کارشناسی ارشد در طراحی برای آینده مشتقات

عمومی

شرح برنامه

معرفی

استاد طراحی در آينده های مشتاق (MDEF) توسط موسسه معماری پیشرفته کاتالونیا و مدرسه طراحی و مهندسی ELISAVA بارسلونا در همکاری با آکادمی Fab برگزار می شود.

استاد یک تجربه نه ماهه است (در حال حاضر ، سال دوم در حال تدوین است) برای دانشجویانی که می خواهند علایق تمرکز خود را گسترش دهند و مهارتهای لازم را بدست آورند تا اعتراضات را به نمونه های اولیه ، ایده ها به عمل تبدیل کنند و افرادی که درگیر مأموریت تبدیل هستند. وضعیت فعلی امور در جامعه. این برنامه در چهار مرحله مهم ساختار یافته است: اکتشاف ، ابزار دقیق ، بازتاب و کاربرد. از طریق این چهار مرحله ، استاد سعی در ارائه چشم انداز و ابزاری استراتژیک برای طراحان ، جامعه شناسان ، اقتصاددانان و دانشمندان رایانه دارد تا در محیط های حرفه ای متعدد تبدیل به عوامل تغییر و تحول شوند. تمرکز این برنامه در طراحی مداخلات در قالب محصولات ، سکوها و استقرارهایی است که با هدف تولید آینده های جدید در حال ظهور ، با تجزیه و تحلیل قبلی چالش های فعلی در جامعه و صنعت است.

به منظور طراحی و آزمایش مداخلات در دنیای واقعی ، دانشجویان به کار در مقیاسهای مختلف (از بیت تا جغرافیا) تشویق می شوند. محتوای نظری و عملی در این برنامه یک سفر اکتشافی را برای درک و نقد نقش فن آوری های مختل کننده - ساخت دیجیتال ، بلوک های زنجیره ای ، زیست شناسی مصنوعی ، هوش مصنوعی ، از جمله دیگر - در تحول نظم ایجاد شده ارائه می دهد. در عین حال ، در طی MDEF دانشجویان یک پروفایل ترکیبی ایجاد می کنند که مجموعه های مختلف مهارت (فنی و انسانی) را در هم می آمیزد که در اجرای پروژه ها کاربرد دارد.

فارغ التحصیلان این استادان دیدگاه وسیع و آگاهانه از تاثیر فن آوری در کسب و کار، آموزش، جامعه و فرهنگ داشته و نمونه های اولیه و آزمایش برخی از این فن آوری ها را در استودیوها (تحقیق، طراحی و توسعه) خواهند داشت. در طول کارشناسی ارشد، یک سری از همکاری های بالقوه با صنعت، دولت و دیگر بخش های حرفه ای برای تشویق پروژه های تاثیر گذار تر تشویق خواهد شد. IAAC و Fab Lab بارسلونا با سازمان های زیر همکاری کرده اند: نایک، IKEA، ایرباس، فستول، Ajuntament de Barcelona، UN-Habitat و دیگران. ELISAVA با شرکت هایی مانند Agbar، Cisco Systems، Hewlett Packard، DUPONT، SUEZ، SEAT، YAMAHA همکاری کرده است.

MDEF در BRIEF
نسخه چاپ 3
درجه کارشناسی ارشد طراحی برای آینده های ظریف
کارگردانان توماس دیز ، اسکار تومیکو
وام 75 ECTS
مدت زمان 9 ماه از اکتبر 2020 تا ژوئن 2021 - تمام وقت
زبان انگلیسی
شهریه شهریه

غیر اتحادیه اروپا: 16.000 €

اتحادیه اروپا: 12.800 €

پذیرش لیسانس یا مدرک بالاتر در طراحی صنعتی ، طراحی محصول ، طراحی شهری ، طراحی گرافیکی ، طراحی تعامل ، علوم کامپیوتر ، مهندسی (مکانیک ، شیمیایی ، محصول ، مواد) ، جامعه شناسی ، مردم شناسی ، اقتصاد و سایر حرفه های مرتبط.

چرا آینده ی آینده را طراحی کنیم؟

ما در لحظه ای از تغییرات سریع زندگی می کنیم که پارادایم های جدید اقتصادی، محیط زیستی و اجتماعی به وضعیت موجود جامعه صنعتی 150 ساله چالش می کشد. بیوسفر، بازارهای مالی، ساختارهای خانوادگی، مدل های تجاری در توسعه محصول و جامعه به طور کلی در یکی از مهم ترین دوره های گذار تاریخ بشری به چالش کشیده می شود. در حالی که انقلاب صنعتی منافع بی شماری را برای جامعه ایجاد کرد، ما اکنون با فراوانی از مشکلات پیچیده و همپوشانی مواجه هستیم که مدل تولیدی ما را تغییر می دهد: تغییرات اقلیمی، عدم تملک اجتماعی و تمرکز بر ثروت و قدرت. سدریک قیمت یک بار پرسید: فناوری جواب است، اما سوال این بود؟ این لحظه ای است که ما برای تشکیل سوالات جدید برای فن آوری برای تعریف نقشش در جامعه، برای ایجاد امیدوار کننده و حیاتی برای آینده بشری برای رشد، و نه فقط زنده ماندن، لحظه ای است.

تحولات مداوم در صنعت، تحت یک پارادایم تولید جدید که توسط تولید پیشرفته پشتیبانی می شود، اشکال جدیدی از اطلاعات مصنوعی، علوم مواد جدید و یا سیستم های متصل شده، فرصت های بی پایان را برای بازتولید اثرات منفی فعالیت های محور انسان بر روی سیاره زمین باز می کنند. بعضی از این فناوری های نوظهور (ساخت دیجیتال، زیست شناسی مصنوعی، هوش مصنوعی، بلوک چینی، به نام چند) هم اکنون سازوکار های ایجاد شده را تحت تاثیر قرار می دهند که در آن مدل مولد ما عمل می کند و باعث ایجاد تحولات گسترده فرهنگی در جامعه می شود. اگر عصر دستگاه با هدف ایجاد زیستگاه انسان با ایجاد رابط با منابع طبیعی از طریق علم و فن آوری، ماهیت همه جاذبه فن آوری های دیجیتال، بیان و هماهنگ سازی سریع سیستم ها در مقیاس های مختلف، بیولوژیکی و مصنوعی، مورد نیاز است. در عین حال، ظهور چنین ابزارهای جدید و تکنولوژی ها، ما را به ایجاد خروجی های متفاوت از آنچه که قبلا می دانیم و برای ایجاد آینده احتمالی برای زندگی (انسان و غیر انسانی) در این سیاره نیاز دارد.

پیچیدگی دوره گذار فعلی معمولا منجر به ایجاد مشکلات شریرانه و یا مشکلات بدون راه حل می شود که باید از دیدگاه چند رشته ای و همکاری مورد توجه قرار گیرد. رویکرد ما این نیست که به عکسهای ماه نگاه کنیم، ما پیشنهاد می دهیم مداخلات کوچک در مقابله با چالش های بزرگ در مقیاس بزرگ، به منظور حل مشکلات شرورانه و به جای حل آنها با راه حل های تک.

به همین دلیل است که ما با یکی از بهترین آموزشگاه های طراحی و مهندسی در جهان ، به همراه برنامه آموزشی گسترده تر توزیع شده و یکی از شرکتهای آشکار در حال ظهور ، همکاری جدی را بین یکی از موسسات برجسته دنیا در زمینه فناوری و آزمایش مانند IAAC برقرار می کنیم. بارسلونا و اروپا.

کارشناسی ارشد طراحی برای آینده مشتقات فلسفه و روش شناسی خود را در ساختار و مکانیزم های عملکرد خود قرار می دهد، با جذب دانشجویان به یک سفر شخصی و جمعی به سوی ایجاد آینده آیند، راه رسیدن به آنها، و به دست آوردن مهارت برای پیش بینی، درک و آزمایش آنها در دنیای واقعی.

به همین دلیل است که ما در حال ایجاد یک همکاری منحصر به فرد بین موسسه معماری پیشرفته کاتالونیا و مدرسه طراحی و مهندسی ELISAVA در همکاری با آکادمی Fab و آکادمی تقریبا هر چیزی، و همچنین دیگر شرکای مانند Space10، Kickstarter، Seeed استودیو، در میان دیگران به زودی اعلام خواهد شد.

ساختار علمی

کارشناسی ارشد طراحی آینده آتی (MDEF) به ترتیب در سه اکتبر (اکتبر، ژانویه، مارچ، آوریل و ژوئن) صورت می گیرد، هر کدام شامل طراحی استودیو، سفر تحقیقاتی، سمینارهای مکمل و رویدادهای مربوطه است.

استودیو Design بخش اصلی برنامه است: آنها به آزمایش های دنیای واقعی و توسعه اجتماعی و فنی می پردازند. در طول سال ، دانش آموزان با کار بر روی سناریوهای زندگی واقعی ، مهارت های فنی ، زیبایی شناسی و مفهومی را توسعه می دهند. جلسات سمینار به منظور کشف حوزه های خاص دانش طراحی شده و توسط متخصصان مربوطه اعم از پزشکان و محققان تحویل داده می شود. در طول سال تحصیلی ، کارشناسان بین المللی در زمینه طراحی و فناوری های نوظهور به عنوان مدرس مهمان در این برنامه شرکت خواهند کرد.

در این استاد، ما دانش آموزان روش شناسی، و نه مجموعه ای از قوانین طلایی که در تخصیص داده شده اعمال می شود، تدریس نمی شود. در عوض، MDEF را به عنوان یک سفر و اکتشاف در مورد نحوه نمایش پروژه ها برای معرفی خروجی های جدید معرفی می کنیم.

ما دوست داریم از دانش آموزان در توسعه هویت و دیدگاه خود حمایت کنیم و آنها را تشویق کنیم تا مجموعه ای از مهارت ها، دانش و نگرش منحصر به فرد خود را به منظور حرکت نااطمینی در هنگام طراحی آینده احتمالی. کارشناسی ارشد طراحی برای آینده فوری، سفر به موقع و ابعاد متعدد است، که در هنگام عبور از نقطه نظر جدید، درک و انتقال ایده ها به پروژه ها باز می شود. این ابعاد عبارتند از:

  • اکتشاف: ما دانش آموزان را به مجموعه ای از فن آوری هایی که توانایی مانع درک کنونی ما در مورد جامعه، صنعت و اقتصاد را در اختیار دارند، در معرض دید قرار می دهیم.
  • بازتاب: ما از دانش آموزان در توسعه هویت و مجموعه ای از مهارت ها، دانش و نگرش به عنوان طراحان آینده احتمالی حمایت خواهیم کرد.
  • ابزار دقیق: ما مجموعه ای از مهارت ها و ابزارهایی را ارائه می دهیم که به ایده های خود در نمونه های اولیه و نمونه های اولیه به محصولات کمک می کند که می تواند در طول فرایند طراحی آزمایش و تکرار شود.
  • کاربرد: ما دانش آموزان را تشویق خواهیم کرد تا فرهنگ ساخت، که در آن نمونه سازی به عنوان یک ژنراتور از دانش عمل می کند، و مداخلات به عنوان پیام دهنده ای از یک آینده ای می رسند که می خواهد وارد شود.

کارشناسی ارشد طراحی برای آینده مشتقات با پلت فرم Exploring Emergent Futures در کالج سلطنتی هنر لندن متصل شده است که توسط James Tooze و Tomas Diez از سال 2015 توسعه یافته است و اکنون توسط جیمز و الیزابت کوربن رهبری می شود.

MDEF - سال اول

این برنامه به شرح زیر ساخته شده است:

  • دوره 1 - درک نحوه طراحی آینده آتی
  • دوره 2 - پیش بینی شرایط ظهور
  • دوره 3 - Intervene، ایجاد گمانه زنی های آینده

MDEF - سال دوم

این برنامه در چهار مرحله به علاوه یک (4 1) مرحله تشکیل شده است:

توسعه و اجرای پروژه (TBA) *

مشخصات دانشجویی

برنامه MDEF برای طراحان ، جامعه شناسان ، دانشمندان رایانه ، اقتصاددانان ، انسان شناسان ، کارآفرینان فناوری و تغییر دهندگان که به دنبال یک مسیر شغلی ترکیبی برای تصور و تولید ایده های تأثیرگذار برای دگرگونی جهان هستند ، توصیه می شود. این استاد دارای مؤلفه بالایی از یادگیری دستی و یادگیری مبتنی بر پروژه است که در آن از دانشجویان خواسته می شود تا ایده های بزرگ را به استراتژی های طراحی ، نمونه های اولیه و مداخلات برای آزمایش در دنیای واقعی تبدیل کنند ، با تمرکز بر بارسلونا اما در سطح جهانی با سایر شهرها متصل می شوند.

نامزدهای کارشناسی ارشد طراحی برای آینده مشتقات حرفه ای از طراحی صنعتی، طراحی محصول، طراحی شهری، طراحی گرافیک، طراحی تعامل، کامپیوتر، مهندسی (مکانیک، شیمی، محصول، مواد)، جامعه شناسی، مردم شناسی، اقتصاد و دیگر حرفه های مرتبط

پس از اتمام موفق کارشناسی ارشد، دانش آموزان به انجمن های فارغ التحصیلان IAAC و ELISAVA ملحق خواهند شد. انجمن فارغ التحصیلان IAAC یک شبکه فعال و پویا از متخصصان چشم انداز در سراسر جهان است، اصول و کاربردهای ساخت دیجیتال، طراحی و معماری، تحقیق در زمینه ابتکارات علمی و تحقیقاتی جدید، منافع برنده جایزه یا کار برای موسسات و موسسات تحسین شده بین المللی است.

فارغ التحصیلان ELISAVA ماموریت ترویج توسعه مستمر و حرفه ای دانشجویان سابق ELISAVA را ترویج می کنند. به همین دلیل است که آن را به عنوان یک فضای مشارکتی برای تنوع و متنوع ایجاد کرده و جهت ایجاد انگیزه رهبری، همکاری و کارآفرینی از طریق ارزش های استراتژیک مانند طراحی، تکنولوژی، با هدف پاسخ دادن به نیازهای جامعه امروز به کار گرفته شده است.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The IAAC (Institute for Advanced Architecture of Catalonia) is a center for research, education, production, and outreach, with the mission of envisioning the future habitat of our society and buildin ... اطلاعات بیشتر

The IAAC (Institute for Advanced Architecture of Catalonia) is a center for research, education, production, and outreach, with the mission of envisioning the future habitat of our society and building it in the present. اطلاعات محدود