University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

دانشگاه هنگ کنگ

HKU که در سال 1911 تأسیس شد ، قدیمی ترین و شناخته شده ترین موسسه عالی منطقه است. در حالی که میراث و سنتهای غنی خود را پذیراییم ، تلاش می کنیم تحقیقات مرزی را هدایت کنیم و نسل بعدی رهبران را برای جهان توسعه دهیم.

پیام دین

دانشگاه هنگ کنگ (HKU) با ردیابی ریشه های خود در طی یک قرن ، امروز با افتخار به عنوان یکی از موسسات برجسته آموزش عالی در آسیا ایستاده است. و با آن ، دانشکده تجارت و اقتصاد (FBE) رشد کرده و به یک مدرسه بازرگانی مشهور و مورد احترام در منطقه تبدیل شده است.

دانشکده در تلاش است تا رهبران مشاغل درجه یک را پرورش دهد و هم تحقیقات علمی و هم کاربردی را برای تأمین نیازهای هنگ کنگ ، چین و سایر نقاط جهان در اقتصاد سریع در حال تغییر جهانی پرورش دهد. ما محققان برجسته ای را از همه گوشه و کنار دنیا درگیر می کنیم که دانشجویان را با دانش جهانی القا می کنند. FBE با بیشترین تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد غیر محلی در بین کلیه دانشکده های HKU و دو برنامه کارشناسی ما در بین برنامه های برتر دانشگاه 5 و دانشگاه برتر 10 هنگ کنگ قرار دارد ، FBE بهترین و درخشان ترین دانشجویان را از هنگ کنگ و فراتر از آن جذب می کند.

برنامه MBA تمام وقت دانشکده در رتبه های آسیا رتبه بندی نشده است. 1 در رتبه بندی جهانی MBA منتشر شده توسط واحد اطلاعات اکونومیست به مدت نه سال متوالی از سال 2010 تا 2018. علاوه بر ارائه یک برنامه نخبه EMBA-Global Asia به طور مشترک با دانشکده بازرگانی کلمبیا و دانشکده بازرگانی لندن برای مدیران ارشد و متخصصان در سطح جهانی ، ما همچنین با مدارس برتر تجاری در سراسر چین و در سراسر جهان برای هم افزایی آموزش های تجاری و اقتصادی همکاری می کنیم. شبکه فارغ التحصیلان قدرتمند و گسترده ما ، با رهبران مشاغل و جامعه در سمتهای اصلی در هر دو حوزه عمومی و خصوصی خدمت می کند ، ما را در پیش گرفته و نفوذ خود را در بخش ها و اقشار مختلف جامعه تقویت می کند.

من واقعاً فروتن و مفتخر هستم که در این مقطع خاص ، زمانی که دبیرستان دانشکده را به عهده می گیرد ، تحقق می یابم ، زیرا شاید جهان یکی از دراماتیک ترین تحولات اقتصادی و سیاسی در تاریخ مدرن را تجربه کند. ظهور اقتصادهای آسیا همچنین با افزایش نفوذ مدارس تجاری آسیا همراه خواهد بود ، که فرصتی بی سابقه برای دانشکده فراهم می کند تا از نقاط قوت منحصر به فرد هنگ کنگ استفاده کند.

هنگ کنگ با نقش سنتی خود به عنوان دروازه تجاری و فرهنگی بین شرق و غرب ، از مزیتهای مشخصی در این زمانهای تغییر برخوردار است. به عنوان شهری که از روحیه کارآفرینی ، ترکیب فرهنگی متنوع و انرژی منحصر به فرد پویا خود تجلیل می کند ، هنگ کنگ به طور مداوم "بهترین ها" را جذب کرده است - همانطور که رهبران فکر جهانی و مربیان سطح جهانی که دانشکده ما را تشکیل می دهند - مشهود است.

من اطمینان دارم که دانشکده با تکیه بر پایه و اساس بسیار خوبی ، به پیشرفت ، پیشرفت و شکوفایی خود ادامه خواهد داد - برای ارائه بهترین آموزش ممکن در زمینه تجارت و اقتصاد به دانشجویان. تولید پژوهش های روشنگری و تأثیرگذار برای پیشبرد مرزهای دانش. بهبود سیاست های عمومی با مشارکت در تحقیق و بحث درباره سیاست گذاری همکاری با جامعه تجارت با آموزش و پرورش رهبران مشاغل فعلی و آینده ، و پرداختن به مسائل مهم در اقتصاد و جامعه.

HKU تلاش می کند تا در دهه آینده به عنوان دانشگاه جهانی آسیا هدایت شود و با هدایت "سه به علاوه یک Is" با دیدگاههای خلاقانه ، بین المللی و بین رشته ای منجر به تأثیر بیشتر شود. آرزوهای ما در FBE همانقدر جاه طلب هستند: برای تبدیل شدن به یک مدرسه برتر تجاری در آسیا با تأثیر چشمگیر محلی ، منطقه ای و جهانی. من از شما دعوت می کنم به ما مراجعه کنند ، به ما بپیوندید یا با ما در این زمینه بپیوندید ، تا دانشکده تجارت و اقتصاد را به عنوان یک چراغ در آکادمی تبدیل کنید و دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنید.

استاد هونبین کای - دین ، رئیس اقتصاد

رتبه بندی

شماره 1 برنامه MBA در آسیا

The Economist MBA Ranking 2018

شماره 2 برنامه مشترک EMBA در جهان

QS Global EMBA Rankings 2019

چشم انداز

برای اینکه یک موسسه علمی و تجاری برجسته و تأثیرگذار در زمینه تجارت و اقتصاد باشد.

گزاره بی نظیر

این دانشکده عمیقاً در هنگ کنگ ریشه دارد ، کاملاً درگیر چین و واقعاً بین المللی است.

مأموریت

  • ارائه آموزش های اقتصادی و اقتصادی برتر جهان که رهبران پویا و مسئول را پرورش می دهد.
  • برای پیشبرد مرزهای دانش از طریق تحقیقات نوآورانه و مهم در سطح جهانی.
  • با ایجاد مشارکت با جوامع ، تحولات مثبتی در جهان ایجاد شود.

شراکت

این دانشکده به عنوان بین المللی ترین دانشکده HKU ، در طی این سالها با داشتن دانشگاه های مشهور جهانی و شرکای شرکت های بزرگ ، دارای یک همکاری و استراتژیک مستقر ، با ارائه محتوا در بازار ، تجربه یادگیری برتر و منابع ابزاری برای دانشجویان ما است.

برنامه های همکاری

این دانشکده با پیوسته گسترش سطح جهانی خود ، دانشکده های برتر سطح جهانی در سراسر جهان دست یافته است. با گذشت سالها ، این دانشکده تعدادی از برنامه های پیشرو در جهان را در مراکز بین المللی مالی از جمله هنگ کنگ ، پکن ، شانگهای ، نیویورک و لندن ارائه می دهد و دانشجویان را با یک پیچش منحصر به فرد در آسیا در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

برنامه EMBA-Global Asia

تحت همکاری سه جانبه با دانشکده بازرگانی کلمبیا و دانشکده بازرگانی لندن ، برنامه EMBA-Global Asia ، دانش آموزان یک تجربه یادگیری متمرکز در سطح جهان ، شبکه ها و دیدگاه های چند جانبه را به دانشجویان ارائه می دهد که درک آنها از شیوه های تجاری غربی و شرقی را عمیق تر می کند و آنها را برای موفقیت در رهبری آماده می کند.

برنامه HKU-PKU DBA

برنامه مدیریت بازرگانی دکتر HKU-PKU (HKU-PKU DBA) به طور مشترک با دانشکده مدیریت Guanghua ، دانشگاه پکن ارائه می شود. این برنامه برای پرورش رهبران مشاغل با تخصص تحقیقاتی عالی و چشم انداز استراتژیک جهانی ، به منظور ارتقاء رقابت پذیری بنگاه های داخلی و تقویت اقتصاد واقعی در چین طراحی شده است.

برنامه HKU-PKU EMBA

با اتخاذ یک رویکرد بین رشته ای با چشم انداز جهانی و تمرکز چین ، برنامه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی HKU-PKU (HKU-PKU EMBA) آموزش و پرورش پیشرفته در زمینه تجارت و دانش پیشرفته در تجارت و امور مالی را به رهبران کلیه صنایع ارائه می دهد. مشارکت دانشگاهی با دانشکده مدیریت گوانگوا ، دانشگاه پکینگ ، تخصص هر دو دانشگاه را به خود جلب می کند و درک عمیقی از زمینه شغلی هر دو منطقه در اختیار دانشجویان می گذارد.

برنامه IMK HKU-Fudan

از سال 1998 ، این دانشکده برنامه ای را برای کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (بین المللی) (HKU-Fudan IMBA) ارائه داده است ، که به طور مشترک با دانشکده مدیریت ، دانشگاه فودان در شانگهای همکاری می کرد. این اولین برنامه مشترک توسط یک هنگ کنگ و یک نهاد PRC است که توسط وزارت آموزش و پرورش تصویب شده است و توسط کمیته تحصیلات دانشگاهی شورای ایالتی بهترین برنامه در نوع خود قرار گرفت. در دو دهه گذشته ، این برنامه بیش از 4500 رهبر تجارت را پرورش داده است.

شرکای بورس بین المللی

این دانشکده با بیش از 300 شرکای صرافی در بیش از 40 کشور / منطقه ، در قالب تبادل دانشجویی و کارآموزی ، دارای شبکه گسترده ای است. همه ساله بیش از 400 دانشجو برای تبادل خارج از کشور اعزام می شوند ، در حالی که صدها دانشجوی بین المللی برای تحصیل به دانشکده می آیند و بدین ترتیب یک محیط یادگیری پویا و فرهنگی در دانشگاه ایجاد می شود.

این دانشکده همچنین به بسیاری از موسسات همکار در چین پیوند دارد. از طریق تبادلات فرهنگی مختلف و برنامه های یادگیری تجربی ، دانشجویان قادر به درک محیط کسب و کار در چین هستند.

همکاری شرکت

دانشکده در تلاش است تا حضور و ارتباط ما با جامعه تجارت را تقویت کند و فرصت های همکاری را در بخش های دولتی و خصوصی مورد بررسی قرار دهد. طی یک سال گذشته ، این دانشکده با CCB ، بیمه زندگی چین (خارج از کشور) ، منابع چین ، KPMG و توسعه جهانی جدید و غیره همکاری جدیدی را ایجاد کرده است. و بقیه جهان ، تحولات پیشگامانه در مرزهای استراتژیک به ارمغان می آورد.

مکان ها

خلیج تلگراف

Address
4/F., K. K. Leung Building, The University of Hong Kong
خلیج تلگراف, جزیره هنگ کنگ, هنگ کنگ

اعتیار سنجی ها

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited