ژاپن

مطالعه در ژاپن

آموزش عالی در ژاپن

موسسات آموزش عالی ژاپن شامل دانشگاه، کالج جوانان و کالج ها از فن آوری؛ با این حال، تنها دانشگاه های جایزه کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتر و درجه حرفه ای است. بیش از 70 درصد از فارغ التحصیلان دبیرستان به دست آوردن نوعی از آموزش عالی است.

چرا تحصیل در ژاپن؟

مدارس ژاپن دارای استانداردهای آموزشی بسیار بالا و در میان رهبران جهان در دولت از هنر و تکنولوژی و پژوهش هستند. علاوه بر این به فراست فنی، دانشگاه ژاپن نیز بسیار در دیگر رشته های دانشگاهی مانند علوم سیاسی در نظر گرفته. سیزده دانشگاه در حال حاضر برنامه های به زبان انگلیسی تدریس ارائه دهد.

ژاپن به دانشجویان بین المللی بسیار باز است. بیش از 130،000 نفر از دانش آموزان خارجی در هر سال در کشور تحصیل می کنند.ژاپن قصد دارد به بیش از تعداد دانشجویان بین المللی تا سال 2020 در بخش با ارائه برنامه های بیشتر به زبان انگلیسی دو برابر شود.


دانشگاه در ژاپن

ژاپن 618 دانشگاه با برنامه های کارشناسی ارشد. این دانشگاه ها را به سه دسته تقسیم می شوند:

  • 86 دانشگاه ملی
  • 75 دانشگاه های دولتی توسط اشخاص محلی ایجاد
  • 457 دانشگاه های خصوصی


با توجه به 2012-2013 رتبه بندی دانشگاه آموزش و پرورش جهانی برابر بیشتر، دانشگاه ژاپنی در میان بهترین در جهان با 13 مدارس در 400 بالا در جهان است.

کمک درسی و برنامه مدت زمان

شهریه برای برنامه های کارشناسی ارشد اجرا می شود از حدود 9،000 دلار آمریکا به حدود 15،000 دلار آمریکا در سال است. دولت ژاپن و دانشگاه ژاپن هر دو گزینه های بسیاری برای کمک هزینه تحصیلی و وام ارائه می کنند. برنامه های کارشناسی ارشد به طور کلی برای دو سال گذشته؛ با این حال، دانش آموزانی که در ژاپن هستند مهارت ممکن است نیاز به صرف 1-2 سال تحصیل در رشته زبان قبل از ورود به برنامه کارشناسی ارشد در ژاپن آموخت. کلاس های زبان مقدماتی موجود در 66 دانشگاه های خصوصی و کالج نیست می باشد.

انواع مختلفی از دانشجویان بین المللی در ژاپن وجود دارد:

  • خصوصی دانشجویان خارجی، که ممکن است به طور مستقیم به یک مدرسه ژاپنی اعمال می شود یک بار آنها مهارت های زبان کافی به دست آمده اند تامین می شود.
  • دانشجویان مشغول به تحصیل تحت دولت ژاپن (Monbukagakusho) برنامه کمک هزینه تحصیلی. این برنامه دارای شرایط بسیار سخت و روند درخواست های طولانی.
  • خود دولت دانش آموزان تحت حمایت. ژاپن موافقت نامه با چند کشور برای کمک به دانش آموزان با آموزش و پرورش ژاپن، از جمله مالزی، تایلند، سنگاپور، امارات متحده عربی، کویت و ازبکستان.

سال تحصیلی

سال تحصیلی ژاپنی به طور معمول از آوریل تا مارس اجرا می شود. به طور معمول دو ترم، با ترم اول در حال اجرا از آوریل تا سپتامبر و ترم دوم در حال اجرا از اکتبر تا مارس وجود دارد. تعطیلات تابستانی معمولا اواخر جولای به اواخر ماه اوت است، شکستن زمستان اواخر ماه دسامبر از طریق اوایل ژانویه است و شکستن بهار اواخر ماه فوریه از طریق اوایل آوریل است.

تحصیلات تکمیلی فرصت

فرصت های زیادی برای دانش آموزان با درجه کارشناسی ارشد به کار در صنعت و یا انجام تحقیقات پس از فارغ التحصیلی وجود دارد. در سال 2012، نزدیک به 8000 دانشجوی خارجی در ژاپن اشتغال در ژاپن یافت پس از آنها فارغ التحصیل شد. دانشجویان بین المللی باید پیشنهاد کار خاص را قبل از آنها می توانند برای تغییر در وضعیت اقامت از دانشجویان به اشتغال اعمال می شود.

شرایط اخذ ویزای

دانشجویان بین المللی باید ویزا داشته باشند.دانش آموزان در برنامه مدرک کارشناسی ارشد ثبت نام واجد شرایط برای اقامت کالج دانشجویی هستند. دانش آموز می تواند به طور مستقیم برای ویزا از طریق سفارت ژاپن و یا کنسولگری در کشور دانش آموز، یا موسسه آموزشی که در آن دانش آموز در نظر دارد به مطالعه می تواند یک برنامه برای به دست آوردن گواهی واجد شرایط را اعمال می شود. هنگامی که دانش آموز گواهی واجد شرایط، آنها هنوز هم نیاز به دریافت ویزای از کشور سفارت یا کنسولگری ژاپن خود را.

علاوه بر این به ویزا، دانشجویان خارجی باید به عنوان بیگانگان ظرف 90 روز پس از ورود به ژاپن در دفتر شهرداری در منطقه که در آن آنها اقامت ثبت نام کنید. دانش آموزان باید کارت ثبت نام بیگانه خود را با آنها در تمام اوقات یک بار آنها را از آن به دست آوردن ادامه می دهند.

بیمه سلامت

دانشجویان بین المللی واجد شرایط برای عضویت در بیمه ملی بهداشت، که حدود 70 درصد از هزینه درمان پزشکی را پوشش می دهد.علاوه بر این، برخی از دانشگاه ها برنامه های بیمه درمانی ویژه ای برای دانشجویان بین المللی. برای به دست آوردن بیمه بهداشت و درمان ملی، دانش آموزان اول کارت ثبت نام بیگانه خود نیاز دارید. هزینه برای بیمه بهداشت و درمان ملی توسط محل متفاوت است. هزینه ماهانه در توکیو در مورد ¥ 3،500 است.

راهنمایی

رکوع است که معمولا به عنوان یک تبریک و نشانه ای از احترام استفاده می شود. کمان از کمان های گاه به گاه در حدود 15 درجه به کمان عمیق در حدود 45 درجه استفاده می شود برای ابراز حق شناسی عمیق یا عذرخواهی متغیر است. کمان کسب و کار در وسط حدود 30 درجه می باشد.

شیوه زندگی ژاپنی شامل مقدار زیادی از ورزش و یک رژیم غذایی سالم با مقدار زیادی از سبزیجات تازه و غذاهای دریایی.

مدارس

مدارس و دانشگاه‌ها در ژاپن

مدارس و دانشگاه‌های آنلاین ژاپن