کارشناسی ارشد در طراحی فضاهای عمومی

عمومی

شرح برنامه

استاد طراحی فضاهای عمومی یک برنامه آموزشی برای طراحان فضاهای عمومی در شهرهای معاصر از طریق تئوری، تحقیق، طراحی و تمرین عملی است. پیشنهاد شده است که متخصصان آموزش دهند که بتوانند پروژه های سناریو، فرایندها و اشکال فضاهای باز، مکان های نمادین که در آن جامعه خود را به رسمیت می شناسد، توسعه می دهد.

ما یک لحظه بی سابقه ای از رشد شهری و جمعیتی را تجربه می کنیم و شهرهای با مسائل مهم اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مواجه هستند. ما قبل از ما چالش داریم که به فضایی که نیازهای جمعی جدید را برآورده می کند و فرصت های متعددی برای استفاده ارائه می دهد، شکل بگیرد. آنچه که از آنها مورد نیاز است، یک انعطاف پذیر است که به طور فزاینده ای مشخص می شود: زمانی که آنها شخصیت مکان های تخصصی را از دست داده اند، از خود می خواهند که بتوانند با تعداد بیشتری از فعالیت های خود سازگار شوند: نمایشگاه ها، حوادث تماشایی، بازار، احزاب، حوادث سیاسی. این مکان هایی هستند که در آن ابعاد خصوصی و جمعی باید بدانند چطور همکاری می کنند.

طراح فضاهای عمومی ، در زمینه های ساخته شده مانند مربع، خیابان، پارک، قطعه قطعه و دیگر حفره های نامشخص شهری، با توجه به ظرف (فرم ساخته شده) و محتوا (استفاده، حتی موقت) کار می کند. طراحی فضاهای عمومی نیازمند یک رویکرد طراحی پیچیده است که قادر به ترکیب عوامل مختلف است: از پیکربندی شهری تا نقش آن در زندگی مدنی، از فرایندهای مربوط به فرایندهای استفاده شده که در آنجا تأسیس می شوند. استاد ارائه دهنده ابزارهای تجزیه و تحلیل، تولید سناریو و مفاهیم نوآورانه است؛ مهارت ها را در مدیریت فرآیندها و روابط با تمام بازیکنان درگیر می کند؛ با پرونده های پروژه "در زمینه" که در آن فرد با شرکای واقعی و مشتریان مواجه می شود، درگیر می شود. فعالیت های آموزشی براساس پذیرش دو روش مشاهده، دو دیدگاه متفاوتی متفاوت است: یکی به آدرس شهر موقت و دیگری به شهر معاصر است. یکی دیگر از علاقه مندان به تغییرات کوتاه مدت و دیگری در تغییرات عمیق تر است: هرچند، با هدف قرار دادن در مرکز این تغییرات سوالات بسیاری از استفاده از جامعه و بازیگران اجتماعی جدید آن است.

این یک استاد نوآورانه است که بر پایه سنت طولانی فضای عمومی در ایتالیا و در اروپا توسعه یافته است و بر فرهنگی تأکید دارد که میلان را به رسمیت شناخته شده از طراحی طراحی در جهان تبدیل کرده است. پیشنهاد آموزش نیز با کمک دیگر تعالیات اروپایی مانند مدرسه معتبر ESNE در شهر مادرید غنی شده است. و از یک دانشکده بین المللی استفاده می کند که مشارکت از سراسر جهان را به ارمغان می آورد. این فرصتی است برای ارتقاء مهارت های خاص حرفه ای در یک زمینه علمی و حرفه ای در سطح بالا و به شما اجازه می دهد تجربه مستقیم از فضاهای شهری، تاریخی و معاصر، پر از برنامه ریزی، اجتماعی و معنای نمادین داشته باشید.

طراحی استاد برای فضاهای عمومی به طور خاص به پیچیدگی های داخلی مدرن شهری با بررسی 5 منطقه پروژه می پردازد:

* داخلی شهری معاصر: طراحی و معنایی. این محدوده پروژه فضایی شهری در باریک ترین معنی است و تمام فضاهای عمومی و عمومی را پوشش می دهد: این طرح مربع ها، مکان های ملاقات و نمادین است، اما همچنین از بین زمین، فضاهای سبز، فضاهای نیمه عمومی .

* فضای عمومی و تعامل اجتماعی: فرایندها و اقدامات. این ناحیه فرایندهای آماده سازی برای این پروژه است که هدف آن شامل جذب چندین ذینفع با ابزار و رویکردهای طراحی شده کانونی (یا جامعه) است. این منطقه همچنین پروژه هایی است که فرم های جدید و روش های جدید ارتباط بین کاربران و بین کاربران و فضا را طراحی می کنند.

* تجهیزات و مبلمان، مواد و فن آوری. این مساحت از جنبه های مادی است که فضا را ایجاد می کند، بلکه از اجزای تکنولوژیکی است که تعامل آن را ایجاد می کند. این هدف در ارتقاء خواص و حس گر فضا با توجه به پایداری محیطی و اجتماعی است.

* ارتباطات، هویت و قلمرو: نام تجاری شهر و طراحی روایی. این محدوده پروژه است که با مقیاس محدوده یا با هویت و میراث ملموس و ملموس مکانها، با یک رویکرد استراتژیک و سیستمیک مواجه است.

* رویدادها و تنظیمات موقت: این حوزه از پروژه دستگاه های کوتاه مدت برای توسعه فعالیت های موقت در فضای شهری است، مانند وقایع جمعی ارتباطی، تفسیری، جشن و طبیعت فرهنگی.

نتایج یادگیری

هدف کارشناسی ارشد، آموزش چهره حرفه ای طراح فضاهای عمومی شهری است که طراح می تواند در توسعه مجدد مناطق غیرمستقیم شهر اقدام کند: مربع ها، سیستم های فضاهای جاده ای، محوطه های بین محوطه یا حل نشده، باغ ها و حیاط های شهری، حیاط ها مبهم است.

اهداف آموزش ویژه ای در جهت توسعه مهارت های ذیل هستند:

 • توانایی تجزیه و تحلیل شرایط مختلف شهری و عناصری که فضاهای جمعی را تحت تاثیر قرار داده و شکل می دهند تا راه حل های جدید را با نیازهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مدرن مطابقت دهند.
 • توانایی تجهیز، مهمان نوازی و جذاب بودن، برای ارزش گذاری هر دو فضایی شهری و فضایی در شهر معاصر به کار می رود؛
 • توانایی طراحی تجهیزات و سیستم های تأسیسات، سیستم های ارتباطی، مواد و روشنایی، جریان ها و رنگ های مفید برای فضای عمومی؛
 • توانایی تنظیم فضاهای شهری به صورت موقت برای رویدادهای فرهنگی، تجاری، احزاب، نشان می دهد؛
 • توانایی مدیریت راهبردهای ارتقاء شهری و منطقهای، از طریق بازسازی و بازسازی فضاهای عمومی؛
 • توانایی درک شبکه ای از بازیگران درگیر در فرایندهای تبدیل فضای عمومی و فعال کردن راهبردهای مناسب گفتگو و مشارکت.
 • توانایی مدیریت فرایندهای پیچیده از مفهوم تا توسعه پروژه های نوآورانه.

بازرگانی

این برنامه به دانش آموزان اجازه می دهد تا در بخش خصوصی و دولتی کار کنند، هر دو به عنوان مشاوران آزاد و به عنوان یکپارچه در سازمان های پیچیده مانند:

 • شرکت های معماری، شرکت های مهندسی، شرکت های طراحی زیر ساخت های شهری.
 • شرکت های فعال در تولید مواد، مبلمان، تجهیزات برای فضاهای در فضای باز.
 • آژانس های فعال در توسعه استراتژی های ارتباطات و بازاریابی شهری.
 • آژانس های فعال در بخش تقویت فرهنگی و یا سازمان وقایع.
 • شرکت های فعال در بازسازی و افزایش مناطق بازرگانی و بازرگانی رها شده.
 • ادارات دولتی در نقش آثار عمومی و مدیران مبلمان شهری
 • انجمن ها و سازمان های غیر انتفاعی است که در فرایندهای بازسازی شهری و یا در زمینه های در حال توسعه بین المللی عمل می کنند.

عنوان صادر شده

در پایان دوره، پس از گذراندن امتحان نهایی، مدرک کارشناسی ارشد سطح اول در "طراحی فضاهای عمومی" Politecnico di Milano اهدا خواهد شد. آزمون نهایی در ارائه و بحث در مورد یک مقاله توسعه یافته در طول دوره کارشناسی ارشد است. کارشناسی ارشد 60 اعتبار، معادل 60 ECTS است. با تکمیل موفقیت آمیز صلاحیت، با توجه به رویه های تعیین شده توسط نظم قلمروی که به آن تعلق دارد و تأیید بعدی توسط همان، ارتباط برقرار می شود، شرکت کننده قادر خواهد بود تعدادی از CFP برابر با آنهایی که توسط قوانین کنونی ایجاد شده است، برای اهداف اطلاعات زیر نشان داده شود. :

 • 30 سالانه FP (CNI)
 • 15 CFP در سال (CNAPPC)

تعلیم

استاد به زبان انگلیسی تحویل خواهد شد .

استاد مدت یکسال است.

طرح آموزشی

دوره 1_ دوره ها / کارگاه های آموزشی _ میلان (9 هفته)

سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی به موضوع طراحی فضاهای عمومی در شهرهای معاصر رسیدگی خواهد کرد. به طور خاص، موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرد: فرایندها، ابزار و زیبایی شناسی برای تبدیل فضاهای شهری در کوتاه مدت و میان مدت برای افزایش هویت شهری محلی و ارتباط با جوامع محلی. این کارگاهها به موضوعات پروژه شامل موارد زیر می شود: استفاده مجدد، برگشت پذیری، رویداد، سرگرمی، راه اندازی، تجهیزات برای توابع جدید.

ماژولهای آموزشی:

 • طراحی برای مناظر شهری معاصر
 • تجهیزات و مبلمان، مواد و فن آوری
 • فضای عمومی و مشارکت اجتماعی: فرایندها و اقدامات
 • رویدادها و تنظیمات موقت

دوره 2_ دوره ها / کارگاه های آموزشی _Madrid (9 هفته)

یک دوره تحصیلی در یک شهر اروپایی که سنت آن در طراحی فضای عمومی ریشه در فرهنگ طراحی دارد ریشه در تاریخ، بلکه در جهان معاصر است. دوره های ارائه شده به طبقه بندی فضای عمومی، بررسی جنبه های مختلف مربوط به برنامه ریزی و مدیریت از طریق مطالعات موردی تاریخی و معاصر مربوط می شود. این کارگاهها موارد مورد بررسی در مورد شهر مادرید را بررسی خواهند کرد.

ماژولهای آموزشی:

 • اصول فضای عمومی
 • فن آوری های جدید و فضای عمومی
 • معناشناسی فضای عمومی: نام تجاری و طراحی روایی
 • مدیریت فضای عمومی: رویه ها و چالش ها

کارگاه Phase 3_Joint (1 هفته)

یک کارگاه فشرده در یک سایت شریک اروپایی، که در آن شما می توانید یک رویکرد به این پروژه را تجربه کنید، تجربیات بیشتری در زمینه های مختلف شهری تجربه کنید.

پروژه فاز 4 تیری و نهایی (600 ساعت)

پس از اتمام دوره ها و کارگاه ها، کارآموزی دانش آموزان را در ارتباط مستقیم با دنیای حرفه ای به ارمغان می آورد.

این کار در شرکت ها و مؤسسات دولتی و خصوصی برای مدت 600 ساعت انجام خواهد شد.

طرح پایان نامه نهایی (FTP) شامل بازسازی کار انجام شده در طی کارآموزی یا پیشنهاد یک پروژه مستقل و بازگشت آن از طریق مطالعات عمیق نظری و طراحی است.

چگونه شرکت کنید

شرایط پذیرش

مدرک دانشگاهی برای کاندیداهای دارای دیپلم یا VO درجه، درجه یا مدرک کارشناسی ارشد / معماری، طراحی، طراحی داخلی، معماری داخلی، طراحی مجموعه، هنرهای زیبا و برای کاندیداهای دارای مدارک معادل .

تعداد دانشجویان پذیرفته شده 20 سال است.

انتخاب به ترتیب زمانی با توجه به تاریخ دریافت درخواست انجام خواهد شد تا تمام مکان های موجود پر شده باشد. انتخاب توسط کمیسیون خواهد بود.

استاد به زبان انگلیسی ارائه شده است

روش پذیرش

برای شرکت در انتخاب، لازم است که درخواست انتخاب را آنلاین در مجازات زیر پر کنید:

 • شهروندان ایتالیایی / خارجی که دارای مدارک تحصیلی در ایتالیا هستند تا ماه دسامبر 2019
 • شهروندان غیر اتحادیه اروپا که دارای مدرک تحصیلی در خارج از نوامبر 2019 هستند

هزینه

هزینه کل این دوره 12،500.00 یورو است.

هزینه دوره به موارد زیر تقسیم می شود:

 • هزینه ثبت نام در Politecnico di Milano € 500.00 برای دانشجو؛
 • هزینه مشارکت برای استاد، مبلغ € 12،000.00 برای هر دانش آموز.

مدت

کارشناسی ارشد دانشگاه در ژانویه 2020 آغاز خواهد شد و در پایان ژانویه سال 2021 پایان خواهد یافت.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

POLI.design operates in the field of design acting as an interface between universities, companies, and professional organizations, institutions, and bodies.

POLI.design operates in the field of design acting as an interface between universities, companies, and professional organizations, institutions, and bodies. اطلاعات محدود