کارشناسی ارشد انتقال و مدیریت انرژی جهانی نیسل-برلین

عمومی

2 مکان موجود
جهت اطلاعات بیشتر درخصوص این برنامه به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید

شرح برنامه

"شناخت پیچیدگی تغییرات فعلی انرژی در اروپا و جهان"

استاد در زمینه انتقال و مدیریت انرژی جهانی به دانش آموزانی که مطالعات مقدماتی خود را انجام داده اند، هدف قرار می گیرد. هدف آن این است که دانش آموزان را در درک عمیق از پیچیدگی تبدیل انرژی فعلی در اروپا و در سراسر جهان. این برنامه در برلین و نیس برگزار می شود و رویکرد منحصر به فرد و چند رشته ای را ارائه می دهد که از دوره های دیگر استاد در زمینه مطالعات انرژی متمایز می کند. این ارتباطات بین سطوح مختلف مدیریت انرژی را از بین المللی به سطح محلی تجزیه می کند و یادگیری متمرکز بر مسئله را در تقاطع تئوری و تمرین ارائه می دهد .

برنامه ی یک ساله بیش از سه دوره طول می کشد و در دو محل تحصیل در نیس و برلین انجام می شود .

درجه و شناخت

دانش آموزانی که با موفقیت برنامه را به پایان رسانده اند، در پایان سال تحصیلی دو گواهینامه اعطا می شوند:

  • کارشناسی ارشد در انتقال انرژی و حکومت جهانی: این دیپلم CIFE که گواهی موفقیت آمیز برنامه تحصیلی دانشگاهی و اعطای 60 اعتبار ECTS در سطح کارشناسی ارشد است.
  • مدرک تحصیلی مدرسه ماموریت سازمان های اروپایی و بین المللی (مسئول سیاست در سازمان های اروپایی و بین المللی): این واجد شرایط توسط دولت فرانسه به عنوان مدرک در سطح استاد (سطح 7 EQF چارچوب الگوی اروپایی) به رسمیت شناخته شده است.

شرایط پذیرش

این برنامه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویانی است که قبلاً مدرک اول را گذرانده اند (حداقل سه سال تحصیل در سطح دانشگاه).

علاوه بر این، دانش آموزان باید دانش خوبی از زبان انگلیسی داشته باشند.

شما می توانید اطلاعات دقیق تر در مورد روش درخواست در www.ie-ei.eu پیدا کنید.

مهلت درخواست: 15 ژوئن 2020

مرور سال تحصیلی

دوره اول (اکتبر-دسامبر) در نیس شامل کلاس هایی در مورد اصول چهارگانه انرژی است: درگیری های بین المللی انرژی ، حاکمیت انرژی اقتصادی ، انتقال انرژی پاک در اتحادیه اروپا و شهرها و شهروندان در انتقال انرژی . هر ماژول توسط سمینارهای مربوط به موضوعات انرژی فعلی تکمیل می شود. یک متخصص دانشگاهی یا حرفه ای به هر رویداد دعوت می شود.

برای دوره دوم خود (ژانویه و مارس) دانشجویان به برلین نقل مکان می کنند ، جایی که کارگاه های آموزشی برای چهار ماژول ارائه می شود. هر ماژول با یک متخصص یک کارگاه نیم روزه برگزار می کند. دانشجویان کارگاه های کار گروهی را تهیه می کنند تا مقالات مربوط به موضوع سمینار (مذاکرات اقلیمی ، بورس انرژی ، نقش اتصال اتحادیه اروپا در بازار انرژی اروپا ، بودجه اتحادیه اروپا و سیاست انرژی سرزمینی) را تهیه کنند. برای درک بهتر چالش های انرژی محلی در چارچوب زمینه انتقال انرژی آلمان ، بازدیدها نیز با همکاری مؤسسات و شرکت های محلی برگزار می شود. تمرکز دیگر این اصطلاح در کلاسهای متدولوژی خواهد بود: یکی اختصاص به پژوهش و پایان نامه کارشناسی ارشد و دیگری مدیریت پروژه.

در طول این مدت دانش آموزان نیز یک سفر به بروکسل مطالعه را، به بازدید از نهادهای اتحادیه اروپا و کارشناسان ملاقات در زمینه انرژی است.

در ماه آوریل، دانش آموزان به نیس می روند. دوره سوم (آوریل-ژوئن) به منظور تقویت دانش خود در چهار ماژول انرژی است. تمرکز ویژه ای بر حمایت روش شناختی از کار دانش آموزان در پایان نامه های خود از جمله جلسات فردی با سرپرستان دانشگاهی است. در طی این دوره، یک بازی شبیه سازی، شرکت کنندگان را قادر می سازد تا مهارت های مذاکره خود را آزمایش کنند.

در این دوره، دانش آموزان کار خود را در پایان نامه خود در تماس نزدیک با سرپرستان دانشگاهی خود نهایی خواهند کرد. این پایان نامه در اواسط ماه ژوئن ارائه خواهد شد و در پایان ماه ژوئن دفاع خواهد شد.

ماژول های آموزشی

  • درگیری های بین المللی انرژی

این ماژول دانش نظری را در مورد موضوعات و درگیریهای اصلی بین المللی در رابطه با انرژی (نفرین منابع ، نژادی سازی ، توسعه گرایی ، کشورهای ضعیف / قوی و غیره) ارائه می دهد.
همچنین نمونه هایی مشخص از ظهور و تنظیم مناقشات انرژی در سراسر جهان برای شرکت کنندگان در اختیار شما قرار می دهد تا بهتر تجزیه و تحلیل کنند که چگونه آنها بر امنیت و تنوع بخشیدن به تأمین انرژی فشار وارد می کنند. (8 ECTS)

  • مدیریت انرژی اقتصادی

اصول اقتصادی و بازار به بخش انرژی به منظور درک جریان های متعدد ملی، منطقه ای و محلی انرژی کم کربن استفاده می شود Pathways در جهان است.
این ماژول بررسی نحوه تنظیم بازار های مختلف و نحوه تاثیر گذار بر انتقال از سوخت های فسیلی به انرژی های تجدید پذیر را بررسی می کند. چشم انداز اقتصادی نقش آزاد سازی، خصوصی سازی و تنظیم بخش را برجسته می کند. (8 ECTS)

  • انتقال انرژی پاک در اتحادیه اروپا

هدف از این ماژول برجسته کردن اولویت های اتحادیه اروپا و فرایند تصمیم گیری در مورد انتقال انرژی پاک در اروپا است ، بنابراین به درک عوامل اقتصاد سیاسی کمک می کند که آن را مهار و تسریع می کنند. این ماژول ضمن تمرکز بر چگونگی به چالش کشیدن سیاست های مختلف اتحادیه اروپا ، معماری های نهادی و طرح های حاکمیت چند سطحی را ارائه می دهد ، این ماژول بینشی را در مورد موضوعاتی که امروزه با سیاست گذاران اروپایی از قبیل پذیرش اجتماعی ، پایداری انرژی های تجدیدپذیر و همچنین پیشرفت سریع در فناوری های انرژی پاک روبرو هستند ، فراهم می کند. (8 ECTS)

  • شهرها و شهروندان در انتقال انرژی

شرکت کنندگان بررسی خواهند کرد که چگونه مناطق و شهرهای اتحادیه اروپا و مناطق کلی تر، استراتژی کم کربن خود را در تقاطع بسیاری از سیاست ها (مسکن، مدیریت زباله، حمل و نقل، فقر سوخت، محیط زیست و انرژی) و در چارچوب یک سیستم حکومت چند سطحی توسعه می دهند.
نمونه های بتنی از استراتژی های محلی و منطقه ای برای تحليل اهرم ها و موانع تمرکززدایی بیشتر تحویل داده می شود. (8 ECTS)

  • ماژول های روش شناسی

دانش آموزان مهارت هایی در روش تحقیق ، مدیریت پروژه انرژی و تدوین استراتژی های انرژی کسب می کنند. آنها بطور دقیق با ابزارهای مختلف روش شناختی آزمایش خواهند کرد: اول ، از طریق کار تحقیقاتی برای پایان نامه خود و دوم ، به لطف ابزارهای روش شناختی مدیریت پروژه. دانش آموزان در یک شبیه سازی شرکت خواهند کرد که در آن مجبور خواهند بود در مورد ساخت پارک بادی در یک قلمرو تصمیم بگیرند. در یک بازی مذاکره ، شرکت کنندگان باید یک استراتژی مشترک را در چشم انداز همکاری های بین المللی انرژی ارائه دهند. (9 ECTS)

  • پایان نامه

برای پایان نامه کارشناسی ارشد خود ، شرکت کنندگان کار تحقیقاتی عمیقی را در مورد موضوع انرژی انجام می دهند ، که با هماهنگی منظم با سرپرست خود انتخاب و شرح داده شده است. این پایان نامه به استفاده از ابزارهای روش شناختی که دانشجویان در طول برنامه به دست آورده اند نیاز دارد.
کار آکادمیک شامل تحقیقات دقیق در زمینه میز ، مصاحبه های احتمالی با شرکای خارجی و نوشتن یک پایان نامه تقریباً 17000 کلمه است. (15 ECTS). داوطلبان در آزمون شفاهی از پایان نامه خود دفاع می کنند. (4 ECTS)

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The Centre international de formation européenne (CIFE) was created in 1954. Its founders, in particular, Alexandre Marc, understood the urgent necessity to train professionals and citizens in the sub ... اطلاعات بیشتر

The Centre international de formation européenne (CIFE) was created in 1954. Its founders, in particular, Alexandre Marc, understood the urgent necessity to train professionals and citizens in the subject of a united Europe. CIFE is a private non-profit-making international organisation which includes several European studies courses as well as conferences, seminars and publications. اطلاعات محدود
برلین , خوب , بروکسل , بوداپست , کانتربری , رم , استانبول , تونس , وین + 8 بیشتر کمتر