کارشناسی ارشد دین و پلورالیسم، باستان

عمومی

شرح برنامه

رومی ها چگونه اختلافات مذهبی و سیاسی را دیدند؟ مقامات یهودی ، مسیحی و مسلمان باستان چگونه از متون معتبر استفاده کردند؟ چه احتمالی برای تکثرگرایی در توحید و سکولاریسم مدرن وجود دارد؟

تنش بین همبستگی گروه و روابط تولیدی با "دیگران" بخشی از تاریخ بشریت است تا زمانی که شواهد موجود باشد. در اروپا ، در روابط بین مذاهب توحیدی: یهودیت ، مسیحیت و اسلام ، ماندگارترین نقش را تجربه کرده است. امروز ، در مواجهه با مهاجرت گسترده از مناطق مسلمان ، سؤالات مربوط به هویت سیاسی و تعلق ، وابسته به مذهب است. این برنامه یک ساله درجه به روابط بین یهودیان ، مسیحیان و مسلمانان در دنیای عتیقه و چگونگی شکل گیری این روابط جامعه مدرن ما می پردازد. ما مفاهیم را بعنوان کثرت گرایی مذهبی ، سیاست و رابط های بسیاری از آنها بطور خاص در سطح جهان بررسی خواهیم کرد

چرا این برنامه را در Groningen مطالعه کنید؟

 • رویکردی یکپارچه از پلورالیسم دینی ، سیاست و رابطهای جهانی زیادی که در آنها وجود دارد.
 • تمرکز بر روی بافت تاریخی جوامع مدرن.
 • تدریس شده توسط کارشناسان شناخته شده بین المللی در این زمینه؛
 • فرصت پیگیری علایق پژوهشی خودتان؛
 • تخصص در مورد مذاهب مختلف در دانشگاه غیر فرقه تدریس می شود
 • بهترین برنامه کارشناسی ارشد در الهیات و مطالعات دینی در هلند.

برنامه

سال 1

این برنامه شامل یک ماژول اصلی در مورد یهودیان ، مسیحیان و دیگران است: پلورالیسم و سیاست در جهان یونان-رومی (10 ECTS) ، روش تحقیق (5 ECTS) ، سه دوره انتخابی (هر 5 ECTS) ، یک پایان نامه (20 ECTS) ، و قرار دادن (10 ECTS).

ماژول اصلی "یهودیان ، مسیحیان و دیگران: پلورالیسم و سیاست در دنیای یونان و روم" به بررسی مقوله های متعلق به قومها (گروه خویشاوندی معقول) و پولس ها از دوره کلاسیک از طریق فتوحات اسکندر و رومی ها می پردازد. این دنیای دائماً در حال تغییر چقدر متنوع بود و چه معیارهایی آن چیزی را که ممکن است ما به آن تکثر بگوییم مجاز است یا محدود کرد: تحمل یا حتی حمایت از تفاوت؟ چگونه چنین تنوع تحمل پذیر در مناطق مرتبط با "دین" آشکار شد؟

اگر می خواهید در جهان مدرن در کثرت گرایی مذهبی تخصص داشته باشید ، می توانید به جای "متن های ترور" ، "مسلمانان و غیرمسلمانان" و "پذیرش و استفاده مجدد" از مسیر دین و منازعه و جهانی سازی پیروی کنید. متون معتبر.

دوره های آموزشی

 • یهودیان ، مسیحیان و دیگران: پلورالیسم و سیاست در جهان یونان رومی (10 EC)
 • متن های ترور (5 EC)
 • روش های تاریخی در مسیحیت اولیه (5 EC)
 • مسلمانان و غیرمسلمانان: ظهور دولت اسلامی در دوران باستان (5 EC)
 • دریافت و استفاده مجدد از متون معتبر (5 EC)
 • کارآموزی (10 EC)
 • سمینار پایان نامه پایان نامه کارشناسی ارشد (20 EC)

تحصیل خارج از کشور

 • تحصیل در خارج از کشور اختیاری است
 • برای میانگین 20 هفته
 • حداکثر 30 EC

ما با دانشگاه ها در داخل و خارج از اروپا قراردادهای مختلف مبادله داریم که دانشجویان را قادر می سازیم بخشی از برنامه مدرک خود را در یک دانشگاه خارجی دنبال کنند. گزینه دیگر شرکت در دوره کارآموزی یا انجام بخشی از کار تحقیقاتی در خارج از کشور است.

شرایط ورود

شرایط پذیرش

الزامات خاص اطلاعات بیشتر
لیست درجه لیستی از علائم برنامه کارشناسی ارشد خود را با توضیح دروس مربوط به دوره های بعدی.
آزمون زبان مهارت کافی در زبان انگلیسی لازم است. حداقل نیازها: کاغذ TOEFL 580 / کامپیوتر 237/92 اینترنت یا IELTS: 6.5 (6.0 در هر قسمت). گویندگان بومی زبان انگلیسی و همچنین متقاضیان هلندی با گواهی VWO از این شرط معاف هستند.
آموزش قبلی مدرک لیسانس الهیات ، مطالعات دینی ، هنر ، فلسفه یا علوم اجتماعی (به عنوان مثال انسان شناسی ، روانشناسی ، جامعه شناسی). بسته به تحصیلات قبلی و دوره های شما بسته خواندن ارائه می شود. فرض می کنیم که شما از مفاهیم و مباحث تئوریک بیان شده در این ادبیات آگاه هستید. دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس دیگری هستند ممکن است از طریق برنامه پل سازی پذیرفته شوند.
درخواست کتبی نامه انگیزه به هیئت پذیرش ، بیانگر علاقه شما به برنامه ، از جمله انگیزه و انتظارات شما (حداکثر 1 صفحه) ، همراه با نمونه نوشتن یک مقاله آکادمیک ، ترجیحاً پایان نامه لیسانس (یا کارشناسی ارشد) شما.

مهلت درخواست

نوع دانش آموز ضرب الاجل شروع دوره
دانشجویان هلندی 01 مه 2020 01 سپتامبر 2020
دانشجویان اتحادیه اروپا و EEA 01 مه 2020 01 سپتامبر 2020
دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و EEA 01 مه 2020 01 سپتامبر 2020

هزینه تحصیل

ملیت سال هزینه فرم برنامه
EU / EEA 2019-2020 2083 یورو تمام وقت
غیر اتحادیه اروپا / EEA 2019-2020 8900 یورو تمام وقت
EU / EEA 2020-2021 2143 یورو تمام وقت

دورنمای شغل

به عنوان یک فارغ التحصیل ، می توانید مشاور و سیاست گذار در موضوعات بین دینی و جامعه چند فرهنگی شوید. ممکن است در سازمان های فرهنگی و شرکت هایی در بخش دولتی کار کنید. علاوه بر این ، می توانید در رسانه کار کنید. می توانید معلم دین یا فلسفه شوید. اگر می خواهید شغل دانشگاهی را دنبال کنید ، می توانید این مسیر را به عنوان تخصصی در برنامه کارشناسی ارشد تحقیق دنبال کنید.

مثالهای شغلی

مشاوره

شما قادر به ارائه توصیه های جامع در مورد مسائل بین مذهبی و جامعه چند فرهنگی هستید. شما می توانید این تخصص را در یک موقعیت مشاوره ای در سازمان های فرهنگی، شرکت ها و یا بخش عمومی استفاده کنید. دانش شما شما را برای موقعیت های سیاست گذاری در این زمینه تجهیز می کند.

رسانه ها

بحث فعلی اغلب به واقعیتهای درک شده تاریخی اشاره دارد. تخصص شما در دوره های سازنده یهودیت ، مسیحیت و اسلام این امکان را برای شما فراهم می کند که در مورد ادعاهای امروزی درباره این سنت های مذهبی سؤالات اساسی بپرسید. شما می توانید از دانش و مهارت های خود به عنوان سردبیر در یک شرکت نشر ، شرکت پخش ، روزنامه یا اخبار و مجله امور جاری استفاده کنید. شما همچنین می توانید به عنوان یک فریلنسر کار کنید.

تحصیلات

پس از اتمام این برنامه کارشناسی ارشد ، دانش کافی در مورد این موضوع خواهید داشت تا معلم دبیرستان در موضوع مطالعات دینی و فلسفه یا مطالعات اجتماعی شوید. همچنین می توانید در آموزش عالی حرفه ای ، مثلاً تدریس الهیات در دانشگاه علوم کاربردی ، موقعیتی را انتخاب کنید. از آنجا که شما به عنوان یک معلم به مهارت های آموزشی نیز احتیاج دارید ، توصیه می شود بعد از اتمام برنامه کارشناسی ارشد خود ، کارشناسی ارشد آموزش را انجام دهید.

پژوهش

هنگامی که در این برنامه کارشناسی ارشد شرکت می کنید ، از تخصص دانشمندان در گروه خاندان یهودی ، مسیحی و اسلامی بهره مند می شوید. درج هر سه سنت ، چشم انداز مقایسه ای بخش را نشان می دهد.

هر دو آموزش و پژوهش بر مراحل سازنده یهودیت ، مسیحیت و اسلام تمرکز دارند ، به طور خاص بر روابط متقابل پویا آنها در زمینه فرهنگهای باستانی خاور نزدیک ، گراکو-رومی و فرهنگهای عتیقه دیرینه.

مدرسین و تخصص آنها

کلیه کارمندان تحقیقات خود را برای آموزش آماده می کنند تا فارغ التحصیلان فارغ التحصیلان را برای حرفه ای در لبه تخصص ویژه خود انتخاب کنند.

 • سوزان لوتر استادیار عهد جدید است. تخصص او در اخلاق ارتباط کلامی بین فردی در جهان باستان و مسیحیت اولیه نهفته است.
 • استیو میسون استاد ادیان و فرهنگهای مدیترانه باستان است. وی در تاریخ و ادبیات شرق مدیترانه تحت سیطره روم ، به ویژه روم یهودا تخصص دارد.
 • ملادن پوپوویچ استاد عهد عتیق و یهودیت اولیه است ، با توجه ویژه به قومران و کتیبه های دریای مرده. وی هدایت انستیتوی قومران دانشگاه را به عنوان مرکز بین المللی برای مطالعه کتیبه ها و یهودیان در جهان گراکو-رومی آغاز می کند. از سال 2017 وی معاون دانشکده الهیات و مطالعات دینی است.
 • Lautaro Roig Lanzillotta استاد عهد جدید و مسیحیت اولیه است. وی متخصص در مسیحیت های جایگزین با تمرکز بر کتابخانه نگ همدی و اعمال آخرالزمانی از رسولان است.
 • ژاک وان روتن استاد استاد تاریخ پذیرش کتاب مقدس است. او در تفسیر کتاب مقدس ، به ویژه در جهان باستان تخصص دارد.
 • کلر وایلد استادیار مبدأ اسلامی است. او در زمینه تاریخی خود - به ویژه یهودیان و مسیحیان ، که به عنوان اولین حسابرسان شناخته می شوند ، در قرآن تخصص دارد.

رویکرد بین رشته ای

همه اعضای گروه در زمینه های تاریخی ، اجتماعی ، سیاسی و ادبی خود با منابع سه دین توحیدی سروکار دارند. در حالی که به طور کامل به نقش سنت در هر مورد احترام می گذاریم ، ما برای بصیرت جدید این زمینه های اصلی را بررسی می کنیم. در این برنامه ، ما به خصوص در روابط مختلف یهودیان ، مسیحیان و مسلمانان با دیگران در محیطهای مختلف خود و هنگامی که در موقعیتهای ضعف یا قدرت نسبی قرار دارند ، به روابط واقعی نگران هستیم.

این دوره ها منعکس کننده رویکرد بین رشته ای ما هستند: در کلاسهای ما با متون ادبی ، مستند و معرفتی کار می کنیم ، در کنار منابع نمادین و باستان شناسی از بسترهای فرهنگی نزدیک خاورمیانه ، گراکو-رومی و اواخر آثار عتیقه.

موسسات تحقیقاتی

این برنامه MA با تحقیق در ارتباط است:

 • بحران
 • موسسه قمر

در اینجا می توانید با دانشجویان و پژوهشگران همفکر از سراسر دانشگاه ملاقات کنید.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... اطلاعات بیشتر

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. اطلاعات محدود
گرونینگن , لئوواردن + 1 بیشتر کمتر