کارشناسی ارشد در تکنیک های مولکولی در علم زندگی

عمومی

شرح برنامه

این برنامه کارشناسی ارشد دو ساله دانشجویان را برای یک حرفه تحقیقاتی حرفه ای در علم زندگی آماده می کند. این مرکز تمرکز شدیدی بر تکنیک های مولکولی برای درمان بیماری ها و ابزارهای تشخیصی دارد ، همراه با آموزش قابل توجهی در تجزیه و تحلیل داده ها (بیوانفورماتیک و برنامه نویسی). این برنامه همکاری بی نظیری بین مؤسسه Karolinska ، KTH Royal Institute of Technology و دانشگاه استکهلم در محیط علوم برای آزمایشگاه زندگی ، استکهلم است.

تکنیک های مولکولی در علم زندگی در KTH

درک ما از بدن انسان در سطح مولکولی در سالهای اخیر به طرز چشمگیری پیشرفت کرده است ، که منجر به ایجاد روشهای جدید درمانی و ابزارهای تشخیصی برای درمان مؤثر بیماریها شده است. دانشجویان برنامه کارشناسی ارشد در تکنیک های مولکولی در علم زندگی آموزش جامع در علم زندگی دریافت می کنند. این برنامه بر روشهای برش در تجزیه و تحلیل بیوانفورماتیک داده های مولكولی ، از جمله یادگیری نحوه برنامه ریزی ، همراه با فن آوری های پیشرفته و مورد استفاده در زیست شناسی مولكولی "توان بالا" مدرن تأکید دارد. دانش آموزان همچنین یاد خواهند گرفت که چگونه یافته های بیولوژیکی را به ابزارهای تشخیصی و معالجه جدید تبدیل کنند.

این برنامه توسط تیمی از معلمان ارائه می شود که در رشته های مربوطه محققان شناخته شده بین المللی هستند ، به منظور اطمینان از برنامه درسی مربوطه در خط مقدم تحقیق. این دوره ها در ترکیبی از زیست شناسی مولکولی ، بیوتکنولوژی و پزشکی ، آموزش کاملی ارائه می دهند. تمرکز شدیدی روی زیست شناسی با توان بالا و تجزیه و تحلیل داده ها ، از جمله برنامه نویسی ، و ترجمه یافته های بیولوژیکی از نیمکت آزمایشگاه تا بستر بیمار وجود دارد. این برنامه همچنین مهارت ها و توانایی های ضروری برای یک حرفه حرفه ای را توسعه می دهد. این مهارت ها و توانایی ها شامل ارائه شفاهی و کتبی ، کار تیمی و نحوه ایجاد ملاحظات اخلاقی و اجتماعی در مورد موضوعات مرتبط با علم زندگی است که همگی برای توانایی هدایت پروژه ها در دانشگاه و صنعت مهم هستند.

این یک برنامه دو ساله (120 اعتبار ECTS) است که به زبان انگلیسی ارائه می شود. به فارغ التحصیلان درجه کارشناسی ارشد اعطا می شود.

پروژه درجه

پروژه درجه در طول ترم آخر برنامه انجام می شود و دانشجویی را درگیر می کند که در یک موضوع پژوهشی مرتبط با موضوع در برنامه درسی کار می کند. این پروژه در یک گروه تحقیقاتی در انستیتوی کارولینسکا ، KTH Royal Institute of Technology ، دانشگاه استکهلم ، آزمایشگاه علوم زندگی یا هر دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی دیگری انجام می شود که در سطح بین المللی قرار گرفته است (دانشکده پزشکی هاروارد و دانشگاه آکسفورد دو نمونه هستند. از سالهای گذشته) مکانیسم های مولکولی تأثیرات ورزشی بر سرطان ، استفاده از شبکه های مشروط سازنده شرطی (GANS) برای معرفی ضایعات به داده های ماموگرافی افراد سالم ، شناسایی Cryo-EM پروتئین مرتبط با سیتوزولی ریبوزوم گیاهی ، و مدولاسیون خود ایمنی سلول B در تجربی Myasthenia gravis با نانوذرات تولروژنیک نمونه هایی از طیف گسترده ای از پروژه های درجه هستند.

حرفه

ترکیبی از زیست شناسی مولکولی ، بیوتکنولوژی ، پزشکی و تجزیه و تحلیل داده ها مشخصات عالی برای یک حرفه تحقیقاتی حرفه ای در یک محیط دانشگاهی یا در صنعت بیوتکنولوژی و دارویی فراهم می کند. صنایع علوم زندگی و مؤسسات دانشگاهی که در این مناطق فعالیت می کنند فعال هستند و بخش علوم زندگی در سراسر جهان رو به گسترش است که این امر طیف گسترده ای از اشتغال های احتمالی را به دانشجویان می دهد.

دانش آموزان

دریابید که دانش آموزان برنامه درباره زمان خود در KTH چه فکر می کنند.

ویجی سای جوزولا ، هند: "فارغ التحصیل شدن به عنوان دانشجوی یکی از دانشگاه های پیشرو در جهان برای بسیاری از افراد رؤیایی است. تصور کنید که بعد از اتمام این برنامه ، دانش آموخته سه دانشگاه از این دانشگاه هستید! MTLS در KTH . "

توسعه پایدار

فارغ التحصیلان KTH از دانش و ابزار لازم برای حرکت جامعه در جهت پایدار برخوردار هستند ، زیرا توسعه پایدار بخشی جدایی ناپذیر از تمام برنامه ها است. سه هدف اصلی توسعه پایدار که توسط برنامه کارشناسی ارشد در علوم و مهندسی مولکولی مورد توجه قرار گرفته است:

 • سلامتی و تندرستی
 • برابری جنسیتی
 • صنعت ، نوآوری و زیرساخت ها

پس از فارغ التحصیلی از برنامه کارشناسی ارشد ، شما می توانید در اهداف شماره 3 بهداشت و رفاه خوب سازمان ملل و صنعت ، نوآوری و زیرساخت شماره 9 سازمان ملل متحد همکاری کنید (سابق 9 9.5 - تحقیقات علمی را تقویت کنید). دلیل این امر تمرکز برنامه در آموزش دانش آموزان برای درک ، استفاده و توسعه تکنیک های مولکولی برای درمان بیماری ها و ابزارهای تشخیصی و با هدف ترجمه یافته های بیولوژیکی به پزشکی است. این همچنین ممکن است شامل شرایطی باشد که در درجه اول بر زنان و کشورهای در حال توسعه تأثیر می گذارد ، از این رو پرداختن به هدف شماره 5 سازمان ملل برابری جنسیتی.

دوره های آموزشی

برنامه کارشناسی ارشد دو ساله در تکنیک های مولکولی در علوم زندگی شامل سه دوره دروس و یک ترم آخر به پروژه دوره کارشناسی ارشد است. هر ترم شامل تقریبا 30 اعتبار ECTS است. دوره های ارائه شده در این صفحه برای مطالعاتی که از پاییز سال 2020 شروع می شود ، اعمال می شود.

سال 1

سال اول شامل دوره های سطح پیشرفته در ژنتیک ، پزشکی ترجمه ، روش های علم مولکولی زندگی و دینامیک غشای بیولوژیکی و همچنین مبانی برنامه نویسی ، بیوانفورماتیک و ژنومیک مقایسه ای است. موسسه کارولینسکا (ترم پاییزی) و دانشگاه استکهلم (ترم بهاری) دوره های آموزشی را در طول سال اول ارائه می دهند.

دوره های اجباری

ترم پاییز 2020 ، دوره هایی که توسط موسسه کارولینسکا برگزار می شود

 • 5MT009 ژنتیک 5 اعتبار
 • 5MT006 مرز در پزشکی ترجمه 16،5 اعتبار
 • 5MT008 ارتباطات کاربردی 7 اعتبار
 • 5MT007 برنامه نویسی کاربردی برای علوم زندگی 1 1،5 اعتبار

نیمسال بهار 2021 ، دوره هایی که توسط دانشگاه استکهلم برگزار می شود

 • DA7062 برنامه نویسی کاربردی برای علوم زندگی 2 1،5 اعتبار
 • KB7016 Bioinformatics 7 اعتبار
 • KB7015 ساختار و پویایی غشاهای بیولوژیکی 7 اعتبار
 • BL8060 روشها در علم زندگی مولکولی 7 اعتبار
 • KB8019 ژنومیک مقایسه ای 7،5 اعتبار

سال 2

سال دوم شامل دوره های اجباری در فن آوری ژن کاربردی با تجزیه و تحلیل بیوانفورماتیک داده های در مقیاس بزرگ و کاربردهای بالینی بیوتکنولوژی است. نیمه دوم ترم پاییز سه دوره ارائه می دهد که دانش آموز باید دو دوره را انتخاب کند: زیست شناسی سیستم ، توسعه دارو و یک دوره پروژه. دوره های دوره پاییز توسط KTH Royal Institute of Technology ارائه می شود. در طول ترم بهار ، پروژه مدرک فردی انجام می شود.

دوره های اجباری

 • کاربردهای بالینی بیوتکنولوژی (CB2021) 6.0 اعتبار
 • فن آوری ژن کاربردی و تجزیه و تحلیل داده ها در مقیاس بزرگ (CB2040) 7.5 اعتبار
 • برنامه نویسی کاربردی برای علوم زندگی 3 (CB2060) 1.5 اعتبار

دوره های انتخابی مشروط

 • زیست شناسی سیستم (CB2030) 7.5 اعتبار
 • پروژه در علم زندگی مولکولی (CB2050) 7.5 اعتبار
 • توسعه دارو (CB2090) 7.5 اعتبار

شرایط پذیرش

برای واجد شرایط بودن در برنامه ، باید مدرک لیسانس دریافت کرده باشید ، به زبان انگلیسی مهارت داشته باشید و شرایط خاص برنامه را برآورده کنید.

مدرک کارشناسی

مدرک لیسانس ، معادل مدرک لیسانس سوئد یا معادل مدارک تحصیلی معادل دانشگاهی معتبر بین المللی ، لازم است. دانشجویانی که برنامه های فنی طولانی تری را دنبال می کنند و دوره های معادل لیسانس را گذرانده اند ، به صورت موردی در نظر گرفته می شوند.

تسلط به زبان انگلیسی

تسلط به زبان انگلیسی معادل (دبیرستان سوئدی) دوره انگلیسی B / 6 زبان انگلیسی لازم است. این شرط می تواند از نتیجه مساوی یا بالاتر از آنچه گفته شده در تست های انگلیسی شناخته شده بین المللی زیر است:

 • TOEFL مبتنی بر مقاله: امتیاز 4.5 (مقیاس 1-6) در آزمون کتبی ، نمره کل 575.
  TOEFL ITP پذیرفته نمی شود.
 • TOEFL iBT مبتنی بر اینترنت: امتیاز 20 (مقیاس 0-30) در آزمون کتبی ، نمره کل 90
 • آیلتس آکادمیک: حداقل نمره کلی 6.5 ، با هیچ بخش کمتر از 5.5
 • Cambridge ESOL: Cambridge English: Advanced (CAE) گواهی پیشرفته انگلیسی یا کمبریج انگلیسی: مهارت (CPE) (گواهی مهارت در انگلیسی)
 • باتری ارزیابی زبان انگلیسی میشیگان (MELAB): حداقل نمره 90
 • دانشگاه میشیگان ، ECPE (آزمون گواهی تسلط به زبان انگلیسی)
 • پیرسون PTE آکادمیک: امتیاز 62 (نگارش 61)

الزامات ویژه برنامه کارشناسی ارشد در تکنیک های مولکولی در علوم زندگی

مدرک لیسانس ، مربوط به 180 اعتبار ECTS ، از جمله دوره ها در:

 • علم زندگی ، به عنوان مثال دوره های زیست شناسی سلولی ، بیوشیمی ، میکروبیولوژی ، فن آوری ژن یا زیست شناسی مولکولی مربوط به حداقل 20 اعتبار ECTS.
 • ریاضیات مربوط به حداقل 10 اعتبار ECTS

اسناد برنامه

 1. گواهینامه ها و دیپلم های مطالعات قبلی دانشگاه
 2. متن دوره ها و نمرات تکمیل شده در مدرک تحصیلی شما
 3. گواهینامه مهارت انگلیسی
 4. کپی گذرنامه شما شامل اطلاعات شخصی و عکس یا سایر مدارک شناسایی

اسناد ویژه برنامه کارشناسی ارشد در تکنیک های مولکولی در علم زندگی

 • رزومه
 • توضیحات و مستندات مربوط به کار یا تجربه تحقیق ، در صورت وجود.
 • برگه خلاصه تکمیل شده (شامل متن انگیزشی)
آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

KTH Royal Institute of Technology has served as one of Europe’s key centres of innovation and intellectual talent for almost two hundred years. Recognized as Sweden’s most prestigious technical univer ... اطلاعات بیشتر

KTH Royal Institute of Technology has served as one of Europe’s key centres of innovation and intellectual talent for almost two hundred years. Recognized as Sweden’s most prestigious technical university, KTH is also the country’s oldest and largest. With over 12,000 students and an international reputation for excellence, the university continues to nurture the world’s brightest minds, helping to shape the future. اطلاعات محدود