کارشناسی ارشد مهندسی انرژی (EE)

عمومی

2 مکان موجود

شرح برنامه

Technische Universität برلین ، پردیس ال Gouna

کارشناسی ارشد مهندسی انرژی (EE)

126792_EE_Logo.jpg

Technische Universität برلین اولین پردیس های ماهواره ای خود را در ال گونا یک شهر توریستی در مصر آغاز کرده است. با سه بخش انرژی ، مهندسی ، توسعه شهری و مهندسی آب ، تمرکز علمی دانشگاه در حال حاضر به موضوعات اصلی منطقه MENA (خاورمیانه و شمال آفریقا) می پردازد. به عنوان قطب علمی TU برلین در منطقه MENA فعالیت می کند. این پردیس به عنوان یک دفتر میدانی علمی از Technische Universität برلین در مصر ، محیط کاملاً مجهز را برای مطالعه ، تحقیق و توسعه و همچنین برای وقایع فرهنگی و علمی فراهم کرده است. TU برلین در پردیس ماهواره ای جدید خود در El Gouna ، پنج برنامه کارشناسی ارشد و همچنین امکانات عالی برای علوم ، تحقیقات و توسعه و وقایع از هر نوع ارائه می دهد.

درخواست کن!

روند درخواست برای دوره بعدی شروع شده است. متقاضیان باید دارای لیسانس باشند. مدرک در رشته های مکانیک ، برق یا مهندسی شیمی. اگر مایل هستید برای کارشناسی ارشد اقدام کنید. مهندسی انرژی ، لطفاً دستورالعمل فرآیند پذیرش را دنبال کنید.

پیشینه و چالش ها

انرژی عامل مهمی در توسعه کشورها بوده و رشد اقتصادی آنها را شکل داده و محیطهای آنها را براساس نیازهای جامعه بشری شکل می دهد. با توجه به نیازهای فزاینده برای انرژی و تولید مبتنی بر کربن آن ، طیف وسیعی از مشکلات جدی همچون فرسودگی منابع ، آلودگی هوا و گرم شدن کره زمین به وجود آمده است. آلودگی هوا در نیمه دوم قرن بیستم با موفقیت برطرف شد و دیگر یک مشکل جدی نیست.

با این وجود ، مشکلات مربوط به منابع و انتشار CO2 همچنان باقی مانده است. استفاده از انرژی های تجدید پذیر در مقیاس بزرگ می تواند این مشکلات را از بین ببرد. فن آوری های انرژی تجدید پذیر شامل سوخت های زیستی ، گرمایش خورشیدی و سرمایش ، انرژی خورشیدی و همچنین انرژی آب و باد است. تحقیق و توسعه در دانشگاه ها و صنایع با این چالش روبرو است که چگونه می توان مفاهیم نوآورانه ای را برای تأمین انرژی ایمن ، پایدار و اقتصادی در آینده یافت.

معرفی برنامه

این برنامه بر جنبه های اساسی و کاربردی مهندسی انرژی از جمله جنبه های تبدیل انرژی و انرژی های تجدید پذیر تمرکز دارد. در حالی که آخرین تحولات و روشهای علمی را ادغام می کند ، از لحاظ ماهیت بسیار کاربرد دارد. این برنامه باعث تقویت سیستم- و جهت گیری فرآیند و تفکر میان رشته ای در دانش آموزان می شود. برای تکمیل تجربه کلاس ، تیم های بین رشته ای دانشجویان از این برنامه و همچنین برنامه های کارشناسی ارشد کارشناسی ارشد در توسعه شهری و مهندسی آب روی پروژه هایی کار می کنند که به مشکلات معمولی نظری و کاربردی می پردازند.

گروه هدف و الزامات

126790_2-Graduation_day_19-_Michael_Asaad__613_.jpg

سوابق تحصیلی مناسب در قالب مدرک لیسانس یا معادل مربوطه الزامی اجباری کلیه برنامه های کارشناسی ارشد در TU Berlin Campus El Gouna . از آنجا که تجربه حرفه ای یک دوره ارزشمند برای دوره در نظر گرفته شده است ، تجربه کاری عملی در یک موضوع مرتبط است. مدارک تحصیلی اضافی مانند تعهد اجتماعی ، انتشارات ، مشارکت در رویدادهای دانشگاهی خارج از برنامه درسی ، توانایی های زبان و مهارت در فن آوری اطلاعات نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

كسب كيفيت در مهندسي هاي مرتبط با انرژي مانند مهندسي مكانيك ، برق يا مهندسي شيميايي يا موارد مشابه مورد نياز است.

پذیرش در این برنامه به 30 دانشجو در هر سال محدود است.

برنامه ها و مشخصات

دانشجویان جدید در هر ترم زمستانی (مهندس انرژی) در مقطع کارشناسی ارشد "مهندسی انرژی" پذیرفته می شوند. بیشتر دوره ها در پردیس ال Gouna در مصر برگزار می شود ، در حالی که بقیه دوره ها در برلین تدریس می شود. کلیه دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود.

برنامه درسی بر این موارد متمرکز است:

 • مهندسی انرژی با تأکید ویژه بر جنبه های ترمودینامیکی و اقتصادی کاربردی و پیشرفته؛
 • تکنیک های تبدیل انرژی و ادغام انرژی های تجدید پذیر ، با آزمایش های عملی شامل سیستم های تبدیل معمولی.
 • تبرید و تهویه هوا در شرایط خاص آب و هوایی.
 • انرژی ساختمانها ، به ویژه مصرف انرژی اولیه تجهیزات گرمایش و سرمایش ، همراه با روشهای محاسبه برای برنامه ریزی خانه ها و دفاتر پیشرفته.
 • مهندسی انرژی الکتریکی ، با توجه ویژه به سیستم های ذخیره سازی انرژی فتوولتائیک و متفاوت؛
 • اقتصاد و سیستم های انرژی ، با تمرکز بر سیستم های پیچیده انرژی و ادغام انرژی های تجدید پذیر در بازارها ، اطمینان از تأمین امنیت و بازار کالاها.
 • مهارت های اجتماعی ، صلاحیت بین فرهنگی و روش های تحقیق؛
 • پروژه های عملی و بین رشته ای و کارآموزی در صنعت.

دانشجویان این فرصت را دارند که از بین برگزیدگان انتخاب کنند ، موضوع پروژه و پایان نامه کارشناسی ارشد خود را بصورت جداگانه مشخص کنند. دانشجویان از استادان و همکاران پژوهشی TU برلین مشاوره و پشتیبانی گسترده ای دریافت می کنند. به دلیل دانشگاه بزرگ ، آنها می توانند در اتاق پروژه خود کار کنند.

126793_EE_Schedule.jpg

مناطق و ماژول های مطالعه

برنامه کارشناسی ارشد مهندسی انرژی شامل مناطق اصلی زیر (I-VI) و ماژول های پیوست:

(I) تبدیل انرژی و قطعات (30 اعتبار)

 • مهندسی انرژی
 • تبرید و تهویه هوا
 • فن آوری های تبدیل انرژی های تجدید پذیر
 • اجزای سیستم های تبدیل انرژی

(II) سیستم های انرژی (21 اعتبار)

 • اقتصاد و سیستم های انرژی
 • انرژی برای ساختمانها

(III) مهندسی انرژی برق (12 اعتبار)

 • ذخیره انرژی و تبدیل
 • فتوولتائیک

(IV) مطالعات میان رشته ای (21 اعتبار)

 • ارتباطات بین فرهنگی
 • مدیریت پروژه
 • پروژه های "سیستم های انرژی" و "بین رشته ای"

(V) کارآموزی (6 اعتبار)

 • کارآموزی

(VI) پایان نامه کارشناسی ارشد (27 اعتبار)

 • پایاننامهی کارشناسی ارشد

فرصت های شغلی و دانشگاهی

فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی انرژی ، چشم انداز شغلی بسیار خوبی دارند. تقاضا برای مهندسان آگاه آموزش دیده در استفاده و توسعه فن آوری های نوآورانه برای انرژی های تجدید پذیر و تولید برق پایدار رو به افزایش است. دانش عمیق از فناوری ، تنها بخشی از مشخصات مورد نیاز را شامل می شود. مدیریت انرژی و تخصص در بهبود بهره وری از اهمیتی مشابه برخوردار هستند. بهترین فارغ التحصیلان همچنین از نظر ادامه شغل دانشگاهی خود در مقطع دکتری ، گزینه های بسیار خوبی دارند. برنامه ها.

روش های تدریس و یادگیری

این ماژول ها شامل سخنرانی ها ، سمینارها ، تمرین ها ، تمرین عملی و پروژه های یکپارچه هستند که توسط اساتید مربوطه (سخنرانی) یا دستیاران تحقیقاتی (تمرینات ، تمرین عملی) TU Berlin ارائه می شود. آزمایش های موجود در سالن فنی و آزمایشگاه ها به دانشجویان کمک می کند تا مطالب پیچیده موجود در زمینه انرژی و مهندسی فرآیند را درک کنند. کار پروژه بین رشته ای شامل بازدید سایت (گشت و گذار) ، بحث گروهی و همچنین کارگاه های آموزشی و گروهی است. با توجه به زیرساخت های نسبتاً جدید شهر ال گنا که شامل سیستم های مدرن تأمین ، دانش آموزان می توانند برای کار پروژه خود به امکاناتی مانند آب شیرین کن ، تولید برق و ایستگاه های ترانسفورماتور دسترسی پیدا کنند.

شرکت کنندگان همچنین با مطالعه و توسعه مهارت های اجتماعی و بین فرهنگی خود در همان زمان تجربه حرفه ای را بدست می آورند. عملکرد دانشجویان بر اساس امتحانات کتبی و شفاهی ، ارائه ها و گزارش پایان نامه نهایی (پایان نامه کارشناسی ارشد) ارزیابی می شود.

اکنون اعمال کنید در تمام طول سال

برنامه ها یک بار در سال در ماه اکتبر آغاز می شود. هم اکنون می توانید برای مصرف بعدی حداکثر تا دوازده ماه از قبل درخواست کنید.

برای جلوگیری از سوء تفاهم هنگام درخواست شما ، می خواهیم تأکید کنیم که برنامه های کارشناسی ارشد ما در ال گونا مصر (دو یا سه ترم بسته به برنامه) و برلین ، آلمان (بسته به یک ترم یا یک ماهه گشت و گذار) برگزار می شود. برنامه).

شهریه برنامه های دو ساله کارشناسی ارشد ما 20،000 یورو است. برای اطلاعات بیشتر ، لطفا با بخش سؤالات متداول ما مشورت کنید.

دوره های برنامه

به منظور بهبود روند کار ، سه دوره برنامه مختلف وجود دارد.

درخواست اولیه - تا پایان فوریه
درخواست های ارسالی تا تاریخ 28 فوریه 2017 با نامه مقدماتی پذیرش با شرط تحویل کلیه اسناد (از جمله نسخه ها) در اسرع وقت پاسخ داده می شوند و متقاضی معیارهای صلاحیت را رعایت می کند. این روش از تلاش نامزدهای ما برای به دست آوردن بودجه خارجی یا بورس های تحصیلی پشتیبانی می کند.

برنامه منظم - 1 مارس تا پایان ماه مه:


تمام اسناد باید ارسال شود و فقط برنامه های کامل پردازش می شوند. ما از متقاضیان این گروه انتظار داریم که بودجه خود را ترتیب دهند زیرا اخذ بورس تحصیلی در چنین اخطار کوتاهی دشوار است.

برنامه دیررس - 1 ژوئن تا پایان اوت:
پس از پایان دوره برنامه ریزی منظم ، شما هنوز می توانید برای برنامه های کارشناسی ارشد ما درخواست کنید تا حداکثر تعداد دانشجویان برای هر برنامه حاصل شود. تمام اسناد باید ارسال شود و فقط برنامه های کامل پردازش می شوند. ما از متقاضیان این گروه انتظار داریم که بودجه خود را ترتیب دهند زیرا اخذ بورس تحصیلی در چنین اخطار کوتاهی دشوار است.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

Campus El Gouna was established to act as a scientific and academic field office of Technische Universität Berlin on the Red Sea in Egypt. In its new satellite Campus in El Gouna, TU Berlin offers thr ... اطلاعات بیشتر

Campus El Gouna was established to act as a scientific and academic field office of Technische Universität Berlin on the Red Sea in Egypt. In its new satellite Campus in El Gouna, TU Berlin offers three Master degree programs and furthermore great possibilities for science, research and development and events of all kind. اطلاعات محدود
برلین , ال گونا + 1 بیشتر کمتر