کارشناسی ارشد امنیت و توسعه بین المللی

عمومی

برای خواندن اطلاعات بیشتر درخصوص این برنامه به وب‌سایت مؤسسه مراجعه کنید

شرح برنامه

بحث بین المللی درمورد مشکل ترین مسائل جهانی دنیای مدرن، مانند جنگ در سوریه، وضعیت دشوار در اوکراین، بحران مهاجر اروپایی و تهدید حملات تروریستی، نشان دهنده تقاضای زیادی برای متخصصان و استراتژیست ها در این زمینه است امنیت و توسعه. همچنین نشان می دهد که نیاز به افزایش آگاهی عمومی از همبستگی بین کمک های انتقال یافته به کشورهای در حال توسعه و امنیت در میان جوامع توسعه یافته کشور است.

به منظور پاسخگویی به این دو روند ، Jagiellonian University چاپ اول برنامه کارشناسی ارشد مطالعات - امنیت بین المللی و توسعه را راه اندازی می کند. ISAD با هدف تقویت تفکر خلاق در مورد مشکلات پیچیده امنیت و توسعه جهانی و همچنین تجهیز دانش آموزان به ابزارهای تحلیلی ، تخصص زبان و درک متقابل فرهنگی. همچنین به به دست آوردن مهارت های حرفه ای مورد نیاز برای مدیریت امنیت جهانی و توسعه در یک محیط بین المللی کمک می کند.

- هدف ما آموزش متخصصان در درک اهمیت مشکلات در دنیای مدرن و جستجوی راه حل برای آنها است. ما می خواهیم استراتژیست ها را آموزش دهیم تا بتوانند اقداماتی را انجام دهند که از هدفگذاری مناسب پروژه های کمک و از این رو ثبات بیشتر در روابط بین الملل اطمینان حاصل کند - تأکید می کند مارسین Grabowski ، مدیر مطالعات ISAD.

برنامه این دوره دو ساله کارشناسی ارشد توسط کارشناسان و مدرسان بین المللی از Jagiellonian University . دوره های دانشگاهی به زبان انگلیسی تدریس می شود و علاوه بر این ، دانشجویان زبان دوم ، منتخب خارجی را نیز فرا می گیرند. دو مسیر دانشگاهی (تخصص) وجود دارد: امنیت بین المللی و مدیریت بحران و همچنین توسعه و امنیت. این برنامه شامل کارآموزان حرفه ای و کارگاه های آموزشی با کارشناسان است.

اولین کلاس ISAD در سال تحصیلی 2018/2019 راه اندازی شد و روند استخدام در حال حاضر انجام می شود. درباره ساختار برنامه و استخدام در وب سایت ما اطلاعات بیشتری کسب کنید: www.isad.uj.edu.pl. ما همچنین شما را تشویق می کنیم تا خود را با دفترچه آنلاین ما آشنا کنید.

ISAD به عنوان یک پروژه نوآورانه، کمک مالی مرکز ملی تحقیقات و توسعه لهستان اهدا شد و توسط اتحادیه اروپا تحت حمایت صندوق اجتماعی اروپا تامین می شود.

57620_newIRAS.png

مشخصات فارغ التحصیل

فارغ التحصیل ISAD آماده کار در انواع نهادها و سازمانهایی است که با امنیت و توسعه کار می کنند. ملی و بین المللی ، دولتی و غیر دولتی. فارغ التحصیل نه تنها دانش اساسی دارد بلکه طیف وسیعی از مهارتهای نرم ، لازم برای کار در یک محیط بین المللی و در سطوح مختلف سازمان و مدیریت موسسات را دارد. از آنجایی که ما به ارتباطات مؤثر اهمیت می دهیم ، فارغ التحصیل ما به زبان انگلیسی مسلط است و به زبان دوم - زبان مورد نظر او - در سطح B2 ارتباط برقرار می کند.

ساختار

دوره ها و ماژول هایی که ما از آنها تشریح می کنیم به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: ماژول های اجباری که در دو ترم اول غالب هستند ، پایه های محکمی در مطالعات امنیتی و توسعه به شما می دهند. دوره های آهنگ آکادمیک که در ترم های سوم و چهارم تدریس می شود ، دانش و شایستگی متمرکز تری را در حوزه انتخابی شما ارائه می دهد.

جدای از اینها ، سالانه تعدادی دوره اختیاری ارائه می شود. علاوه بر این ، ما یک دوره زبان را به یکی از زبان های زیر ارائه می دهیم: آلمانی ، فرانسوی یا لهستانی. همچنین ممکن است زبانهای دیگری نیز ارائه شود.

ISAD به عنوان یک برنامه دو ساله به چهار ترم تقسیم می شود. دانش آموزان باید هر سال ماژول هایی را به ارزش حداقل 60 ECTS (سیستم انتقال اعتبار و تجمع اعتبار اروپا) و در مجموع 120 ECTS تکمیل کنند.

آهنگ های دانشگاهی

  • امنیت بین المللی
    هدف از این مسیر آکادمیک ، آگاهی از دلایل درگیری های معاصر و پاسخ به بحران بر اساس تجزیه و تحلیل موارد تجربی و همچنین ارتباطات بین فرهنگی از جمله شرایط مختلف منطقه ای در نقاط مختلف جهان (آفریقا ، آسیا ، خاورمیانه) است. و آمریکای لاتین). این مطالعات شامل تجزیه و تحلیل تهدیدات غیر سنتی (جنگ ترکیبی ، سایبرتروریسم ، گسترش شبکه های بین المللی تروریستی و جنایتکار ، امنیت انرژی ، حفاظت از آب و هوا) و مدیریت درگیری و همچنین ایجاد صلح در بسیاری از سطوح است.
  • توسعه بین المللی
    این مسیر آکادمیک دانش مربوط به مشکلاتی را که دولت ها ، مؤسسات بین المللی ، سازمان های امدادی و سازمان های مردم نهاد باید در صورت بروز درگیری ، بحران های بشردوستانه ، چالش های فقر ، بازسازی پس از درگیری و غیره با آنها روبرو شوند ، فراهم می کند. و مدیریت سیاستهای کمک این مطالعات همچنین شامل چالش های مرتبط با اثربخشی توسعه و امنیت انسانی است.

57612_DSC_0165_Kopiowanie_.jpg

دانشگاه Jagiellonian در کراکوف

به ما در Jagiellonian University ، بهترین و معتبرترین دانشگاه لهستان ، با یک سنت بسیار غنی از تعالی دانشگاهی که مربوط به قرن چهاردهم است ، بپیوندید.

زندگی و تحصیل در قلب دانشگاهی اروپای مرکزی ، خانه محققان عالی در بسیاری از رشته ها از جمله علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، پزشکی ، ریاضیات و علوم طبیعی است. دانشگاه شرکای بین المللی زیادی دارد و دانشجویان ما از اشکال مختلف تبادل مطالعه ، کلاسهای مجازی مشترک ، بازدید استادان میهمان و بسیاری از جنبه های دیگر همکاری های بین المللی بهره مند می شوند. دانشکده مطالعات بین المللی و سیاسی ، که به عنوان بخش خانه شما حضور خواهد داشت ، بخاطر تحقیقات خود در زمینه ها و کشورها ، سیاست ، روابط بین الملل و مطالعات بین فرهنگی بسیار شناخته شده است.

برای کیست؟

این برنامه برای دانشجویان دارای مدرک لیسانس در علوم اجتماعی ، علوم انسانی و سایر زمینه های مرتبط طراحی شده است. این ایده آل برای افرادی است که می خواهند دانش خود را درباره امنیت و توسعه بین المللی افزایش دهند. این ایده آل برای کسانی که به هر دو زمینه علاقه مند هستند اما از دیدگاه های مختلف و رشته های مختلف دانشگاهی مانند سیاست ، تاریخ ، اقتصاد ، فرهنگ و جامعه شناسی مناسب است. با برنامه ISAD ، آنها یک پایه مستحکم به دست می آورند که حرفه آنها را توسعه می دهد.

فارغ التحصیلان ISAD آماده کار در انواع نهادها و سازمانهای دولتی و خصوصی ، اعم از ملی و بین المللی ، از جمله ارگانهای دولتی و بین المللی است که در زمینه توسعه و امنیت و همچنین سازمانهای غیردولتی سروکار دارند. علاوه بر این ، آنها زبان انگلیسی بسیار خوبی دارند و زبان دوم در سطح B2 دارند.

شرایط ورود

افراد واجد شرایط برای درخواست برنامه ، دارندگان دیپلم آموزش عالی (حداقل کارشناسی ارشد) در علوم اجتماعی ، علوم انسانی و سایر زمینه های مرتبط هستند.

دستورالعمل اضافی اضافی مستند به دستور زبان انگلیسی حداقل در سطح B2 است که توسط چهارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبانها مشخص شده است. در عین حال ، تعدادی از گواهی های زبان شناخته شده را می پذیریم. انگلیسی زبانان بومی یا فارغ التحصیلان برنامه های مطالعاتی که زبان انگلیسی زبان آموزش آن بود از شرط گواهی معاف هستند.

داوطلبان به ترتیب تعیین شده بر اساس نتیجه نهایی ، در مقیاس 0 تا 100 ، در جدول رتبه بندی قرار می گیرند و به شرح زیر محاسبه می شوند:

  1. ارزیابی نامه انگیزه به زبان انگلیسی نوشته شده است (پروژه پایان نامه مقدماتی نیز به عنوان بخشی از نامه انگیزه ارزیابی خواهد شد) - حداکثر 50 امتیاز؛
  2. امتیاز اعطا شده برای نامه های مرجع - حداکثر 50 امتیاز.

مشتریان

کارولینا بژنیچ (ایالات متحده آمریکا): "من اعتقاد دارم که هم تلاشهای دانشگاهی من با Jagiellonian University جاگلیون و هم زمان زندگی در کراکوف ، فرصت بی نظیری به من داده است تا بتوانم تحصیلاتم را بیشتر کنم و دیدگاه های خودم را توسعه دهم. سه سال بعد از آمدن به لهستان ، و من صادقانه می توانم بگویم که این قدم به ناشناخته ، یکی از مهمترین و پربارترین تصمیمات زندگی من بود. چه روش بهتر برای مطالعه جهان و ساختارهای سیاسی آن از تحصیل در کنار دانشجویان از هر گوشه زمین است؟ دانش از دیدگاه آنها شکل گرفته است ؛ که ابعادی به جامعه جهانی چند جانبه و به سرعت در حال تغییر ارائه می دهد که در آن زندگی می کنیم. "

جیووانی کاپوریونی (ایتالیا): "در Jagiellonian University ، یک تیم الهام بخش از محققان را در یک محیط پویا و باز پیدا کردم و از یک تجربه یادگیری با طراوت بر اساس مشارکت فعال بهره مند شدم. فرصتی ارزشمند برای ارائه سخنرانی های فردی و شرکت در کار تیمی همیشه با سختی و کیفیت دوره هایی که در آنها شرکت کردم مطابقت دارد. لیسانس من در روابط بین الملل در Jagiellonian University مرا برای استادی فوق العاده خوب در مقطع کارشناسی ارشد در آکسفورد که امسال مشغول به کار هستم ، فوق العاده خوب آماده کرده است. "

هزینه ها

هزینه درخواست

هزینه درخواست 85 PLN است.

شهریه

شهریه 4000 یورو در سال (8000 EUR / برنامه) است.

شهریه به مبلغ یک ترم پرداخت می شود. داوطلبان پذیرفته شده در سال اول موظف به پرداخت اقساط اول حداکثر ظرف مدت 7 روز از زمان ثبت نام هستند.

آخرین به روز رسانی اوت 2020

درباره این دانشگاه

The Jagiellonian University is the oldest higher education institution in Poland and one of the oldest in Europe. It was founded on 12 May 1364 by the Polish king Casimir the Great. The Jubilee year 2 ... اطلاعات بیشتر

The Jagiellonian University is the oldest higher education institution in Poland and one of the oldest in Europe. It was founded on 12 May 1364 by the Polish king Casimir the Great. The Jubilee year 2014 marked the 650th anniversary of this remarkable event. Since its very beginning, the Jagiellonian University has been an international institution. Poles, Ruthenians, Lithuanians, Hungarians, Germans, Czechs, the Swiss, the English, the Dutch, the French, the Spanish, Italians, and even Tatars studied here in the old days. اطلاعات محدود