کارشناسی ارشد اقتصاد

عمومی

شرح برنامه

برنامه اقتصاد به بررسی عملکرد اقتصاد جهانی می پردازد. شما درباره تمام بازیگران اقتصادی و تعاملات آنها صحبت خواهید کرد: خانواده ها، کسب و کارها، موسسات مالی، دولت و جامعه. برنامه کارشناسی ارشد به شما امکان می دهد بینش پیشرفته ای را در مورد نظریه ها، مدل ها و تکنیک های اقتصادی که می توانید برای تحلیل و ارزیابی مسائل پیچیده اجتماعی با توجه به تعاملات و رفتارهای بین بازیگران اقتصادی استفاده کنید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه این بازیگران انتخاب های اقتصادی (مصرف، تولید، کار، سرمایه گذاری، واردات، صادرات و غیره) را انجام می دهند، چه عواقبی برای جامعه و چگونگی حل مشکلات در این زمینه می تواند بهترین باشد.


ساختار دوره

برنامه کارشناسی ارشد، علاوه بر یک بخش معمولی با دوره های عمومی، دو رشته ای است که به شما امکان می دهد برنامه های درسی خود را با توجه به منافع خود تنظیم کنید. شما می توانید سه دوره را از یک دوره بزرگ و یک دوره انتخابی از طیف وسیعی از دوره ها انتخاب کنید. همه دانش آموزان فرصت دارند تا یک کارآموزی (بین المللی) انجام دهند. کارآموزی می تواند به عنوان یک دوره انتخابی به برنامه اضافه شود.

دوره های عمومی (18 واحد)

 • اقتصاد میکرو: نظریه تصمیم (6 واحد)
 • اقتصاد کلان: چرخه های تجاری، نوآوری و رشد (6 واحد)
 • اقتصادسنجی: تحلیل سری زمانی (6 اعتبار)

دوره های مربوط به موسسات مالی و بازارهای عمده (انتخاب 18 اعتبار)

 • اقتصاد بانکداری (6 اعتبار)
 • اقتصاد بازارهای مالی (6 اعتبار)
 • تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری (6 واحد)
 • اقتصاد نهادی (6 واحد)
 • سیاست پولی (6 اعتبار)

دوره های مربوط به سیاست اقتصادی مهم (انتخاب 18 اعتبار)

 • اقتصاد عمومی (6 واحد)
 • سیاست مالی (6 اعتبار)
 • محیط زیست و سیاست انرژی (6 واحد)
 • سیاست های تجارت و مهاجرت (6 اعتبار)
 • سیاست پولی (6 اعتبار)
 • اقتصاد نهادی (6 واحد)
 • سیاست اجتماعی (6 اعتبار)

دوره انتخابی (6 نمره را انتخاب کنید)

پایان نامه کارشناسی ارشد (18 اعتبار)

مجموع 60 اعتبار


دوره های عمومی دانش خود را در مورد اقتصاد ریز اقتصادی، اقتصاد کلان و اقتصاد سنجی در سه دوره پیشرفته تقویت می کنند. در اقتصاد میکرو، شما باید مفاهیم رفتاری، رویکرد دوگانه و تعادل عمومی رفتار مصرف کننده و تولید کننده را مطالعه کنید. این همچنین شامل مقدمه ای بر نظریه ی بازی است و شما مشکل اطلاعات نامتقارن را بررسی خواهید کرد. در اقتصاد کلان، شما در طول 40 سال گذشته آموختید که تحولات کلیدی اقتصاد کلان را درک کنید و آنها را مدیریت کنید. تمرکز بر روی نظریه رشد مدرن، اقتصاد کلان کلاسیک جدید و تجزیه و تحلیل چرخه مدرن است. در اقتصاد سنجی ما دانش خود را از تکنیک های اقتصادسنجی برای تجزیه و تحلیل های سری زمانی گسترش می دهیم.

مؤسسات مالی و بازارها به دانشآموزانی که به دنبال شغلی در بخش مالی هستند، هدف قرار میگیرند. شما از دارایی های مختلف مالی و ویژگی های ریسک بازگشت خود از دیدگاه سرمایه گذار سازمانی مطالعه می کنید. تصمیمات سرمایه گذاری خوب نیاز به دانش از مهم ترین بازارهای مالی (سهام، اوراق قرضه، اوراق بهادار شرکت، نرخ ارز، کالاها، بازارهای نوظهور) و تکامل متغیرهای اقتصادی مانند بودجه دولتی، نرخ بهره و تورم است. علاوه بر این، شما مسائل اصلی و تعاملات پیچیده در مدیریت بانک ها را بررسی کرده و روندهای مهم را در محیط های نظارتی بانکی تغییر می دهید. با انجام این کار، تمام جنبه هایی را که بانک مرکزی در هنگام سیاست گذاری پولی خود، به ویژه بانک مرکزی اروپا با آن مواجه است، بررسی خواهد کرد.

سیاست عمده اقتصادی به دانش آموزانی که به دنبال شغلی هستند که سیاست اقتصادی را تعیین می کنند، به معنای وسیع کلمه (نه تنها دولت بلکه شرکای اجتماعی، بانک مرکزی، موسسات بین المللی، موسسات مالی و غیره) نیز هدف قرار می دهد. شما نقش دولت در اقتصاد را بررسی می کنید: تخصیص کارآمد، دخالت دولت و شکست، نابرابری و فقر، انتخاب اجتماعی و مالیات بهینه. ما به شما می آموزیم که چگونه می توانید با مشکلات کنونی که دولت های رفاه با یک سیاست انطباق مواجه می شوند، مقابله کنید. شما همچنین می توانید جنبه هایی را که بانک مرکزی در هنگام تحقق سیاست پولی خود (مخصوصا بانک مرکزی اروپا) با آن روبرو است، تسلط یابند. علاوه بر این، سیاست زیست محیطی و انرژی به طور گسترده مورد بحث قرار می گیرد: تمرکز مرکزی بر استفاده بهینه از منابع کمیاب و مفاهیم مربوط به هزینه های بهره وری، هزینه - اثربخشی و مشکلات مربوط به اطلاعات است. در نهایت شما تاثیرات سیاست مالی را بر متغیرهای کلیدی اقتصاد کلان مانند رشد اقتصادی و اشتغال کشف خواهید کرد.

سرانجام، پایاننامه کارشناسی ارشد بسیار مهم است. از طریق آن پایان نامه، می توانید نشان دهید که می توانید دانش خود را به طور مستقل به یک مشکل اعمال کنید.


دیدگاههای شغلی

فارغ التحصیلان برنامه اقتصاد را می توان در سازمان های اقتصاد کلان یافت که در آن نیاز به متخصصان با بینش اجتماعی-مالی بین المللی-اقتصادی وجود دارد. در بخش مالی (بانک ها، شرکت های بیمه و بانک های مرکزی)، ما اقتصاددانان را به خدمات تحقیق، مدیریت، تجزیه و تحلیل اعتبار، تجزیه و تحلیل اقتصادی، مدیریت دارایی و غیره باز می گردانیم. علاوه بر این، بسیاری از فارغ التحصیلان اقتصاد را می توان در سازمان های دولتی، بین المللی مؤسسات، شرکای اجتماعی (اتحادیه های کارگری و انجمن های کارفرمایان)، آموزش و پژوهش. در سازمان های دولتی، آنها دارای توابع متعددی هستند که شامل آماده سازی، پیاده سازی، نظارت و ارزیابی بسیاری از جنبه های سیاست اقتصادی و اجتماعی و اقتصادی هستند. برخی از نمونه های شغل: تحلیلگر تدارکات، اقتصاددان اصلی بانک، تحلیلگر اقتصادی در بانک ملی، مشاور سیاست گذار دولت فلاندی، متخصص سرمایه گذاری و اقتصاددان محیط زیست در یک سازمان غیردولتی.

دانش آموزانی که مطمئن نیستند که در آن زندگی کنند، می توانند در دوران حرفه ای VEK (دایره اقتصادی فلسطین) شرکت کنند. این روز شغل بزرگترین نمایشگاه شغل در بلژیک است که سالانه توسط دانشجویان اقتصادی برگزار می شود. این شرکت تعداد زیادی از صنایع مختلف را ارائه می دهد. در این روز فرصتی برای پرسیدن تمام سوالات خود را به استخدام شرکت های شرکت کننده می دهید.


پذیرش

الزامات دیپلم

داوطلبان باید دارای مدرک لیسانس علمی باشند.

برنامه اقتصادی شامل سه مسیر یادگیری است: 1. اقتصاد، 2. شکل گیری کمی و 3. اقتصاد کسب و کار و علوم اجتماعی و انسانی. پیشینه علمی نامزدها باید در هر مسیر شامل اجزاء زیر باشد:

 • اقتصاد مانند اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، اقتصاد بینالملل و غیره
 • شکل کمی از قبیل ریاضیات، آمار، اقتصاد سنجی و غیره
 • اقتصاد بازرگانی و علوم اجتماعی و انسانی، مانند حسابداری، مدیریت بازرگانی، مقدمه ای بر قانون، علوم انسانی و غیره

الزامات زبان

زبان انگلیسی در سطح B2 مورد نیاز برای ثبت نام است.

GMAT / GRE

نمره GMAT و / یا GRE باید در پرونده درخواست شما ثبت شود. کاندیدانی که فایل نرم افزار را بدون نمره GMAT یا GRE ارسال می کنند، شانس بیشتری برای پذیرش دارند.

نحوه درخواست

برای اعمال، شما مجبورید از روش درخواست آنلاین شروع کنید.

پس از اتمام برنامه آنلاین، شما باید قبل از مهلت ارسال یک بسته نرم افزاری (بسته کاغذی) را ارسال کنید.

مهلت درخواست

ساکنان EEA: قبل از ژوئن 2020

شهروندان غیر EEA: قبل از مارس 1، 2020

هزینه تحصیل

ساکنان EEA: € 938،80

غیر ساکنان EEA: € 5624،80

آخرین به روز رسانی ژوئیه 2019

درباره این دانشگاه

The current faculty of Economics and Business Administration was established on 1 October 1998. Economic education at Ghent University, however, has a much longer history.

The current faculty of Economics and Business Administration was established on 1 October 1998. Economic education at Ghent University, however, has a much longer history. اطلاعات محدود