توضیحات رسمی را مطالعه کنید

دانشگاه علوم بهداشت لیتوانیایی دانشگاه لیتوانیایی علوم بهداشت (LSMU) یک ظاهر جدید در زمینه آموزش عالی لیتوانیایی است. در 30 ژوئن سال 2010، Seimas (مجلس) جمهوری لیتوانی به تصویب قطعنامه به ادغام دانشگاه کائوناس پزشکی (KMU) و آکادمی لیتوانیایی دامپزشکی (LAV). در حال حاضر LSMU بزرگترین موسسه آموزش عالی برای علوم زیست پزشکی در لیتوانی است که در ادامه بهترین سنت های KMU و LAV است. LSMU شامل دو آکادمی اصلی: آکادمی پزشکی و آکادمی دامپزشکی مطالعات در دانشکده ها، موسسات تحقیقاتی، و کلینیک انجام شده است. در مجموع 7031 دانش آموز از برنامه های LSMU. دانشگاه ارائه می دهد 22 برنامه از 10 روند مطالعه:

4 مطالعات یکپارچه: پزشکی، دندان، داروسازی (MA)؛ دامپزشکی (VA)؛ 9 مطالعات کارشناسی: بهداشت دهان و دندان، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، بهداشت عمومی، خدمات اجتماعی در پزشکی (MA)؛ دامپزشکی ایمنی مواد غذایی، دامپروری فناوری (VA)؛ 7 تحصیلات تکمیلی: پرستاری بالینی، طب فیزیکی و توانبخشی، بهداشت، مدیریت بهداشت عمومی (AM)؛ دامپزشکی ایمنی مواد غذایی، دامپروری فناوری، مدیریت تجارت طبیعی (AV).

تجربه بین المللی و تشخیص LSMU با بیش از 140 دانشگاه های اروپا، آمریکا و آسیا برای مطالعه و تحقیق اهداف همکاری می کند. دانشگاه عضو سازمان های متعدد بین المللی، مانند انجمن دانشگاه اروپایی (امارات)، انجمن دانشکده های بهداشت عمومی در منطقه اروپا (ASPHER)، انجمن پزشکی دانشکده در اروپا (AMSE)، انجمن آموزش پزشکی در اروپا (AMEE)، دریای بالتیک منطقه شبکه دانشگاه (BSRUN)، سازمان آموزش و پرورش دکتری در تحقیقات زیست پزشکی و سلامت علوم در سیستم اروپایی (ارفئوس)، انجمن اروپایی موسسات آموزش دامپزشکی (EAEVE)، انجمن جهانی دامپزشکی، و بیشتر. LSMU همچنین عضو سازمان بهداشت جهانی (WHO)، که در آن برآورده نقش یک مرکز همکاری برای تحقیقات و آموزش در اپیدمیولوژی، و همچنین برای پیشگیری از بیماری های غیر واگیر مزمن قلبی و عروقی و دیگر است. برنامه مطالعه در LSMU استانداردهای آموزش و پرورش دانشگاه ملاقات مورد استفاده در کشورهای اتحادیه اروپا و فارغ التحصیلان واجد شرایط را به ایالات متحده آمریکا آزمون صدور مجوز پزشکی (USMLE) و معاینه PLAB شورای پزشکی عمومی در انگلستان می باشد.

انتخاب برای دانشجویان خارجی از سال 1990، LSMU است محل تحصیل بسیاری از دانشجویان بین المللی و 550 دانش آموز خارجی تمام وقت از 42 کشور (عمدتا اسرائیل، اسپانیا، سوئد، لبنان، لهستان، هند، کره جنوبی، آلمان، ایرلند و انگلستان) بوده است در حال حاضر در اینجا ثبت نام. تعداد مطالعه بین المللی در حال افزایش است هر سال است. ایتالیا، فرانسه، ترکیه، جمهوری چک، فنلاند و نروژ از محبوب ترین کشورهای شریک اراسموس در میان دانش آموزان LSMU هستند. دانشجویان خارجی برای تحصیل در انتخاب LUHS بیشتر از اسپانیا، ایتالیا، لتونی، بلژیک و لهستان هستند. LSMU است از شرکت کنندگان فعال از برنامه تبادل اراسموس. دانش آموزان ممکن است در دانشگاه های خارجی مطالعه و یا رفتن برای تمرین برای دوره تا یک سال. قرارداد تبادل دانشجو با دانشگاه ها در 26 کشور اروپایی امضا شده است. اکثر شرکای اراسموس در آلمان، اسپانیا، فرانسه، فنلاند و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند

برنامه‌های آموزش داده شده در:
  • انگلیسی