کارشناسی ارشد شیمی پایدار (M.Sc.)

عمومی

شرح برنامه

شیمی - پایداری - توسعه پایدار

در آوریل 2020، برنامه کارشناسی ارشد M.Sc. شیمی پایدار متخصص بین رشته ای در شیمی پایدار می باشد. برنامه درسی منحصر به فرد ما آموزش می دهد - از سطح مولکولی به جریان های جهانی محصول، ارزیابی پایداری و مدل های تجاری جایگزین برای محصولات شیمیایی - چگونگی درک و کاربرد شیمی در زمینه پایداری.

شیمی کلیدی قادر به علم برای محصولات ما در زندگی روزمره ما استفاده می شود. هر بخش از جامعه ما، از کشاورزی، مراقبت های بهداشتی، تحرک، انرژی به بخش دیجیتال شده است و توسط نوآوری های شیمیایی شکل گرفته است. در حالی که به طور قابل توجهی به سلامت و سلامتی ما کمک می کند، شیمی نقش مهمی را در بروز چالش های امروز در کاهش منابع، تغییرات آب و هوایی، آلودگی و همچنین حفظ توسعه پایدار جوامع ما ایفا می کند.

برنامه نوآورانه کارشناسی ارشد M.Sc. شیمی پایدار حرفه ای را با پس زمینه در شیمی تعلیم می دهد تا ارتباط و فرصت های شیمی در زمینه پایداری را درک کند. این اولین برنامه از نوع بین رشته ای آن، یک درک جامع از شیمی پایدار است که از سطح مولکولی محصولات شیمیایی به جریان مواد و جریان محصول، مدل های کسب و کار جایگزین، ابزارهای ارزیابی پایداری، مقررات بین المللی و استراتژی هایی برای ایجاد و هدایت تغییر در جهت پایداری می پردازد. برنامه های درسی بسیار فراتر از لنز شیمی سبز، دیدگاه های منحصر به فردی در مورد چگونگی و توانایی شیمی در توسعه پایدار و اهداف توسعه پایدار برنامه 2030 ارائه می دهد.

در یک نگاه:

 • درجه: کارشناسی ارشد (M.Sc.)
 • امتیازات اعتبار: 90
 • طول تحصیل: 4 ترم
 • زبان انگلیسی
 • مکان های مطالعه: 25
 • تاریخ شروع: مارس
 • مهلت درخواست: 10 دسامبر
 • هزینه ها: 19.000 € مجموع به همراه سهمیه مدت زمان فعلی 200 € در هر دوره

دانشجوی کارشناسی ارشد M.Sc. شیمی پایدار به دنبال؟

این برنامه در حرفه های بسیار متخصص با درجه (B.Sc. یا M.Sc.) در شیمی، شیمی، زیست محیطی و مهندسی محیط زیست، داروخانه، بیوشیمی و یا زمینه های مرتبط و حداقل یک سال تجربه کار مربوط است که مایل برای ادغام تخصص در پایداری به نمونه کارها حرفه ای خود. کارشناسی ارشد شیمی پایدار ارائه می دهد آموزش بین رشته ای از دانش مربوطه در سطح مولکولی محصولات شیمیایی، ملاحظات فنی از منابع و بازیافت به استراتژی برای شکل دادن به نقش شرکت شیمیایی در راستای پایداری. به عنوان فارغ التحصیل از برنامه، شما را به منحصر به فرد واجد شرایط برای رفع تقاضای روزافزون برای حرفه ای با آموزش کامپوزیت در شیمی و پایداری در بخش های مختلف. رشته های حرفه ای شامل، علم، (بین المللی) مقامات، صنایع، سازمان های محیط زیست یا مشاوره های پایداری می باشد.

اتمام موفقیت آمیز برنامه کارشناسی ارشد به پیگیری یک Ph.D.

مدرس شیمی پایدار: محتوای درس

این برنامه به طور آنلاین مبتنی بر این برنامه امکان انعطاف پذیری بالا و طراحی شده برای مطابقت با برنامه های حرفه ای تمام وقت. جلسات خوشه ای در محل شامل سخنرانی ها، تمرین های عملی، و آموزش های آزمایشگاهی انتخاب شده و فرصت های لازم برای شبکه سازی را فراهم می کند.

در برنامه کارشناسی ارشد حرفه ای M.Sc. شیمی پایدار در مدرسه حرفه ای لوپهانا، شما در چهار ترم تحصیلی از موضوعات زیر در مجلات شرکت خواهیم کرد:

F1: مفاهیم شیمی پایدار (5 CP)

 • این مؤلفه شما را به مفهوم بین رشته ای شیمی پایدار و یک دیدگاه جامع شیمی در طول چرخه حیات محصولات شیمیایی معرفی می کند. مباحث تحت پوشش، رابطه و اختلاف بین شیمی پایدار و سبز، ترکیب و ارزیابی سبز بودن، منابع و بازیافت آن، طراحی شیمیایی و محصولات، خدمات و عملکرد مواد شیمیایی، مدل های تجاری جایگزین و مدیریت مواد شیمیایی بین المللی است.

F2: شیمی محیط زیست (5 CP)

 • در این ماژول شما در مورد منابع، واکنش ها، حمل و نقل، سرنوشت و اثرات مواد شیمیایی در محیط های هوا، خاک و آب و تأثیر فعالیت های انسان شناختی در این فرآیند ها یاد می گیرید. اهمیت شیمی تجزیه ای برای شیمی محیط زیست مشخص شده است.

F3: سم شناسی و سم شناسی (5 CP)

 • این ماژول مقدمه ای بر اصول کلیدی سم شناسی و سم شناسی سم شناسی است. شما یک مرور کلی از آزمایشات سم شناسی دریافت می کنید و روش ارزیابی ریسک و تصمیم گیری مبتنی بر ریسک را یاد می گیرید.

F4: مدلسازی خواص شیمیایی و سرنوشت (5 CP)

 • شما اصول پایه شیمی و اطلاع رسانی و نحوه ساخت، اعتبارسنجی و اعمال مدل های پیش بینی خواص شیمیایی و سرنوشت را یاد می گیرید. شما چگونگی اعمال این مدل ها را برای پیش بینی های سم شناسی محاسبات ترکیبات جدید و نیز ارزیابی ترکیبات موجود و اثرات محیطی آنها تمرین می کنید.

F5: شیمی سبز (5 CP)

 • این ماژول 12 اصول شیمی سبز و نحوه کاربرد آنها در سنتز شیمیایی را معرفی می کند. شما بحث می کنید که چطور شیمی سبز می تواند به بهبود پایداری کمک کند.

F6: شیمی پایدار و انرژی تجدید پذیر (5 CP)

 • شما مواد و فرآیندهای مورد نیاز برای برداشت و ذخیره انرژی تجدید پذیر را مطالعه می کنید و جنبه های استفاده و بازیافت منابع برای زیرساخت های انرژی تجدید پذیر را تحلیل می کنید.

F7: خوشبختی با طراحی (5 CP)

 • در ماژول خوشبینی با طراحی، روش طراحي مجدد یا طراحي مجدد ترکیبات شیمیایی را به منظور تطابق با الزامات پایداری یاد می گیرید. طراحی خوش بینانه ممکن است تجزیه پذیری بهبود یافته را برای کاهش پایداری محیطی، افزایش ثبات محصولاتی که در سیستم های بسته استفاده می شود، یا کاهش سمیت، بهبود بازیافت و بهبود عملکرد محصول، هدف قرار دهد.

F8: منابع، بازیافت و اقتصاد دایره ای (5 CP)

 • این ماژول بینش را در دسترس بودن و خصوصیات منابع معدنی، بیولوژیکی و فسیلی ارائه می دهد. شما در مورد چالش های استفاده فعلی و آینده از این منابع، بازیافت آنها و ایجاد یک اقتصاد مدور با توجه به پایداری صحبت می کنید.

F9: ارزیابی پایداری (5 CP)

 • شما در مورد ابزارهای مختلف برای ارزیابی کیفی و کمی پایداری یاد می گیرید و چگونگی کاربرد آنها در زمینه تصمیم گیری و توسعه سیاست را یاد می گیرید.

F10: قانون، مقررات بین المللی و مدیریت مواد شیمیایی (5 CP)

 • در این ماژول شما به قوانین مواد شیمیایی و محیط زیست و همچنین کنوانسیون ها و استراتژی های بین المللی برای مدیریت مواد شیمیایی بین المللی معرفی می شود.

F11: مدل های کسب و کار و استراتژی ها (5 CP)

 • با در نظر گرفتن مواد شیمیایی از لحاظ عملکرد و خدمات، شما یاد می گیرید به انتقاد از روش های جایگزین برای تأمین این توابع، از جمله جنبه های جایگزینی از یک سو و راه حل های اقتصادی جایگزین، از سوی دیگر انتقاد داشته باشید.

F12: پروژه کار شیمی، پایداری و برنامه 2030 (10 CP)

 • شما موضوع مورد علاقه خود را برای یکپارچه سازی دانش ترکیب خود را در یک کار پروژه در شیمی پایدار را انتخاب کنید و منعکس کننده پیام ها برای اهداف توسعه پایدار برنامه 2030 و بحث در حال حاضر در مورد توسعه پایدار است.

C1: جامعه و مسئولیت (5 CP)

 • در این ماژول مکمل، شما در مورد سبک شخصی ارتباطات خود را بازتاب می کنید، در رهبری مسئولانه آموزش می بینید و در مورد تغییرات مداوم مدیریت پایدار در شرکت ها و سازمان ها یاد می گیرید.

پایان نامه کارشناسی ارشد (20 CP)

 • در پایان نامه کارشناسی ارشد، شما در حال بررسی مشارکت های فعلی و آینده شیمی برای پایداری و توسعه پایدار در یک موضوع انتخاب شما. ایده هایی برای موضوعات می تواند از هر یک از ماژول های برنامه ایجاد شود یا ممکن است از زمینه کار فردی شما انتخاب شود. نتایج پایان نامه ها در انتهای برنامه در جلسه عمومی ارائه می شود و مورد بحث قرار می گیرد. نمره نهایی شما از نمرات دوره های آموزشی، پایان نامه شما و ارائه نهایی تشکیل شده است.

M.SC. شیمی پایدار: کاربرد

ما از شما متشکریم از علاقه تان به برنامه های پیشرفته کارشناسی ارشد شیمی پایدار. ما خوشحالیم که شما علاقه مند به مطالعه این برنامه در دانشگاه لوپهنا Lüneburg هستید. شما تمام اطلاعات مربوط به درخواست و پذیرش در این وبسایت را پیدا خواهید کرد.

شرایط پذیرش

برنامه تحصیلی به تمام فارغ التحصیلان دانشگاهی اختصاص دارد

 • مدرک کارشناسی ارشد در رشته شیمی، مهندسی زیست محیطی و محیط زیست، داروسازی، بیوشیمی یا زمینه های مرتبط با آن (B.Sc. یا M.Sc.)
 • حداقل یک سال تجربه حرفه ای و حرفه ای داشته باشید
 • مهارت های زبان انگلیسی پیشرفته (به عنوان مثال 83 امتیاز در آزمون آنلاین TOEFL یا نمره قابل مقایسه از آزمون های دیگر)

ثبت نام و مهلت اعلان

 • ثبت نام در برنامه شیمی پایدار برگزار می شود یک بار در سال. درخواست برای دریافت آوریل در تاریخ 1 فوریه صورت می گیرد.

مواد برنامه

 • برنامه آنلاین
 • گواهی نامه زبان به عنوان مدرک مهارت های پیشرفته زبان انگلیسی
 • کپی تایید شده از مدرک دانشگاهی

تحصیلات تکمیلی

 • پس از دریافت درخواست شما، شما یک اظهار نامه کتبی به شما ارسال می کنیم. اگر ما باید اسناد بیشتری از شما بخواهیم، بلافاصله با شما تماس خواهیم گرفت. پس از بررسی درخواست تکمیل شده، ما به شما اطلاع خواهیم داد که آیا چهار هفته قبل از شروع ترم به برنامه تحصیلی پذیرفته شده است.

مراحل پس از ارسال درخواست شما

 • بعد از اینکه درخواست خود را ارسال کرده اید، پس از پایان مهلت درخواست، درباره پذیرش از آن مطلع خواهید شد. شما می توانید اسناد لازم را که برای پر کردن و انتقال هزینه ترم برای ترم اول (حدود 200 یورو) دریافت می کنید دریافت کنید. پس از آن شما می توانید شناسه رسمی دانشجویی خود را دریافت کنید و غیره با این اسناد می توانید درخواست ویزای شنگن در صورت لزوم (بسیاری از ملیت ها برای مدت 2 هفته نیازی به ویزا ندارند). لازم نیست که برای یک ویزای دانشجویی درخواست شود، زیرا فرمت یادگیری از راه دور است.
آخرین به روز رسانی اکتبر 2019

درباره این دانشگاه

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded furthe ... اطلاعات بیشتر

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded further education programmes. اطلاعات محدود
لونبورگ , گلاسکو , برلین , ماستریخت , والنسیا , بریج تاون , ققنوس + 6 بیشتر کمتر