کارشناسی ارشد در اقتصاد کاربردی (MScAECON)

عمومی

شرح برنامه

بررسی اجمالی

استاد علوم اقتصادی کاربردی (MScAEcon) یک برنامه تمام وقت یک ساله است که دانشجویان را با دانش اقتصادی به تجزیه و تحلیل اقتصاد جهانی تغییر می دهد.

این برنامه تئوری اقتصادی را با تجزیه و تحلیل اقتصادی کاربردی ترکیب می کند و دانش آموزان را قادر می سازد تا اقتصاد چین و جهان را درک کنند. برنامه درسی طراحی شده است تا دانش آموزان انعطاف پذیری در انتخاب گزینه هایی را برای پیگیری حرفه در اقتصاد کاربردی یا مطالعات آینده پژوهشی طراحی کند. فارغ التحصیلان با مهارت و تکنیک های تحلیلی برای تحلیل مشکلات تجاری و دنیای واقعی از دیدگاه اقتصادی مجهز خواهند شد. فارغ التحصیلان ما آموزش داده می شود که متخصصان اقتصادی صالح در شرکت های تجاری، سازمان های عمومی و موسسات مالی باشند. دانش آموزان برجسته بورس تحصیلی و جوایز بر اساس شایستگی ارائه می شوند.

یکی از دوره های انتخابی برنامه ما، "مطالعات اقتصادی کسب و کار"، هدف از ارائه دانش آموز خارج از کشور به درک و بررسی محیط اقتصادی و / یا کسب و کار است. بازدید سایت در مکان های انتخاب شده تا 3 هفته طول می کشد. با توجه به مکان (های) سفر به محل، دانش آموزان باید قبل از خروج از محیط کار و وضعیت اقتصادی و کسب و کار انجام دهند. در حین سفرهای میدانی، با استفاده از بازدیدهای شرکت / موسسات، سمینارها و کارگاه های آموزشی و مذاکرات حرفه ای، دانش آموزان درک کامل در مورد بخش های صنعتی / تجاری خاص و / یا دید کلی اقتصاد را درک می کنند. پس از سفر میدان، دانش آموزان به عنوان یک گروه در انجام تجزیه و تحلیل اقتصادی بر اساس ارائه در خارج از کشور کار می کنند. مربی دوره (ها) بازخوردی را در ارائه گزارش ارائه شده توسط دانش آموزان ارائه می دهد.

برنامه ما همچنین فراهم می کند دانش آموزان با تجربه محلی از طریق بازدید از شرکت، سخنرانی های مهمان توسط مقامات حرفه ای و دولتی کسب و کار، درک دانش آموزان ما از عملکرد شرکت در رابطه با دانش یاد گرفته است. در سالهای گذشته، ما شرکت کنندگان Cathay Pacific، DHL، شورای توسعه تجارت هنگ کنگ، BCT Financial Limited و Modern Terminals و نیز متخصصان دعوت شده از بانک چین (HK)، Nomura International، دولت HKSAR و بانک سلطنتی از کانادا برای سخنرانی برای دانشجویان ما.

شبکه علمی قوی

اعضای هیات علمی مشهور از دانشگاه های برتر در سراسر جهان از ارائه سخنرانی و سمینارهای مهمان به دانشجویان دعوت می شوند.

اتصالات صنعت جامد

بازدید کنندگان و کارگاه های آموزشی به طور منظم برای دانش آموزان سازماندهی می شوند تا ارتباط نزدیکتری با جوامع تجاری ایجاد کنند.

فرصت برای کار در هنگ کنگ

فارغ التحصیلان خارج از هنگ کنگ می توانند برای 12 ماه پس از فارغ التحصیلی در هنگ کنگ اقامت کنند و کار کنند، بدون توجه به اینکه آنها پیشنهاد استخدام را دریافت کرده اند یا خیر.

برنامه درسی عملی گرا

برنامه درسی شامل اجزای عملی در جنبه های مختلف مدیریت ریسک، امور مالی شرکت ها، اقتصاد بازارهای دیجیتال و تجزیه و تحلیل داده های بزرگ می باشد.

چرا MSCAEcon در HKBU؟

اهداف برنامه

 • آموزش متعادل در دانش اقتصادی پیشرفته و تحلیل اقتصادی کاربردی
 • درک اقتصاد چین از منظر جهانی
 • استفاده از تکنیک های تحلیلی در زمینه امور تجاری و مسائل مربوط به دنیای واقعی
 • ارائه فرصت هایی برای انتخاب بین حرفه شغلی و پیگیری تحصیلی

نیازهای پذیرایی برای دانشجویان با پیگیری های مختلف

 • دانشجویان برای انتخاب کارهای حرفه ای و پیگیری تحصیلی، مسیرهای جداگانه ای را در اختیار دانشجویان قرار می دهند
 • توسعه حرفه ای حرفه ای: متخصصان اقتصادی و تجاری در بانکداری، موسسات مالی و دیگر بخش های تجاری، و همچنین موسسات دولتی
 • پیگیری آکادمیک: تحصیلات تکمیلی در رشته دکتری سطح در اقتصاد و دیگر زمینه ها

محیط آموزشی متنوع

 • ترکیبی از دانشجویان بین المللی و هنگ کنگ محلی و سرزمین اصلی کوهورت
 • فرصت برای دیدارهای شرکت
 • شرکت در مذاکرات / سخنرانی های حرفه ای و مقامات دولتی
 • گزینه ای از مطالعه در خارج از کشور به عنوان یکی از دوره های انتخابی

ارائه بورس تحصیلی

 • بورس تحصیلی بین المللی دانشجویان بین المللی (پرداخت هزینه تحصیلی کامل و کمک هزینه زندگی)
 • کمک هزینه تحصیلی ورود به دانشگاه به پرداخت هزینه کامل تحصیلی برای همه متقاضیان
 • برنده جایزه بر اساس فارغ التحصیلی

ساختار برنامه

 • این برنامه از دوره هایی به سوی سه عنصر اصلی تشکیل شده است: دانش و نظریه های اقتصادی، تحلیل های کاربردی و اقتصاد چینی
 • 5 هسته ای و 5 دوره انتخابی
 • 2 دوره منظم با یک دوره تابستان فشرده
 • نکته: برای دوره تابستان، دانش آموزان می توانند برای شرکت در یک دوره تحصیلی با دوره ی انتخابی تعیین شده برای رفع نیاز 6 واحد تصمیم بگیرند.

اهداف یادگیری

دانش

دانش آموزان برای تحلیل مسائل اقتصادی دانش پیشرفته ای کسب خواهند کرد.

تحلیل و بررسی

دانش آموزان قادر به تجزیه و تحلیل رفتار اقتصادی عوامل و نهادهای مختلف در اقتصاد خواهند بود.

کاربرد

دانش آموزان قادر به اعمال نظریه ها برای تحلیل مشکلات دنیای واقعی خواهند بود.

پژوهش

دانش آموزان می توانند در مطالعات اقتصادی کاربردی، نظریه های اقتصادی و روش های تجربی را اعمال کنند.

شرایط پذیرش

 • یک مدرک لیسانس از یک دانشگاه معتبر یا معادل آن. اگرچه یک مدرک لیسانس در رشته اقتصاد یا زمینه های مرتبط با آن لازمه ورود به دانشگاه نیست، انتظار می رود که متقاضی از دانش اقتصاد خرد و اقتصاد کلان برخوردار باشد، با برخی از آموزش های ریاضی (به خصوص در حساب جبر و جبر خطی) و آمار.
 • مدرک کارشناسی زبان انگلیسی برای متقاضیانی که درجه اول آنها از موسسات غیر انگلیسی زبان گرفته شده است، لازم است. این را می توان با کسب حداقل نمره TOEFL iBT 79؛ یا حداقل 6.5 در IELTS؛ یا سایر مدارک معادل آن.

بورس تحصیلی

کمک هزینه تحصیلی در هر سال برای متقاضیان برجسته ارائه خواهد شد.

 • برای متقاضیان بین المللی، آنها می توانند برای کمک هزینه تحصیلی تحصیلات تکمیلی بین المللی با پرداخت هزینه تحصیلی سالانه و پرداخت مبلغ زندگی 100،000 HK، در نظر گرفته شوند.
 • برای دانش آموزان سرزمین اصلی و محلی، کمک هزینه تحصیلی به مبلغ معادل یک سال تحصیلی برای تحصیلات مادام العمر و عملکرد تحصیلی اعطا می شود.
 • جوایز بر اساس شایستگی به دانشآموزان برجسته این برنامه در زمان فارغ التحصیلی داده می شود.

متقاضیانی که می خواهند برای کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته شوند، باید تمام مدارک مورد نیاز را قبل یا قبل از مهلت پذیرش اول دور ارسال کنند.

بورس تحصیلی فوق لیسانس بین المللی (IPS)

طرح بین المللی بورس تحصیلی فوق لیسانس (IPS) در مدرسه کسب و کار HKBU یک طرح جهانی برای ایجاد رهبران کسب و کار آینده است که دانش آموزان بسیار با استعداد و ذهنی انگیزه از سراسر جهان را به یکی از برنامه های تحصیلات تکمیلی منتخب ما منتقل می کند. اگرچه این جوانان از زمینه های متنوعی می آیند، اما آنها همه توانایی های رهبری را نشان داده اند و منافع مشترک در ایجاد تفاوت در جهان دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورس تحصیلی فوق لیسانس بین المللی (IPS) اینجا را کلیک کنید .

آخرین به روز رسانی ژوئیه 2019

درباره این دانشگاه

For more than half a century, Hong Kong Baptist University (HKBU) has been at the vanguard of business education in Asia, molding generations of business leaders. Steeped in a tradition of academic ex ... اطلاعات بیشتر

For more than half a century, Hong Kong Baptist University (HKBU) has been at the vanguard of business education in Asia, molding generations of business leaders. Steeped in a tradition of academic excellence, yet always looking forward to new intellectual horizons, HKBU prides itself in striving to always remain a true pioneer in business education. Located at the crossroads between the emerging countries of Asia and the West, HKBU is ideally situated to confront the changes impacting our world, be it the economic resurgence of China, the deepening impact of globalization or the need for new ethical standards in the age of sustainability. اطلاعات محدود