(MSc)مقطع کارشناسی ارشد علوم

درجه کارشناسی ارشد علوم (یا به طور اختصار MSc ) درجه ای است که از سوی دانشگاههای سرتاسر جهان برای تکمیل دوره تحصیلات فوق لیسانس در رشته های علوم-یا تکنولوژی- اعطا می شود.

ثبت نام در دوره تحصیلات کارشناسی ارشد علوم (MSc) به معنای یک سرمایه گذاری عمده در فعالیت حرفه ای است. با اخذ درجه کارشناسی ارشد علوم، دانشجویان علاوه بر توسعه چشم انداز حرفه ای خود، مهارت های شخصی ارزشمندی می آموزند و دوره مهم آماده سازی برای ورود به تحصیلات دکترا را نیز می گذرانند. علوم زیستی و حیات، بازرگانی، مهندسی و فناوری و علوم طبیعی رشته های عمده تحصیلات دانشگاهی است که در برنامه های کارشناسی ارشد علوم ارائه می شوند. معمولاً دانشجویان دوره کارشناسی ارشد علوم می بایست پژوهش های مستقلی را انجام دهند و پایان نامه ای را ارائه کنند که یکی از الزامات فارغ التحصیلی است.

تنوع برنامه های گوناگون کارشناسی ارشد علوم بسیار زیاد است - پس به همین بسنده نکنید! جستجوی خود را با نگاهی بر پرطرفدارترین رشته های کارشناسی ارشد در فهرست ذیل آغاز کنید.

کارشناسی ارشد علوم (MSc) تازه اضافه شده

Johnson & Wales University

MS Data Analytics

سپتامبر 20, 2018
در یک جهان به وسیلۀ داده های روزافزون و پیچیده، کارمندان برای تجزیه و تحلیل اطلاعات سریع و کارآمد برای کمک به شرکت ها تصمیم گیری های کسب و کار آگاهانه تر و تعیین فرصت های جدید برای مزیت رقابتی نیاز دارند.… [+] [-]

ISM International School of Management GmbH

کارشناسی ارشد در لجستیک بین المللی

سپتامبر 17, 2018
علاوه بر فرایندهای تدارکاتی و زنجیره ارزش، در Logistics Master نیز شما با مسائلی نظیر تامین مالی، پایداری یا برنامه ریزی ظرفیت مواجه خواهید شد.

Victoria University of Wellington

کارشناسی ارشد

سپتامبر 17, 2018
دریافت درجه ای که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و به دانش خود در زمینه خود کمک می کند. یک کارشناسی ارشد (MSc) مهارت های نوشتن فنی، آزمایشگاهی و علمی خود را برای آماده سازی شما برای حرفه ای در علم توسعه می دهد.… [+] [-]

درجه کارشناسی ارشد علوم چیست؟

کارشناسی ارشد علوم (MSc) همان مقطع فوق لیسانس است که معمولاً در رشته های علوم، مهندسی یا پزشکی اعطا می شود. دانشگاههای سرتاسر جهان برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد علوم را ارائه می کنند که مستلزم تکمیل مطالب درسی و نیز انجام پژوهش است. کارشناسی ارشد علوم را نباید با کارشناسی ارشد علوم انسانی (MA) که دوره تحصیلات پس از کارشناسی برای تحصیل در رشته های علوم انسانی، ارتباطات، جغرافی، علوم اجتماعی، فلسفه و رشته های مرتبط می باشد، اشتباه نمود. فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد علوم پس از تکمیل برنامه تحصیلی MSc از صلاحیت علمی، فنی و حرفه ای بالایی برخوردار می گردند.

فواید تحصیل در دوره کارشناسی ارشد علوم چیست؟

ثبت نام در مقطع درجه کارشناسی ارشد علوم چه در امور شخصی و چه دانشگاهی و حرفه ای مزایای بیشماری در بر دارد. پژوهش مستقلی که به عنوان پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد علوم بایستی انجام پذیرد، موجب پیشرفت افراد به لحاظ شخصی و حرفه ای می گردد زیرا به آنها اعتماد به نفس، دانش و مهارت در برقراری ارتباط و سایر مهارتها را اعطا می کند. مطالب درسی دوره تحصیلات کارشناسی ارشد علوم در ارتباط نزدیک با شماری از حرفه های تخصصی است و زمینه ورود و تحصیل در دوره دکترا را نیز بسیار تسهیل می نماید. کارفرمایان در تمامی بخشهای خصوصی و عمومی و در حوزه های مختلف به این امر واقف می باشند که درجه کارشناسی ارشد کمک شایانی به متقاضیان در بدو اشتغال، و نیز در پست های ارشد و یا پست های اجرایی می نماید.

در مقطع کارشناسی ارشد علوم چه دروسی مطالعه می شود؟

دوره های کارشناسی ارشد علوم عموماً متشکل از چند مقوله اصلی و عمده است: علوم زیستی و حیات؛ مهندسی و فنی؛ علوم طبیعی و گاهی اوقات بازرگانی، اقتصاد و مدیریت. درجه کارشناسی ارشد علوم همچنین در رشته های علوم غذایی، داروسازی، بیوتکنولوژی، علوم مولکولی و سایر علوم ارائه می شود. کارشناسی ارشد علوم در رشته های مهندسی از جمله مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، هوانوردی و طراحی صنعتی ارائه می شود. نجوم، شیمی، ریاضیات و فیزیک از جمله علوم طبیعی معدودی می باشند که دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند انتخاب و در آنها تبحر کسب نمایند. کارشناسی ارشد علوم در رشته مدیریت بین الملل، کارشناسی ارشد علوم در لجیستیک جهانی یا کارشناسی ارشد علوم در رشته بازاریابی و مدیریت سه نمونه از برنامه های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد علوم در ارتباط با رشته بازرگانی می باشند.

اما از کارشناسی ارشد علوم چه پیشرفت حرفه ای خاصی را انتظار دارید؟

کارفرمایان در سازمانهای بزرگ و کوچک از قدرت تحصیلات تکمیلی در تربیت نیروهای حرفه ای بسیار فعال آگاه می باشند. چه زمانی که کارشناسی ارشد علوم بلافاصله پس از فراغت از تحصیل از دوره کارشناسی آغاز گردد و چه سالها پس از اخذ درجه کارشناسی همراه با تجربه کاری، در هر صورت گذراندن دوره کارشناسی ارشد علوم تلاشی ارزشمند است. فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد علوم در قیاس با افرادی که مدرک کارشناسی ارشد ندارند، به مراتب بیشتر برای ترفیع درجه شغلی و سمت ها ی مختلف در سطوح ارشد در نظر گرفته می شوند. دوره های کارشناسی ارشد علوم به دانشجویان آموزش می دهد تا با چالش های فنی، روش شناختی، مسائل مرتبط با مواد و یا با سایر افراد که در محیط کار حادث می شود، مقابله نمایند.

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد علوم چقدر است؟

شهریه یا هزینه تحصیل و سایر هزینه ها در دانشگاههای مختلف و در کشور های متعدد در دوره کارشناسی ارشد از یک رشته تحصیلی به رشته دیگر بسیار متغیر است. برخی دانشگاهها و سازمان های خصوصی کمک هزینه تحصیلی، دستمزد و سایر کمک های مالی را برای متقاضیان برجسته خود در دوره کارشناسی ارشد علوم در نظر می گیرند. اینگونه کمک های تحصیلی ممکن است به دلیل نیاز مالی و یا شایستگی علمی اعطا شود. پس به این نکته مهم توجه کنید و با بخش پذیرش دانشگاهها مستقیماً تماس بگیرید تا درباره هزینه های دوره کارشناسی ارشد علوم اطلاعات بیشتری اخذ نمائید. دفاتر پذیرش علوم و فناوری دانشگاهها همچنین می توانند در صورت امکان کمک های مالی، اطلاعات بیشتری در این خصوص ارائه نمایند.

چرا مقطع کارشناسی ارشد آنلاین را انتخاب کنیم؟

دوره برنامه کارشناسی ارشد علوم آنلاین فرصتی است برای اخذ یک درجه دانشگاهی ارزشمند و غنی بدون ایجاد اختلال در برنامه کاری. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد علوم به صورت آنلاین، امروزه یکی از روشهای هنرمندانه اخذ درجه دانشگاهی بالاتر است. برنامه های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد علوم آنلاین از فناوری آموزش الکترونیک نه تنها برای آموزش، بلکه برای تسهیل در امر یادگیری سود می جوید. به کمک نرم افزارهای آموزش الکترونیک، برنامه ریزی، ایجاد گروه بحث، کنفرانس مجازی و ایمیل، دانشجویان دوره کارشناسی ارشد علوم می توانند مستقیماً با استاد خود ارتباط برقرار کنند و از تجربه دوره کارشناسی ارشد آنلاین خود بیشترین استفاده را ببرند.

الزامات تهیه پایان نامه در برنامه کارشناسی ارشد علوم چگونه است؟

دانشجویانی که در برنامه کارشناسی ارشد علوم ثبت نام می نمایند، ملزم به تکمیل یک پایان نامه پژوهشی می باشند که ممکن است از چند ماه تا یک سال و یا بیشتر به طول انجامد. این پایان نامه پژوهشی پس از اتمام دوره آموزش در موضوعات مرتبط و با استفاده از روش تحقیق مربوطه انجام می پذیرد و دانشجو باید به مرحله ای رسیده باشد که بتواند اطلاعات مورد نیاز را گردآوری نماید. زمانی که داده ها گردآوری گردید، از دانشجویان خواسته می شود تا یافته های خود را تجزیه و تحلیل نموده و آنها را در قالب یک رساله یا پایان نامه کتبی ارائه نمایند. همچنین از دانشجویان کارشناسی ارشد علوم انتظار می رود یافته های خود را در حضور اساتید و/یا سایر اعضای گروه ارائه نمایند. پروژه پایان نامه اغلب یکی از باارزشترین تجربه های دوره کارشناسی ارشد علوم به شمار می رود.

HT