(MA)برنامه های کارشناسی ارشد

درجه های کارشناسی ارشد ( که با علائم اختصاری MA یا M.A نمایش داده می شود) درجه فوق لیسانس هستند که از سوی تمام دانشگاهها در سرتاسر دنیا اعطا می شوند. اخذ درجه کارشناسی ارشد می تواند مزایای متعددی به همراه داشته باشد که از آن جمله چشم انداز شغلی بهتر، قدرت حل مساله بیشتر و مهارت های تصمیم گیری است.

به علاوه، درجه کارشناسی ارشد راه ادامه تحصیل در مقطع PhD را هموار می سازد. موضوعات تخصصی در رشته های هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی، و گاهی اوقات بازرگانی و حقوق در حیطه ی رشته های آکادمیک کارشناسی ارشد قرار می گیرند. داوطلبان دوره کارشناسی ارشد اغلب می بایست پیش از پایان دوره، پژوهشی انجام دهند و پایان نامه ارائه نمایند.

تنوع برنامه های گوناگون کارشناسی ارشد بسیار زیاد است - پس به همین بسنده نکنید! با مراجعه به فهرستی از پرطرفدارترین رشته های کارشناسی ارشد در ذیل، جستجو را آغاز کنید.

کارشناسی های ارشد هنر تازه اضافه شده

Grand Canyon University

کارشناسی ارشد در وزارت شهری

آگوست 16, 2018
استاد هنرهای شهری برای رهبر مسیحی با قلب برای خدمات فراتر از دیوارهای کلیسا طراحی شده است. برنامه ی منحصر به فرد معارف الهی گراند کانیون، کشیش ها، وزرا و رهبران غیر انتفاعی را برای ارائه خدمات مسیحی به محیط های پیشرفته شهری آماده می کند.… [+] [-]

Lingnan University

استاد هنرهای بین المللی

آگوست 15, 2018
هنگ کنگ، بدون شک، یکی از شهرهای پویای جهان در تجارت، مالی و فعالیت اقتصادی عمومی است. و وضعیت آن قطعا توسط رشد سریع جهانی شدن و سرعت سریع توسعه در سرزمین اصلی چین افزایش یافته است.

University of Gdansk

MA در ارتباطات فرهنگی

آگوست 13, 2018
ارتباطات فرهنگی (CC) یک دوره جدید است که توسط دانشکده زبان های دانشگاه گدانسک در سطح BA و MA ارائه شده است. این انتخاب خوبی برای کسانی است که مایل به توسعه دانش و مهارت در زمینه جریان اطلاعات و مدیریت در زمینه زبان (ها)، ادبیات، هنر، رسانه و فرهنگ هستند.… [+] [-]

درجه کارشناسی ارشد (MA) چیست؟

این واژه از ریشه لاتین Magister Artium گرفته شده است؛ کارشناسی ارشد علوم انسانی (که خلاصه آن MA ، M.A یا AM است) یک درجه کارشناسی ارشد است که از سوی دانشگاههای سرتاسر جهان ارائه و اعطا می شود. اکثر برنامه های تحصیلی این کارشناسی ارشد در یکی از گروههای تحصیلی زیر قرار می گیرند: علوم انسانی، جغرافی، مردم شناسی، علوم اجتماعی، ارتباطات، زبانشناسی و در برخی از دانشگاهها الهیات یا پرستاری. کارشناسی ارشد (MA) با کارشناسی ارشد علوم (MSc) که درجه کارشناسی ارشد در رشته های علوم، مهندسی ، تکنولوژی، پزشکی و یا گاهی بازرگانی است، تفاوت دارد. در مقطع کارشناسی ارشد (MA)، دانش و اطلاعات گسترده ای در سطح فوق لیسانس در یک رشته خاص، موضوع مورد مطالعه و یا رشته های میانی مرتبط ارائه می گردد.

مزایای اخذ درجه کارشناسی ارشد (MA) چیست؟

مزایای قابل توجهی برای اخذ این درجه کارشناسی ارشد متصور است که می تواند پاسخگوی انگیزه های حرفه ای، شخصی و تحصیلی باشد. فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در رشته تحصیلی خود بسیار با مهارت و مطلع قلمداد می شوند و در قیاس با سایر فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و دیپلمه های دبیرستان غالباً از فرصت های شغلی بیشتری برخوردار می باشند. رشته هایی که در مقطع کارشناسی ارشد (MA) ارائه می شوند به متخصصین این رشته ها امکان می دهد تا از میان مجموعه وسیعی از مشاغل پیش رو، حرفه دلخواه خود را انتخاب نمایند. چالش هایی که دانشجو در دوره کارشناسی ارشد با آنها مواجه می شود فارغ التحصیلان را آماده می کند تا چالش های حرفه ای خود در طول مدت کار را حل و فصل نمایند. پژوهش های مستقل و جداگانه ای که معمولاً دانشجویان کارشناسی ارشد می بایست در غالب پایان نامه انجام دهند نیز به آنها روش تحقیق را می آموزد که در تلاش های آتی دانشجویان به خوبی آنها را یاری خواهد کرد.

در مقطع کارشناسی ارشد (MA) ما چه مطالب و موضوعاتی را مطالعه می کنیم؟

درجه های کارشناسی ارشد (MA) در غالب شماری از رشته های تحصیلی و موضوعات تخصصی ارائه می شود. در مقوله علوم انسانی، درجه های کارشناسی ارشد برای رشته های تحصیلی ادبیات، تاریخ، زبان، ادیان، مطالعات فرهنگ، زبان و ادبیات رم و یونان قدیم، فلسفه، هنرهای زیبا و هنرهای نمایشی ارائه می شود. درجه های کارشناسی ارشد (MA) معمولاً نمایانگر تخصص در یک حوزه خاص از رشته تحصیلی مورد نظر می باشند. به عنوان مثال، ممکن است فردی کارشناسی ارشد (MA) را در رشته ادبیات کودکان، فرهنگ و هنر روسیه، کارشناسی ارشد در نظریه های سیاسی و حقوقی و یا کارشناسی ارشد در رشته کتاب مقدس اخذ نماید. برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد (MA) همچنین برای رشته های جغرافیا، مردم شناسی و علوم اجتماعی مانند درجه کارشناسی ارشد در جغرافیای اجتماعی و فرهنگی یا کارشناسی ارشد در رشته مردم شناسی فرهنگی و جامعه شناسی توسعه ارائه می شود.

چه شکلی از پیشرفت حرفه ای را می توان از کارشناسی ارشد (MA) انتظار داشت؟

از آنجا که این درجه کارشناسی ارشد، در قیاس با مقطع کارشناسی سطح تخصصی بالاتری در یک رشته خاص را در بر می گیرد، به پیشرفت حرفه ای کمک بسزائی می نماید. آن دسته از شاغلین حرفه ای که قبلاً در رشته خود تجاربی کسب کرده اند، با اخذ این درجه کارشناسی ارشد می توانند به ارتقای شغلی دست یابند. دانشجویانی که بلافاصله پس از اتمام مقطع کارشناسی وارد مقطع کارشناسی ارشد می شوند، درخواهند یافت که پس از فارغ التحصیلی برای شغل های بالاتر با حقوق بیشتر واجد شرایط می باشند.

هزینه مقطع کارشناسی ارشد (MA) چقدر است؟

میزان شهریه و هزینه های مرتبط جهت اخذ درجه کارشناسی ارشد (MA) از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر و از یک کشور به کشور دیگر بسیار متفاوت است. برخی از موسسات عمومی و خصوصی و واحد های دانشگاهی کمک های مالی در قالب بورسیه تحصیلی، بازپرداخت شهریه یا کمک هزینه برای دانشجویان کارشناسی ارشد در نظر می گیرند. بخش پذیرش دانشگاهها به صورت مستقل می تواند اطلاعات ویژه بیشتری در ارتباط با هزینه برنامه تحصیلی درجه کارشناسی ارشد ارائه نماید.

چرا برنامه تحصیلی درجه کارشناسی ارشد (MA) آنلاین را انتخاب کنیم؟

فواید بسیاری در انتخاب درجه کارشناسی ارشد آنلاین وجود دارد. تحصیل آنلاین به دانشجو امکان می دهد که در طول مدت تحصیل، کار کند و این به لحاظ بودجه می تواند بسیار به نفع دانشجو تمام شود. دانشجویان کارشناسی ارشد آنلاین علاوه بر تکالیف درسی خود، از تکنولوژی و آموزش الکترونیک نیز سود می جویند و بدین ترتیب مهارتهای فنی مربوطه را نیز به میزان چشمگیری بهبود می بخشند. ارتباط مستقیم با استاد نیز گاهی در برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد آنلاین ملموس تر است.

درجه های کارشناسی ارشد (MA) چگونه در کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد؟

دانشگاههای برخی کشورها بعضی از رشته های خاص را در قالب کارشناسی ارشد علوم انسانی (MA) ارائه می کنند در حالی که در سایر کشورها ممکن است این رشته ها در قالب کارشناسی ارشد علوم یا کارشناسی ارشد فلسفه ارائه شوند. به عنوان مثال، در بسیاری از کشورها، فارغ التحصیلان رشته فلسفه به هنگام فارغ التحصیلی درجه کارشناسی ارشد (MA) دریافت می نمایند. معذالک در بریتانیا، کانادا، استرالیا، فنلاند، نروژ، هنگ کنگ، اسپانیا، مالزی و تعدادی از سایر کشورها به این فارغ التحصیلان درجه کارشناسی ارشد فلسفه اعطا می شود. در برخی از کشورها، ممکن است در رشته حقوق نیز به فارغ التحصیلان درجه کارشناسی ارشد علوم انسانی (MA) اعطا شود، که در این صورت این درجه جایگزین قراردادی کارشناسی ارشد حقوق (LL.M.) محسوب می شود. از همینجا می توانید درباره برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد (MA) در کشورهای مختلف در سرتاسر جهان اطلاعات بیشتری کسب نمائید!