کارشناسی ارشد در روزنامه نگاری

عمومی

شرح برنامه

آیا شما به اخبار علاقه مند هستید و آیا می خواهید گزارش های فعلی را گزارش و تحلیل کنید؟ آیا می خواهید بدانید که چرا روزنامه نگاری به این سرعت تغییر می کند؟

این برنامه با محوریت بین المللی ، دانش آموزان را از نقاط مختلف جهان برای تبدیل شدن به روزنامه نگار ، آموزش می دهد ، با دانش علمی عمیق در زمینه مطالعات روزنامه نگاری که توسط محققان روزنامه نگاری ارائه شده توسط محققان روزنامه نگاری و آموزش فشرده توسط روزنامه نگاران باتجربه ، پایه و اساس محکمی را در مهارتهای مورد نیاز ارائه می دهد. امروز در روزنامه نگاری موفق شوید.

دوره های مطالعات روزنامه نگاری نظری ، دانشجویان را قادر می سازد تا در مورد ماهیت روزنامه نگاری به عنوان یک حرفه تأمل کنند و تفکر انتقادی را در مورد آینده گزارشگری اخبار تحریک کنند. شما خواهید آموخت که چگونه فرهنگ روزنامه نگاری و تحولات جهانی سازی ، شهروندی ، سیاست و روزنامه نگاری دیجیتالی در حالی که یاد می گیرید چگونه از روش ها و تئوری های مناسب تحقیق در تحقیقات دانشگاهی تجربی متمرکز بر درک حوزه روزنامه نگاری استفاده کنید ، به هم پیوند می خورند.

دوره کارشناسی ارشد انگلیسی تدریس در روزنامه نگاری یک سال و نیم طول می کشد و بار مطالعه آن 90 ECTS است. در دو نیمسال اول ، دانشجویان دوره های دانشگاهی را می گذرانند و مهارت های روزنامه نگاری را تمرین می کنند. در ترم سوم و آخر دانش آموزان روی پایان نامه کارشناسی ارشد خود کار می کنند. آنها همچنین یک سمینار تحقیق دوم را می گذرانند یا کارآموزی را با یک سازمان خبری می گذرانند.

چرا این برنامه را در Groningen مطالعه کنید؟

 • آموزش دستی در گروه های کوچک؛
 • جدیدترین امکانات اتاق خبر؛
 • هدف از ایجاد یک ذهنیت چندرسانه ای است.
 • ترکیبی منحصر به فرد از مهارت های عملی و بازتاب دانشگاهی.

دانش آموزان برای تولید اخبار خود به امکانات حرفه ای مانند اتاق خبر منحصر به فرد با منطقه آموزش ، ایستگاه های کاری قدرتمند ، استودیوی رادیو و تلویزیون ، ویرایش اتاق ها و تجهیزات ضبط دسترسی دارند. این برنامه با کارفرمایان و ارائه دهندگان کارآموزی رابطه بسیار خوبی دارد. این بخش به همکاری دیرینه خود با پخش کننده عمومی هلندی NOS در زمینه تحصیلات و تحقیقات دانشگاهی افتخار می کند و با دانشگاه هایی در شفیلد و کاردیف (انگلیس) وابسته است.

برنامه

سال 1

دو ترم اول برنامه موازی دوره ها در مهارت های روزنامه نگاری و مطالعات روزنامه نگاری را نشان می دهد.

دوره های آموزشی

 • مطالعات روزنامه نگاری 1: تئوری (5 EC)
 • مطالعات روزنامه نگاری 2: روش شناسی (5 EC)
 • مهارتهای روزنامه نگاری I (5 EC)
 • روزنامه نگاری مهارت های دوم (5 EC)
 • مهارتهای روزنامه نگاری III (5 EC)
 • تخصص نظری: روزنامه نگاری جهانی (5 EC ، اختیاری)
 • تخصص نظری: روزنامه نگاری و فرهنگ سیاسی (5 EC ، اختیاری)
 • تجارت و اخلاق (5 EC)
 • مهارت های روزنامه نگاری IV (5 EC)
 • روزنامه نگاری مهارت های V (10 EC)
 • سمینار تحقیقاتی I (10 EC)

برنامه تحصیلی

90 برنامه درسی ECTS 55٪ تئوری دانشگاهی و 45٪ مهارت روزنامه نگاری است. دوره های تئوری آکادمیک شامل تخصص های نظری مانند روزنامه نگاری و فرهنگ سیاسی و روزنامه نگاری جهانی ، سمینارهای تحقیقاتی با نگاهی به موضوعاتی مانند اخبار و مخاطبان و البته پایان نامه کارشناسی ارشد است. دوره های مهارت روزنامه نگاری شامل موضوعاتی مانند گزارش بین المللی ، نوشتن ویژگی ، تلویزیون ، روزنامه نگاری آنلاین و رادیو زنده است. دوره کارآموزی دو ماهه با یک سازمان خبری اختیاری است.

تحصیل خارج از کشور

 • تحصیل در خارج از کشور اختیاری است
 • حداکثر 10 EC

مجاز به گذراندن دوره کارآموزی در خارج از کشور است. با این وجود امکان انجام مبادله در خارج از کشور وجود ندارد.

شرایط ورود

شرایط پذیرش

دیپلم هلندی

الزامات خاص اطلاعات بیشتر
موضوع اضافی

برای دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس هلندی هستند ، بسته ای از 30 اعتبار ECTS در دوره های مربوط به روزنامه نگاری (مقدماتی) جزئی ( University of Groningen ) یا بسته مشابه از دانشگاه دیگر توصیه می شود.

آزمون ورود

هنگامی که پرونده شما توسط دفتر پذیرش مرکزی بارگذاری و ارزیابی شد ، آنها پرونده شما را به هیئت پذیرش ما ارسال کردند. سپس آزمون پذیرش دریافت خواهید کرد. آزمون پذیرش شامل دو بخش است: نوشتن مقاله (کوتاه) در مورد یک موضوع خاص در مطالعات روزنامه نگاری ، و انتخاب شخصی از 5 خبر برتر بین المللی / محلی با توضیحی درباره اهمیت آنها. آزمون پذیرش فقط پس از تایید دیپلم شما از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود (در صورت داشتن دیپلم غیر هلندی). شما 5 روز کاری برای انجام آزمایش و بازگشت آن به دبیرخانه دارید. در بعضی موارد ، ممکن است از شما برای انجام مصاحبه دعوت شود. آخرین مهلت تقاضای اول ماه مه است.

آزمون زبان

برای کلیه افراد غیر بومی مهارت انگلیسی لازم:

 • TOEFL iBT 100 (با حداقل 25 مهارت نوشتن)
 • آیلتس 7 (با حداقل 6.5 در تمام موارد)
 • سطح C1 ERK.

سایر آزمون های زبان تا زمانی که معادل موارد فوق باشد ، مانند اختیار هیئت پذیرش پذیرفته می شوند.

درخواست کتبی

در نامه انگیزه خود توضیح می دهید که چرا می خواهید شغل روزنامه نگاری را دنبال کنید ، چه تجربه قبلی در روزنامه نگاری را تجربه کرده اید ، چه برنامه ای از این برنامه انتظار دارید و چرا دانشجوی مناسب این مسیر هستید.

دیپلم بین المللی

الزامات خاص اطلاعات بیشتر
آزمون ورود

هنگامی که پرونده شما توسط دفتر پذیرش مرکزی بارگذاری و ارزیابی شد ، آنها پرونده شما را به هیئت پذیرش ما ارسال کردند. سپس آزمون پذیرش دریافت خواهید کرد. آزمون پذیرش شامل دو بخش است: نوشتن مقاله (کوتاه) در مورد یک موضوع خاص در مطالعات روزنامه نگاری ، و انتخاب شخصی از 5 خبر برتر بین المللی / محلی با توضیحی درباره اهمیت آنها. آزمون پذیرش فقط پس از تایید دیپلم شما از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود (در صورت داشتن دیپلم غیر هلندی). شما باید 5 روز کاری برای انجام آزمون و بازگشت آن به دبیرخانه داشته باشید. در بعضی موارد ، ممکن است از شما برای انجام مصاحبه دعوت شود. آخرین مهلت تقاضای اول ماه مه است.

آزمون زبان

برای کلیه افراد غیر بومی مهارت انگلیسی لازم:

 • TOEFL iBT 100 (با حداقل 25 مهارت نوشتن)
 • آیلتس 7 (با حداقل 6.5 در تمام موارد)
 • سطح C1 ERK.

سایر آزمون های زبان تا زمانی که معادل موارد فوق باشد ، مانند اختیار هیئت پذیرش پذیرفته می شوند.

آموزش قبلی

شما می توانید با هر لیسانس دانشگاهی ، برای دوره کارشناسی ارشد روزنامه نگاری اقدام کنید.

درخواست کتبی

در نامه انگیزه خود توضیح می دهید که چرا می خواهید شغل روزنامه نگاری را دنبال کنید ، چه تجربه قبلی در روزنامه نگاری را تجربه کرده اید ، چه برنامه ای از این برنامه انتظار دارید و چرا دانشجوی مناسب این مسیر هستید.

Numerus Fixus

 • این برنامه دارای عددک فیکسوس با حداکثر 60 شرکت کننده در سال است.
 • حداکثر 60 شرکت کننده در هر سال در مورد آهنگ ژورنالیست هلندی که شامل ژورنالیست است و روزنامه نگاری ترکیبی از انگلیسی آموزش داده می شود ، کاربرد دارد.

مهلت درخواست

نوع دانش آموز ضرب الاجل شروع دوره
دانشجویان هلندی

01 مه 2020

01 سپتامبر 2020

دانشجویان اتحادیه اروپا و EEA

01 مه 2020

01 سپتامبر 2020

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و EEA

01 مه 2020

01 سپتامبر 2020

هزینه تحصیل

ملیت سال هزینه فرم برنامه
EU / EEA 2019-2020 2083 یورو تمام وقت
غیر اتحادیه اروپا / EEA 2019-2020 12500 یورو تمام وقت
EU / EEA 2020-2021 2143 یورو تمام وقت

دورنمای شغل

آهنگ استاد انگلیسی که آموخته انگلیسی است ، آمادگی عالی برای بازار کار را ارائه می دهد. بیشتر فارغ التحصیلان رشته های روزنامه نگاری ، خود اشتغالی یا در یک قرارداد با یک سازمان خبری کار می کنند. برخی دیگر در ارتباطات و روابط عمومی فعالیت می کنند ، بیشتر برای سازمان های غیر انتفاعی یا (نیمه) دولتی. مشاغل در توسعه سیاست ها و مدیریت ، آموزش و تحقیقات دانشگاهی نیز بسیار متداول است.

مثالهای شغلی

 • خبرنگار
 • ویرایشگر
 • محقق دانشگاهی
 • روزنامه نگار
 • حرفه ای روابط عمومی
 • مشاور سیاست

پژوهش

مطالعات و تحقیقات روزنامه نگاری

کارمندان ما در زمینه روزنامه نگاری ، پروژه های پژوهشی متنوعی را در زمینه مطالعات روزنامه نگاری ، که بعضاً با دانشگاه هایی مانند شفیلد و کاردیف همکاری می کنند ، انجام می دهند. در طول دوره استاد ، شما درمورد پروژه های کارمندان به عنوان مثال در سمینارهای تحقیق مطلع می شوید. شما می توانید از تئوری ها و روش ها آگاهی کسب کنید و یاد خواهید گرفت که این کار را در پروژه های تحقیقاتی خود بکار بگیرید ، به عنوان مثال با پایان نامه کارشناسی ارشد خود.

گاهی اوقات این امر منجر به انتشارات مشترک ، مانند سردبیر می شود. رهبری روزنامه نگاری کارآفرینی (2011 ؛ به زبان هلندی) ، این نتیجه یک سمینار تحقیقاتی درباره نقش و عملکرد سردبیران مدرن بود.

این بخش دانشجویان را به شرکت در همایش ها و سمپوزیوم ها در زمینه ژورنالیسم و مطالعات روزنامه نگاری تشویق می کند. ممکن است از شما خواسته شود که به عنوان یک دستیار دانشجویی در پروژه های تحقیقاتی همکاری کنید.

نمونه هایی از پروژه های تحقیقاتی بلند مدت عبارتند از:

 • گزارش در مرزهای حوزه عمومی. شکل ، سبک و استراتژی روزنامه نگاری اروپایی ، 2005-2005
 • مصرف کننده اخبار جدید: نوآوری مبتنی بر کاربر برای دیدار با تغییرات پارادایم در استفاده از اخبار و عادت های رسانه ای
 • تاریخچه های تلویزیونی در (اروپا) سوسیالیستی
آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... اطلاعات بیشتر

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. اطلاعات محدود
گرونینگن , لئوواردن + 1 بیشتر کمتر