TAHSILATEARSHAD.COM

‏ 2019/2020‏ در {موضوع} دوره های MSc 35‏ بهترین

کارشناسی ارشد در علوم و صنایع غذایی فارغ التحصیل که آماده افراد به کار در جنبه های مختلف تولید مواد غذایی و توسعه است. به عنوان یک استاد علوم، برنامه طول می کشد در عمق، رویکرد چند رشته ای را به دانش آموزان درک عمیق تر از ایمنی مواد غذایی و علوم.

کارشناسی ارشد در علوم و صنایع غذایی چیست؟ این درجه بر سلامت، کیفیت و ایمنی مواد غذایی، و تولید مواد غذایی متمرکز است. نامزدهای درجه در مورد هر مرحله از تولید یاد بگیرند، از رشد و یا برداشت به پخت و پز و مصرف. درجه از طیف گسترده ای از رشته های شیمی، زیست شناسی، تغذیه، و مهندسی شیمی کشد. دانش آموزان در مورد خواص که به غذا طعم و سلامت فواید آن، فرآیندهای معمول در تولید مواد غذایی استفاده می شود، و روش های مختلف بهبود کیفیت مواد غذایی و یا ایمنی یاد بگیرند.

درجه های پیشرفته در علوم و صنایع غذایی می تواند به دلیل افزایش تمرکز عمومی در تولید مواد غذایی پایدار و مصرف غذا تنها سالم با ارزش است. داوطلبان با استاد علوم در این رشته ها منحصر به فرد مجهز به شغل تمرکز بر تولید مواد غذایی سالم و یا سازگار با محیط زیست را.

هزینه درآمد یک استاد علوم می تواند بطور قابل توجهی متفاوت از یک منطقه و نهاد به بعد. دانش آموزان آینده نگر باید با دقت برنامه های مختلف تحقیق به شناسایی یکی با هزینه قابل کنترل است.

افرادی که علوم و صنایع غذایی را مطالعه کرده اند، ممکن است در تولید مواد غذایی، توسعه محصول، و یا کنترل کیفیت کار می کنند. شغل خاص شامل بهبود فرآیندهای رشد و یا تولید، در حال توسعه غذاهای جدید، و جلوگیری از آلودگی و یا دیگر مسائل مربوط به ایمنی مواد غذایی. دانشمندان غذایی ممکن است برای کارفرمایان اعم از شرکت های بزرگ به سازمان های دولتی کار می کنند.

امروز، کارشناسی ارشد در علوم و صنایع غذایی می تواند به صورت آنلاین به دست آورده. از آنجا که بسیاری از موسسات هنوز این درجه ارائه نمی دهد، دوره های آنلاین می تواند یک گزینه بسیار عالی برای افرادی که می خواهید برای تکمیل آموزش و پرورش بدون حرکت و یا از دست دادن شغل فعلی. همه علاقه مند به این درجه به راحتی می توانید اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های درسی، قیمت گذاری، و دیگر جزئیات برنامه درجه یاد بگیرند. جستجو برای برنامه خود را در زیر و تماس با مستقیم دفتر پذیرش از مدرسه به انتخاب شما با پر در قالب بخوره.

35نتایج درعلوم غذایی Filter

استاد علوم در سیستم های غذایی

EIT Food
پردیس دانشگاهی تمام وقت 4 ترم ها سپتامبر 2020 لهستان ورشو آلمان اشتوتگارت ایتالیا تورین بریتانیا خواندن بلفاست اسپانیا مادرید + {تعداد} بیشتر

استاد برجسته در سیستم های EIT Food ، پیشنهاد منحصر به فرد EIT Food برای توسعه استعدادهای برتر بخش غذا است. این برنامه بر مبنای ترکیبی از مهارت های ضروری برای تبدیل شدن به نوآوران و کارآفرینان موثر در بخش مواد غذایی همراه با مهارت های فنی فنی است که متناسب با Pathway شغلی فرد برای هر دانش آموز طراحی شده است.

کارشناسی علوم زیست شناسی - نوآوری غذا و نوشیدنی

ZHAW School of Life Sciences And Facility Management
پردیس دانشگاهی تمام وقت پاره وقت 3 - 7 ترم ها سپتامبر 2020 سویس Wädenswil + {تعداد} بیشتر

در این برنامه کارشناسی ارشد، شما با راه حل های نوآورانه برای صنایع غذایی و آشامیدنی مشغول به کار هستید. شما نوآوری را به عنوان یک فرآیند جامع شناخته می شوید و محصولات و فرآیندهای جدید را به طور موثر از مواد خام تا تحویل توسعه می دهید. شما دانش تکنولوژی، مواد غذایی، بسته بندی، زنجیره تامین، استراتژی و طراحی را در نظر می گیرید.

استادیار علوم غذایی

ISA Lille - Graduate School of Agriculture and Bioengineering
پردیس دانشگاهی تمام وقت 2 سال ها سپتامبر 2020 فرانسه لیل

ISA Lille یک برنامه کارشناسی ارشد علوم و مهندسی متخصص در علوم غذایی است که به زبان انگلیسی یا فرانسوی تدریس می شود، مباحث مدیریت پایدار تولید مواد غذایی، کیفیت، ایمنی و محیط صنعتی را پوشش می دهد.

کارشناسی ارشد فناوری غذایی (لوئن و همکاران)

KU Leuven: Faculty of Bioscience Engineering
پردیس دانشگاهی تمام وقت پاره وقت 2 سال ها سپتامبر 2020 بلژیک لوون + {تعداد} بیشتر

برنامه بین المللي فن آوري غذا (IUPFOOD) بر دو بعد تکنولوژيکي اولويت و مهم در پردازش و نگهداري مواد غذايي تمرکز دارد. تبدیل (پردازش) مواد خام به محصولات مناسب برای مصرف انسان؛ نقش عملیات واحد پس از برداشت و نگهداری مواد غذایی در ارائه غذاهای سالم و مغذی به مصرف کنندگان نهایی. این دو نگرانی به طور مستقیم به نقاط تمرکز برنامه IUPFOOD ترجمه می شود. برنامه دانشگاه بین المللی در فناوری مواد غذایی (IUPFOOD) به طور مشترک توسط دانشگاه کوه لوان و دانشگاه گنت (UGent) برگزار می شود. این برنامه براساس مهارت های مشترک KU Leuven و UGent در زمینه تحقیقات و آموزش در زمینه تکنولوژی مواد غذایی است.

استاد بازاریابی، ارتباطات و مهندسی محصولات غذایی - آموزش در فرانسه

École de Management de Normandie / Normandy Business School
پردیس دانشگاهی تمام وقت 1 سال درخواست اطلاعات فرانسه کائن روون + {تعداد} بیشتر

این برنامه در زبان فرانسه تدریس می شود.

کارشناسی ارشد مهندسی ایمنی و کیفیت مواد غذایی

University Of Debrecen
پردیس دانشگاهی تمام وقت 4 ترم ها فوریه 2020 مجارستان دبرن

کارشناسی ارشد در ایمنی و کیفیت مواد غذایی طراحی شده است تا دانش خود را در زمینه کارشناسی و توسعه آن از طریق کاربرد و تحقیق بهبود بخشد.

برنامه کارشناسی ارشد در توسعه غذا

University of Turku
پردیس دانشگاهی تمام وقت 2 سال ها آگوست 2020 فنلاند تورکو

برنامه دوره کارشناسی ارشد در توسعه مواد غذایی صلاحیت شما را برای رفع چالش های تحقیق و توسعه در صنایع غذایی و دانشگاه ها فراهم می کند.

استاد علوم در صنایع غذایی

Ghent University - Faculty of Bioscience Engineering
پردیس دانشگاهی تمام وقت 2 سال ها درخواست اطلاعات بلژیک گنت

کارشناسی ارشد علوم در صنایع غذایی شما را برای تبدیل شدن به یک متخصص حرفه ای با مهارت در صنایع غذایی آماده می کند، مجهز به دانش فنی و مدیریت لازم برای موفقیت در حل مشکلات مربوط به امنیت غذایی است.

مدرک کارشناسی ارشد در زمینه پایداری مواد غذایی آینده

Cranfield University
پردیس دانشگاهی تمام وقت پاره وقت 1 - 3 سال ها درخواست اطلاعات بریتانیا کرنفیلد + {تعداد} بیشتر

امنیت غذایی یکی از نگرانی های عمده در زمان ما است. تولید غذای کافی و مغذی برای همه، با استفاده از منابع موجود در یک شیوه ای معقول و پایدار، یک اولویت کلیدی در سرتاسر جهان است، به خصوص با توجه به تاثیرات احتمالی تغییرات آب و هوایی بر تولید مواد غذایی.

استاد علوم در صنایع غذایی و تغذیه انسانی

Wroclaw University of Environmental and Life Sciences
پردیس دانشگاهی تمام وقت 3 ترم ها درخواست اطلاعات لهستان وروشلاو

برنامه مطالعات مرحله دوم (سطح استاد) فن آوری مواد غذایی و تغذیه انسانی برای ارائه آموزش جامع در زمینه ارزیابی، پردازش، حفظ و ذخیره مواد خام مواد اولیه گیاهی و حیوانی طراحی شده است.

کارشناسی ارشد در صنایع غذایی کشاورزی

University of Lincoln
پردیس دانشگاهی تمام وقت 1 سال آگوست 2020 بریتانیا لینکلن

این برنامه با هدف فراهم کردن دانش آموزان با مهارت ها، دانش و مهارت های پیشرفته برای انجام نقش های فنی و مدیریت محصول در سطح جهانی مواد غذایی مهم است.

استادیار علوم بیوتکنولوژی علوم غذایی

University of Padova
پردیس دانشگاهی تمام وقت 2 سال ها درخواست اطلاعات ایتالیا پادوا

کارشناسی ارشد در بیوتکنولوژی علوم غذایی به بررسی نحوه تولید غذای سالم و ایمن می پردازد که به روش متقابل، مزرعه / میدان به چنگال است. متمرکز بر استفاده از روش های پیشرفته بیوتکنولوژی در تولید و ایمنی مواد غذایی، این یک رویکرد ایده آل بین درخواست مصرف کنندگان و تولید کنندگان در بخش کشاورزی و مواد غذایی و تحقیقات مربوط به تولید و ایمنی مواد غذایی است.

کارشناسی ارشد سیستم های غذایی پایدار - اروپا برنامه های مدرک مشترک

ISARA Lyon
پردیس دانشگاهی تمام وقت 2 سال ها درخواست اطلاعات فرانسه لیون

آیا شما علاقه مند در تولید مواد غذایی پایدار "از مزرعه تا چنگال" و چگونگی مدیریت پردازش مواد غذایی و سایر فعالیت های مرتبط با تولید مواد غذایی در راه پایدار؟ آیا می خواهید به مطالعه در زمینه بین المللی؟ سپس برنامه کارشناسی ارشد اروپایی سیستم های غذایی پایدار انتخاب مناسب برای شما می باشد!

کارشناسی ارشد در علوم غذایی

University of Helsinki
پردیس دانشگاهی تمام وقت 2 سال ها درخواست اطلاعات فنلاند هلسینکی

MSc Global Food Security (ایمنی مواد غذایی) - آنلاین

Queen's University Belfast
آنلاین پاره وقت 3 سال ها درخواست اطلاعات بریتانیا بلفاست

این دوره آموزشی ایمنی غذایی منحصر به فرد از جمله مؤلفه های تخصصی مانند خوراک شیمیایی و میکروبیولوژیکی و ایمنی مواد غذایی، سلامت، قوانین جهانی غذا، تقلب غذا و روش های پیشرفته تحلیلی برای شناسایی مسائل مربوط به ایمنی غذا خواهد بود.