کارشناسی ارشد در آموزش و پرورش

عمومی

شرح برنامه

کارشناسی ارشد آموزش و پرورش برای دانشجویانی طراحی شده است که علاقه به تمرین ، سازماندهی یا تحقیق دارند. از طریق ماژول هایی که دیدگاه های تطبیقی و بین المللی را در بر می گیرد ، شما تجربه های انگلستان و سراسر جهان را مطالعه خواهید کرد و موضوعات پیچیده ای را که معلمان و رهبران آموزش و پرورش و تصمیم گیران با آن روبرو هستید در یک زمینه جهانی شده به طور فزاینده ای کشف خواهید کرد. این چالش ها شامل جنبه هایی از قبیل طراحی برنامه درسی ، ارائه تدریس در دنیای به سرعت در حال تغییر و یا تأثیرات بین المللی سازی و جهانی سازی در ایده ها و شیوه های آموزشی است.

این برنامه درک عمیق از آموزش و پرورش را به عنوان یک زمینه مطالعه ، بلکه ارتباط بین آموزش و سایر نهادهای اجتماعی که در برطرف کردن مشکلات پیچیده آموزش نقش ایفا می کنند فراهم می کند. با همکاری نزدیک با همکلاسی ها و کارمندان دانشگاهی ، می توانید این سؤالات را کاوش کرده و از دیدگاه های بین رشته ای از جمله آموزش ، جامعه شناسی و روانشناسی بهره مند شوید. شما برای ارزیابی و تدوین توصیه هایی برای شیوه های آموزشی و سازماندهی و ایجاد مداخلات نوآورانه که به آنان کمک می کند تا با ارتقاء کیفیت و ارتباط آموزش آنها ، توانمند شوید ، به چالش کشیده می شوید.

این برنامه توجه ویژه ای به بزرگترین بخش های آموزش و پرورش: آموزش ابتدایی و متوسطه می کند ، اما همچنین این امکان را به شما می دهد که تحولات آموزش را از منظر وسیع تر و یادگیری مادام العمر بحث کنید - از آموزش پیش از دبستان و آموزش عالی تا یادگیری بزرگسالان و غیر رسمی. آموزش - که ارتباط بین بخش های مختلف سیستم های آموزش را به رسمیت می شناسد. برای پروژه پایان نامه خود ، می توانید بر روی هر سطح از آموزش رسمی یا آموزش غیر رسمی تمرکز کنید.

لطفا توجه داشته باشید که در حالی که این برنامه برای متخصصان آموزشی که به دنبال پیشرفت حرفه خود هستند مناسب است ، این یک مدرک تحصیلی نیست و وضعیت معلمان واجد شرایط (QTS) را ارائه نمی دهد. اگر علاقه مند به شروع کار تدریس هستید ، لطفاً شرایط لازم برای تدریس را برای کشور و بخش مورد نظر خود بررسی کنید.

ویژگی های متمایز کننده

 • مشارکت محققان برجسته در تدریس برنامه این امکان را برای شما فراهم می کند که درباره تحقیقات و نظریه های فعلی اطلاعاتی کسب کنید.
 • فرصتی برای مطالعه آموزش به روشهایی که شامل می شود اما بیشتر از تمرکز روی تمرین کلاس درس است تا به بحث و گفتگوهای گسترده تری در مورد آموزش بپردازد و پایه و اساس انواع گسترده ای از مشاغل را نسبت به مجوزهای اختصاصی تدریس ایجاد کند.
 • ماژول اختصاصی در مورد تفکر انتقادی و سایر مهارتهای موضوعی مورد نیاز برای بهره مندی از تجربیات شما به عنوان دانشجوی تحصیلات تکمیلی.
 • ارتباط نزدیک با مدارس ، دانشکده ها و سایر سازمان های آموزشی / آموزشی که فرصتی برای تعامل فعال با تمرین کنندگان آموزش و تصمیم گیران فراهم می کند.
 • فرصتی برای یادگیری در مدرسه ای که به دلیل تحقیقات پیشرفته در آموزش و پرورش و علوم اجتماعی مشهور است: ما برای آموزش در رتبه پنجم و سوم برای جامعه شناسی در انگلیس برای کیفیت تحقیق در جدیدترین چارچوب عالی تحقیق (REF) قرار گرفتیم.

معیارهای پذیرش

متقاضیان معمولاً باید حداقل یک درجه 2: 2 را در یک موضوع مرتبط داشته باشند یا از تجربه حرفه ای مناسبی برخوردار باشند.

این دوره به فارغ التحصیلان اخیر اعم از کسانی که تجربه کار کمی در زمینه کار مرتبط با آموزش ندارند و به متخصصین حرفه ای میان دوره ای که مشغول تدریس هستند ، انجام سایر فعالیت های مرتبط با آموزش ، اداره مؤسسات آموزشی یا آنالیز می باشد ، هدایت می شود. شیوه های آموزش این امکان را به شما می دهد تا دانش خود را در مورد آموزش و یادگیری و ظرفیت خود برای درک و انجام تحقیقات در زمینه های آموزشی توسعه دهید.

این برنامه برای فارغ التحصیلان با سابقه در علوم اجتماعی یا علوم انسانی مناسب است. افراد با سابقه در سایر زمینه ها و بیش از 3 سال تدریس ، مدیریت آموزشی / برنامه ریزی ، تحقیق آموزشی یا تجربه مرتبط ممکن است برای ورود به برنامه در نظر گرفته شوند.

اطلاعات برای دانشجویان بین المللی:

اطلاعات تکمیلی در مورد شرایط ورود به این برنامه برای دانشجویان بین المللی را می توان از تیم پذیرش برنامه دریافت کرد.

شرایط زبان انگلیسی برای متقاضیان غیر انگلیس

آیلتس معمولی ارائه می دهد: 6.5 (با حداقل 6.5 کتبی و در سایر مقوله های دیگر کمتر از 5.5).

متقاضیانی که برای تحصیل در انگلستان به ویزای ردیف 4 احتیاج دارند ، باید شرایط لازم را برای قبول انگلیسی UKVI (ویزا بریتانیا و مهاجرت) ارائه دهند.

ساختار

برای یک دانشجوی تمام وقت ، از شما انتظار می رود در سال اول ترکیبی از ماژول های اصلی و اختیاری (120 اعتبار) را کسب کنید.

در سال دو ، ماژول پایان نامه (60 اعتبار) را انجام می دهید.

ماژول های نمایش داده شده نمونه ای از برنامه درسی معمولی هستند و قبل از سال تحصیلی 2020/21 مورد بررسی قرار می گیرند. ماژول های نهایی تا سپتامبر سال 2020 منتشر می شوند.

شما پنج ماژول اجباری 20 اعتباری - یکی از ماژول های اختیاری 20 اعتباری و 60 پایان نامه اعتباری را در مورد موضوعی که با سرپرست خود توافق کرده اید - برای تشکیل 180 اعتبار کامل برای تکمیل برنامه استفاده خواهید کرد.

ماژول های آموزش داده شده

پنج ماژول اجباری شامل مهارتهای اساسی اجتماعی و مباحث اساسی در آموزش است. ماژول اختیاری این امکان را به شما می دهد تا مدرک خود را متناسب با علایق شخصی خود تنظیم کنید. هر واحد آموزشی تدریس 20 اعتبار دارد ، به این معنی که تقریباً باید 200 ساعت طول بکشد که شامل تدریس رسمی ، دانش آموزان مستقل و صرف وقت در کارهای ارزیابی است.

پایان نامه

پس از اتمام موفقیت آمیز ماژول های تدریس شده ، از شما خواسته می شود که 60 مقاله پایان نامه در موضوع مرتبط با آموزش را انتخاب کنید.

این پایان نامه شامل یک تحقیق مستقل از مقیاس کوچک است که شما را قادر می سازد تا در یک زمینه اساسی مرتبط با برنامه ، منافع خود را توسعه داده و دانش و مهارتهای توسعه یافته از طریق مشارکت در ماژولهای آموزش داده شده را عملی کنید.

به شما یک سرپرست پایان نامه اختصاص داده می شود تا در برنامه ریزی ، انجام و نوشتن پروژه تحقیق کمک کند.

دانشگاه متعهد است در صورت امکان طیف گسترده ای از گزینه های ماژول را ارائه دهد ، اما توجه داشته باشید که اگر تمام تلاش خود را برای ارائه انتخاب انجام دهیم ممکن است در شرایط خاص محدود باشد. این در شرایطی است که برخی از ماژول ها تعداد محدودی از مکان های موجود را دارند ، که به صورت مقدماتی و درجه اول خدمت اختصاص می یابد ، در حالی که سایرین حداقل تعداد دانش آموزان مورد نیاز قبل از اجرا را دارند تا از کیفیت مناسب آموزش اطمینان حاصل کنند. تحویل داده می شود؛ بعضی از ماژول ها دانش آموزان را ملزم می کند قبلاً موضوعات خاصی را قبلاً گرفته باشند ، و برخی دیگر برنامه ای که شما می گیرید اصلی یا لازم است ماژول ها همچنین ممکن است به دلیل درگیری های جدول زمانی محدود باشند و اگرچه دانشگاه برای به حداقل رساندن اختلال در انتخاب کار می کند ، ما به شما توصیه می کنیم در مورد گزینه های ماژول های موجود ، از دانشکده مربوطه مشاوره بگیرید.

128702_books-bookstore-book-reading-159711.jpegPixabay / Pexels

یادگیری و ارزیابی

چگونه می توانم تدریس کنم؟

شما از محققانی که در آینده حوزه های خود کمک می کنند یاد خواهید گرفت. دوره های ما هم ایده های اصلی رشته ها و هم مباحث معاصر ، نظریه ها و تحقیقات را منعکس می کنند.

روش های تدریس شامل ترکیبی از سخنرانی ها ، سمینارها ، مطالعه مستقل و یادگیری خودمحور است که از منابع آنلاین ، کارهای فردی و کارهای گروهی استفاده می کنند. سخنرانی ها به طور کلی ارائه یک مرور کلی در مورد موضوع مربوطه ، معرفی مفاهیم کلیدی یا تحقیقات و برجسته کردن موضوعات یا مباحث معاصر. بر خلاف سخنرانی ها ، سمینارها این امکان را به شما می دهند که در مورد خوانش ها ، تحقیقات و یا موضوعات خاص به تفصیل بحث کنید. این به شما امکان می دهد تا درک خود را تثبیت کرده و از یادگیری فردی خود بازخورد بگیرید. سمینارها همچنین می توانید با شرکت در بحثهای گروهی و سایر کارها ، مهارتهای ارتباطی ، ارائه و مهارتهای همکاری خود را با شکوه و عظمت انجام دهید.

با پیشرفت علوم اجتماعی در پاسخ به جهان اجتماعی ، برنامه درسی ما نیز تغییر می کند. دانشجویان ما در این تحولات نقش مهمی ایفا می کنند ، با این که در هیئت علمی دانشجویان-کارمندان در مورد تغییرات عمده مشاوره می شود و همه دانشجویان ارزیابی های ماژول و بررسی سالانه دانش آموزان را انجام می دهند.

چگونه حمایت خواهم کرد؟

یک مدرس شخصی برای مدت تحصیل شما را راهنمایی می کند و برای بحث در مورد پیشرفت و ارائه مشاوره و راهنمایی در مورد تحصیلات دانشگاهی در دسترس شما خواهد بود. مرکز دانشجویی و دفتر برنامه های آموزش ، هر دو در ساختمان گلمورگان واقع شده اند ، همچنین می توانند در مورد نحوه دسترسی به خدمات دانشگاه مشاوره ارائه دهند.

کلیه ماژول های این دوره از محیط یادگیری مجازی Cardiff University (VLE) - Learning Central - که در آن شما می توانید مطالب درسی ، پیوندهای مربوط به مطالب مرتبط و اطلاعات مربوط به وظایف ارزشیابی از جمله ، برای مثال ، معیارهای ارزیابی ، پیوندهایی به مقالات گذشته (در صورت استفاده) و دستورالعملهای ارسال ارزیابی.

پشتیبانی ویژه ماژول توسط مدرسین سمینار ، مدرسین و / یا مجریان ماژول ارائه می شود. پشتیبانی از پایان نامه توسط یک سرپرست ارائه می شود که مرتبا با شما ملاقات می کند.

بازخورد سازنده

بازخورد سازنده بازخوردی است که به تصمیم گیری برای پیشرفت یا طبقه بندی درجه کمک نمی کند. هدف از بازخورد سازنده بهبود درک و یادگیری شما قبل از تکمیل ارزیابی خلاصه خود است. به طور خاص ، بازخورد سازنده به شما کمک می کند تا:

 • نقاط قوت و ضعف خود و مناطقی را که نیاز به کار دارند شناسایی کنید.
 • به کارکنان کمک کنید تا از شما حمایت کنند و مشکلات شناسایی شده با راهبردهای هدفمند برای بهبود را برطرف سازند.

بازخورد تشریحی به طور معمول در سمینارها ارائه می شود. علاوه بر این ، ماژول ها ممکن است شامل ارزیابی سازنده خاص باشند که به شما کمک می کند تا برای ارزیابی خلاصه بعدی آماده شوید.

بازخورد خلاصه

بازخورد خلاصه بازخوردی است که به تصمیم گیری برای پیشرفت یا طبقه بندی درجه کمک می کند. هدف از ارزیابی خلاصه این است که نشان دهد شما چقدر موفق شده اید نتایج یادگیری در نظر گرفته شده از یک ماژول را برآورده کنید و به شما این امکان را می دهد تا اقدامات لازم را برای بهبود در ارزیابی های آینده شناسایی کنید.

کلیه بازخورد ها در مورد کارآموزی بصورت الکترونیکی ارائه می شود تا اطمینان حاصل شود که به راحتی در دسترس بوده و خواندن آن آسان است. بازخورد لفظی برای ارائه ارائه می شود ، اما بازخورد کتبی نیز ارائه می شود اگر / جایی که ارائه نقش مهمی در علامت ماژول دارد.

بازخورد در آزمون های کلاس معمولاً به عنوان بازخورد کتبی برای کل کلاس ارائه می شود ، اما شما همچنین قادر به بحث در مورد مقاله آزمایش فردی خود و علامت آن برای مجوز ماژول هستید.

همه علائم و بازخورد با استناد به معیارهای مربوط به مارک انجام می شود.

چگونه می توانم ارزیابی کنم؟

قالب های ارزشیابی معمولی شامل تکالیف فردی ، دوره های درسی ، پروژه ها ، سخنرانی ها یا آزمون های کلاس است. متداول ترین شکل ارزیابی تولید دوره های درسی است. مهلت ها در طول سال تحصیلی پخش می شود.

بخش مهمی از ارزیابی بازخورد است. بازخورد در هر فرآیند ، فعالیت یا اطلاعاتی وجود دارد که با ارائه فرصتی برای دانش آموزان ، می تواند در مورد سطح فعلی یا اخیر خود یا درک آنها از یک موضوع تأمل کند ، یادگیری را تقویت می کند. این می تواند به صورت جداگانه یا به گروهها ارائه شود و اشکال مختلفی به خود بگیرد. پاسخگو به انتظارات توسعه برنامه ها و رشته های ما است.

دامنه بازخورد شامل یک به یک بازخورد فردی است. بازخورد عمومی؛ بازخورد همسالان؛ بازخورد غیررسمی؛ خود ارزیابی برای ارائه همراه با ارزیابی.

کارمندان دانشگاهی و همسالان می توانند از روشهای مختلفی برای ارائه این نوع بازخوردها استفاده کنند: بازخورد کتبی؛ حاشیه نویسی از متن؛ بازخورد شفاهی؛ بحث سمینار

چه مهارتهایی را تمرین و توسعه می دهم؟

دانش

پس از اتمام برنامه می توانید:

 • درک عمیق و منظم از تئوری ها و مفاهیم اصلی مربوط به سیاست آموزش ، سازمان و عمل را نشان دهید
 • شیوه ها و سیاست های آموزش محلی و ملی را در زمینه های جهانی و تاریخی گسترده تر آنها ، تجزیه و تحلیل کنید
 • آگاهی بالایی از ملاحظات روش شناختی و اخلاقی مربوط به انجام تحقیقات در مورد مسائل آموزش را نشان دهید

مهارت های فکری:

پس از اتمام برنامه می توانید:

 • بطور سیستماتیک اتصالات پیچیده بین جنبه های نظریه آموزشی و سیاست و عمل (در آموزش و مناطق مرتبط)
 • تحقیق و بورس تحصیلی موجود را درمورد موضوعات آموزش ارزیابی کنید و داوری آگاهانه بین ادعاهای رقابتی و دیدگاههای نظری انجام دهید
 • سیاست ها و عملکردهای مربوط به موضوعات پیچیده آموزشی و همچنین ارتباط بین آموزش و سایر نهادهای اجتماعی را توصیف کرده و به طور جدی تأمل کنید
 • جمع آوری ، ارزیابی ، ترکیب و تفسیر اشکال مختلف داده های پیچیده - از جمله در قالب یک پروژه پروژه

مهارت های عملی حرفه ای:

پس از اتمام برنامه می توانید:

 • راه حلهای اصلی را برای مقابله با مشکلات آشنا و ناآشنا ، برای تقویت سیاست و آموزش آموزش بیان کنید
 • درک انتقادی از رویکردهای مبتنی بر شواهد برای طراحی ، اجرای و ارزیابی مداخلات آموزشی را نشان دهید

مهارتهای قابل انتقال / کلید:

پس از اتمام برنامه می توانید:

 • یافتن تحقیقات (کتبی و شفاهی) به روشنی به مخاطبان متخصص و غیر متخصص ارتباط برقرار کنید ، در زمینه بین المللی ، حل مسئله ، مدیریت زمان ، فناوری اطلاعات و ارتباطات و مهارت های فردی و تیمی کار کنید
 • کار خود را ارزیابی کنید و خودتان را منتقل کنید

چشم انداز شغلی

ما دانشجویان خود را ترغیب می کنیم از روز اول در مورد زندگی فراتر از دانشگاه فکر کنند ، ماژول ها و پشتیبانی ارائه می دهند تا یک مزیت رقابتی در فارغ التحصیلی به شما بدهند. تبدیل نظریه به کاربرد عملی و ارائه تجربه از دنیای کار جنبه های مهم کلیه برنامه های مدرک ما را دارد و به آماده سازی فارغ التحصیلان ما برای زندگی بعد از آموزش عالی کمک می کند.

فارغ التحصیلان این برنامه ممکن است در حوزه های مربوط به آموزش و پرورش در سازمان های رسمی رسمی یا غیر رسمی ، در ادارات دولتی و تنظیم کننده ها ، در سازمان های غیر دولتی از جمله بنیادها و اتاق های فکر ، مشغول به کار ، در خیریه ها ، رسانه ها یا به عنوان کارآفرینان اجتماعی فعالیت کنند. حوزه آموزش و پرورش.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

Our world-leading research was ranked 5th amongst UK universities in the most recent Research Excellence Framework for quality and 2nd for impact. We provide an educationally outstanding experience fo ... اطلاعات بیشتر

Our world-leading research was ranked 5th amongst UK universities in the most recent Research Excellence Framework for quality and 2nd for impact. We provide an educationally outstanding experience for our students. اطلاعات محدود