لهستان

تحصیل در لهستان

آموزش عالی در لهستان

سیستم مدرن لهستانی آموزش عالی با استفاده از استاندارد سه مرحله از درجه: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری. کارشناسی ارشد به عنوان استاد هنر (کارشناسی ارشد)، کارشناسی ارشد (کارشناسی ارشد)، و یا Magister تعلق می گیرد. همچنین درجه چند استاد معادل، از جمله کارشناسی ارشد هنر، مهندس ارشد و مهندس استاد معمار وجود دارد. همه موسسات آموزش عالی در لهستان استفاده از سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS).

موسسات آموزش عالی در لهستان به دانشگاه نوع و غیر دانشگاه نوع تقسیم شده است. دوره های دانشگاه از نوع در سطح کارشناسی ارشد می باشد نظری تر، و فارغ التحصیلان اعطا "دیپلم اتمام مطالعات در سطح کارشناسی ارشد یکنواخت." دوره های غیر دانشگاهی-نوع دوره "مکمل" که کاربرد عملی تر در نظر گرفته، و فارغ التحصیلان دریافت "دیپلم اتمام مطالعات در سطح magister مکمل."

چرا تحصیل در لهستان؟

موسسات آموزش عالی در لهستان ارائه بیش از 200 دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی. برنامه های موجود در طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی، از جمله علوم کشاورزی، هنر، مهندسی، کسب و کار، زبان، علوم طبیعی و علوم اجتماعی می باشد. رشته محبوب ترین ها مهندسی (نزدیک به 70 برنامه) و کسب و کار (نزدیک به 50 برنامه). برخی از برنامه های نیز در دسترس در آلمان هستند.

موسسات لهستانی به خوبی در سراسر جهان برای هر دو آموزش و پژوهش در نظر گرفته. دو نهاد لهستانی، دانشگاه Jagiellonian و دانشگاه ورشو، در میان بالا 400 دانشگاه جهان که توسط رتبه بندی می شوند رتبه بندی بار آموزش عالی جهانی دانشگاه .

دانشگاه

لهستان در حدود 500 دانشگاه و سایر موسسات آموزش عالی. حدود یک سوم از مؤسسات آموزش عالی عمومی هستند و باقی مانده دو سوم خصوصی می باشد. لهستان دانشجویان بین المللی استقبال و به طور قابل توجهی تعداد دانشجویان خارجی در سال های اخیر افزایش یافته است. در سال 2012، این کشور بیش از 24،000 دانشجویان بین المللی از 141 کشور میزبان، با بیشترین تعداد آینده از اوکراین، بلاروس، نروژ، و ایالات متحده است. اکثر دانشجویان خارجی در لهستان مطالعه اقتصاد، کسب و کار، پزشکی و فناوری.

موسسات آموزش عالی در لهستان تمایل به تخصص و به طیف گسترده ای از مقوله، از جمله شکسته: دانشگاه، دانشگاه فنی، آکادمی کشاورزی، آکادمی اقتصاد و غیره. در مجموع، 15 نوع مختلف از موسسات وجود دارد.

کمک درسی و برنامه مدت زمان

دانش آموزان لهستانی حضور در برنامه تمام وقت آموزش رایگان در نهادهای دولتی دریافت می کنند. برخی از دانش آموزان خارجی نیز ممکن است بدون هیچ هزینه تحصیل. با این حال، همه باید کمک درسی 2،000 € در هر سال برای برنامه های کارشناسی ارشد پرداخت.

برنامه های کارشناسی ارشد به طور معمول برای 1.5 تا 2 سال گذشته؛ با این حال، درجه کارشناسی ارشد ممکن است 2.5 سال از مطالعات فراتر از درجه کارشناسی نیاز دارد. علاوه بر دوره ها، دانش آموزان در بسیاری از رشته های باید یک پایان نامه و یا پروژه تکمیل و قبل از دریافت درجه کارشناسی ارشد دفاع شده است.

سال تحصیلی

سال تحصیلی دو ترم، هر پایانی با یک دوره آزمون. ترم اجرا می شود از اکتبر تا اواسط ماه فوریه و ترم بهار اجرا می شود از اواسط فوریه تا ژوئن.

تحصیلات تکمیلی فرصت

شهروندان اتحادیه اروپا می تواند برای هر شرکت در لهستان پس از فارغ التحصیلی بدون اجازه کار کار می کنند. دانشجویان غیر اروپایی ممکن است اشتغال به دنبال و، یک بار آنها کار ارائه شده، ممکن است برای اجازه کار اعمال می شود. سه دسته از اشتغال به یک مجوز کار نیاز نیست: استاد دانشگاه، مدیر عامل شرکت واحد لهستانی از یک شرکت چند ملیتی، و خبرنگار پرس.

دانش آموختگان از برنامه های کارشناسی ارشد در لهستان نیز ممکن است برای برنامه ها و تحقیقات دکتری باقی می ماند اگر آنها را به یک برنامه دانشگاهی پذیرفته شده اند.

شرایط اخذ ویزای

دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا را نیاز به ویزا نیست، اما آنها نیاز به یک اجازه اقامت موقت. دانشجویان غیر اروپایی / EEA باید ویزای دانشجویی، که می تواند از سفارت یا کنسولگری لهستانی در کشور خود به دست داشته باشد.با این حال، این ویزا فقط برای سه ماه خوب است، به طوری که دانش آموزان نیاز به اقامت طولانی تر باید برای اجازه اقامت که طول مطالعات خود را پوشش می دهد اعمال می شود. دانش آموزان باید در دفتر روابط بین الملل در دانشگاه خود را برای کمک در به دست آوردن اجازه اقامت تماس بگیرید.

بیمه سلامت

بیمه بهداشت و درمان برای همه دانش آموزان مورد نیاز است. دانش آموزان اتحادیه اروپا می تواند اروپایی خود کارت بیمه بهداشت و درمان برای به دست آوردن خدمات پزشکی استفاده کنید. لهستان همچنین دارای موافقت نامه های دو جانبه با انگلستان، سوئد و اسلواکی، که حق شهروندان برای به دست آوردن مراقبت های پزشکی رایگان.

دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا باید بیمه درمانی در کشور خود و یا بلافاصله پس از ورود به لهستان فروش. اگر دانش آموزان را بیمه بهداشت و درمان را نداشته باشند، آنها را مجبور به خدمات پزشکی پرداخت.

راهنمایی

لهستان طول می کشد افتخار بزرگ در زبان لهستانی، و دوره به مطالعه لهستانی در فراوانند کشور. دانش آموزانی که در لهستانی در حال حاضر مهارت نمی باید در نظر مکمل مطالعات خود را با آموزش زبان، به خصوص اگر آنها با توجه به فرصت های شغلی در لهستان پس از آنها فارغ التحصیل. بسیاری از دوره در لهستان در مبتدیان هدف قرار داده و در طول ماه های تابستان و یا حتی به صورت آنلاین تدریس می شود. کلاس های تخصصی در لهستانی برای کسب و کار متمرکز نیز در دسترس هستند.

مدارس

مدارس و دانشگاه‌ها در لهستان

مدارس و دانشگاه‌های آنلاین لهستان