معرفی

استاد طراحی در آينده های مشتاق (MDEF) توسط موسسه معماری پیشرفته کاتالونیا و مدرسه طراحی و مهندسی ELISAVA بارسلونا در همکاری با آکادمی Fab برگزار می شود.

استاد تجربه 9 ماهه (در حال حاضر، دومین سال در حال توسعه است) برای دانش آموزانی که مایل به گسترش منافع تمرکز خود هستند و مهارت های لازم را برای تبدیل اعتراض به نمونه های اولیه، ایده ها به اقدامات و کسانی که در ماموریت تبدیل هستند، تجربه می کنند وضعیت فعلی امور در جامعه. این برنامه در چهار مرحله مهم است: اکتشاف، ابزار دقیق، بازتاب و کاربرد. از طریق این چهار مرحله، استاد با هدف ارائه دیدگاه استراتژیک و ابزار برای طراحان، جامعه شناسان، اقتصاددانان و دانشمندان کامپیوتر، برای تبدیل شدن به عواملی از تغییر در محیط های مختلف حرفه ای است. تمرکز برنامه در طراحی مداخلات در قالب محصولات، پلت فرم و استقرار است که هدف آن تولید آینده آتی جدید است، با تجزیه و تحلیل گذشته از چالش های موجود در جامعه و صنعت.

دانش آموزان به منظور طراحی و تست مداخلات در دنیای واقعی تشویق می شوند تا در مقیاس های چندگانه (از بیت به جغرافیا) کار کنند. محتوای تئوری و عملی در این برنامه، یک سفر اکتشافی برای درک و نقد نقش فناوری های مخرب - ساخت دیجیتال، بلوکچین، زیست شناسی مصنوعی، هوش مصنوعی، و غیره - در تحقق نظم موجود است. در همان زمان، دانش آموزان MDEF یک نمایه هیبریدی ایجاد می کنند که مجموعه های مختلفی از مهارت (فنی و انسانی) را که در اجرای پروژه ها اعمال می شود، ترکیب می کند.

فارغ التحصیلان این استادان دیدگاه وسیع و آگاهانه از تاثیر فن آوری در کسب و کار، آموزش، جامعه و فرهنگ داشته و نمونه های اولیه و آزمایش برخی از این فن آوری ها را در استودیوها (تحقیق، طراحی و توسعه) خواهند داشت. در طول کارشناسی ارشد، یک سری از همکاری های بالقوه با صنعت، دولت و دیگر بخش های حرفه ای برای تشویق پروژه های تاثیر گذار تر تشویق خواهد شد. IAAC و Fab Lab بارسلونا با سازمان های زیر همکاری کرده اند: نایک، IKEA، ایرباس، فستول، Ajuntament de Barcelona، UN-Habitat و دیگران. ELISAVA با شرکت هایی مانند Agbar، Cisco Systems، Hewlett Packard، DUPONT، SUEZ، SEAT، YAMAHA همکاری کرده است.

غیر اتحادیه اروپا: 16.000 €

اتحادیه اروپا: 12.800 €

پذیرش لیسانس یا مدرک لیسانس در طراحی صنعتی، طراحی محصول، طراحی شهری، طراحی گرافیک، طراحی تعامل، دانش کامپیوتری، مهندسی (مکانیک، شیمی، محصول، مواد)، جامعه شناسی، مردم شناسی، اقتصاد و سایر حرفه های مرتبط.

چرا آینده ی آینده را طراحی کنیم؟

ما در لحظه ای از تغییرات سریع زندگی می کنیم که پارادایم های جدید اقتصادی، محیط زیستی و اجتماعی به وضعیت موجود جامعه صنعتی 150 ساله چالش می کشد. بیوسفر، بازارهای مالی، ساختارهای خانوادگی، مدل های تجاری در توسعه محصول و جامعه به طور کلی در یکی از مهم ترین دوره های گذار تاریخ بشری به چالش کشیده می شود. در حالی که انقلاب صنعتی منافع بی شماری را برای جامعه ایجاد کرد، ما اکنون با فراوانی از مشکلات پیچیده و همپوشانی مواجه هستیم که مدل تولیدی ما را تغییر می دهد: تغییرات اقلیمی، عدم تملک اجتماعی و تمرکز بر ثروت و قدرت. سدریک قیمت یک بار پرسید: فناوری جواب است، اما سوال این بود؟ این لحظه ای است که ما برای تشکیل سوالات جدید برای فن آوری برای تعریف نقشش در جامعه، برای ایجاد امیدوار کننده و حیاتی برای آینده بشری برای رشد، و نه فقط زنده ماندن، لحظه ای است.

تحولات مداوم در صنعت، تحت یک پارادایم تولید جدید که توسط تولید پیشرفته پشتیبانی می شود، اشکال جدیدی از اطلاعات مصنوعی، علوم مواد جدید و یا سیستم های متصل شده، فرصت های بی پایان را برای بازتولید اثرات منفی فعالیت های محور انسان بر روی سیاره زمین باز می کنند. بعضی از این فناوری های نوظهور (ساخت دیجیتال، زیست شناسی مصنوعی، هوش مصنوعی، بلوک چینی، به نام چند) هم اکنون سازوکار های ایجاد شده را تحت تاثیر قرار می دهند که در آن مدل مولد ما عمل می کند و باعث ایجاد تحولات گسترده فرهنگی در جامعه می شود. اگر عصر دستگاه با هدف ایجاد زیستگاه انسان با ایجاد رابط با منابع طبیعی از طریق علم و فن آوری، ماهیت همه جاذبه فن آوری های دیجیتال، بیان و هماهنگ سازی سریع سیستم ها در مقیاس های مختلف، بیولوژیکی و مصنوعی، مورد نیاز است. در عین حال، ظهور چنین ابزارهای جدید و تکنولوژی ها، ما را به ایجاد خروجی های متفاوت از آنچه که قبلا می دانیم و برای ایجاد آینده احتمالی برای زندگی (انسان و غیر انسانی) در این سیاره نیاز دارد.

پیچیدگی دوره گذار فعلی معمولا منجر به ایجاد مشکلات شریرانه و یا مشکلات بدون راه حل می شود که باید از دیدگاه چند رشته ای و همکاری مورد توجه قرار گیرد. رویکرد ما این نیست که به عکسهای ماه نگاه کنیم، ما پیشنهاد می دهیم مداخلات کوچک در مقابله با چالش های بزرگ در مقیاس بزرگ، به منظور حل مشکلات شرورانه و به جای حل آنها با راه حل های تک.

به همین دلیل است که ما ایجاد یک همکاری قوی بین یکی از موسسات برجسته در جهان در فن آوری و آزمایش مانند IAAC، با یکی از بهترین مدارس طراحی و مهندسی در جهان، همراه با برنامه آموزشی گسترده تر و یکی از شرکت های مخرب در حال ظهور بارسلونا و اروپا.

کارشناسی ارشد طراحی برای آینده مشتقات فلسفه و روش شناسی خود را در ساختار و مکانیزم های عملکرد خود قرار می دهد، با جذب دانشجویان به یک سفر شخصی و جمعی به سوی ایجاد آینده آیند، راه رسیدن به آنها، و به دست آوردن مهارت برای پیش بینی، درک و آزمایش آنها در دنیای واقعی.

به همین دلیل است که ما در حال ایجاد یک همکاری منحصر به فرد بین موسسه معماری پیشرفته کاتالونیا و مدرسه طراحی و مهندسی ELISAVA در همکاری با آکادمی Fab و آکادمی تقریبا هر چیزی، و همچنین دیگر شرکای مانند Space10، Kickstarter، Seeed استودیو، در میان دیگران به زودی اعلام خواهد شد.

ساختار علمی

کارشناسی ارشد طراحی آینده آتی (MDEF) به ترتیب در سه اکتبر (اکتبر، ژانویه، مارچ، آوریل و ژوئن) صورت می گیرد، هر کدام شامل طراحی استودیو، سفر تحقیقاتی، سمینارهای مکمل و رویدادهای مربوطه است.

استودیوهای طراحی بخش اصلی این برنامه هستند: آنها تمرکز خود را بر آزمایشات واقعی و توسعه اجتماعی و فنی می گذارند. در طول سال، دانش آموزان در حال توسعه مهارت های فنی، زیبایی شناختی و مفهومی با کار بر روی سناریوهای واقعی زندگی خواهند کرد. جلسات سمینارها برای تحقق بخشیدن به حوزه های خاص طراحی شده و توسط کارشناسان مربوطه، از جمله پزشکان و محققان، تحویل داده می شود. در طول سال تحصیلی، کارشناسان بین المللی در زمینه طراحی و فناوری های نوظهور به عنوان سخنرانان مهمان کمک خواهند کرد.

در این استاد، ما دانش آموزان روش شناسی، و نه مجموعه ای از قوانین طلایی که در تخصیص داده شده اعمال می شود، تدریس نمی شود. در عوض، MDEF را به عنوان یک سفر و اکتشاف در مورد نحوه نمایش پروژه ها برای معرفی خروجی های جدید معرفی می کنیم.

ما دوست داریم از دانش آموزان در توسعه هویت و دیدگاه خود حمایت کنیم و آنها را تشویق کنیم تا مجموعه ای از مهارت ها، دانش و نگرش منحصر به فرد خود را به منظور حرکت نااطمینی در هنگام طراحی آینده احتمالی. کارشناسی ارشد طراحی برای آینده فوری، سفر به موقع و ابعاد متعدد است، که در هنگام عبور از نقطه نظر جدید، درک و انتقال ایده ها به پروژه ها باز می شود. این ابعاد عبارتند از:

  • اکتشاف: ما دانش آموزان را به مجموعه ای از فن آوری هایی که توانایی مانع درک کنونی ما در مورد جامعه، صنعت و اقتصاد را در اختیار دارند، در معرض دید قرار می دهیم.
  • بازتاب: ما از دانش آموزان در توسعه هویت و مجموعه ای از مهارت ها، دانش و نگرش به عنوان طراحان آینده احتمالی حمایت خواهیم کرد.
  • ابزار دقیق: ما مجموعه ای از مهارت ها و ابزارهایی را ارائه می دهیم که به ایده های خود در نمونه های اولیه و نمونه های اولیه به محصولات کمک می کند که می تواند در طول فرایند طراحی آزمایش و تکرار شود.
  • کاربرد: ما دانش آموزان را تشویق خواهیم کرد تا فرهنگ ساخت، که در آن نمونه سازی به عنوان یک ژنراتور از دانش عمل می کند، و مداخلات به عنوان پیام دهنده ای از یک آینده ای می رسند که می خواهد وارد شود.

کارشناسی ارشد طراحی برای آینده مشتقات با پلت فرم Exploring Emergent Futures در کالج سلطنتی هنر لندن متصل شده است که توسط James Tooze و Tomas Diez از سال 2015 توسعه یافته است و اکنون توسط جیمز و الیزابت کوربن رهبری می شود.

MDEF - سال اول

برنامه به شرح زیر است:

  • دوره 1 - درک نحوه طراحی آینده آتی
  • دوره 2 - پیش بینی شرایط ظهور
  • دوره 3 - Intervene، ایجاد گمانه زنی های آینده

MDEF - سال دوم

این برنامه در چهار مرحله به علاوه یک (4 1) مرحله تشکیل شده است:

توسعه و اجرای پروژه (TBA) *

مشخصات دانشجویی

برنامه MDEF برای طراحان، جامعه شناسان، دانشمندان کامپیوتر، اقتصاددانان، انسان شناسان، کارآفرینان فناوری و تغییرات سازمانی که به دنبال یک مسیر شغلی ترکیبی برای تصور و تولید ایده های تاثیر گذار برای تبدیل جهان هستند، توصیه می شود. این استاد دارای کامپوننت کاملی از یادگیری مبتنی بر یادگیری و یادگیری مبتنی بر پروژه است که در آن دانش آموزان خواهان تبدیل ایده های بزرگ به استراتژی های طراحی، نمونه های اولیه و مداخلات هستند که در دنیای واقعی مورد آزمایش قرار می گیرند، اما بر روی بارسلونا متمرکز شده اما در سراسر جهان با دیگر شهرهای همکاری می کنند.

نامزدهای کارشناسی ارشد طراحی برای آینده مشتقات حرفه ای از طراحی صنعتی، طراحی محصول، طراحی شهری، طراحی گرافیک، طراحی تعامل، کامپیوتر، مهندسی (مکانیک، شیمی، محصول، مواد)، جامعه شناسی، مردم شناسی، اقتصاد و دیگر حرفه های مرتبط

پس از اتمام موفق کارشناسی ارشد، دانش آموزان به انجمن های فارغ التحصیلان IAAC و ELISAVA ملحق خواهند شد. انجمن فارغ التحصیلان IAAC یک شبکه فعال و پویا از متخصصان چشم انداز در سراسر جهان است، اصول و کاربردهای ساخت دیجیتال، طراحی و معماری، تحقیق در زمینه ابتکارات علمی و تحقیقاتی جدید، منافع برنده جایزه یا کار برای موسسات و موسسات تحسین شده بین المللی است.

فارغ التحصیلان ELISAVA ماموریت ترویج توسعه مستمر و حرفه ای دانشجویان سابق ELISAVA را ترویج می کنند. به همین دلیل است که آن را به عنوان یک فضای مشارکتی برای تنوع و متنوع ایجاد کرده و جهت ایجاد انگیزه رهبری، همکاری و کارآفرینی از طریق ارزش های استراتژیک مانند طراحی، تکنولوژی، با هدف پاسخ دادن به نیازهای جامعه امروز به کار گرفته شده است.

برنامه آموزش در:
  • انگلیسی

مشاهده 4 برنامه دیگر ارائه شده توسط Institute for Advanced Architecture of Catalonia - IAAC »

آخرین به روز رسانی مارس 26, 2019
این دوره واقع در پردیس
Start Date
اکتبر 2019
Duration
تمام وقت
Price
12,800 EUR
(غیر اتحادیه اروپا: 16.000 € / اتحادیه اروپا: 12.800 €)
بر اساس مکان
بر اساس تاریخ
Start Date
اکتبر 2019
آخرین مهلت تقاضا

اکتبر 2019