کارشناسی ارشد در باستان شناسی جهانی دریایی

عمومی

شرح برنامه

اطلاعات دوره

 • عنوان دوره: استاد هنر در باستان شناسی جهانی دریایی
 • کد درس: PMAGMAFTT6
 • پستانی: چرخه دوم
 • سطح صلاحیت: سطح 7
 • مدت زمان: 3 ترم
 • حالت حضور: تمام وقت
 • کل اعتبار ECTS: 90

مؤسسه مطالعات باستان شناسی دریایی در نظر دارد دانش آموزان را به طیف گسترده ای از جنبه هایی که در این رشته در می آیند قرار دهد. دانش آموزان قادر به شروع و توسعه حرفه های خود در زمینه باستان شناسی با تاکید ویژه بر زیربناهای دریایی و زیر آب موضوع می باشند. علاوه بر این، دانش آموزان می توانند از مهارت هایی که از این درس قوی گرفته اند استفاده کنند تا حرفه ای را که به باستان شناسی ارتباط ندارد، دنبال کند. مهارت های مجموعه ای که در طول مدت یکسال این برنامه به دست آمده است، چند بعدی، انعطاف پذیر و مهم هستند، مطلوب برای سهامداران و کارفرمایان. برنامه کارشناسی ارشد در باستان شناسی جهانی دریایی یک برنامه شتابزده 12 ماهه است که در اکتبر 2017 آغاز می شود. این برنامه توسط University of Malta در همکاری با موزه غربی استرالیا ارائه می شود.

University of Malta به طور ایده آل برای میزبانی چنین برنامه ای قرار دارد

 • موقعیت استراتژیک جزایر در مرکز دریای مدیترانه.
 • با توجه به موقعیت مالتا، تعدادی از کشورهای مدیترانه ای مدیترانه و جزایر همسایه می توانند به راحتی و نسبتا ارزان باشند.
 • انگلیسی یکی از دو زبان رسمی دولتی است.
 • جمهوری مالت یک عضو کامل عضو اتحادیه اروپا است - لذا از مزایای سیاسی، فرهنگی و اقتصادی این نهاد بهره مند می شود.
 • این جزایر همچنین از روابط خوبی با همسایگان خود در شمال آفریقا برخوردار است.
 • جزایر از لحاظ سیاسی پایدار با نرخ جرم نسبتا پایین است.
 • این جزایر دارای تاریخ غنی با باقیمانده های باستانشناسی / تاریخی هستند که از ساختمان های نئولیتیک دیرینۀ شهرت میراث جهانی تا ساختمان هایی که توسط شوالیه های سنت جان ساخته شده اند.
 • آبهای مالت دارای مدارک مهمی در مورد (و عمدتا ناشناخته) اسناد بایگانی مربوط به فعالیت های دریایی و تجاری است که به Knights of St John مربوط به دوره بریتانیا می شود.
 • این تاریخ مهم دریایی مربوط به برخی از مهمترین نیروهای دریایی با بقایای مادی است که شامل حوضچه های تاریخی، مجتمع های انبار، بنادر و قاره ها است.
 • با توجه به اندازه آن، سایت های مذکور در فاصله کوتاهی از محوطه دانشگاه قرار دارند.
 • ادامه وجود آداب و رسوم دریایی دیرینه مانند قایقرانی چوبی، ماهیگیری سنتی و برداشت نمک.
 • University of Malta از همکاری های بین المللی برخوردار است که فرصت های تحقیق و تحقیق عالی را ارائه می دهد.
 • University of Malta توافقنامه های همکاری رسمی با موسسات درگیر در زمینه باستان شناسی دریایی دارد.

نمای کلی دوره

کارشناسی ارشد در باستان شناسی دریایی جهانی توسط University of Malta در همکاری با موزه غربی استرالیا ارائه شده است.

دانش آموزان از طریق کارشناسی ارشد جهانی باستان شناسی دریایی، دانش را از طیف گسترده ای از جنبه های که در این رشته درگیر است. دانش آموزان قادر به شروع و توسعه حرفه های خود در زمینه باستان شناسی با تاکید ویژه بر زیربناهای دریایی و زیر زمینی موضوع می باشند. علاوه بر این، دانش آموزان می توانند از مهارت های بدست آمده از این درس قوی برای پیگیری حرفه ای که به باستان شناسی ارتباط ندارند استفاده کنند. مهارت های مجموعه ای که در طول مدت یک سال این برنامه به دست آمده، چند بعدی، انعطاف پذیر و مهمتر از همه، مطلوب برای سهامداران و کارفرمایان فعال در زمینه اکتشاف دریایی، معدن دریای عمیق و دیگر فعالیت های زیر آب است.

نتایج یادگیری

پس از تکمیل کارشناسی ارشد، دانش آموزان قادر خواهند بود:

 1. اصول و مفاهیم نظری / علمی را به مشکلات باستان شناسی اعمال کنید.
 2. برنامه ریزی، بودجه و مدیریت پروژه شامل کارهای میدانی (هر دو زمینی و زیر آب) - این مهارت ها به اجرای پروژه های باستان شناسی حرفه ای کمک می کند؛
 3. گزارش های باستان شناسی گذشته را تحلیل می کند که با تفسیر و اصلاح مجموعه داده های قدیمی کمک می کند؛
 4. طراحی و پیاده سازی روش های بعد از حفاری و تکنیک های آزمایشگاهی که اجزای ضروری برای رویکرد مطلوب کلیدی در محیط های باستان شناسی مدرن هستند.
 5. حفاظت از اولویت مراقبت از اشیا را از یک زمینه زیر آب اعمال کنید تا اطمینان حاصل شود که کنوانسیون های بین المللی پایبند هستند و اشیاء فرهنگی محافظت شده و حفظ می شوند؛
 6. داده های مربوط به میراث دریایی در زمین (ساختگاه های بندر، انبارهای تاریخی و غیره) را بدست آورید؛
 7. تهیه ارزیابی اثرات باستان شناسی - از جمله بررسی انتقادی از "مرجع"، تحقیقات پس زمینه توسعه دریایی و ساحلی در مرحله پیشنهاد، تهیه مطالعات مبتنی بر میز، سازماندهی کارهای میدانی خاص، جمع آوری داده ها، تهیه توصیه ها برای نظارت بر مراحل پروژه؛
 8. آماده انتشار نشریات و مقالات علمی برای انتشار عمومی و همچنین گزارش های باستان شناسی دقیق؛
 9. برگزاری نمایشگاه از جمله اصول طراحی و طرح نمایشگاه؛
 10. مفاهیم مرتبط با مدیریت میراث فرهنگی زیر آب (UCH) را شامل می شود - از جمله کنوانسیون های بین المللی، مقررات و قوانین محلی مربوط به UCH، که فارغ التحصیلان را قادر می سازد تا این دانش را به طرح های پیشنهادی و موارد اضطراری اعطا کند.
 11. شناخت و اعمال روش های خوب تاسیس در زمینه UCH - همانطور که در کنوانسیون ها و قوانین فوق ذکر شده است؛
 12. تکنیک های حفاظت در محل را در ارتباط با اشیاء فرهنگی مختلف و مواد موجود در بستر دریا توصیف و تجویز نمایید.
 13. شناسایی و استفاده از ابزارهای مختلف فن آوری مورد استفاده در زمینه بررسی دریایی؛
 14. برای شناخت، انتخاب (با توجه به تکنولوژی مورد استفاده) و سوئیت های مختلف نرم افزاری موجود برای باستان شناسان کار در زمینه بررسی دریایی.

مهارت های عمومی:

 1. توانایی کار در تیم؛
 2. توانایی به دست آوردن، ارزیابی و تجزیه و تحلیل اطلاعات از تعدادی از منابع؛
 3. توانایی برای ایجاد، ارائه و ارائه استدلال ساختاری حمایت شده توسط شواهد؛
 4. دانش و استفاده از بسته های IT متنوع
 5. تهیه و تحویل سخنرانی های ویدئویی و شنیداری برای مخاطبان مختلف.
 6. بازیابی اطلاعات برای تولید گزارش های کتبی؛
 7. کار با مهلت پیش تنظیم شده؛
 8. کار روشمند و دقیق
 9. توجه به جزئیات را نشان می دهد؛
 10. توانایی بالا برای تفکر انتقادی را نشان می دهد.

فرصت های شغلی و دسترسی به مطالعات بیشتر

فرصت های شغلی شامل، اما نه محدود به، باستان شناسان حرفه ای، دستیار تحقیق، مدیر پارک، اپراتور سونار، مربیان و برنامه ریزان. فارغ التحصیلان این برنامه می توانند به دنبال تحقیقات دکترای در موضوعات مختلف دریایی باشند. علاوه بر این، کسانی که علاقه مند به توسعه بیشتر همکاری بین علم و علوم انسانی هستند، زمین های حاصلخیز برای گسترش منافع تحقیقاتی خود را پیدا خواهند کرد.

دوره در نظر گرفته شده برای

این دوره برای کسانی است که قصد دارند در یک حرفه طولانی مدت در زمینه های مرتبط با باستان شناسی دریایی، فرهنگ، تاریخ و همچنین موزه ها و پارک ها در نظر بگیرند. کسانی که مایل به ترکیب علاقه مندان خود به دریا با اهداف دانشگاهی و حرفه ای خود هستند، این دوره مناسب ترین را پیدا خواهند کرد.

شرایط پذیرش و پیشرفت

دوره باید برای متقاضیان دارای مدارک درجه اول در باستان شناسی، تاریخ، جغرافیا، یا اقیانوس شناسی باشد یا در ناحیه دیگری که هیئت مدیره آن را در نظر داشته باشد، با امتیازات درجه دوم یا رده دوم به دست می آید، با توجه به اینکه متقاضیان دارای مالکیت از مدرک با افتخارات کلاس سوم یا رده سوم باید از طریق مصاحبه ای که از مدارک دیگر دریافت می کنند، از جمله تجربه های مربوطه که در دوره ابتدایی مدار به دست آمده است، برآورده شود.

در موارد استثنایی و اگر مکان های خالی هنوز در دسترس هستند، هیئت پذیرش دانشگاه، بر اساس توصیه هیئت مدیره، ممکن است به متقاضیان دوره ای که دارای مدرک درجه اول نیستند، اعطا کند، با این که راضی است که این متقاضیان در اختیار دارند از سایر شرایط و تجربه های تحصیلی یا حرفه ای که با هم برابر با درجه اول درجه بندی می شوند. متقاضیانی که در این پاراگراف ذکر شده باید زبان زبان انگلیسی دانشگاه را با ارائه یک آزمون زبان انگلیسی امن (SELT) در سطح مناسب برآورده کنند و با درخواست خود نامه ای را برای انگیزه خود برای درخواست این دوره ارائه دهند. چنین متقاضیان نیز باید برای مصاحبه دعوت شوند تا ارزیابی شایستگی خود را برای پیگیری دوره با سود انجام دهند.

مصاحبه ها باید توسط هیئت مصاحبه ای تعیین شده توسط هیئت مدیره انجام شود که شامل حداقل سه عضو است.

هیئت مصاحبه ممکن است از طریق وسایل الکترونیکی برای ارتباط با متقاضیان مصاحبه کند.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The University of Malta (UM) is the highest teaching institution in Malta. It is publicly funded and is open to all those who have the requisite qualifications. There are some 11,000 students and abou ... اطلاعات بیشتر

The University of Malta (UM) is the highest teaching institution in Malta. It is publicly funded and is open to all those who have the requisite qualifications. There are some 11,000 students and about twelve per cent of the student population is international. اطلاعات محدود