Nalanda University

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

نالندا در شهر Rajgir واقع در منطقه هیلای شمالی در بیچر ، یک دانشگاه تحصیلات تکمیلی، تحقیقاتی، دانشگاه بین المللی است که توسط کشورهای شرکت کننده در اجلاس سران شرق آسیا حمایت می شود. این دانشگاه در تاریخ 25 نوامبر 2010 توسط قانون ویژه پارلمان هند به تصویب رسید و به عنوان یک نهاد ملی اهمیت شناخته شده است.

نالاندا از برتری تحصیلی و دیدگاه جهانی سلف تاریخی الهام گرفته شده است و خواستار برآورده ساختن استانداردهای جهانی برتری تحصیلی و تحقیقاتی و ایجاد ظرفیت در تمامی زمینه های آموزش عالی می باشد. این دانشگاه توسط تمام کشورهای عضو مجمع شرق آسیا پشتیبانی می شود و Memorandum های بین دولتی درک برای این منظور توسط 17 کشور امضا شده است.

این دانشگاه به دنبال بازسازی ارتباطات از دست رفته و مشارکتهایی است که در منطقه به نام آسیا وجود داشت، قبل از شروع نیروهای تاریخی که منجر به انحلال آنها شد. فرهنگ های آسیایی پیوندهای چندگانه ای دارند که عمیق تر به گذشته می رسند و در انواع مختلفی از ویژگی های فرهنگی منعکس می شوند. کشف دوباره ارتباطات بین آسیایی در زمان های اخیر موجب شد تا دوباره کشف و ایجاد تاریخ مشترک شود. Nalanda University به عنوان نمادی از این رنسانس جدید آسیایی طراحی شده است: یک فضای خلاقانه که برای نسل های آینده یک مرکز گفت و گو بین تمدن ها باشد.

campus

چشم انداز

نالندا بیش از هشت قرن در پادشاهی مقدس مگادگاه، دانش آموز بوده است. این مرکز معروف برای یادگیری از قرن پنجم تا زمانی که توسط بختیار خلیجی در قرن 12th نابود شده است. نالاندا اعلام کرد: "یکی از مهمترین دانشگاه های جهان، نه در غرب قرون وسطایی، بلکه در هندوستان در حال توسعه بود: Nalanda University ... در تولید افرادی که قادر به درک و بیان آنچه که به معنای داشتن دانش جهانی، دانش است که در سراسر فرهنگ ها و در سراسر زمان قابل اجرا است. "(دکتر جفری دورام)

Nalanda University دانش آموزان و دانش آموزان را از نزدیک و دور جذب کرد، برخی از آنها در تلاش برای کسب دانش از تبت، چین، کره و آسیای مرکزی بودند. این مرکز برتری نه تنها برای حکمت باستان هندی، مطالعات بودایی و فلسفه بلکه برای پزشکی و ریاضیات، نجوم و منطق نیز بود. پس از آموزش هزاران دانش آموز برای قرن ها، نالاندا متوقف شد، همانطور که دانشگاه ها در ابتدای هزاره دوم، در بولونیا، پاریس و آکسفورد افتتاح شدند. تغییر مراکز دانش از شرق به غرب نماد انتقال نهایی قدرت بود که طی نیم هزاره دنبال شد.

در حال حاضر یک فرصت عالی برای بازسازی جهانی شدن کلیسا از نالاندا به عنوان مرکز دانش وجود دارد. هزاره دوم هجری قمری پس از قرن ها رکود، تقسیم و فروپاشی، به پایان رسیده است. آسیا امروز مترادف با یک فرهنگ کارآفرینانه و نوآورانه پویا است که براساس دانش و سازمانی است که گذشته خود را فراموش نمی کند اما هنوز نمی ترسد با آینده روبرو شود. کشورهای آسیایی با هم متحد می شوند تا قاره را بر اساس مبانی صلح و هماهنگی بسازند. تصمیم نشست شرق آسیا در سال 2007، در نشست آن در Cebu، فیلیپین، برای تأیید طرح بازسازی Nalanda University ، تعهد به این ارزش ها را برجسته می کند. هدف این است که نالاندا را به عنوان جایگاه دانش بازسازی کنیم.

تاریخ و احیای

هشتصد سال پس از نابودی نالندا، رئیس جمهور پیشین هند دکتر APJ عبدال کلم، در حالی که به مجمع قانونگذاری ایالتی بیحر رسید، در ماه مارس 2006، ایده احیای دانشگاه را مطرح کرد.

تقریبا همزمان، یک پیشنهاد نام "پیشنهاد نالندا" توسط سنگاپور به دولت هند فرستاده شد. این پیشنهاد به دنبال راه اندازی یک دانشگاه مانند نالاندا بود که بار دیگر کانون توجه آسیا بود.

دولت ایالت بیحر به سرعت به تصویب ایده ای چشم انداز و با مشورت با دولت هند در مسیر راه. همچنین جستجوی خود را برای محل مناسب برای Nalanda University جدید Nalanda University . آن را شناسایی و به دست آورد 450 هکتار زمین برای دانشگاه Rajgir Bihar.

بنابراين تأسيس اين دانشگاه با درجه بالایی از همکاری بين ايالت بيحر و دولت هند مشخص شد.

از آنجایی که مشخصه نالاندا باستان، بین المللی بودن آن بود، دولت هند تصمیم گرفت که این پیشنهاد را با رهبران نشست شرق آسیا (EAS) به اشتراک بگذارد. این پیشنهاد ابتدا برای 16 کشور عضو EAS در نشست Cebu در فیلیپین در ژانویه 2007 به اشتراک گذاشته شد. کشورهای عضو از ابتکار منطقه ای برای احیای Nalanda University استقبال کردند. اعضای چهارمین نشست که در اکتبر 2009 در هوآ هین تایلند برگزار شد، از ایجاد شبکه Nalanda University حمایت کردند و شبکه های محلی و همکاری بین دانشگاه و مراکز برتر در شرق آسیا را تشویق کردند.

پیوندهای بین المللی

این دانشگاه ارتباطات و همکاری با چندین موسسه در خارج از کشور و همچنین شرکای اجلاس سران شرق آسیا را ایجاد کرده است. ما با موسسات آموزشی و همچنین سایر سازمان هایی که دارای اهداف مشترک هستند و با دیدگاه نالاندا همکاری می کنیم، همکاری می کنیم.

برای تقویت شخصیت بین المللی دانشگاه، ماه اکتبر 2013 یک نشست تفاهم بین دولتی در اجلاس هشتمین اجلاس شرق آسیا اعمال شد. تا تاریخ 17 کشور، امضای تفاهم نامه را امضا کردند.

مکان ها