مفهوم

در اواخر پاییز سال 2010، دانشگاه یوهانس گوتنبرگ، مینسز، یک دوره کارشناسی ارشد دو ساله در اقتصاد بین المللی و سیاست عمومی ارائه می دهد. این برنامه برای دانش آموزان طراحی شده است که هدف آنها درک فرصت ها و چالش هایی است که تصمیم گیرندگان خصوصی و دولتی در یک اقتصاد جهانی به طور فزاینده ای یکپارچه می بینند. دو مقوله کلیدی دوره معالج با مسائل مهم و چالش های آینده که برای اقتصاد و جامعه اهمیت دارد. فارغ التحصیلان این برنامه برای موقعیت در بخش خصوصی و دولتی آماده می شوند - به ویژه در موسسات و موسساتی که در مقیاس بین المللی فعالیت می کنند - اما این برنامه همچنین می تواند یک بنیاد واجد شرایط برای حرفه ای دانشگاهی باشد.

چرا MIEPP

استاد علوم در سیاست بین الملل اقتصاد و سیاست با هدف آماده سازی نسل بعدی رهبران برای مقابله با طراحی و پیامدهای سیاست های دولت در زمینه های مختلف، تاکید بر پیامدهای جهانی سازی اقتصادی است. MIEEP آموزش صحیح در تئوری اقتصادی و تکنیک های اقتصاد سنجی ارائه می دهد، دانش آموزان را قادر می سازد تا با انتقاد از ادبیات علمی مدرن صحبت کنند، و آنها را تشویق می کند تا دانش خود را به مسائل مرتبط در سیاست های اقتصادی و اقتصادی اعمال کنند. برای کسب تخصص حرفه ای، دانش آموزان در تکمیل کارآموزی پشتیبانی می شوند. این امکان وجود دارد از طریق یک شبکه قوی با شرکای برتر. علاوه بر این، منطقه راین-اصلی با زیرساخت های بزرگ آن محل کسب و کار برای بسیاری از شرکت های موفق است که ممکن است به کارفرمایان آینده تبدیل شود.

استاد دانشگاهی دانشگاه مینسز جوان، که به خوبی در جامعه علمی قرار دارد، به طور قابل توجهی در بحث های علمی و عمومی مشارکت می کند و متعهد به انتقال دانش به دانش آموزان است.

فارغ التحصیلان این برنامه برای فرصت های حرفه ای در کسب و کار جهانی، مدیریت، روابط بین الملل، شرکت های مشاوره مدیریت (سیاسی) و دولت آماده خواهند شد. این برنامه همچنین ممکن است به عنوان یک نقطه شروع برای حرفه ای دانشگاهی باشد. تمام دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و برنامه به صراحت به یک مخاطب بین المللی می پردازد.

MIEPP: برنامه مناسب برای من؟

منظور شما از اقتصاد بینالملل چیست؟

با اقتصاد بین الملل ، تجزیه و تحلیل بازارهای کالاها و دارایی های جهانی را درک می کنیم. هدف ما این است که درک عوامل و اثرات جریان های تجارت بین المللی و ارزیابی عواقب تنظیم این جریان ها از طریق اقدامات مختلف سیاسی. علاوه بر این، ما می خواهیم رفتار بازارهای بین المللی مالی، رفتار شرکت های چند ملیتی، تکامل و ساختار دارایی ها و بدهی های خارجی کشورها، نوسانات نرخ ارز، و همچنین علل و پیامدهای بحران مالی بین المللی را درک کنیم. در تجزیه و تحلیل ما از مدل های اقتصادی رسمی برای ایجاد فرضیه ها و تکنیک های اقتصاد سنجی برای ارزیابی پارامترها و آزمون فرضیه ها استفاده می کنیم. برخی از اسلایدهای دوره نمونه، یک ایده را در مورد این رویکرد در سخنرانی های ما ارائه می دهند.

دانشجویان آینده نگر که در برنامه ما علاقه مند هستند توصیه می شود نگاهی به برخی از کتاب های درسی که برای تدریس اقتصاد بین المللی مورد استفاده قرار می دهیم:

 • Krugman، Paul، Maurice Obstfeld و Marc Melitz (2014): اقتصاد بین الملل - نظریه و سیاست، نسخه 10. سالن Prentice
 • Feenstra، Robert (2015): تجارت بین المللی پیشرفته - نظریه و شواهد، نسخه دوم. دانشگاه پرینستون مطبوعات.
 • هارمز، فیلیپ (2016): اقتصاد جهانی، نسخه دوم. موری سیبک.
 • اوبستفلد، موریس و کنت روگف (1996): پایه های اقتصاد کلان بین المللی. مطبوعات MIT

منظور از سیاست عمومی چیست؟

سیاست عمومی، همانطور که ما در برنامه MIEPP آن را آموزش می دهیم، مطالعه نقش دولت در اقتصاد است. برای انجام این کار، ما هم با مدل های تعادل عمومی اقتصاد کلان و هم با مدل های اقتصاد خرد کار می کنیم. ما بر آموزش دادن درک بهتر سیاست های اقتصادی فعلی متمرکز هستیم و ما نگران این هستیم که چگونه و چگونه دولت ممکن است در اقتصاد دخالت کند و همچنین مداخله دولت بر نتایج اقتصادی تاثیر می گذارد. بنابراین ما رویکردی به مطالعه سیاست عمومی دارد که عمیقا ریشه در نظریه اقتصادی و تجربیات دارد. ما با فرضیه های استاندارد مربوط به رفتار فردی ('homo oeconomicus')، و همچنین با مدل های اقتصاد رفتاری مبتنی بر تفکر روان شناسی کار می کنیم. در حالی که در مطالعه سیاست عمومی، ما از ارتباطات بین رشته ای بالقوه بهره می بریم و بر روابط عملی تمرکز می کنیم، برنامه ما عمدا به لحاظ اقتصادی محور است، زیرا ما معتقدیم که یک درک صحیح و صحیح از مصالح اقتصادی که در تصمیم گیری دولتی دخیل است بخش جدایی ناپذیر در آموزش تصمیم گیرندگان آینده باشد.

دانشجویان آینده نگر مورد علاقه ما در برنامه ما نیز باید به برخی از کتاب های درسی که ما برای تدریس سیاست عمومی استفاده می کنند نگاه کنیم:

 • Aghion، P.، P. Howitt (1998): نظریه رشد اندوژن. MIT Press، کمبریج، ماساچوست.
 • گایر، تد و رزن، هاروی (2013): امور مالی دولتی. نسخه 10 ایروین: مک گرا هیل.
 • Gruber، Jonathan (2016): سیاست های عمومی و مالی، نسخه پنجم. نیویورک: ناشران ارزشمند.
 • Hindriks، Jean و Gareth Myles (2006): اقتصاد عمومی میان مدت. کمبریج، MA: مطبوعات MIT.
 • Pissarides، CA (2000): نظریه بی نظمی تعادل. MIT Press، کمبریج، ماساچوست.
 • رومر، دی. (2011): اقتصاد کلان پیشرفته. آموزش عالی Mcgraw-Hill، چاپ چهارم

آیا من نیاز به مهارت های کمی کمی دارد؟

MIEPP اساسا یک برنامه اقتصادی سطح عالی است. این به این معنی است که ما به سوالات اقتصادی، مالی، اجتماعی و سیاستی به طور عمده از دیدگاه علمی و با استفاده از روش های تجربی و نظری کمی استفاده می کنیم. بنابراین ما به شدت توصیه می کنیم که دانش آموزان تکنیک های کمی و روش های آموزش داده شده در برنامه های کارشناسی کارشناسی / اقتصاد را تسلط. اگر شما برای برنامه ما درخواست می کنید، ما به شدت به شما توصیه می کنیم - به خصوص اگر شما ریاضی و یا دوره های آمار در مطالعات کارشناسی خود را نداشته اید - نگاهی به کتاب های عالی Knut Sydsaeter و Peter Hammond ("Mathematical Essentials برای تجزیه و تحلیل اقتصادی ") به منظور بررسی اینکه آیا شما این نیاز را برآورده می کنید. ما همچنین توصیه می کنیم نگاهی به اسلایدهای دوره نمونه برای بررسی اینکه آیا شما با چنین روش کمی از تحویل مواد دوره ای راحت هستید.

ساختار برنامه

برنامه کارشناسی ارشد اقتصاد بین الملل و سیاست عمومی شامل سه جزء اصلی است: ماژول های اصلی، ماژول های انتخابی و پایان نامه های کارشناسی ارشد با محفل تحقیق.

نیمه اول: در طول ترم اول دانشجویان دوره هایی را در نظر می گیرند که مفاهیم و روش های اساسی را در تجارت بین المللی، اقتصاد توسعه، اقتصاد عمومی و اقتصاد کلان بررسی و گسترش می دهند.

نیمه دوم و سوم: از نیمه دوم به بعد، ممکن است در هر دو اقتصاد بین المللی یا سیاست عمومی، متخصص باشند، اگر حداقل دو واحد در زمینه مربوطه انتخاب کنند. علاوه بر این، هنوز هم می توانید گزینه های انتخاب شده را از زمینه ای که در آن تخصص ندارید انتخاب کنید. در بخش انتخابی، دانشجویان می توانند از طیف گسترده ای از دوره هایی که از اقتصاد کلان بین المللی، اقتصاد رفتاری، کار، امور مالی، حسابداری، مالیات، مدیریت بین المللی، بازاریابی، تدارکات، مدیریت اطلاعات و ریاضیات. آنها گزینه ای برای انتخاب ماژول هایی دارند که طول یک یا دو ترم را می گذرانند. همه ماژول ها تمرکز زیادی بر مسائل مربوط به سیاست و برنامه های تجربی دارند.

نیمه چهارم: ترم نهایی برای پایان نامه کارشناسی ارشد، که در آن دانش آموزان توانایی خود را برای انجام یک تجزیه و تحلیل صحیح از یک موضوع تحقیق موضعی دارند، محفوظ است.

شرایط پذیرش

همه دانش آموزان باید از طریق روش درخواست رسمی، که توسط شرکت کنندگان با استعداد ترین برای برنامه ما انتخاب شده است. فرایند درخواست برای تحصیل در دانشگاه یوهانس گوتنبرگ، ماینز بستگی دارد به اینکه آیا به رشته لیسانس مراجعه کردید یا نه.

پیش نیازها برای پذیرش عبارتند از:

 • سطح تحصیلات تکمیلی در کسب و کار، اقتصاد و یا یک رشته تحصیلی مرتبط با حداقل 6 دوره دوره منظم تحصیلی. توجه داشته باشید که اگر مدرک خود را کامل ندیده اید، هنوز می توانید پذیرفته شوید اگر - تا زمان درخواست - شما حداقل 135 ECTS در برنامه کارشناسی دریافت کرده اید که شش ترم است و در مجموع 180 ECTS را بر طبق سیستم اعتباری اروپا. در این مورد، ما نیاز به یک تایید رسمی تایید شده توسط دانشگاه خود داریم که تمام دوره ها و امتحان های گرفته شده را که همه جا در آن قرار دارد را نشان می دهد که میانگین امتیازات فعلی شما را محاسبه می کند و این بدان معنی است که برنامه لیسانس شما 180 ECTS را در اختیار شما می گذارد.
 • دانش کامل از زبان انگلیسی به عنوان مستند یک آزمون TOEFL با حداقل 227 امتیاز (آزمون مبتنی بر کامپیوتر)، 87 امتیاز (آزمون مبتنی بر اینترنت)، 567 امتیاز (آزمون مبتنی بر مقاله) یا IELTS با حداقل 5 امتیاز اگر زبان انگلیسی زبان اول نیست و یا سطح رشته لیسانس در یک برنامه کاملا به زبان انگلیسی تدریس نمی شود و یا به طور خلاصه، کسب گواهی اولیه کمبریج (FCE). برای TOEFL، IELTS یا FCE، تاریخ صدور گواهینامه نباید بیش از سه سال باشد، نسبت به مهلت درخواست. توجه داشته باشید که گذراندن آزمون TOEFL ITP الزامات پذیرش را رعایت نمی کند.
 • نامه ای از انگیزه (به زبان انگلیسی، حداکثر 1 صفحه).
 • CV کوتاه (به زبان انگلیسی، حداکثر 2 صفحه).
 • دانش آموزانی که مدرک لیسانس خود را در یک دانشگاه آلمانی دریافت نکردند نیز نیاز به تایید برای تحصیل در دانشگاه یوهان گوتنبرگ دارند (مرحله 1 مراحل درخواست را ببینید).

اگر در دسترس (مورد نیاز نیست):

 • نتایج آزمون از آزمون رشته امتحانات (GRE).
 • شواهدی از هر گونه آموزش حرفه ای مربوطه که شما انجام داده اید و یا در هر زمانی که کار حرفه ای خود را در یک زمینه مرتبط انجام داده اید.
 • شواهدی از دست آوردهای برجسته مانند دریافت مدرک تحصیلی خاص، جوایز و جوایز، انتشار کار، برگزاری سخنرانی و غیره
برنامه آموزش در:
 • انگلیسی

مشاهده 5 برنامه دیگر ارائه شده توسط Johannes Gutenberg University Mainz (JGU) »

آخرین به روز رسانی آوریل 27, 2019
این دوره واقع در پردیس
Start Date
اکتبر 2019
Duration
تمام وقت
Price
300 EUR
هزینه اداری در هر ترم
بر اساس مکان
بر اساس تاریخ
Start Date
اکتبر 2019
آخرین مهلت تقاضا
Start Date
اکتبر 2019
آخرین مهلت تقاضا

اکتبر 2019