TAHSILATEARSHAD.COM

‏ 2019/2020‏ در {موضوع} دوره های MSc 12‏ بهترین

MSc مخفف Master of Science است، که یک مدرک کارشناسی ارشد است که پس از اتمام برنامه لیسانس، می توانید کار کنید. این درجه اغلب در حوزه علم و فناوری یافت می شود.

مدرک کارشناسی ارشد در صنایع غذایی چیست؟ این درجه به ابزار و فن آوری های مورد استفاده در تولید، نگهداری، توزیع و تهیه غذا می پردازد. هر یک از این مناطق می تواند تمرکز درجه خود باشد، یا شما می توانید بر کل چرخه یک گروه خاص غذایی مانند گوشت گاو یا ذرت تمرکز کنید. شما می توانید انتظار داشته باشید در مورد مواد شیمیایی مواد غذایی و زیست شناسی، و همچنین ایمنی مواد غذایی و مقررات.

شما ممکن است مهارت های خاصی را در این برنامه بدست آورید، مانند مهارت های تحلیلی، ارتباطات، و چشم برای جزئیات. ارتباطات خوب در تمام روابط خصوصی و حرفه ای مفید است، در حالی که تحلیل و توجه به جزئیات می تواند به بهره وری شما کمک کند.

برای دستیابی به مدرک کارشناسی ارشد در صنایع غذایی، انتظار داشته باشید که به دنبال تامین مالی یا پرداخت هزینه های خود باشید. برخی از هزینه ها عبارتند از: کتاب، ثبت نام، سفر، و مدت تحصیل. شما می توانید قبل از دریافت مدرک تحصیلی خود را برای دریافت تخمین های برخی از این شماره ها تماس بگیرید.

مدرک در فن آوری غذا می تواند شما را برای حرفه ای در زمینه های مختلف تولید، توزیع و مدیریت مواد غذایی آماده کند. در تولید، شما می توانید به عنوان شغلی از تکنسین مواد غذایی، دانشمند توسعه محصول و شیرینی فنی جستجو کنید. در توزیع و مدیریت، می توانید برای یک شغل به عنوان یک مدیر کیفیت یا مأمور نظارتی درخواست دهید. موقعیت هایی در بازاریابی وجود دارد که نیاز به دانستن فن آوری مواد غذایی دارد تا از فرآیندهای جدید و اطلاعات مربوط به تغذیه مطلع شود.

تکنولوژی تولید و توزیع مواد غذایی بسیار مهم است که مدارس مختلف دوره و درجه را در این موضوع ارائه می دهند. برای برنامه خود در زیر جستجو کنید و با پر کردن فرم سرب، به طور مستقیم با دفتر پذیرش مدرسه انتخابی خود تماس بگیرید.

 

12نتایج درتکنولوژی مواد غذایی Filter

MSC مهندسی فرآوری مواد غذایی

The University of Nottingham - Faculty of Engineering
پردیس دانشگاهی تمام وقت 1 سال درخواست اطلاعات بریتانیا ناتینگهام

این دوره طراحی شده است تا شما را با مهارت، دانش و توانایی تبدیل شدن به یک مهندس فرایند حرفه ای غذا تجهیز کند.

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

Politecnico di Milano
پردیس دانشگاهی تمام وقت 2 سال ها اکتبر 2019 ایتالیا میلان

صنایع غذایی با هدف توسعه فرهنگ جدید صنایع غذایی و آموزش دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که توانایی حل مشکلات و نوآوری زنجیره ارزش صنایع غذایی و آشامیدنی را دارند.

کارشناسی ارشد در صنایع غذایی

University of Algarve
پردیس دانشگاهی تمام وقت 2 سال ها درخواست اطلاعات پرتغال فارو

هدف از برنامه کارشناسی ارشد در صنایع غذایی، ارائه یک درک کلی از خواص مواد غذایی و تولید و دانش در فن آوری های مربوط به تولید غذای سالم و سالم است که واجد شرایط دریافت کننده را نه تنها برای تجزیه و تحلیل و کنترل، بلکه همچنین برای طراحی، نوآوری و سیستم های تولید مواد غذایی و محصولات غذایی را توسعه دهند.

کارشناسی ارشد در نوآوری و طراحی محصول

Lund University
پردیس دانشگاهی تمام وقت 2 سال ها درخواست اطلاعات سوئد لوند

این هدف ارشد مشترک Erasmus Mundus با هدف ارائه ابعاد اروپایی در زمینه دانش محور تحقیق و توسعه مواد غذایی و بسیار مهم برای دانشجویان اتحادیه اروپا و کشورهای عضو سوم است که مایل به استخدام در بخش کشاورزی و نوشیدنی هستند.

کارشناسی ارشد در علوم غذایی و نوآوری

Manchester Metropolitan University
پردیس دانشگاهی آنلاین تمام وقت پاره وقت 1 - 2 سال ها سپتامبر 2020 بریتانیا منچستر + {تعداد} بیشتر

آلاینده های میکروبی را در وعده های غذایی غذایی چگونه ارزیابی می کنید؟ چگونه می توانیم بر طعم و بافت غذاها تأثیر بگذاریم تا آنها را مطلوب تر کنیم؟ چگونه می توانیم از فناوری های جدید برای تهیه غذاهای ایمن و پایدار استفاده کنیم؟ در طی این دوره ، شما به تولید مواد غذایی قرن بیست و یکم می پردازید و درک خود را در مورد چگونگی تأثیر خواص بیوشیمیایی اجزای مواد غذایی بر طعم و مزه غذاها و همچنین تأثیر آنها بر تغذیه و سلامت تأثیر می گذارید.

استاد بازاریابی، ارتباطات و مهندسی محصولات غذایی - آموزش در فرانسه

École de Management de Normandie / Normandy Business School
پردیس دانشگاهی تمام وقت 1 سال درخواست اطلاعات فرانسه کائن روون + {تعداد} بیشتر

این برنامه در زبان فرانسه تدریس می شود.

کارشناسی ارشد در صنایع غذایی کشاورزی

University of Lincoln
پردیس دانشگاهی تمام وقت 1 سال آگوست 2020 بریتانیا لینکلن

این برنامه با هدف فراهم کردن دانش آموزان با مهارت ها، دانش و مهارت های پیشرفته برای انجام نقش های فنی و مدیریت محصول در سطح جهانی مواد غذایی مهم است.

استاد علوم در صنایع غذایی و تغذیه انسانی

Wroclaw University of Environmental and Life Sciences
پردیس دانشگاهی تمام وقت 3 ترم ها درخواست اطلاعات لهستان وروشلاو

برنامه مطالعات مرحله دوم (سطح استاد) فن آوری مواد غذایی و تغذیه انسانی برای ارائه آموزش جامع در زمینه ارزیابی، پردازش، حفظ و ذخیره مواد خام مواد اولیه گیاهی و حیوانی طراحی شده است.

برنامه کارشناسی ارشد در توسعه غذا

University of Turku
پردیس دانشگاهی تمام وقت 2 سال ها آگوست 2020 فنلاند تورکو

برنامه دوره کارشناسی ارشد در توسعه مواد غذایی صلاحیت شما را برای رفع چالش های تحقیق و توسعه در صنایع غذایی و دانشگاه ها فراهم می کند.

کارشناسی ارشد فناوری غذایی (لوئن و همکاران)

KU Leuven: Faculty of Bioscience Engineering
پردیس دانشگاهی تمام وقت پاره وقت 2 سال ها سپتامبر 2020 بلژیک لوون + {تعداد} بیشتر

برنامه بین المللي فن آوري غذا (IUPFOOD) بر دو بعد تکنولوژيکي اولويت و مهم در پردازش و نگهداري مواد غذايي تمرکز دارد. تبدیل (پردازش) مواد خام به محصولات مناسب برای مصرف انسان؛ نقش عملیات واحد پس از برداشت و نگهداری مواد غذایی در ارائه غذاهای سالم و مغذی به مصرف کنندگان نهایی. این دو نگرانی به طور مستقیم به نقاط تمرکز برنامه IUPFOOD ترجمه می شود. برنامه دانشگاه بین المللی در فناوری مواد غذایی (IUPFOOD) به طور مشترک توسط دانشگاه کوه لوان و دانشگاه گنت (UGent) برگزار می شود. این برنامه براساس مهارت های مشترک KU Leuven و UGent در زمینه تحقیقات و آموزش در زمینه تکنولوژی مواد غذایی است.

کارشناسی علوم زیست شناسی - نوآوری غذا و نوشیدنی

ZHAW School of Life Sciences And Facility Management
پردیس دانشگاهی تمام وقت پاره وقت 3 - 7 ترم ها سپتامبر 2020 سویس Wädenswil + {تعداد} بیشتر

در این برنامه کارشناسی ارشد، شما با راه حل های نوآورانه برای صنایع غذایی و آشامیدنی مشغول به کار هستید. شما نوآوری را به عنوان یک فرآیند جامع شناخته می شوید و محصولات و فرآیندهای جدید را به طور موثر از مواد خام تا تحویل توسعه می دهید. شما دانش تکنولوژی، مواد غذایی، بسته بندی، زنجیره تامین، استراتژی و طراحی را در نظر می گیرید.

استاد علوم در سیستم های غذایی

EIT Food
پردیس دانشگاهی تمام وقت 4 ترم ها سپتامبر 2020 لهستان ورشو آلمان اشتوتگارت ایتالیا تورین بریتانیا خواندن بلفاست اسپانیا مادرید + {تعداد} بیشتر

استاد برجسته در سیستم های EIT Food ، پیشنهاد منحصر به فرد EIT Food برای توسعه استعدادهای برتر بخش غذا است. این برنامه بر مبنای ترکیبی از مهارت های ضروری برای تبدیل شدن به نوآوران و کارآفرینان موثر در بخش مواد غذایی همراه با مهارت های فنی فنی است که متناسب با Pathway شغلی فرد برای هر دانش آموز طراحی شده است.