های مرتبط و برقراری ارتباط حرفه ای با متخصصان آن زمینه ها استفاده کنید
 • در زندگی کاری به عنوان یک متخصص و مبتکر در زمینه خود عمل کنید ، که از زبان ، ارتباطات ، مهارتهای آزمایشگاهی و سایر مهارتهای قابل انتقال پشتیبانی می شود
 • واجد شرایط تحصیلات علمی دکتری (دکتری) باشید

ساختار و محتوا

میزان برنامه کارشناسی ارشد در علوم گیاهان یکپارچه 120 اعتبار (ECTS) است که در دو سال تحصیل تمام وقت تکمیل می شود. درجه شامل:

 • 80 اعتبار از مطالعات پیشرفته (در علوم گیاهان یکپارچه) ، از جمله دوره های مشترک (20 اعتبار) ، ماژول های مطالعه جایگزین (30 اعتبار) و پایان نامه کارشناسی ارشد (30 اعتبار)
 • 40 اعتبار مطالعات دیگر از این برنامه یا برنامه های دیگر

برنامه درسی شامل یک برنامه تحصیلی شخصی است و می تواند شامل برنامه ریزی شغلی ، مطالعات مهارت قابل انتقال ، تحصیلات مبادله در دانشگاه دیگر یا دوره کارآموزی یا کارآموزی باشد.

شما تنوع گیاهان وحشی و زراعی از قطب شمال تا مناطق استوایی و همچنین عملکرد گیاهان از سطح مولکولی مانند آنتوژنی و تنظیم رشد و تمایز تا سطح اکوسیستم را مطالعه می کنید. موضوعات شامل :

 • بیوتکنولوژی گیاهی و اصلاح نژاد
 • زیست شناسی و ژنتیک مولکولی
 • تنظیم رشد ، تولید مثل و تمایز بافت ها
 • اساس بیولوژیکی عملکرد محصول و تشکیل چوب
 • اکولوژی گیاهان و زیست شناسی تکاملی
 • تنوع و سیستماتیک گیاهان و قارچ ها
 • شناسایی گونه ها

یک معلم شخصی به شما کمک می کند که طبق برنامه های روحی و شرایط خود ، یک برنامه مطالعه فردی را تنظیم کنید.

دوره ها و تدریس

این آموزش متنوع است و شامل سخنرانی ، دوره های مدرن آزمایشگاهی و رایانه ای ، دوره های میدانی ، سمینارها و گشت و گذارها است . برنامه درسی از نزدیک با تحقیق در هم تنیده است. شما از ابتدای مطالعه با گروه های تحقیقاتی آشنا خواهید شد ، بنابراین با پیشرفت مطالعات خود سریعاً با روش های تحقیق آشنا می شوید. بیشتر مطالب مطالعه در سیستم عامل های مختلف یادگیری دیجیتال (مانند مودل) وجود دارد که امکان یادگیری از راه دور را فراهم می کند.

مطالعات پیشرفته شما شامل دوره های مشترک و ماژول های مطالعه جایگزین است. با انتخاب دوره ها ، می توانید تخصص خود را در زمینه های خاص علوم گیاهی ادغام شده عمیق تر کرده و مدرک خود را به سمت آرزوهای خود بکشید. یک مدرس شخصی به شما کمک می کند که یک برنامه مطالعات فردی را متناسب با علایق و نیازهای خود تنظیم کنید.

زبان انگلیسی زبان اصلی تدریس است. از آنجا که این برنامه چند زبانه است ، می توانید امتحانات خود را بگیرید ، پایان نامه خود را بنویسید و سایر الزامات برنامه را به زبان های انگلیسی ، فنلاندی یا سوئدی برآورده کنید.

پایاننامهی کارشناسی ارشد

با تکمیل پایان نامه کارشناسی ارشد خود (30 اعتبار) ، نشان می دهید که:

 • قادر به تفکر علمی است
 • قادر به طراحی و انجام آزمایشات تحت نظارت
 • با موضوع پایان نامه خود عمیقاً آشنا هستید
 • قادر به برقراری ارتباط علمی علمی مؤثر

پروژه پایان نامه کارشناسی ارشد معمولاً از چهار مرحله مجزا تشکیل شده است:

 • طراحی و برنامه ریزی مطالعه
 • جمع آوری داده ها (کار میدانی و / یا کار آزمایشگاهی و / یا مدل سازی ریاضی)
 • تجزیه و تحلیل داده ها (اعتبار سنجی / کنترل کیفیت ، تجزیه و تحلیل آماری ، نقشه کشی)
 • تفسیر و بحث در مورد نتایج با توجه به ادبیات موجود در مورد موضوع

به طور معمول ، کار در یک پروژه تحقیقاتی انجام می شود که در آن شما نقش واضح و مشخص و مستقلی دارید. شما باید این مقاله را خودتان بنویسید. کار شما توسط شخصی ، مانند استاد یا مدرس ، که دارای مدرک دکترا در همان زمینه تحقیق است ، انجام می شود و کسی که موضوع و دوره های مربوطه را به خوبی می داند ، نظارت خواهد کرد. پس از اتمام پروژه کارشناسی ارشد خود ، می فهمید که چگونه یک پروژه تحقیقاتی ، از برنامه ریزی کار تا انجام آن و گزارش نتایج ، پیش می رود.

همکاری با احزاب دیگر

یک برنامه چند وجهی فقط با تلاش مشترک احزاب مختلف امکان پذیر است. بنابراین تدریس و تحقیق با همکاری:

این تضمین می کند که چشم انداز خوبی برای شغل یا کارآموزی خواهید داشت.

گلخانه های آزمایشی و مزارع در فضای باز در محوطه دانشگاه Viikki نیز برای اهداف آموزشی استفاده می شود. پنج ایستگاه میدانی در فنلاند متعلق به University of Helsinki یک دارایی ارزشمند و محل برگزاری دوره های مختلف میدانی است. ایستگاه جانورشناسی توورمین ، در ساحل جنوبی ، ایستگاه بیولوژیکی لامی و ایستگاه مزرعه جنگلی Hyytiälä در فنلاند جنوبی ، و ایستگاه تحقیقاتی Subarctö Subarctic Värriö و ایستگاه بیولوژیکی Kilpisjärvi در لاپلند ، در شمال فنلاند واقع شده است. در ایستگاه تحقیقاتی Taita Hills در کنیا ، آفریقای شرقی ، می توانید یک تجربه یادگیری کاملاً متفاوت ، یک بار در طول زندگی داشته باشید.

زندگی دانشجویی و دانشجویی

زندگی دانشجویی و به ویژه فرهنگ سازمانی دانشجویی در فنلاند به طرز خارق العاده ای غنی و متنوع است. همچنین در University of Helsinki ، جامعه دانشجویی بسیار فعال است. بیش از 250 سازمان دانشجویی در اتحادیه دانشجویی University of Helsinki (HYY) فعالیت می کنند ، اعم از اساتید و سازمانهای موضوعی گرفته تا سازمانهای سیاسی و اجتماعی و از گروه کر و ارکستر گرفته تا کلوب های ورزشی و بازی. فعالیت های آنها شامل جشن های سالگرد ، میهمانی های شام آکادمیک ، رویدادهای فرهنگی ، افراد تفریحی و گشت و گذار است.

شما به عنوان یک دانشجو و عضو اتحادیه دانشجویی (HYY) ، شما حق دریافت مزایا و خدمات زیادی را دارید. به عنوان مثال ، مسکن ارزان قیمت دانشجویی ، خدمات بهداشتی و درمانی اولیه ، امکانات ورزشی و وعده های غذایی دانشجویی . همچنین تخفیف های بی شماری دریافت می کنید ، به عنوان مثال در مورد هزینه های حمل و نقل عمومی در سراسر کشور.

حرفه

با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در علوم گیاهان یکپارچه ، فرصت های شغلی بالقوه زیادی دارید. شما می توانید مستقیماً به عنوان یک متخصص و مبتکر در زمینه کاری خود ، با پشتیبانی از زبان ، ارتباطات ، آزمایشگاه و سایر مهارتهای قابل انتقال خود به زندگی کاری بروید ، یا با تحصیلات تکمیلی (دکترا) ادامه دهید.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... اطلاعات بیشتر

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. اطلاعات محدود