کارشناسی ارشد در فلسفه

عمومی

شرح برنامه

چشم انداز

برای شناخت، قدردانی و احترام به شخصیت انسانی چند بعدی در یک جهان نسبی گرا، و در نتیجه با تعصب به فرهنگ آفریقایی، قدردانی کنید.

اهداف

هدف از برنامه فارغ التحصیل در فلسفه این است که دانش آموز را قادر به:

 • یک رویکرد انتقادی تحلیلی را در مورد موضوعات تاریخی و منظم فلسفه مسیحی و غیر مسیحی ایجاد کنید.
 • استاد معیارهای روش شناختی مناسب دانش و تحقیق فلسفی.
 • دانش خود را در زمینه تخصص خود در روابط ثابت با دیگر اشکال دانش تقویت کنید.
 • مهارت های لازم برای تدریس فلسفه در مقطع پیش دانشگاهی و درجه اول و همچنین اشتغال دیگری را که نیازمند آموزش فلسفی حرفه ای است، دریافت کنید.
 • آماده شدن برای تحصیلات / تحصیلات پایان ترم

ماهیت برنامه تحصیلات تکمیلی در فلسفه

پس از پایان موفقیت آمیز برنامه دو ساله (دوازده ماه)، مدرک کارشناسی ارشد فلسفه به دانشجویان داده می شود. پنج حوزه عمده تخصصی در برنامه موجود است:

 • تاریخ فلسفه
 • فلسفه سیستماتیک
 • فلسفه دین
 • فلسفه های فرهنگی
 • فلسفه فرد انسان

سخنرانی های فارغ التحصیل به دوره های اصلی و انتخابی تقسیم می شود که مجموعا 120 واحد است.

شرایط ورود

 • نامزدهای پذیرفته شده در چرخه دوم کسانی هستند که از CATUC یا از هر موسسه شناخته شده دانشگاه یا موسسه عالی دیگری که دارای مدرک لیسانس در فلسفه یا رشته های مرتبط با حداقل GPA از ¾ می باشد، به دست آمده است.
 • نامزد باید مدرک تحصیلی در زبان انگلیسی را نشان دهد. علاوه بر این، یک معاینه کتبی باید توسط دانشکده فلسفه اداره شود، که در آن کاندیدا دانش حرفه ای را از فرانسه یا آلمانی یا اسپانیایی یا یونانی یا لاتین نشان می دهد.
 • سایر ضوابط ثبت نام در رجیستری قابل دسترسی است.
 • دانشکده حق دارد که نیازهای دیگری را که ممکن است لازم باشد را شامل می شود.

فرکانس و برنامه مطالعه

پس از تعیین جهت و انتخاب یک منطقه تخصصی، دانشجو باید تهیه یک برنامه مطالعاتی مطابق با هنجارهای دانشگاه تعیین کند که تعداد و نوع دوره ها، ساعت های تماس و سمینارها در صورت لزوم باشد.

دانش آموز ملزم به حضور در تمام سخنرانی ها و اعتبارسنجی تمام دوره ها و سمینارها است که در طرح مطالعه خود نشان داده شده است و با موفقیت از پایان نامه خود برای فارغ التحصیل شدن دفاع می کند. دانش آموز نیز باید در کنفرانس های مختلف فلسفی، کنفرانس ها و سمینارهای ارشد سازمان یافته یا پیشنهاد شده توسط این گروه شرکت کند.

پایان نامه کارشناسی ارشد در فلسفه

نامزد دریافت مدرک کارشناسی ارشد در فلسفه در اولین سال تحصیلی خود، باید در پایان سال اول اکتبر برای تایید، موضوع پایان نامه را به ریاست گروه فلسفه انتخاب و ارائه دهد. پیشنهاد تدریس باید شامل موضوع، نام مدیر مدون پیشنهاد شده از میان فارغ التحصیلان، مقدمه و مشکل، خلاصه ای کوتاه، وضعیت کنونی موضوع، یک بررسی ادبی، طرح و کتابشناسی ضروری باشد.

هیئت مدیره فارغ التحصیل باید پیشنهاد پایان نامه و مدیر در طول اولین جلسه خود را تصویب کند.

دانش آموز باید در طول شش ساعت راهنمایی تحقیق در هر هفته ثبت نام کند. پایان نامه بین 50 تا 100 صفحه پس از روش متداول CATUC، تایید شده توسط ناظر، باید در چهار نسخه در تاریخ 1 اکتبر یا قبل از ثبت نام ثبت نام شود. تسلیم پایان نامه باید با پرداخت هزینه مربوطه همراه باشد.

پایان نامه کارشناسی ارشد باید مدارک تحصیلی در زمینه تحقیق را با استفاده از سهم به دانش که شامل یک مسئله کوچک از تحقیق است، ارائه دهد. این باید آشنایی کاندیداها با روش ها و تکنیک های اصلی تحقیق و نیز توانایی اعمال آنها را ثابت کند.
دانشجویان در برنامه کارشناسی ارشد که تمام شرایط لازم برای یک مدرک کارشناسی ارشد را ظرف دو سال از تاریخ تکمیل دوره کارشناسی کامل نکنند، باید به طور داوطلبانه به داکتر دانشکده فلسفه برای تمدید زمان ارسال درخواست کنند. به طور معمول یک زمان گسترش به مدت یک سال اعطا می شود.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The Catholic University of Cameroon CATUC, Bamenda was founded in the name of the Catholic Church by the bishops of the Ecclesiastical Province of Bamenda as a national institution of learning. Given ... اطلاعات بیشتر

The Catholic University of Cameroon CATUC, Bamenda was founded in the name of the Catholic Church by the bishops of the Ecclesiastical Province of Bamenda as a national institution of learning. Given its origins and the historic role of its ecclesiastical faculties, this university has a responsibility to the Church in Cameroon: It is called to be an intellectual center of highest quality, where the relation between revealed truth and human truth can be examined in depth and with authority against the background of the Cameroon experience. اطلاعات محدود