Universiti Malaysia Sarawak

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

Universiti Malaysia Sarawak ( UNIMAS )، دانشگاه هشتم مالزی به طور رسمی در 24 دسامبر سال 1992 به ثبت رسید. دانشگاهی که به لحاظ معاصر و به UNIMAS ، متعهد به ارائه رهبر، مدیران، دانشمندان و متخصصین فنی به عنوان شهروندان متفکر که قادر به رسیدگی به چالش های پیچیده آینده مشترک ما هستند - با اطمینان، صلاحیت و خلاقانه.

با حدود 30 نفر از اعضای هیات علمی، دانشگاه در 8 اوت 1993 اولین گروه خود را از 118 دانش آموز در اختیار داشت. دانش آموزان در دو دانشکده پیشرو، دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده منابع طبیعی و فناوری ثبت شده بودند. دو مرکز حمایت آموزشی نیز تاسیس شد: مرکز یادگیری کاربردی و چند رسانه ای و مرکز خدمات اطلاعات علمی.

در سال بعد (1994) چهار دانشکده دیگر درهای خود را برای دوره های تحصیلی باز کردند: دانشکده علوم شناختی و توسعه انسانی، دانشکده هنرهای کاربردی و خلاق، دانشکده مهندسی و دانشکده فناوری اطلاعات. تعداد کارکنان و دانشجویان چهار برابر شده است. در همین حال، دانشگاه نیز در نمایه رشد کرد، زیرا اکثر دانشکده ها شروع به ارائه برنامه های تحصیلات تکمیلی کردند. فعالیت های تحقیقاتی با تاسیس موسسه تنوع زیستی و حفاظت از محیط زیست آغاز شد، که بر تعداد زیادی از گیاهان و جانوران در بورنئو تمرکز دارد. ارتباط با دانشگاه های مختلف در خارج از کشور نیز ایجاد شد. در همان سال، مرکز انتقال فناوری و مشاوره UNIMAS ، قراردادی را برای مطالعه EIA پروژه هیدرولیک UNIMAS ، بزرگترین پروژه EIA همیشه در این کشور، به دست آورد.

دوره زمانی بین ژانویه 1995 تا پایان دسامبر سال 1996، تثبیت بیشتر در ساختار دانشگاهی و پژوهش دانشگاه بود. دو دانشکده دیگر شروع به گرفتن مقادیر پیشگام دانش آموزان خود کردند. دانشکده پزشکی و علوم پزشکی (1995) و دانشکده اقتصاد و تجارت (1996). اینها تعداد کل دانشکده ها را به هشت رسیده است، همانطور که در اصل برنامه ریزی شده است. مرکز زبان

سالی که در سال 1997 به وقوع پیوست، تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دریافت مدرک در مراسم افتتاحیه دانشگاه را مشاهده کردند. این سال نیز تاسیس موسسه مطالعات آسیای شرقی بود.

سال 2000 شاهد تغییر در صندلی معاون ریاست جمهوری بود. پروفسور دااتو زواوی اسماعیل، معاون نخست نخست وزیر، پروفسور Datuk یوسف هادی، معاون دوم کمیته UNIMAS . پروفسور Datuk Dr Abdul Rashid Abdullah به عنوان معاون سوم در 1 فوریه 2005 منصوب شد. از سال 2001 تا 31 مارس 2013، پروفسور Datuk دکتر UNIMAS حمید به عنوان معاون چهارم UNIMAS . YBhg پروفسور دکتر مرشدی بن سیرات بعدها به عنوان پنجمین ویزای مدنی در تاریخ 1 آوریل 2013 منصوب شد. اما مدت عمر او کوتاه بود، چون او به عنوان مدير کل وزارت آموزش و پرورش، مالزی، به عنوان مديرعامل بازداشت شد. در نتیجه، YBhg پروفسور Dato 'دکتر محمد کادیوم Suaidi به عنوان ششم معاون رئیس UNIMAS در تاریخ 16 آوریل 2013 به UNIMAS رسید.

همانطور که از سپتامبر 2013، UNIMAS کل ثبت نام 16085 است متشکل از 14033 دانشجوی مقطع کارشناسی، 1343 فوق لیسانس و 709 دانش آموزان پیش دانشگاهی. علاوه بر این، در مجموع 2،189 کارمند در اوت 2013 استخدام شده اند.

UNIMAS یک دانشگاه معتبر ISO است. این مدرک معتبر ISO 9001: 2000 برای برتری در فرایندهای مدیریت اصلی خود - از پذیرش دانشجویان جدید تا صدور گواهینامه فارغ التحصیلان آن است. برنامه های کارشناسی ما طراحی شده اند که متناسب با نیاز جامعه و صنعت باشد. تاکید قوی ما بر فن آوری، ما را با وضعیت معتبر Multimedia Super Corridor (MSC) در تاریخ 17 نوامبر 2003 به ما تحمیل کرد. این جایزه به خاطر نقش و توانایی ما در توسعه نیروی انسانی برای MSC و نیازهای مرتبط با برنامه های آموزش و یادگیری استراتژیک ما بود.

UNIMAS جایزه نخستین فناوری اطلاعات را از دولت مالزی، بخش "برابری تقسیم دیجیتالی" جایزه eAsia AFACT کسب کرده است. این کمپانی موفق به کسب جایزه صنعت نوآوران برای توسعه سیستم و برنامه از انجمن بین المللی ماهواره ای بین المللی (SSPI) برای موفقیت در راه اندازی یک مرکز تله در انجمن راه دور از باروی، Sarawak برای کمک به جامعه در ارتباطات ، آموزش و پرورش، تجارت الکترونیک، خدمات بهداشتی و دولتی.

UNIMAS موفق به کسب کمک های پژوهشی شده است، با نشریات و یافته های علمی مفید عرضه شده است. موسسه بهداشت و جامعه پزشکی دانشگاه از طریق همکاری با یک شرکت بین المللی Bavarian Nordic موفق به ایجاد یک واکسن کاندید نامزد برای دنگ شده است. علاوه بر این، دانشکده منابع انسانی و فناوری با موفقیت پروسس را برای تبدیل نشاسته ساگو به اسید لاکتیک برای تولید پلاستیک های سازگار با محیط زیست موفق ساخته است.

ابتکارات کشف دانش در UNIMAS بر اساس ثروت منابع طبیعی و آرایش اجتماعی و فرهنگی متنوعی از ایالت UNIMAS استوار است. در حالی که UNIMAS در مطالعات تنوع زیستی قوی است، این و بسیاری از فعالیت های تحقیقاتی دیگر در این دانشگاه بر پایه فن آوری های معاصر استوار است. به عنوان مثال، حفاظت از منابع طبیعی کشور، از طریق قدرت ترکیبی در علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، با تخصص در زیست شناسی مولکولی و بیوتکنولوژی، به طور موثر چندین تحقیق همکاری، هم محلی و هم بین المللی همکاری می کنند. تنوع فرهنگی و منحصربه فرد اجتماعی جوامع ساراواک فرصت های مطالعاتی در زمینه بهداشت و پزشکی را فراهم می آورند، با نگاهی به تأثیر عوامل محیطی و شیوه های اجتماعی و فرهنگی در تعاملات پاتوژن های مختلف می پردازند؛ و همچنین مسائل دیگر مربوط به سلامت جامعه است.

تعهد UNIMAS به تحقیق در حال حاضر توسط ذینفعان و شرکا در صنعت با تأمین کمک های مالی برای ایجاد هشت رشته پژوهشی به رسمیت شناخته شده است؛ اینها شامل صندلی تون زایدی برای شیمی دارویی، صندلی افتتاحیه تون برای فناوری سگو، صندلی شل برای مطالعات محیطی و صندلی Sapura برای ICT است.

امروزه قدرت UNIMAS در تحقیقات توسط همتایان در حداقل سه زمینه تحقیق مورد تایید است:

 • تحقیقات بیوتکنولوژی در اپیدمیولوژی (دنگ، JE، FMHD، مالاریا)، بیوگرافی (فیلوژنتیک) و کشاورزی (باغو)؛
 • ICT، به طور خاص در ارتباطات روستایی و تجزیه و تحلیل تصویر؛ و
 • تنوع زیستی، منابع طبیعی و مدیریت زیست محیطی.

مدیریت دانشگاه با توجه به قدرت خود در تحقیقات، وضعیت بعضی از گروه های تحقیقاتی خود را در UNIMAS به مراکز پیشرفته ارتقا داده است که عبارتند از:

 • مرکز تحقیقات مالاریا
 • مرکز تحقیقات آب
 • علوم انسانی روستایی
 • تجزیه و تحلیل تصویر و فن آوری های مکانی
 • فناوری معنایی و واقعیت افزوده
 • انرژی تجدید پذیر
 • تحقیقات سگو
 • مطالعات معلولیت

در سال 2012 UNIMAS مدرک ملی را با کسب 4 مدال طلا، 3 نقره و 10 برنز دریافت کرد. همچنین UNIMAS 11 مدال طلا را در BIS 2012، نمایشگاه بین المللی در لندن برگزار کرد. پروفسور دکتر Balbir Singh از دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی در میان چند گیرنده جایزه بهترین دانشمند مالزی توسط Akademi Sains مالزی به خاطر سهم قابل توجه و برجسته خود در فعالیت های پژوهشی مالاریا بود.

در سال گذشته، UNIMAS ، 44 پروژه را تحت کمک وزارت علوم، فناوری و نوآوری (MOSTI)، با کل مبلغ 59.5 میلیون دلار، تأمین کرد. بیشتر از 8،8 میلیون روپیه از وزارت آموزش عالی (MOHE) برای 81 پروژه تحقیقاتی تأمین شد.

مکان ها

کوچینگ

Address
94300 Kota Samarahan
کوچینگ, ساراواک, مالزی

بورسیه تحصیلی Keystone

گزینه‌هایی که بورسیه ما می‌تواند به شما ارائه دهد را بشناسید