کارشناسی ارشد علوم داده و اقتصاد

عمومی

شرح برنامه

اهداف و ساختار دوره

کارشناسی ارشد علوم و علوم داده (DSE) به نیازهای آموزشی دانشمندان داده در زمینه اقتصادی پاسخ می دهد. این دوره مهارت هایی را برای تجزیه و تحلیل و درک ماهیت داده ها از طریق تکنیک های مدرن مدیریت داده، یادگیری ماشین، داده کاوی و محاسبات ابری فراهم می کند. دانش آموزان یاد خواهند گرفت که روابط معنی دار و الگوهای تکراری را بیاموزند، مدل های پیش بینی کننده و پیش بینی شده را بسازند که اطلاعات شرکت ها، بازار، اداری و اجتماعی را ادغام کنند، تحلیل های اثرات سیاسی (اقتصادی، اجتماعی) یا اقدامات (سرمایه گذاری، کمپین های بازاریابی) و سایر فعالیت ها مربوط به بخش های اقتصاد، بازاریابی، کسب و کار و امور مالی است.

هدف این برنامه آموزشی، ارائه یک پیشینه جامع و مدرن فرهنگی در علوم رایانه، آمار و اقتصاد است، ارائه یک دیدگاه یکپارچه از این مهارت ها در تمام دوره های خود، در این باور است که ادغام رشته های پایه می تواند برای دانش آموزان اضافه شده قوی اضافه ارزش در مقایسه با مجموع مجموع مهارت های به دست آمده به طور جداگانه. نوآوری در شیوه های تدریس نیز جاه طلبانه در جهت توسعه دانش آموزان در روش های شناختی دانشمند داده شده است و افراد را قادر می سازد تا به شیوه ای جدید از واقعیت، از چالش ها، تفکر از نظر مدل ها، درک ارزش داده ها و یادگیری نحوه ارزیابی تاثیر واقعی انتخاب ها.

برای این منظور، شیوه انتقال مهارت های پیشانی با فعالیت های آزمایشگاهی که توانایی کار در گروه ها را از مشکلات واقعی و استفاده از داده های واقعی توسعه می دهند، یکپارچه شده است. روش های کار مانند هکاتون، حل مسئله، چالش ها در میان گروه های کاری که در حال حاضر ابزار انتخاب کارکنان را در مهمترین شرکت های فعال در بخش داده ای تشکیل می دهند، به شدت در دوره معین با هدف آموزشی برای توسعه نگرش روش شناختی مورد استفاده قرار می گیرند انتظار برای دانشمند داده است. مطالعات موردی و شبیه سازی آزمایشگاهی، با اغلب ممکن است، استفاده از داده های واقعی را بدون رد پیچیدگی جایگزین کنند؛ این مطالعات موردی شرکت ها، مراکز تحقیقاتی، موسسات، اپراتورهای اقتصادی و مالی، آژانس های ارتباطات و بازاریابی در طراحی فعالیت ها و تعامل با دانشجویان را شامل می شود.

شرایط ورود

نامزد موفقیت آمیز برنامه کارشناسی ارشد در علوم داده و اقتصاد باید دانش کافی در مورد علوم رایانه، ریاضیات، اقتصاد و آمار در سطح مقطع کارشناسی داشته باشد.

متقاضیان باید نامه تحصیلی خود، متن نامه امتحانات و زندگی حرفه ای دانشگاهی، یک نامه انگیزشی ارائه دهند. نامزدان می توانند به صورت اختیاری از مشاورین خود بخواهند نامه ای ارائه دهند.

متقاضیانی که از شرایط لازم برای ورود به دانشگاه رضایت دارند، برای مصاحبه telematics با هدف بررسی صحت پس زمینه، انگیزه و استعداد خود در زبان انگلیسی خواسته خواهند شد.

حداقل الزامات برنامه درسی عبارتند از:

 • 12 ECTS اعتبار در علوم رایانه و ریاضیات
 • 12 ECTS اعتبار در اقتصاد و
 • دانش زبان انگلیسی سطح B2 یا بالاتر

چشم انداز شغلی

برنامه کارشناسی ارشد در علوم داده و اقتصاد با هدف آموزش چهره های حرفه ای زیر است.

مشخصات: Data Scientist

توابع: تجزیه و تحلیل و پیش بینی جریان جریان بزرگ داده ها، شناسایی و استفاده از مناسب ترین ابزارهای نرم افزاری و تکنیک های آماری برای توسعه آن ها و ایجاد مدل های پیچیده برای تجزیه و تحلیل داده های پیش بینی شده.

مهارت ها: تجزیه و تحلیل آماری، برنامه نویسی و دانش ابزارهای نرم افزاری.

رسانه ها: شرکت های کوچک و متوسط، راه اندازی و مدیریت عمومی.

مشخصات: اقتصاددان اطلاعات رانده شده

توابع: با توجه به شناسایی داده ها و فن آوری هایی که می توانند کلید های جدیدی برای خواندن یا ارزیابی پدیده های اقتصادی و اجتماعی فراهم آورند، مسائل مربوط به تجزیه و تحلیل اقتصادی را در زمینه علوم داده ها به وجود می آورند.

مهارت ها: نظریه اقتصادی، تکنیک های آماری و کامپیوتری

رسانه ها: شرکت های بزرگ، ادارات دولتی و سازمان های بین المللی.

مشخصات: تصمیم گیری سازگار با Data-Driven

توابع: مدیریت وظایف مسئولیت های بالا در شرکت های خصوصی و دولتی با یک حرفه ای بین المللی با یک مولفه قوی فن آوری در آن، با استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها برای تصمیم گیری های استراتژیک و عملیاتی.

مهارت ها: رضایت دانش تئوری طبیعت اقتصادی-کمی-IT برای حمایت از تصمیمات سازمانی و توسعه نهادهای اقتصادی و شرکت ها.

رسانه ها: شرکت های کوچک و متوسط، شرکت های بزرگ و ادارات دولتی.

مشخصات: تحلیلگر پروژه های توسعه یا سیاست های اقتصادی

توابع: کمک به تشکیل، نظارت و تجزیه و تحلیل پروژه های توسعه یا سیاست های اقتصادی.

مهارت ها: چارچوب مفاهیم نظری و عملیاتی در اقتصاد، در استراتژی مدیریت کسب و کار و در سیاست های اقتصادی که آنها را مدیریت می کند.

رسانه ها: آنها در شرکت های خصوصی یا دولتی در صنعت، تجارت، خدمات کسب و کار، خدمات شخصی و مشابه و در موسسات بین المللی و یا دولتی فعالیت می کنند.

مشخصات: Marketing Analytics Manager

توابع: حرفه ای که در این دسته فعالیت های عملیاتی شناسایی و نظارت بر فرایندهای تصمیم گیری یک طبیعت عملیاتی در هماهنگی مستقیم با مدیریت اجرایی شرکت قرار دارد.

مهارت ها: رضایت دانش تئوری طبیعت اقتصادی-کمی-IT برای حمایت از تصمیمات سازمانی و توسعه نهادهای اقتصادی و شرکت ها.

رسانه ها: شرکت های بزرگ

برنامه درسی

مدرک کارشناسی ارشد علوم داده و اقتصاد یک برنامه در واقع چند رشته ای است که مجموعه ای مناسب از دوره های آموزشی در علوم داده و اقتصاد را پشتیبانی می کند که توسط چندین دوره دیگر پشتیبانی می شود. دانش آموزان باید 120 ECTS برای تکمیل برنامه کسب کنند در میان آنها، 24 اعتبار اختصاص داده شده به فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی دیگر، به عنوان مثال، نوشتن پایان نامه، سمینارهای پژوهشی، و دوره های انتخابی.

موارد زیر برای تمام دانش آموزان اجباری است:

دوره های سال اول

دوره / ECTS

 • اقتصاد کلان پیشرفته و اقتصاد کلان / 12
 • کد گذاری برای مدیریت داده ها و داده ها / 12
 • تئوری گراف، ریاضیات گسسته و بهینه سازی / 12
 • یادگیری ماشین، یادگیری آماری، آموزش عمیق و هوش مصنوعی / 12
 • میکرو اقتصاد سنجی، استنتاج علل و اقتصادسنجی های زمانی / 12

تعداد کل اعتبارات به دست آمده در پایان سال اول / 60

دوره های دوم سال

دوره / ECTS

 • الگوریتم برای داده های عظیم، ابر و محاسبات توزیع شده / 12
 • امنیت شبکه و حفظ حریم خصوصی، تکنیک های حفاظت و امنیت و امنیت دیجیتال / 6
 • تعداد تجمعی از اعتبارات پس از دوره اجباری سال دوم / 78

سه برنامه درسی

دوره / ECTS

 • اقتصاد / 18
 • نوآوری کسب و کار / 18
 • علوم اجتماعی / 18
 • تعداد تجمعی از اعتبارات پس از دوره های اجباری سال دوم / 96
 • دوره های انتخابی / 12
 • کارآموزی / 3
 • پایان نامه کارشناسی ارشد / 9

مجموع در انتهای برنامه / 120

آخرین به روز رسانی مارس 2020

بورسیه تحصیلی Keystone

گزینه‌هایی که بورسیه ما می‌تواند به شما ارائه دهد را بشناسید

درباره این دانشگاه

The University of Milan is a public teaching and research university, which - with 8 faculties and 2 schools and a teaching staff of more than 2000 professors - is distinguished by its wide variety of ... اطلاعات بیشتر

The University of Milan is a public teaching and research university, which - with 8 faculties and 2 schools and a teaching staff of more than 2000 professors - is distinguished by its wide variety of disciplinary fields. اطلاعات محدود