کارشناسی ارشد در اقتصاد بین الملل و توسعه

عمومی

شرح برنامه

برنامه اول کارشناسی ارشد در چینی تمرکز بر طرح های اقتصادی منطقه خلیج و جاده و خلیج فارس است

ابتکار کمربند و جاده و تحولات اقتصادی برنامه ریزی شده در منطقه خلیج خلیج در کانون توجه قرار گرفته است و علاقه سرمایه گذاران را در سراسر جهان به خود جلب کرده است. شرکت ها و دولت ها می توانند این پتانسیل را ببینند و بسیاری از آنها قبلا نشان می دهند که مایل به شرکت در پروژه های آینده هستند.

با این حال، فرصت های جدید برای دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی وجود دارد که فعالانه تلاش های تحقیقاتی مرتبط و برنامه های ارائه شده برای ارائه آموزش و بینش برای متخصصان و دانشگاهیان به دنبال تخصص در این زمینه هستند.

Lingnan به عنوان یکی از دانشگاه های برتر لیبرال آسیا، اخیرا یک استاد جدید در اقتصاد بین المللی و توسعه (MIDE) را راه اندازی کرده است. این اولین برنامهی کارشناسی ارشد در هنگ کنگ به طور عمده در Putonghua تدریس می شود و بر روی ابتکار توسعه کمربند و جاده و توسعه اقتصادی در منطقه خلیج خلیج جنوب چین تمرکز دارد.

این دوره در دو حالت - یک ساله، تمام وقت یا دو ساله و نیمه وقت - در دسترس است و طراحی شده است تا دانش آموزان بین رشته ای را در اقتصاد و امور مالی به دانش آموزان ارائه دهد و همچنین به آنها اجازه می دهد تا منافع موضوعی خاصی را بیاموزند و بینش جدیدی کسب کنند به آخرین تحولات اجتماعی، سیاسی و محیطی.

چین به عنوان یک مدل نقش

پروفسور وای Xiandong، دبیر دانشکده علوم اجتماعی و مدیر برنامه MIDE می گوید: "Lingnan تعدادی از مذاکرات و سمینارها را در مورد ابتکار کمربند و جاده در چند سال گذشته سازماندهی کرده است و سطح عمومی بهره را ذکر کرده است." "بسیاری از مردم به دنبال آگاهی بنیادی از رانندگان اقتصادی و سیاست های بین المللی در حال حاضر در تلاش برای کمک به آنها در تجزیه و تحلیل آنچه که اتفاق می افتد و روند های اساسی است. بنابراین، ما تصمیم گرفتیم این برنامه را برای دانش آموزان درک بهتر چارچوب سیاست و کمک به آنها در یافتن فرصت های جدید در سال های آینده بگذاریم. "

پروفسور وی بر کشورهای دیگر، به ویژه در منطقه کمربند و جاده، تاکید می کند که سرزمین اصلی به عنوان یک الگو برای موفقیت، با توجه به رشد سریع چین از وضعیت در حال توسعه در حال حاضر به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان است.

پروفسور وای می گوید: "گفته شده است که برای به دست آوردن ثروت، برای اولین بار باید یک جاده را بسازیم، که همچنین مدیر برنامه تحقیقات اقتصادی چین و مرکز تحقيقات سیاست اقتصادی شان هنگ کنگ است. . "هنگامی که زیرساخت ها به خوبی ایجاد شده است، می توانیم سرمایه گذاری بیشتری را جذب کنیم و به این ترتیب پیشرفت های اقتصادی بیشتری داشته باشیم. زیرساخت اولین گام است و بنابراین نقش کلیدی در ابتکار کلی بازی خواهد کرد. "

بیشتر از پیشرفت اقتصادی

او پیشنهاد می کند که بسیاری از کشورهای در حال توسعه در حال توسعه، رشد اقتصادی مطلوب را دشوار می کنند، چرا که بازارهای آنها به اندازه کافی باز نیست و یا قوانین بیش از حد و کنترل های دولتی مانع پیشرفت می شوند.

"چین یک بار قبل مسائل مشابهی داشت. اما ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد تجاری کمک به باز کردن اقتصاد در نرخ ثابت است. در داخل این مناطق، تجارت نسبتا آزاد بود و مقررات آزاد شد و امکان جذب شرکت های خارجی و سرمایه گذاری های خارج از کشور فراهم شد. "

پروفسور وی در سالهای پیشین بسیاری از مناطق ویژه ای را در کشورهای منطقه کمربند و جاده پیش بینی می کند و پیش بینی می کند که آنها به طور قابل توجهی به توسعه اقتصادی و اجتماعی کمک خواهند کرد. تاریخ نشان می دهد که رشد اقتصادی فرصت هایی برای بهبود زندگی مردم فراهم می کند و حس قوی تر پایه ای برای یک جامعه هماهنگ تر فراهم می کند.

نقش هنگ کنگ

موقعیت جغرافیایی هنگ کنگ و وضعیت آن به عنوان یک مرکز مالی بین المللی به این معنی است که می تواند نقش مهمی در ابتکارات منطقه کمربند و جاده و خلیج فارس داشته باشد. این شهر مدت ها است که "واسطه" است که تجارت و سایر مبادلات بین چین و سایر نقاط جهان را تسهیل می کند. پروفسور وی نشان می دهد که این نقش می تواند بیشتر تکامل یابد، از جریان جریان سرمایه گذاری، محصولات، داده ها و تخصص متخصص پشتیبانی کند.

با این حال، او هشدار می دهد که هنگ کنگ باید به طور کامل بر روی این فرصت ها سرمایه داری و پرماجرا باشد.

"در گذشته، تمرکز ما چین بود، اما در حال حاضر ما می توانیم در مورد خاورمیانه، آسیای جنوبی و حتی کشورهای آفریقایی کشف کنیم. این امر به درک عمیق دانش و درک برای تعامل با مناطق کمتر شناخته شده و کمک به ساخت یک پل به چین کمک می کند. "

هیات علمی و کارشناسان با تجربه

تیم آموزش برنامه MIDE شامل محققان با تجربه از اداره اقتصاد لنینگ، و همچنین کارشناسان بین المللی مشهور و رهبران شرکت های وابسته به چین است. علاوه بر این، برنامه تحقیقاتی اقتصادی چین و مرکز تحقيقات سیاستهای اقتصادی پان سوتونگ شانگهای-هنگ کنگ به عنوان همکاران برنامه به امضاء رسانده شده است تا اطمینان حاصل شود دانش آموزان درک کامل در مورد تحولات و اهداف سیاست را به دست خواهند آورد.

برنامه MIDE عمدتا برای مدیران شرکت های پیشرو و شرکت های دولتی، کارمندان دولتی و متخصصان در بخش های مربوطه طراحی شده است. آنچه که آنها در مورد سیاست و اقتصاد یاد می گیرند، به آنها کمک می کند که کارشان را به نحو موثرتری انجام دهند و به این ترتیب، آرزوهای شغلی خود را افزایش دهند.

کسانی که در سرمایه گذاری خارجی و مطالعات سیاست کار می کنند، این دوره را پیدا خواهند کرد، مهارت های تحلیلی خود را بهبود می بخشد و زمینه ای مناسب برای ملاقات و برقراری ارتباط با متخصصان از پیشینه های مختلف فراهم می کند.

لینگن همچنین یادداشت تفاهم (MoU) را با دانشکده کسب و کار دانشکده تحصیلات تکمیلی آکادمی علوم اجتماعی چین (GSCASS) امضا کرده است تا به طور مشترک یک مدرک کارشناسی ارشد دوگانه ارائه دهد.

تمام فارغ التحصیلان MIDE ممکن است برای دوره تحصیلات تکمیلی در GSCASS درخواست کنند و تا زمانی که آنها با موفقیت ثبت نام می شوند، حداقل نصف اعتبار مورد نیاز را دریافت کنند. به این طریق، دانش آموزان می توانند مدرک کارشناسی ارشد دوم را از GSCASS بدست آورند.

برنامه برجسته

کارشناسی ارشد در اقتصاد بین الملل و توسعه (MIDE) اولین برنامه آموزشی تدریس شده در هنگ کنگ است که به طور عمده در ماندارین چینی * هدایت می شود و متخصص در ابتکار توسعه تسمه و جاده و توسعه اقتصادی (به ویژه در زمینه توسعه اقتصادی در منطقه خلیج) است. این برنامه با هدف ارائه دانش آموزان آموزش بین رشته ای به طور عمده در زمینه های اقتصاد و مالی است. طراحی این برنامه همچنین به دانش آموزان اجازه می دهد تا منافع موضوع خود را بررسی کنند و بینش های جدیدی را در زمینه های توسعه اقتصادی، مالی، اجتماعی، سیاسی و محیط زیست در مناطق ابتکاری کمربند و جاده و مناطق مختلف خلیج از دیدگاه های مختلف به دست بیاورند.

راه اندازی کارشناسی ارشد در برنامه بین المللی و توسعه اقتصاد مصمم است برای پرورش متخصصان که در زمینه امور مالی، بانکی، تجارت و خدمات بازرگانی، خدمات عمومی، تحقیقات علمی و سایر خدمات حرفه ای و افرادی که علاقه مند به توسعه هستند شغل خود را به ویژه در کشورهای مشارکت کننده در کمربند و جاده Initiative و مناطق مختلف خلیج فارس. به همین ترتیب، امید است که این برنامه دانشجویان خارجی را درک عمیق تر از توسعه چین فراهم آورد و فرصتی برای به طور کامل درک فرصت های توسعه آینده در چین را ارائه می دهد. بنابراین، برنامه کمک خواهد کرد که دانش آموزان به تحقق بخشیدن به قدرت کامل خود و به دست آوردن مزیت رقابتی در بازار چین.

به غیر از ارائه دوره های منظم، کارشناسی ارشد در برنامه های بین المللی و اقتصاد توسعه نیز:

 • به طور منظم رهبران حرفه ای مشهور در صنایع مختلف و دیپلمات های اصلی در سرتاسر چین / هنگ کنگ را دعوت می کنند تا آخرین پیشرفت های منطقه ای را در تخصص خود به اشتراک بگذارند.
 • فراهم می کند دانش آموزان با فرصت های زمینه های کاری برای بازدید از مناطق مختلف در طول ابتکار کمربند و جاده و مناطق خلیج (به ویژه در مورد منطقه تجارت آزاد) در چین.
 • ارائه فرصت های کارآموزی در شرکت ها و شرکت ها.

این برنامه تئوری را با تجربه عملی متصل می کند و برای متقاضیانی که تجربه کسب و کار دارند مناسب است.

فارغ التحصیلان MIDE ممکن است برای برنامه دو گانه که به طور مشترک با دانشکده کسب و کار، مدرسه عالی آکادمی علوم اجتماعی چینی همکاری می کنند، درخواست کنند.

* بعضی از دوره ها ممکن است به زبان چینی یا انگلیسی براساس تقاضای دانش آموز ارائه شوند.

ساختار برنامه

هر دانش آموز باید 30 اعتبار را کامل کند (این به این معنی است که 10 دوره 3 اعتبار باید تکمیل شود) قبل از فارغ التحصیلی، از جمله 5 دوره مورد نیاز و 5 دوره انتخابی در 3 دسته.

مورد نیاز (5 دوره مورد نیاز، هر دوره شامل 3 اعتبار و 15 اعتبار در مجموع):

 1. اقتصاد میکروبی برای توسعه
 2. اقتصاد کلان برای توسعه
 3. اقتصاد توسعه
 4. تجارت بین المللی
 5. مسائل کنونی در اقتصاد بین الملل و توسعه

انتخابی (دانش آموز باید 5 دوره از 3 دوره از دوره های آموزشی را انتخاب کند، اما حداقل یک دوره باید از هر گروه انتخاب شود. هر دوره شامل 3 واحد می شود، بنابراین مجموع 15 عدد باید تکمیل شود):

خوشه بین المللی (حداقل دو دوره)

 1. پول و پول بین المللی
 2. جهانی سازی و توسعه اقتصادی
 3. چین و اقتصاد جهانی
 4. اقتصاد سیاسی بین المللی

توسعه و خوشه های مرتبط (حداقل دو دوره)

 1. ابتکار کمربند و جاده: تاریخ، سیاست، اقتصاد و جامعه
 2. توسعه اقتصادی منطقه ای چین
 3. اقتصاد سیاسی توسعه اقتصادی
 4. مسائل زیست محیطی و توسعه پایدار

خوشه متدولوژی (حداقل یک دوره)

 1. روش های پژوهش
 2. اقتصاد سنجی مالی I
 3. اقتصاد سنجی مالی II

این برنامه به طور عمده از چینی ها به عنوان یک ابزار برای تدریس و ارزیابی با زبان انگلیسی استفاده می کند. دانش آموزان همچنین می توانند گزارش خود و یا پاسخ به سوالات امتحان را در چینی ارسال کنند. بعضی از دوره ها ممکن است براساس تقاضای دانش آموزان به زبان چینی یا انگلیسی ارائه شوند.

شرایط فارغ التحصیلی

هر دانش آموز باید 30 اعتبار داشته باشد و GPA تجمعی برای فارغ التحصیلی نباید کمتر از 2.67 باشد تا فارغ التحصیل شود.

هزینه های تحصیل

 • دانش آموزان محلی: 110،000 هنگ کنگ
 • دانش آموزان غیر محلی: 170،000 دلار هنگ کنگ

بورس تحصیلی

حداکثر 3 هزینه تحصیلی هزینه تحصیلی برای بهترین نامزدها ارائه خواهد شد. تمام دانشجویان پذیرفته شده در این برنامه به طور خودکار برای اعطای بورس تحصیلی واجد شرایط خواهند بود.

مقررات ورود

برای واجد شرایط برای ورود به این برنامه، هر متقاضی باید داشته باشد:

 • یک مدرک لیسانس از یک دانشگاه شناخته شده به طور معمول با افتخارات پایین تر از کلاس دوم؛ یا
 • فارغ التحصیل یک دوره افتخاری از یک دانشگاه شناخته شده با مدرک لیسانس، به طور معمول رسیدن به نمره متوسط ​​نه پایین تر از "B" در دوره های کارشناسی؛
 • یک دوره تحصیلی را در یک موسسه عالی تحصیلی تکمیل کرد و دارای مدرک تحصیلی حرفه ای یا مشابه با معدل افتخاری بود.

اگر متقاضیانی که مدرک کارشناسی خود را از موسسه دریافت کرده اند که در آن دوره آموزش زبان انگلیسی نیست، متقاضیان باید نمرات آزمون های مهارت انگلیسی (مثلا IELTS، TOEFL، CET6) یا سایر مدارک معادل آن را به زبان انگلیسی ارسال کنند.

متقاضیانی که زبان اولشان چینی نیستند ممکن است دعوت شوند تا در مصاحبه پذیرفته شده توسط کمیته پذیرش حضور یابند.

متقاضیان اولویت اول را در نظر می گیرند، در صورتی که CV ها و مصاحبه ها نشان دهنده مهارت های رهبری و حداقل 10 سال تجربه کاری باشند.

* متقاضیانی که دارای معیارهای معادل و با تجربه های مربوطه می توانند دعوت به شرکت در یک مصاحبه پذیرفته شوند.

آخرین به روز رسانی اوت 2018

درباره این دانشگاه

Lingnan University is the liberal arts university in Hong Kong and we have the longest established tradition among the local institutions of higher education. Our history can be dated back to 1888, wh ... اطلاعات بیشتر

Lingnan University is the liberal arts university in Hong Kong and we have the longest established tradition among the local institutions of higher education. Our history can be dated back to 1888, when our forerunner, the Christian College in China, was founded in Guangzhou, and to 1967, when the institution, as Lingnan College, was re-established in Hong Kong. In 2015, Lingnan University was named as one of the “Top 10 Liberal Arts College in Asia” by Forbes. اطلاعات محدود