CEPT University

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

cept01

دانشگاه CEPT در درک، طراحی، برنامه ریزی، ساخت و مدیریت زیستگاه انسان تمرکز دارد. برنامه های آموزشی خود را ساخت حرفه ای متفکر و برنامه های تحقیقاتی خود را تعمیق درک درستی از شهرک های انسانی. دانشگاه CEPT همچنین متعهد پروژه های مشاوره برای پیشبرد هدف از ساخت زیستگاه قابل زندگی است.

دانشگاه شامل پنج دانشکده. دانشکده معماری به عنوان "دانشکده معماری در سال 1962 تاسیس شد. در طراحی در قلمرو خصوصی، تمرکز دارد. دانشکده برنامه ریزی، برنامه ریزی در عرصه عمومی متمرکز شده است، در سال 1972 به عنوان "دانشکده برنامه ریزی، تاسیس شد. دانشکده فناوری، که بر مهندسی و ساخت و ساز، در سال 1982 به عنوان "دانشکده علوم ساختمان و فناوری" تاسیس شد. دانشکده طراحی در سال 1992 به عنوان "مدرسه طراحی داخلی، تاسیس شد. آن را با فضای داخلی مربوط زیستگاه، صنایع دستی، سیستم ها، و محصولات می پردازد. دانشکده مدیریت در سال 2013 تاسیس و آن را در زیستگاه و مدیریت پروژه، تمرکز دارد.

دانشگاه CEPT نام خود را از "مرکز برنامه ریزی و تکنولوژی محیط زیست (CEPT). CEPT و مدارس مختلف که شامل آموزش و پرورش توسط انجمن احمدآباد با حمایت از دولت گجرات و دولت هند تاسیس شد. دولت گجرات CEPT به عنوان یک دانشگاه در سال 2005 گنجانیده شده است. کمیسیون کمک های مالی دانشگاه در سال 2007 به رسمیت شناخته شده دانشگاه CEPT موجود در بخش 2 (ج) از قانون UGC، 1956. بخش تحقیقات علمی و صنعتی (DSIR) از دولت هند دانشگاه به عنوان یک سازمان پژوهش های علمی و صنعتی (SIRO) به رسمیت می شناسد.

cept02

استقرار

آموزش و پرورش جامعه احمدآباد (AES) مرکز محیط زیست برنامه ریزی و فناوری (CEPT) در سال 1962 با آغاز به کار دانشکده معماری (SA) از طریق کمک در کمک از دولت گجرات است. دانشکده برنامه ریزی (SP) در سال 1972 با حمایت مالی از دولت هند (MHRD)، دولت گجرات و بنیاد فورد تاسیس شد. مدارس دیگر. دانشکده علوم ساختمان و فناوری (SBST) و مدرسه طراحی داخلی (SID) در سال 1982 و 1991 به ترتیب با کمک هزینه از دولت گجرات تاسیس شد.

در ابتدا CEPT تاسیس شد و اجرا شده توسط آموزش و پرورش جامعه احمدآباد (AES). در سال 1994، یک اعتماد جداگانه و یک جامعه CEPT جامعه تشکیل شد. CEPT به عنوان یک جامعه و صندوق خیریه عمومی ثبت شده است. CEPT تحت جوامع که آیا ثبت نام جامعه / شرکت / قانون ثبت دیگران 1860 با ASST ثبت رسیده است. ثبت نام جوامع، احمدآباد منطقه، احمدآباد، رجوع شماره ثبت GUJ / 4185 / احمدآباد مورخ 1994 ژانویه 24.

از آنجا که CEPT آغاز به کار به عنوان یک نهاد علمی مستقل رایگان برای توسعه برنامه های آکادمیک آن عمل و دیپلم جایزه خود را در پایان برنامه های مختلف از مطالعه رسمیت شناخته شده توسط ایالت گجرات و بدن نظارتی قانونی برای دوره های فنی - همه شورای هند آموزش فنی (AICTE). از 2002 - 2005، CEPT به دانشگاه Hemachandracharya شمال گجرات در پاتان وابسته شد. در نتیجه، دانش آموزان تکمیل برنامه های مختلف در CEPT مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد بهدست آورد. CEPT دانشگاه توسط قانون گجرات مجلس قانونگذاری ایالتی در سال 2005 با اثر از 2005 آوریل 12 شد. دانشگاه CEPT توسط کمیسیون کمک های مالی دانشگاه بر اساس بخش 2 (ج) از قانون UGC 1956 در فوریه 2007 شناخته شده است. دانشگاه به عنوان سازمان پژوهش های صنعتی (SIRO) توسط گروه علمی و تحقیقات صنعتی (DSIR) علمی و شناخته شده است.

cept03

تربیت

برنامه های تدریس در دانشگاه CEPT تمرکز بر روی ایجاد ظرفیت های حرفه ای و در نتیجه آنها بر روی 'استودیوهای' یا 'آزمایشگاه' متمرکز شده است. در اینجا، دانش آموزان با مشکلات زندگی مانند به خوبی طراحی کنند. دوره ها، سمینارها و تحقیقات تکالیف، با هدف توسعه توانایی های مفهومی و تحلیلی از دانش آموزان، و کارگاه های آموزشی مهارت های افزایش حمایت از یادگیری در استودیو و آزمایشگاه. دانش آموزان همچنین به ثبت نام در برنامه های سفر و اسناد و مدارک و به کارآموز در دفاتر حرفه ای برای گسترش قرار گرفتن در معرض خود را دارند.

دانشگاه CEPT گرامی داشتن منافع و توانایی های دانش آموزان خود را منحصر به فرد. برای فعال کردن هر دانش آموز برای ترسیم مسیر منحصر به فرد از مطالعه و تحقق بخشیدن به پتانسیل های فردی خود و یا خود، برنامه های ماموریت تنها سه چهارم از کل اعتبارات که دانش آموزان باید برای تکمیل. دانش آموزان می توانند اعتبار باقی مانده با انتخاب از طیف گسترده ای از رشته های انتخابی در ارائه در هر یک از پنج دانشکده های دانشگاه را تکمیل کنید. دانشکده نیز تمام تلاش را به اطمینان حاصل شود که حتی در قسمت اجباری از این برنامه، دانش آموزان می توانند دوره های را انتخاب کنید با توجه به جهت گیری عمل خود را.

اعتقاد به این که آموزش حرفه ای نیاز به تمرین حرفه ای و دانشگاهیان را به همکاری نزدیک با یکدیگر بصورتی پایدار و محکم اساس فلسفه آموزشی دانشگاه CEPT است. بنابراین، دانشگاه CEPT به عنوان یک مشترک از دانشگاهیان و پزشکان کار می کند. پزشکان ماهر در تصمیم گیری تجربه خود را به کلاس های درس و دانشگاهیان را انتقال یک رویکرد اندیشمندانه تر و حیاتی است. معلمان در دانشگاه CEPT، خود را به عنوان مربیان را ببینید. نقش خود را به حمایت از تک تک دانش آموزان در اکتشافات خود و در ماموریت های ظرفیت سازی کنند.

ماموریت بین المللی توسعه

شهرنشینی در هند یک تحول تاریخی که در آن یک جمعیت گسترده از روستاهای آن به شهرها و شهرستانها حرکت است. مدیریت این مقیاس بی سابقه ای از توسعه خواهد تعداد زیادی از متخصصین با استعداد، مجرب و با تجربه از سراسر جهان نیاز به برنامه ریزی، طراحی و ساخت آینده هند. بنابراین، دانشگاه CEPT تعیین کرده است تا ماموریت بین المللی کمک به دعوت استعداد جهانی برای پیوستن به با دانش آموزان CEPT، دانشگاهیان و محققان با هم کار کنند در مورد مسائل شهرنشینی در هند و برای آماده سازی حرفه ای زیستگاه آینده است.

این مأموریت را با جذب فارغ التحصیلان بین المللی برجسته، متخصصان و دانشگاهیان برای مطالعه، کار و آموزش در هند عنوان شده است. این ماموریت تعدادی از فرصت های موجود و جدید برای فارغ التحصیلان بین المللی، حرفه ای، دانشگاهیان و پژوهشگران به پیوستن با CEPT و کار به سمت حل چالش شهرنشینی هند هماهنگ می شود.

آنها عبارتند از:

 1. سفر در هند
  تابستان سالانه و زمستان مدارس در CEPT ارائه می دهد برنامه های آموزشی ساختار (برای بین دو تا پنج هفته) است که ارائه تجربه های گوناگون در داخل و خارج از هند.
 2. بدانید در هند
  برنامه های کارشناسی ارشد و کارشناسی حرفه ای ارائه فرصت بزرگ را به انجام آموزش و پرورش درجه است که در بافت محلی ریشه دارد. آنها اجازه می دهد دانش آموزان به انجام بین المللی آموزش حرفه ای با کیفیت.
 3. آموزش در هند
  برنامه معتبر آموزش بورسیه در CEPT دعوت فارغ التحصیلان بین المللی برجسته و حرفه ای جوان به صرف یک سال تدریس در CEPT.
 4. پژوهش در هند
  محققان یک فرصت به انجام پژوهش و همکاری با اعضای هیئت علمی و دانشجویان در CEPT دارند. بسیاری از همکاری های موجود با دانشگاه های همکار در سراسر جهان وجود دارد و فرصت بیشتری برای تجربه همکاری جدید وجود دارد.
 5. طراحی در هند
  نوآورانه برنامه فوق لیسانس جدید / S برای حرفه ای جوان و با تجربه از کشورهای توسعه یافته به انجام یک پست حرفه ای کارشناسی ارشد، که همچنین اجازه خواهد داد که آنها را به کار در هند است.

مکان ها