چین

مطالعه در چین

آموزش عالی در چین

چین بیش از 2000 دانشگاه ها و کالج که کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترا ارائه دهد. موسسه آموزش عالی در نیمه شرقی کشور متمرکز شده است. چین در حال حاضر میزبان حدود 300000 دانش آموزان بین المللی؛ اکثر دانشجویان خارجی از کشورهای آسیایی، روسیه، ایالات متحده آمریکا، و فرانسه هستند.

اگر چه یک بار به شدت توسط دولت تنظیم، موسسات آموزش عالی چینی در حال حاضر استقلال قابل توجهی در انتخاب برنامه تحصیلی و ساختار سازمانی، ساخت بسیاری از مدارس جذاب تر به دانش آموزان بین المللی است.

چرا تحصیل در چین؟

بسیاری از مردم به یک استاد درجه 'در چین برای تجارب فرهنگی و زبان دست آوردن. علاوه بر این، هزینه برای کارشناسی ارشد بسیار پایین تر از در اروپا، ایالات متحده، و یا حتی کشورهای آسیایی است.چین تا به برنامه های کارشناسی ارشد در رشته هایی مانند مهندسی، علوم، اقتصاد، و اداره کسب و کار، و همچنین به عنوان برنامه های منحصر به فرد در زمینه هایی مانند زبان چینی و هنرهای رزمی به خوبی در نظر گرفته. اگر چه برنامه های درجه ترین کارشناسی ارشد نیاز به مهارت در چین، بسیاری از برنامه های در حال حاضر به زبان انگلیسی ارائه شده، به ویژه برای رشته های مهندسی و کسب و کار.

دانشگاه

اصلاحات دولت کنندگان و سرمایه گذاری سه مدرسه چینی به 200 بالا نقل مکان کرد که توسط رتبه رتبهبندی دانشگاههای جهان (ARWU) - دانشگاه پکن، شانگهای جایو دانشگاه تانگ، و دانشگاه ژجیانگ. چین ARWU به عنوان معیار استفاده برای ارزیابی کیفیت موسسات چینی آموزش عالی تاسیس شده است.

درجه کارشناسی ارشد در طیف گسترده ای از رشته ها، مانند پزشکی، مدیریت، اقتصاد، مهندسی، فلسفه، قانون، آموزش و پرورش، تاریخ، علوم طبیعی و حتی علوم نظامی در دسترس هستند. برای کسانی که علاقه مند به تحصیل زبان در درجه اول چینی و مطالعات فرهنگی، برخی از موسسات ارائه برنامه های ویژه برای دانشجویان بین المللی، از جمله زبان پکن و دانشگاه فرهنگ.

کمک درسی و برنامه مدت زمان

شهریه و هزینه های به طور کلی اجرا در مورد 1،000- $ 2000 دلار در هر ترم در دلار آمریکا بسته به مدرسه و برنامه مطالعه. دوره های کارشناسی ارشد را 2-3 سال (4-6 ترم) برای تکمیل. مهندسی و فنی درجه به طور معمول نیاز به 3 سال از مطالعه.

سال تحصیلی

سال تحصیلی در دو ترم، پاییز و بهار است.ترم پاییز در ماه سپتامبر شروع می شود و در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه به پایان می رسد و ترم بهار اجرا می شود از فوریه تا ژوئن.

تحصیلات تکمیلی فرصت

بسیاری از دانشگاه های چین هنوز از اثرات انقلاب فرهنگی مبارزه و تنها حدود 30 درصد از اساتید دانشگاه مدارک تحصیلی پیشرفته. به عنوان یک نتیجه، فرصت اشتغال زیادی را برای افراد با درجات پیشرفته برای آموزش در چین وجود دارد. فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد غیر چینی را نیز به شدت پس از شرکت ها در سراسر جهان است که انجام کسب و کار با چین به دنبال.

شرایط اخذ ویزای

همه دانشجویان بین المللی نیاز به ویزا. دو نوع از ویزا برای دانشجویان وجود دارد، ویزا مطالعه (X-ویزا) است، که برای برنامه به مدت بیش از شش ماه، و ویزا کسب و کار (F-ویزا) برای برنامه های کمتر از شش ماه. روند درخواست روادید 2-4 هفته طول می کشد.در برخی از موارد، دانش آموزان اجازه در چین می رسند با ویزای توریستی و سپس تبدیل آن به ویزای مطالعه.

بیمه سلامت

دانشگاه ارائه بیمه درمانی برای حدود 100 دلار (US) در سال است. دانش آموزان باید یک معاینه پزشکی فعلی را قبل از آنها می توانید شروع مطالعه، که آنها می توانند در کشور خود و یا پس از ورود به چین دست آوردن. بررسی در چین هزینه حدود 100 دلار (US).

راهنمایی

ارز چینی به نام رنمینبی، RMB خلاصه. واحد RMB در یوان هستند، نیز گاهی اوقات به نام جایو و مرداب. استفاده از ارز خارجی در چین ممنوع است، اما بانک ها و بسیاری از هتل ها ارائه خدمات ارز.

مسترکارد، ویزا، امریکن اکسپرس، سالن غذاخوری باشگاه، و کارت JCB تنها کارت های اعتباری در حال حاضر در چین پذیرفته است.

زبان رسمی در چین استاندارد ماندارین، که در گویش ماندارین صحبت در پکن بر اساس است.با این حال، تنها 70 درصد از جمعیت ماندارین صحبت می کند به عنوان زبان اول آنها و بسیاری از گویش های منطقه ای مجزا در سراسر کشور وجود داشته باشد.

دانشجویان بین المللی آینده نگر باید با سفارت چین در کشور خود کار برای اطمینان از تمام مهاجرت و سایر موارد مورد نیاز ورودی ها قبل از سفر به چین دیدار کرد.

مدارس

مدارس و دانشگاه‌ها در چین

مدارس و دانشگاه‌های آنلاین چین