کارشناسی ارشد در فیزیک هسته ای و ذرات

عمومی

شرح برنامه

برنامه کارشناسی ارشد در فیزیک هسته ای و ذرات، کارشناسی ارشد (2 سال)

اعمال

دوره نرم افزار آغاز می شود 15 نوامبر 2017 و مهلت برای برنامه های کاربردی 10 ژانویه 2018 است.

درباره این برنامه در وب سایت دانشگاه بیشتر بخوانید.

اهداف مطالعه

هدف از برنامه کارشناسی ارشد است که شما را با آموزش علمی پیشرفته در زمینه فیزیک هسته ای و ذرات فراهم می کند. بسته به علاقه و مهارت های شما می توانید مطالعات کارشناسی ارشد خود را با پروفیل های مختلف، متخصص در فیزیک هسته ای تجربی یا نظری یا فیزیک ذره ای تجربی یا نظری، تکمیل کنید. مطالعات استاد به شما یک دیدگاه جامع از فیزیک هسته ای و ذرات را به انتقاد، مستقل و خلاقانه شناسایی، فرموله کردن و مقابله با مسائل پیچیده به ارمغان می آورد که به توانایی کمک به تحقیق و توسعه کار می کنند. چنین آموزش هایی و مهارت ها برای طیف وسیعی از حرفه های حرفه ای، از جمله پژوهشگر دانشگاهی مناسب است.

محتویات مطالعه

در مطالعات استاد، شما می توانید در تخصص

  • فیزیک هسته ای تجربی یا نظری
  • فیزیک ذرات تجربی یا نظری.

مطالعات کارشناسی ارشد شامل 120 اعتبار ECTS می باشد. برنامه درسی به شما اجازه می دهد که درجه خود را مطابق با منافع و مهارت های خود تنظیم کنید، با ارائه انواع زیادی از دوره های اختیاری. در زمینه فیزیک هسته ای، این دوره های پیشرفته در فیزیک هسته ای، فیزیک سیکلوترون، فیزیک شتاب دهنده و تکنیک ها است. یا شما می توانید در تکنیک های آزمایش های فیزیک مبتنی بر هسته و شتاب دهنده، استریو فیزیک هسته ای یا تقسیم هسته ای و برنامه های کاربردی آن تخصص داشته باشید. از سوی دیگر، اگر بیشتر علاقه مند به فیزیک ذرات باشید، می توانید دوره هایی مانند astrophysics ذرات، کیهان شناسی، زمین شناسی کوانتومی و کاربرد آن یا فیزیک یون های سنگین نسبیت یافته را انتخاب کنید.

مطالعات اجباری شامل آموزش تحقیقاتی، پایان نامه کارشناسی و سمینار است. برای تکمیل پایان نامه کارشناسی ارشد، شما یک پروژه پژوهشی را در یکی از گروههای تحقیقاتی فیزیک ذرات و هسته ای انجام می دهید و مهارت های علمی لازم را برای برنامه ریزی، اجرای و گزارش یک پروژه تحقیق کسب می کنید. در پایان کار پایان نامه، شما قادر به کمک به تحقیق و توسعه کار می باشید. هدف این است که شما همچنین یادگیری ارائه یافته و بحث در مورد یافته های کار خود را و سطح دانش و استدلال برای بحث در مورد این یافته ها در انگلیسی نوشته شده و صحبت می کنند. بسته به موضوع، پایان نامه می تواند به صورت نظری یا آزمایشگاهی باشد.

58796_JYU_NuclearAndParticlePhysics.JPG

فرصت های شغلی

نیازمندی های موجود و همچنان برای کارشناسان فیزیک هسته ای و ذرات وجود دارد نه تنها در تحقیقات بنیادی بلکه در صنعت. تولد تسهیلات تحقیقاتی جدید و تجربیات نه تنها تجربی، بلکه تجربیات نظری در این زمینه ها نیز نیاز دارد. به عنوان مثال استفاده از رادیو ایزوتوپ ها در پزشکی و تصویربرداری پزشکی، اکتشاف (نفت و غیره)، تشخیص انفجار (فعال سازی نوترون) و وب در سراسر جهان، برنامه هایی که از تحقیقات بنیادین به فیزیک هسته ای و ذرات منتقل می شود.

آموزش در یک زیرساخت تحقیقاتی در سطح بین المللی، تعداد زیادی از مهارت های دیگر را فراهم می کند که فارغ التحصیلان را قادر می سازد که در زندگی کاری خارج از رشته های تحقیقاتی و دانشگاهی رقابت کنند. مدرک کارشناسی ارشد واجد شرایط بودن برای تحصیلات تکمیلی در فیزیک هسته ای و فیزیک ذرات است.

گروه فیزیک

گروه فیزیک تحقیقاتی را انجام می دهد و در بالاترین سطح بین المللی در زمینه فیزیک، فیزیک مواد و فیزیک انرژی بالا، آموزش می دهد. آزمایشگاه شتاب دهنده یکی از زیرمجموعه های واقعا بین المللی در فنلاند است: تعداد زیاد و انواع مختلف کارهای ملی و مطالعات در بخش.

بخش عمده ای از تحقیقات در مورد فیزیک هسته ای و ذرات مربوط به برنامه های ارائه شده توسط گروه فیزیک تحت برنامه هسته ای هلسینکی (HIP) و برنامه نظریه انجام شده است. آزمایشگاه شتاب دهنده همکاری با گروه های تحقیقاتی مختلف خود را به خوبی انجام می دهد با صنعت فضای اروپا، کاغذ ملی و صنایع چوب، صنعت پزشکی و بسیاری دیگر. تحقیقات فیزیک ذرات شامل همکاری فعال با آزمایشگاه های پیشرو در جهان مانند آزمایشگاه ملی Brookhaven (آزمایش PHENIX) و CERN (آزمایش ALICE و LAGUNA) است.

تمرکز تحقیقات

تمرکز اصلی بر مطالعات پدیده های جدید در هسته در افراط موجود است. برنامه های کاربردی و ابزار دقیق در خانه برای استفاده در هر دو تحقیق و صنعت طراحی شده است.

فعالیت های فیزیک ذرات در بخش فیزیک شامل تحقیقات علمی و تجربی است. زمینه های نظری اصلی مطالعه عبارتند از فیزیک فراتر از مدل استاندارد، کیهان شناسی، فیزیک نورتینو و فیزیک برخورد یون های سنگین نسبیت فوق العاده نسبی. تحقیقات تجربی در فیزیک Astroparticle و Cosmic Ray، Physics Neutrino و فیزیک یون سنگین فوق العاده نسبیتی انجام شده است.

شهریه

در دانشگاه های فنلاند هیچ هزینه تحصیل برای شهروندان اتحادیه اروپا / EEA وجود ندارد. هزینه های تحصیلی مربوط به دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA می باشد که در ماه آگوست 2017 یا بعد از آن دوره های تحصیلات خود را در برنامه های تحصیلات عالی انگلستان آغاز کرده اند.

هزینه تحصیل 12000 یورو در سال تحصیلی است.

هزینه های مربوط به دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / اتحادیه اروپا نیستند

  • شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و یا اعضای خانواده خود (همسر / کودک) هستند
  • در حال حاضر در فنلاند و یا یک کشور دیگر اتحادیه اروپا ساکن را به صورت دائمی (یعنی معادل هستند به شهروندان اتحادیه اروپا *)

*) به طور مداوم (A) یا دائمی (P / P-EU) نوع اجازه اقامت

دانشگاه یوآشکیله دارای کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزانی است که به پرداخت هزینه تحصیل پرداخته اند. کمک هزینه تحصیلی برای درخواست پذیرش در برنامه اعمال می شود.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The faculty was founded in 1965. It has four departments located in the Mattilanniemi and Ylistönrinne campuses. Roughly 2300 students are enrolled in the faculty. The number of staff is about 560.

The faculty was founded in 1965. It has four departments located in the Mattilanniemi and Ylistönrinne campuses. Roughly 2300 students are enrolled in the faculty. The number of staff is about 560. اطلاعات محدود