هلند

تحصیل در هلند

آموزش عالی

هلند ارائه می دهد کارشناسی، کارشناسی ارشد و درجه دکترا. مدارک تحصیلی در دو گروه عمده ارائه شده:

1. برنامه تحقیقات گرا در دانشگاه پژوهش. دانشگاه پژوهش شامل موسسات با هر دو برنامه به طور کلی و کسانی که در زمینه هایی مانند مهندسی و کشاورزی تخصص.

2. برنامه های آموزش عالی و حرفه ای در دانشگاه علوم کاربردی. دانشگاه با برنامه های علوم کاربردی آماده سازی دانش آموزان برای کار در حرفه های خاص، مانند هنرهای زیبا و یا آموزش و پرورش.

برنامه همه کارشناسی ارشد نیاز به مدرک کارشناسی برای پذیرش. مدرک کارشناسی از یک برنامه پژوهش محور برای ورود به یک برنامه پژوهش محور در سطح کارشناسی ارشد مورد نیاز است. با این حال متقاضیان با مدرک لیسانس از برنامه علوم کاربردی ممکن است بستری در صورتی که نیاز اضافی انجام برسانند.

چرا در هلند مطالعه؟

تحصیل در هلند فراهم می کند ارزش برجسته از طریق ترکیبی از شهریه کم، دانشگاه درجه یک، و یک شیوه زندگی چند فرهنگی است که پذیرای دانشجویان بین المللی. در سال 2012، دانشگاه هلندی برگزار شد 12 از 200 موقعیت های بالا در رتبه بندی بار آموزش عالی جهانی دانشگاه .

اگر چه دانش آموزانی که هلندی صحبت ممکن است ترجیح می دهم به ثبت نام در یک برنامه به هلندی تدریس، برنامه های بسیاری در هلند به زبان انگلیسی تدریس می شود. دانشجویان بین المللی استقبال می شود و حدود 13 درصد از دانش آموزان در کشور را تشکیل می دهند. علاوه بر این، برخی از موسسات برنامه به طور خاص برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است. هر موسسه هلندی که دانشجویان بین المللی را جذب می باید به یک کد رفتاری را پوشش می دهد مشاوره و انتخاب این دانشجویان پایبند.برنامه های درجه محبوب ترین برای دانشجویان بین المللی در اقتصاد، مهندسی، علوم اجتماعی، و زبان می باشد.

دانشگاه

هلند است 13 دانشگاه پژوهش، 39 دانشگاه علوم کاربردی، و 14 نهاد دیگر. سه دانشگاه تحقیقاتی در فن آوری تخصص و یک دانشگاه تحقیقاتی، واخنینگن، متخصص در بخش کشاورزی. دانشگاه از منابع مختلف، از جمله کمک های مالی دولت، کمک درسی، هزینه، و عقد قرارداد با سازمان های خارج دریافت کمک های مالی.

کمک درسی، طول مدت برنامه و سال علمی

شهریه برای دانشجویان اتحادیه اروپا حدود 1،800 € به € 12،000 هر سال بسته به نوع برنامه و مدرسه است. نرخ برای دانشجویان غیر اروپایی هستند در اطراف € 8،000 تا 20،000 € در سال است.اگر چه برنامه های درجه تمام کارشناسی ارشد هلندی را ارائه ارزش بسیار عالی، هلندی ها به ویژه برای تخصص خود را در پایدار انرژی، مدیریت آب، و هنر و طراحی شناخته شده است.

برنامه A-پژوهش گرا کارشناسی ارشد نیاز به 60-120 ساعت اعتباری، که طول می کشد 1-2 سال برای تکمیل. مهندسی، کشاورزی، ریاضیات، و علوم تمام نیاز برنامه 120 اعتبار ساعته / 2 سال. درجه تحقیقات به عنوان یا کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد تعلق می گیرد.

هنرهای کاربردی و درجه علم نیز نیاز به 60-120 ساعت اعتباری، بسته به رشته دانشگاهی. درجه اعطا مانند کارشناسی ارشد معماری خاص به تخصص علمی، است.

یک ساعت اعتباری به طور کلی 28 ساعت طول می کشد تا کامل، و در سال تحصیلی 42 هفته طولانی است. دانشجوی تمام وقت به طور معمول 60 ساعت اعتبار در یک سال تحصیلی کامل.سال تحصیلی به طور معمول شامل دو ترم، با ترم پاییز در حال اجرا از سپتامبر تا ژانویه یا فوریه و ترم بهار در حال اجرا از فوریه تا ژوئن.

تحصیلات تکمیلی فرصت

پس از فارغ التحصیلی، همه دانش آموزان دیپلم که نشان می دهد درجه خود و همچنین شرح دوره مطالعه کارفرمایان تا پتانسیل در کشور یک دانشجوی بین المللی می تواند به درجه درک دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، تمامی دانشجویان بین المللی ممکن است در هلند تا یک سال پس از آنها فارغ التحصیل به دنبال اشتغال باقی بماند. هیچ محدودیتی در فرصت های شغلی در طول آن سال وجود دارد. دانش آموختگان نیز تشویق به برای برنامه های دکترا و یا موقعیت های پژوهش اعمال می شود.

مورد نیاز ویزا و اجازه کار

دانش آموزان اتحادیه اروپا نیاز به ویزا نیست، اما لازم است تا توسط موسسه میزبان خود را با مقامات اداره مهاجرت هلند (IND) ثبت و به اطلاع شورای محلی خود. دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید اجازه اقامت است که به مدت 12 ماه معتبر است و می تواند گسترش داده است. موسسه میزبان دانش آموز باید برای این مجوز درخواست پس از دانش آموز می رسد.

بیمه سلامت

همه دانش آموزان بین المللی باید نوعی از بیمه درمانی، که می تواند توسط کشور خود را فراهم کرد. با این حال، هر کسی که می شود به کار در هلند باید در بیمه بهداشت عمومی هلندی ثبت نام. اجازه کار برای دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مورد نیاز نیست، اما برای دیگر دانشجویان بین المللی مورد نیاز است.

راهنمایی

دانشگاه های برتر در هلند بسیار رقابتی است، بنابراین دانش آموزان آینده نگر باید شرایط لازم برای پذیرش اولیه به مطمئن شوید که آنها واجد شرایط هستند را چک کنید. برنامه های به زبان انگلیسی نیاز دانش آموزان از کشورهای که در آن انگلیسی است زبان مادری برای نشان دادن مهارت از طریق TOEFL و یا یکی دیگر از آزمون های معتبر زبان انگلیسی نیست.