کارشناسی ارشد در طراحی جامع: سلامت و رفاه اجتماعی

عمومی

شرح برنامه

بررسی اجمالی

طراحی جامع: سلامت و رفاه اجتماعی برنامه جدیدی از مطالعات است که فارغ التحصیلان آینده خود را درگیر چالش های پیچیده مرتبط با نقش طراحی در بهبود کیفیت زندگی، رفاه و سلامت عمومی از جمله استفاده از کاربران در روند طراحی.

این برنامه نوآورانه و منحصر به فرد دو ساله مطالعات توسط کارکنان دانشکده طراحی آکادمی هنرهای زیبا در کاتوویتس با کمک و مشاوره از کارشناسان خارجی از موسسات مانند مرکز هلن همیلن برای طراحی، EIDD، TU Delft، دانشگاه هسللت، مردم ژل و سایر کارشناسان فعال در زمینه.

این برنامه به شما کمک خواهد کرد که روش های تحقیق و ابزارهای تحقیقاتی را که رویکرد نظری و عملی به طراحی مدرن را تسهیل می کنند، تسلط یابید. شما نحوه تعریف مسائل کلیدی مفهومی، چگونگی انتخاب ابزار و روش های مناسب برای کاربران کار خود و نحوه تعامل با آنها را در کل فرایند خواهید آموخت. در انجام این کار، شما از جدیدترین روشهای طراحی مبتنی بر محور کاربر، محور و محرمانه بهره مند خواهید شد. شما همچنین می توانید پتانسیل های استفاده از طراحی مجتمع محصولات، تجربه و طراحی تعامل و طراحی اجتماعی و خدمات را بررسی کنید.

با مطالعه روش های تحقیق و تحقیق، آزمایش، نمونه سازی، استفاده از فناوری های پیشرفته و روش های پیاده سازی طراحی، دانش و تجربیات عمیق کسب خواهید کرد. شما در پروژه های واقعی، در شرایط واقعی، همراه با شرکای نهادی و کسب و کار در حوزه ی رفاه اجتماعی کار خواهید کرد.

تجربه و دانش که با ما به دست آورده اید، شما را به عنوان طراح محصول، خدمات، تعاملات و به عنوان یک مشاور طراحی برای شرکت های خصوصی و عمومی آماده می کند. این همچنین زمینه های لازم برای کار در تیم تحقیق و توسعه در موسسات تجاری و علمی فراهم می کند.

پیشنهاد برنامه

طراحی مجتمع محصولات

محصولات و خدمات طراحی شده به طور فزاینده پیچیده شده است. در این استودیو، شما یاد خواهید گرفت که چگونه به نیازهای کاربران خود و نحوه ترکیب جنبه های کسب و کار با چالش های اجتماعی و پتانسیل های تکنولوژیکی بپردازید.

تعاملات طراحی

استودیو بر فرایندها و اصولی است که تعاملات بین افراد، محصولات و خدمات را مدیریت می کند. شما در مورد شیوه هایی که مردم درک واقعیت و نحوه درک آنها در مورد تجربه روزمره خود را یاد خواهند گرفت. شما همچنین طراحی را با هدف پاسخ دادن به انتظارات متغیری مطالعه خواهید کرد و شما یاد خواهید گرفت که چگونه از تکنولوژی های معاصر برای نمونه سازی راه حل های جدید استفاده کنید.

طراحی اجتماعی

طراحی خدمات، محصولات، ارتباطات بصری، و اطلاعات و نیز طراحی محیط ها، شامل یک حس مسئولیت است. راه حل های جدید ممکن است باعث تغییرات در تغییر عادات، رفتار و فعال شدن انسان شود. آنها همچنین ممکن است نوآوری های اجتماعی را معرفی کنند. استودیو به شما مهارت های عملی چگونگی جمع آوری اطلاعات و بررسی راه حل های طراحی را با جذب کاربران در فرآیند خلاق ارائه می دهد. با تشکر از این، طرح های خود را به انتظارات اجتماعی فعلی و آینده (جلسه و همچنین اصول توسعه پایدار) پاسخ خواهند داد.

کار بر روی دیپلم شما

پس از تکمیل دوره اول تحصیلی شما، یکی از سه حوزه موضوعی سمینار (خارج از جعبه، تجاری یا اجتماعی)، استودیوی دیپلم طراحی انتخابی خود و ماژول های اضافی که کار را بر روی دیپلم شما تکمیل می کنند را انتخاب کنید.

شما برای سه دوره (دوم، سوم و چهارم) کار خود را بر روی دیپلم خود انجام خواهید داد. اولین آنها به شما زمان برای جستجوی چالش های طراحی، نقشه برداری زمینه ها و تحلیل های اولیه را داده اند. همه اینها منجر به پایان دادن به طرح کلی کار دیپلم و مفروضات اصلی آن خواهد شد. در اصطلاح زیر شما بر روی مفهوم اصلی دیپلم و نمونه اولیه آن کار خواهید کرد، در حالی که دوره نهایی مطالعات شما زمان برای تست و احتمالا برای اجرای طرح کامل را نیز به شما ارائه می دهد. کار دیپلم شما ممکن است با موسسات خارجی انجام شود.

برنامه های استودیو ها توسط ماژول های زیر تکمیل می شوند:

 • مدیریت طراحی در جهان آینده

مدیریت نوآوری، توسعه محصول جدید، ایجاد استراتژی، ساختار سازی و اجرای طرح ها، ایجاد یک محیط موثر برای اجرای مأموریت و استراتژی سازمانی از طریق طراحی (از جمله نوآوری های اجتماعی).

 • جعبه ابزار طراح

- این دوره شامل کار بر روی مهارت های اساسی طراحی طراحی محصول می شود، مانند طراحی کامپیوتری، ارگونومی، طراحی ارائه، نمونه سازی.

 • آزمایشات مواد

- روش هایی که برای جستجوی تجربی برای مواد جدید، مخلوط و کامپوزیت های مبتنی بر مواد بازیافتی مانند PET، PE، فویل، خرده چوب، لاستیک تایر ساخته شده اند.

 • ادراک و رفتار انسان

- بررسی ادراک و رفتار کاربران از دیدگاه های ارائه شده توسط روش های نجومی، جامعه شناسی و روانشناسی.

 • توسعه پایدار

- ایجاد توسعه پایدار در جامعه، اقتصاد، محیط زیست. روش های خلاقانه ساختن و جنبه های آن (بازیافت، اقتصاد مدور، اقتصاد مشترک، ایجاد یک جامعه آگاه و مراقبت کننده و غیره).

 • فن آوری متصل

- فن آوری های حمایت از ایجاد فضاهای هوشمند، یعنی شهرهای هوشمند، حمل و نقل، محصولات، ساختمان ها، سیستم های انرژی، سیستم های بهداشتی، راه حل های بهبود رفاه و راه حل های زندگی روزمره.

 • روش شناسی طراحی جامع

- روش های شامل کاربران در فرایند طراحی، تحقیق در مورد نیازهای آنها و ایجاد همکاری.

سایر برنامه ها و دوره های توصیه شده در آکادمی:

 • استودیو بین المللی
 • طراحی تجربه خواندن
 • طراحی روایت و قصه گویی تعاملی
 • دوره های درسی مقدماتی

طراحی تحقیقاتی

طراحی تحقیقاتی توسط استخدام از روش های موثر ترین و به روز ترین روش های تحقیق و طراحی پشتیبانی می شود. کیفیت منحصر به فرد آکادمیک آن را از سایر دانشگاه های مرکزی اروپا متمایز می سازد و روشی تحقیقاتی برای طراحی آن است. یک ماژول برای یادگیری و آزمایش روشهای تحقیق معاصر در طراحی طراحی شده است، از کسانی که با روش های مشخص مشخص شده، کسانی که از طراحی مشارکتی، کسانی که نیازهای کاربر را بررسی می کنند، به آن دسته از مداخلات / اتفاقات / تاسیسات پروژه و طراحی سوداگری اختصاص داده شده است.

سمینارها و جلسات بحث

سمینارها و جلسات بحث و گفتگو، زمینه جلسه برای دانشجویان برنامه های تحصیلی در زبان انگلیسی و لهستانی و برای کسانی که طراحی گرافیک و طراحی را مطالعه می کنند. آنها تبادل تجربیات و کارهای بین رشته ای را تسهیل می کنند. آنها زمان خود را برای بررسی، بحث و اصلاح منافع خود و زمینه های موضوعی برای کار دیپلم ارائه می دهند.

این کلاس ها با هدف ارائه دانش عمومی از شرایط فرهنگی و اجتماعی-اقتصادی و پیامدهای آن در طراحی است. مسائل مربوط به تاریخ طراحی، اخلاق، فلسفه، جامعه شناسی و نشانه شناسی در سه حوزه موضوعی ارائه شده است: طراحی در خارج از جعبه، طراحی اجتماعی، و طراحی تجارتی.

سمینارهای دیپلم در سه حوزه موضوعی فوق الذکر اجرا می شود و از کار فردی دانشجویان در مدارک دیپلم خود حمایت می کند. تاکید بر کیفیت بالای تحقیقات لازم برای تکمیل پایان نامه یک دیپلم کتبی است.

کلاس ها به صورت بحث و گفتگو، سخنرانی ها و سخنرانی هایی که توسط اعضای هیئت علمی و کارشناسان خارجی دعوت شده اند تا دوره های مطالعات بین المللی را ترتیب دهند. هر ساله یک سمینار برجسته و برجسته برای چالش های معاصر برای همه سمینارها انتخاب می شود.

روش های مطالعه / تدریس:

 • طرح های خلاقانه
 • سمینارها و بحث ها
 • سخنرانی ها
 • کارگاه ها
 • کار گروهی بین رشته ای،
 • جلسات / آموزش های فردی
 • بحث گروهی، بررسی گروهی و انتقاد گروهی،
 • تحقیقات میدانی مشترک
 • همکاری با شرکای خارجی / مشتریان،
 • یادگیری از دیگران
 • مشارکت کارشناسان خارجی
 • کار فردی

چه چیزی باعث خاص ما می شود؟

 • شما در دانشکده با رده A تحصیل خواهید کرد که بالاترین تمایز ممکن است و علامت تعالی تنها توسط بهترین کمیته علمی توسط کمیسیون اعتباربخشی لهستان، متشکل از کارشناسان دولتی ارزیابی عملکرد تحصیلی در آموزش عالی تركی لهستان است.
 • فردیت شما اینجاست: شما در گروه های کوچک تحصیل خواهید کرد و تحت نظارت و آموزش اعضای با تجربه اعضای هیات علمی که دستاوردهای حرفه ای و علمی آنها در سطح بین المللی شناخته شده است؛
 • شما در یک برنامه نوآورانه مطالعاتی با استفاده از روشهای پیشرفته تدریس و سمینارهای حل مسئله متمرکز بر مسائل جاری شرکت خواهید کرد.
 • کار شما بر مبنای رویکردهای تحقیق مبتنی بر طراحی است؛
 • شما به تجهیزات، روش ها و فن آوری های پیشرفته دسترسی خواهید داشت. شما در یک پردیس مدرن تحصیل می کنید که استودیوی فیلم، کارگاه های مدل سازی و آزمایشگاه های تحقیقاتی را ارائه می دهد.

بعد بین المللی

 • کارکنان بین المللی در آکادمی: علاوه بر کارکنان خود، دانشکده ما همچنین شامل متخصصان موسسات اروپایی پیشرو، از جمله مرکز طراحی هلن همیلن، EIDD، TU Delft، دانشگاه هسلت است.
 • استودیو بین المللی با بازدید از کارشناسان هنر و طراحی تدریس می شود.
 • دانش آموزان در آکادمی طراحی در لندن شرکت دارند، سازمان یافته توسط کارشناسان شورای طراحی، یک سازمان استراتژیک از دولت بریتانیا در استفاده از موثرترین راه حل های طراحی برای توسعه اقتصادی حمایت می کند. این آموزش توسط مصطفی کورتولدو، مدافع طراحی، گوگل توصیه می شود؛ CTO دیجیتال
 • تبادل اراسموس و برنامه ریزی تحصیلی.

پذیرش

چه کسی می تواند درخواست کند؟

ما به دنبال نامزدهای باز است که مایل به کار در تیم بین رشته ای هستند. این برنامه کارشناسی ارشد زبان انگلیسی با هدف آموزش و پرورش خلاق، مسئول و چشم انداز برنامه های آموزشی مانند طراحی، ارتباطات بصری، طراحی گرافیک، معماری، برنامه ریزی شهری، طراحی داخلی، طراحی نمایشگاه و معماری، چند رسانه ای، طراحی تجربه کاربر، طراحی محیطی ، مطالعات فرهنگی، علوم انسانی و علوم اجتماعی.

داوطلبان باید دارای دیپلم BA یا MA و B2 سطح انگلیسی باشند.

شرایط ورود:

 • نمونه کارها (فایل پی دی اف، حداکثر 3 مگابایت)
 • مصاحبه (ارائه برنامه های نامزدی برای آموزش و حرفه در طراحی)

چشم انداز شغلی

فارغ التحصیلان دارای دیپلم در طراحی بسیار مورد پسند و بسیار ارزشمند در بازار کار است. چند مسیر شغلی در بخش خصوصی و دولتی و یا در کالج های کسب و کار وجود دارد.

این برنامه فارغ التحصیلان خود را به عنوان طراحان محصولات، خدمات، تعاملات، فضاهای عمومی و مشاوران طراحی طراحی می کند. همچنین فارغ التحصیلان را برای کار در ریاضی آماده می کند

مجموعه گسترده ای از تخصص های موجود در برنامه کارشناسی ارشد به این معنی است که فارغ التحصیلان واجد شرایط کار در تیم های بین رشته ای هستند که در حال ایجاد طرح های محصول، سیستم های اطلاعات بصری و رابط، خدمات، نمایشگاه و طراحی محیطی هستند. شایستگی هایی که در طول مطالعات آنها به دست آمد، به فارغ التحصیلان اجازه می دهد تا کارشناس طراحی راه حل های نوآورانه شوند و آنها را در بازار کار بسیار رقابتی کند.

مهارت ها و شایستگی های فارغ التحصیلان

 • حل مشکل پیچیده؛
 • تفکر انتقادی همراه با تحلیل چند بعدی از مشکلات و چالش های پیچیده جهان معاصر. این ترکیب با توانایی یافتن مسیرهای جدید برای توسعه است؛
 • تفکر خلاق شامل توانایی تشخیص نیازهای کاربران و توانایی ایده های جدید بر اساس چنین تشخیصات است.
 • هوش هیجانی - همدلی و درک عمیق از نیازها و انتظارات دیگران درگیر شدن با اصول طراحی وجدان؛
 • توانایی ایجاد و هماهنگی کار گروه های طراحی پیچیده و بین رشته ای؛
 • آگاهی از نقش طراحی در افزایش اثربخشی و توسعه خدمات، شرکت ها و موسسات.
آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

We are artists, designers and researchers. The Academy of Fine Arts in Katowice is a meeting place, a field for exchanging ideas around active participation in culture, critical perception and social ... اطلاعات بیشتر

We are artists, designers and researchers. The Academy of Fine Arts in Katowice is a meeting place, a field for exchanging ideas around active participation in culture, critical perception and social change. اطلاعات محدود