Xiamen University - Wang Yanan Institute for Studies in Economics

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

موسسه مطالعات اقتصاد وانگ یانان (WISE) یک موسسه تحقیقاتی است که در سال 2005 در دانشگاه شیمان به عنوان یک ابتکار عمل برای نوسازی اقتصاد و تحقیقات مالی و آموزش و پرورش در چین تاسیس شد. WISE بر روی تحقیقات مرزی، آموزش با کیفیت بالا تمرکز می کند و از مبادلات و همکاری های بین المللی آکادمیک استفاده می کند. WISE دارای اهداف مشخص زیر است:

  • برای انتشار پژوهش در مجلات علمی بین المللی و داخلی؛
  • برای ارتقاء برنامه درسی در تمامی زمینه های اقتصاد و مالی؛
  • برای آموزش اقتصاددانان جوان از کیفیت رهبری دانشگاهی برای چین؛
  • برای نقش فعال در سیاست گذاری برای دولت های مرکزی و محلی؛
  • برای تبدیل شدن به یک مرکز تبادل آکادمیک بین المللی در اقتصاد و امور مالی، به ویژه در جنوب چین و منطقه آسیا-اقیانوس آرام.

WISE تحت رهبری یک هیئت مشاوره بین المللی تشکیل شده توسط محققان مشهور است. اینها عبارتند از معاون محترم، پروفسور لولین وانگ، متخصص اقتصاد چین، پروفسور گرگوری چو، استاد افتخاری دانشگاه پرینستون، پروفسور جری A. هاوسمن، برنده جایزه 1985 جان بیتس کلارک از MIT، پروفسور چنگ Hsiao از دانشگاه جنوبی کالیفرنیا و پروفسور لارنس کلاین، 1980 برنده جایزه نوبل از دانشگاه پنسیلوانیا است.

تا کنون، WISE دارای 40 عضو تمام اعضای هیات علمی است که دوره های دکتری خود را از دانشگاه های مشهور خارج از کشور دریافت کرده اند و 5 استادان متشکل از دانشگاه های آمریکای شمالی که هر سال به طور منظم به WISE مراجعه می کنند.

WISE قدرت تحقیق در اقتصاد سنجی ، آمار ، مالی ، اقتصاد آزمایشی ، حقوق و اقتصاد و سایر زمینه های اقتصادی را دارد. دانشکده WISE می تواند در برخی از مجلات علمی برجسته بین المللی مانند فصلنامه اقتصاد ، ژورنال اقتصاد ، ژورنال اقتصاد کار ، سالنامه آمار ، مجله انجمن آماری آمریکا ، مجله انجمن سلطنتی آماری ، سری B ، بیومتریک ، تئوری اقتصاد سنجی منتشر کند. ، مجله آمار و بازرگانی و آمار اقتصادی و سایر موارد دیگر. براساس رتبه بندی تحقیقات دانشگاههای جهانی مدارس اقتصادی دانشگاه تیلبورگ ، WISE مرتبط با دانشکده اقتصاد در بین 20 کشور برتر آسیا قرار دارد و از نظر تعداد نشریات در ژورنال های معتبر بین المللی منتخب در سال های اخیر در بین 20 کشور برتر جهان قرار دارد.

مکان ها

Xiamen

Address
Wang Yanan Institute for Studies in Economics(WISE) A307, Economics Building
361005 Xiamen, فوجیان, چین

برنامه ها

این مرکز تحصیلی همچنین ... ارائه می نماید: