فرانسه

تحصیل در فرانسه

آموزش عالی در فرانسه

فرانسه در حال حاضر چهارمین محبوب ترین مقصد مطالعه در جهان، و این ها 'جای تعجب با فرهنگ عالی آن، بسیار امتیاز سیستم دانشگاه و قرعه کشی از شهریه نسبتا کم ندارد. هر سال، نزدیک به 300000 دانش آموزان سفر به فرانسه برای تنها هدف از تحصیل در مدارس آن است.

نظام آموزش عالی در فرانسه می تواند یک کمی گیج کننده است. این سیستم که به یک سیستم سه سطح، که باعث می شود آن را کمی راحت تر درک استاندارد. امروز، دانشجویان مقطع کارشناسی خواهد با پیگیری مجوز، که شبیه به یک درجه 'بازدید کنندگان کارشناسی آغاز خواهد شد. این است که با سطح کارشناسی ارشد آموزش به دنبال. مرحله نهایی آموزش doctorat است. مجوز سه سال طول می کشد تا کامل، با دو سال لازم برای یک برنامه کارشناسی ارشد. برنامه doctorat معمولا نیاز به سه سال دیگر.

دانشگاه فرانسه 'هستند دولتی، بنابراین شهریه بالا نیست.برنامه ریزی برای صرف در مورد € 200- € 400 در سال، بسته به مطالعات شما به دنبال و دانشگاه شرکت می کنید. به جز این مدارس کسب و کار فرانسه می باشد. بیشتر مدارس کسب و کار متعلق به بخش خصوصی، و کمک درسی می تواند بیش از 15.000 € یک سال باشد.

فرانسه ثبت نام نسبتا باز برای برنامه های مقطع کارشناسی سال اول. با این حال، پس از سال اول، دانش آموزان نیاز به تصویب یک سری از امتحانات، که می تواند به شدت رقابتی، پیدا کردن یک محل به عنوان دانش آموزان سال دوم. این کشور همچنین دارای یک سیستم مدارس گزینشی به نام "Grandes Écoles "، که تنها دانش آموزان را انتخاب کنید برای انتخاب، و این باید آزمون ورودی انتخابی، شهریه بالاتر و اعتبار است.

سال تحصیلی در فرانسه آغاز می شود در اواخر ماه سپتامبر، با ترم بهار در اوایل ماه فوریه شروع. تعطیلات در طول کریسمس و سال جدید، و همچنین به عنوان پرستاران 'روز و عید پاک برگزار می شود. بیشتر مدارس نیز یک استراحت بهار و سه ماه پس از تعطیلات تابستان داشته باشد.

پس از فارغ التحصیلی، بسیاری از دانش آموزان در رفتن به دنبال برنامه های مطالعه علمی. این یک تا برنامه سه ماه را می توان از طریق یک سطح بالا مطالعه علمی کمک مالی برنامه، که تحت پوشش هزینه های سفر، شهریه و هزینه زندگی یارانه.

مورد نیاز ویزا

اگر شما در حال آمدن به تحصیل در فرانسه از یک کشور در اتحادیه اروپا، نیاز نیست که برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام. اگر کشور خود است خارج از اتحادیه اروپا، و سپس شما نیاز به بازدید از یک کنسولگری فرانسه برای دریافت ویزای دانشجویی قبل از سفر به این کشور. ویزای شما به عنوان اثبات وضعیت اقامت خود را در طول سال اول خود را از مطالعه خدمت می کنند. پس از یک سال، شما نیاز به یک سفید د Sejour اعمال می شود. همچنین، شما نیاز به با اداره مهاجرت محلی ثبت نام ظرف 30 روز از ورود خود را در کشور است.

راهنمایی

به دلیل هزینه های از دست رفته از شهریه و بهره بالا توسط دانشجویان بین المللی، شما می خواهید را به برنامه های خود را برای تحصیل در فرانسه در اوایل. در حالی که ورود به دانشگاه نخواهد بود بسیاری از مشکل اگر شما یک دانش آموز سال اول هستند، پیدا کردن مسکن و گرفتن کاغذ بازی خود را به منظور مدتی طول می کشد. اگر شما نیاز به کمک های مالی، شما می خواهید برای مطالعه و یا کمک مالی البته اعمال می شود نیز هست.

همانطور که شما آماده برای تحصیل در فرانسه، به شما خواهد شد در میان برخی از جهان 'بازدید کنندگان متفکران بالا باشد. شما خواهید این فرصت را به مطالعه در سالن که یک بار با نام مثل سارتر، دورکیم و یا ماری کوری است graced شده اند. در حالی که روند درخواست به دانشگاه ها و کار از طریق نوار قرمز می تواند دلهره آور، در پایان شما یک آموزش با کیفیت در قیمت شگفت آور مقرون به صرفه دریافت و موفق تلاش خوبی به ارزش مصرف.